Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά macbook


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Eftapsixos57

Eftapsixos57

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/05/2016 - 16:36

Καλησπέρα στην παρέα θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες. Είμαι φοιτητής πληροφορικής και ενδιαφέρομαι να πάρω ένα macbook pro λόγο του retina display που μου  επιτρέπει να έχω πολλά  παράθυρα παράλληλα ανοικτά για programing όπως και virtual machine έχω κάνει ένα σχετικό google search άλλα έχω κάποιες ερωτήσεις

1. Σκέφτομαι για το macbook pro 13 8gbram 128gb ssd το έχω βρει σε σχετικά χαμηλή τιμή 1.305 σε ένα σκρουτζομαγαζo είναι έμπιστο να το αγοράσω από κει ή θα μου βγει φόλα;

2 .Αξίζει να δώσω 1500+ για να πάρω το 256gb και τα 8gb ram θα με καλύπτουν για την δουλειά που το θέλω;

3. Αξίζει να πάρω το 128 και να πάρω μετά ενόν nvme 480gb και να το αλλάξω μόνος μου?

macbook link : http://constantinest...2015-mf839.html



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/05/2016 - 18:19

Καλησπέρα στην παρέα θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες. Είμαι φοιτητής πληροφορικής και ενδιαφέρομαι να πάρω ένα macbook pro λόγο του retina display που μου  επιτρέπει να έχω πολλά  παράθυρα παράλληλα ανοικτά για programing όπως και virtual machine έχω κάνει ένα σχετικό google search άλλα έχω κάποιες ερωτήσεις

1. Σκέφτομαι για το macbook pro 13 8gbram 128gb ssd το έχω βρει σε σχετικά χαμηλή τιμή 1.305 σε ένα σκρουτζομαγαζo είναι έμπιστο να το αγοράσω από κει ή θα μου βγει φόλα;

2 .Αξίζει να δώσω 1500+ για να πάρω το 256gb και τα 8gb ram θα με καλύπτουν για την δουλειά που το θέλω;

3. Αξίζει να πάρω το 128 και να πάρω μετά ενόν nvme 480gb και να το αλλάξω μόνος μου?

macbook link : http://constantinest...2015-mf839.html

τι εννοεις λογο του retina display που σου επιτρεπει να εχεις πολλα παραθυρα ανοιχτα?δηλαδη αν δεν ειναι retina δεν θα μπορεις να εχεις πολλα παραθυρα ανοιχτα?αν ειναι αυτος ο λογος και ενα λαπτοπ με 500 ευρω κανεις την δουλεια σου και για virtual machine και για προγραμματισμο, αν οι λογοι ειναι και αλλοι οπως για xcode και να μπεις στον κοσμο του machintosh τοτε παρε τα 128Gb δεν αξιζει να δωσεις αλλα 300 ευρω για 256Gb. βαζεις απλα εναν εξωτερικο και εισαι πρωτος


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 25/05/2016 - 18:28
merged


#3   Eftapsixos57

Eftapsixos57

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/05/2016 - 18:59

Ναι έχεις δίκιο δεν το έθεσα εγώ σωστά ενoούσα  την μεγάλη ανάλυση 2600 x 1600 που χωροταξικά μου επιτρέπει να εχω 3-4 παράθυρα ανοικτά με καλή ευκρίνεια σε ολη την οθόνη  

Xcode δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα άλλα στο μέλλον θα κάνουμε όποτε γιαυτό πάω στα mac + ότι έχω apple προϊόντα και τα θεωρώ πολύ ποιοτικά είναι ελαφρύ και επίσης έχω ένα external usb 3.0 δίσκο εσύ πιστεύεις ότι θα είμαι jet?



#4   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/05/2016 - 19:01

ναι μην δωσεις τσαμπα λεφτα για λιγα GB παραπανω,με αυτα τα λεφτα μπορεις να παρεις διαφορα καλούδια για το laptop σου.εξαλου για την χρηση που το θελεις εισαι μια χαρα,και εναν εξωτερικο για τα διαφορα αρχεια σου

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#5   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 25/05/2016 - 21:54

8GB ή 16GB; Είναι κάτι που δεν αλλάζει. Αξίζει τα 260€ επιπλέον;


Sent from my iPad using Tapatalk

#6   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/05/2016 - 00:56

8GB ή 16GB; Είναι κάτι που δεν αλλάζει. Αξίζει τα 260€ επιπλέον;


Sent from my iPad using Tapatalk

και τα 256gb παλι 8Gb Ram εχουν.  






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες