Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

El Capitan και δεύτερη οθόνη.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/05/2016 - 21:22

Καλησπέρα,

 

Έχω ενα καλώδιο miniDP -> HDMI με το οποίο συνέδεα αρκετό καιρό το macbook pro 11 με μια τηλεόραση LG.

Το καλώδιο είναι απο ebay και έκανε που και που διακοπές όταν το κούναγα.

 

Όμως έχω την εντύπωση ότι μετά την αναβάθμιση σε El Capitan χάλασε.

 

Πλέον δεν αναγνωρίζει την οθόνη. Η τηλεόραση κάποιες φορές μου βγάζει ότι κάτι εχω συνδεδεμένο στην θύρα HDMI αλλα δεν έχει σήμα, επίσης όταν συνδέω το καλώδιο στο macbook η οθόνη αναβοσβήνει ακαριαία, δηλαδή αναγνωρίζει το καλώδιο.

 

Το ποιο πιθανό είναι να έχει χαλάσει το καλώδιο αλλα απο αναζήτηση που έκανα, βρήκα και άλλους με παρόμοια προβλήματα μετά την αναβάθμιση σε Ol Capitan.

 

 Έχει αντιμετωπίσει μήπως κανένας κάτι παρόμοιο;;

 

EDIT: Να σημειώσω ότι δεν είμαι 100% σίγουρος οτι χάλασε μετά το update γιατί είχα καιρό να συνδέσω την TV και πάει καιρός απο τότε που έκανα το update.


Τελευταία επεξεργασία από: GiannisAsi, 16/05/2016 - 21:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   giannopgeo

giannopgeo

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 17/05/2016 - 12:06

Το ίδιο έπαθα με ένα επώνυμο καλώδιο των 50€. Γνώμη μου είναι να χρησιμοποιείς 1)απλό καλώδιο HDMI 2)φθηνό αντάπτορα miniDP-HDMI από ebay (3-4€). Φθηνή λύση και όλα δουλεύουν μια χαρά. Να παίζει ρόλο η αναβάθμιση δε νομίζω... 



#3   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2016 - 22:54

Το ίδιο έπαθα με ένα επώνυμο καλώδιο των 50€. Γνώμη μου είναι να χρησιμοποιείς 1)απλό καλώδιο HDMI 2)φθηνό αντάπτορα miniDP-HDMI από ebay (3-4€). Φθηνή λύση και όλα δουλεύουν μια χαρά. Να παίζει ρόλο η αναβάθμιση δε νομίζω...

Δοκίμασα με ανταπτορακι + επιπλέον καλώδιο και δούλεψε, οποτε και εμενα το καλώδιο τα έφτυσε.
Θα παραγγείλω και εγω ενα ανταπτορακι και θα παρω και ενα καλώδιο απο εδω και ελπίζω να ειμαι οκ.

Ευχαριστω !!


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες