Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά Macbook Pro 2015 - Καθυστέρηση κυκλοφορίας του μοντέλου 2016


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   artcore

artcore

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@argyVD
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 29/05/2016 - 12:15

Καλησπέρα. Περιμένω εδώ και κανα δυο μήνες μια ανακοινωση κατι για το καινουργιο μοντελο macbook pro 2016 , αλλά βλέπω ότι τελικά δεν θα το κυκλοφορήσουν στις 13 ιουνίου όπως λεγόταν, αλλά το νωρίτερο τον οκτώβριο και πιθανόν τον δεκέμβριο. θέλω να αγοράσω ένα macbook pro , και σκέφτομαι να πάρω το μοντέλο του 2015. Πως θεωρείτε αυτή την επιλογή; Νομίζω ότι εντάξει δεν είναι λίγο , μια αναμονη 5-7 μηνών. Ακόμη κι αν οι αλλαγές στο νέο μοντέλο είναι αρκετές. Θα ήθελα να με διαφωτίσετε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 29/05/2016 - 12:31

Να παρεις αυτο που θελεις τωρα. Μεχρι να ερθει ελλαδα θα μπεις στη διαδικασια να σκεφτεσαι μηπως να περιμενεις το επομενο και καλυτερο.

#3   artcore

artcore

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@argyVD
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 29/05/2016 - 13:25

Εχεις ιδεα αν οντως στις 13 ιουνιου τελικα δεν θα παρουσιαστει το νεο μοντελο και θα παει για οκτωβρη; Η ειναι ακομα φημες ολα

#4   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/05/2016 - 09:57

Όλα φήμες ειναι αλλά δυο βδομάδες κρίμα δεν ειναι να μην κανεις υπομονή; :) και εγω είμαι για αγορα έτοιμος αλλά περιμένω λιγάκι..

#5   artcore

artcore

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@argyVD
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 30/05/2016 - 13:59

Ε θα κανω υπομονη! εσυ τ λες να κανεις; Ν περιμενεις μεχρι τις 13 ιουνη , κ αν πουν οτι θα παει για 4th quarter παιρνεις το μοντελο του 15;

#6   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2016 - 06:35

Μην ξεχνάμε οτι το μοντέλο του 15 εχει cpu απο το 13 (http://arstechnica.c...k-pro-reviewed/). Όποτε δεν νομίζω οτι είναι καλή επιλογή αυτή την στιγμή. Υπομονή όπως όλοι για το καινούργιο γιατί να δώσεις 2500€ και να χαλβαδιαζεις το καινούργιο σε 3 μήνες δεν λέει

#7   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/05/2016 - 09:41

Ε θα κανω υπομονη! εσυ τ λες να κανεις; Ν περιμενεις μεχρι τις 13 ιουνη , κ αν πουν οτι θα παει για 4th quarter παιρνεις το μοντελο του 15;

παλσιοτερα θυμάμαι δεν είχαν αργήσει τι τόσο να βγουν στην κυκλοφορία απο την παρουσίαση. Επίσης μένω Λονδίνο όποτε δεν θα με επιρρεασει καθυστέρηση για την ελληνική αγορά αν υπάρξει. Σίγουρα θα περιμένω τον Ιούνιο και μετά βλέπουμε..:) ανάλογα.. Αλλά λογικά θα πάω για το καινούργιο..

#8   alexaras

alexaras

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 28/06/2016 - 13:31

reaver τελικα τι εκανες??  θελω να αντικαταστησω το mbk pro mid '10 που εχω και ειμαι στο ιδιο διλημμα, να περιμενω το καινουριο ή οχι. 



#9   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/06/2016 - 15:02

reaver τελικα τι εκανες?? θελω να αντικαταστησω το mbk pro mid '10 που εχω και ειμαι στο ιδιο διλημμα, να περιμενω το καινουριο ή οχι.

προσωπικα κάνω υπομονή..:)το δικο μου ειναι του '13

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 28/06/2016 - 15:02


#10   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 29/06/2016 - 06:43

Και γω έχω το 13ρι του 2015...θα το αλλάξω το 2154 έτσι όπως μας πάνε καροτσάκι!



#11   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 20/07/2016 - 07:31

Θελω κι εγω να μπω στον κοσμο των mac. Κάτοχος μονο ios συσκευων ως τωρα ,θελω να επεκταθω και στους υπολογιστες. Βλεπω ότι αργουν πολυ τα  νεα macbook pro. Αν ήταν για αγορα τωρα τι θα προτεινατε για μεση χρηση ( ιντερνετ ,ταινιες ,επεξεργασια κειμένου και επεξεργασια video photo ) macbook pro ή το macbook 2016; Ξερω ότι το macbook έχει αδυναμο επεξεργαστη αλλα είναι πολυ ομορφο και ελαφρυ. Απο εκει και περα το macbook pro 13 ,ειναι πιο ισχυρο αλλα το χρειαζομαι πραγματικα για τη χρηση που θέλω; Ή να περιμένω για τα καινουρια pro; Για βοηθηστε λιγο οι οι κατοχοι mac κι οσοι γνωριζουν γενικότερα.



#12   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/07/2016 - 13:20

Θελω κι εγω να μπω στον κοσμο των mac. Κάτοχος μονο ios συσκευων ως τωρα ,θελω να επεκταθω και στους υπολογιστες. Βλεπω ότι αργουν πολυ τα νεα macbook pro. Αν ήταν για αγορα τωρα τι θα προτεινατε για μεση χρηση ( ιντερνετ ,ταινιες ,επεξεργασια κειμένου και επεξεργασια video photo ) macbook pro ή το macbook 2016; Ξερω ότι το macbook έχει αδυναμο επεξεργαστη αλλα είναι πολυ ομορφο και ελαφρυ. Απο εκει και περα το macbook pro 13 ,ειναι πιο ισχυρο αλλα το χρειαζομαι πραγματικα για τη χρηση που θέλω; Ή να περιμένω για τα καινουρια pro; Για βοηθηστε λιγο οι οι κατοχοι mac κι οσοι γνωριζουν γενικότερα.

Επίσης για το MacBook σκέψου και οτι εχει μόνο ενα port. Το 13 MBP με 8gb/256ssd νομίζω ειναι η καλύτερη επιλογή σε σχέση τιμή - επιδόσεις κλπ. (Εκτός αν θες να τρέχεις παράλληλα Windows κλπ οποτε πρέπει ν πας σε 15ρι).
Το καλύτερο βέβαια ειναι να περιμένεις αν μπορείς για το καινούργιο.

#13   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 20/07/2016 - 15:19

Επίσης για το MacBook σκέψου και οτι εχει μόνο ενα port. Το 13 MBP με 8gb/256ssd νομίζω ειναι η καλύτερη επιλογή σε σχέση τιμή - επιδόσεις κλπ. (Εκτός αν θες να τρέχεις παράλληλα Windows κλπ οποτε πρέπει ν πας σε 15ρι).
Το καλύτερο βέβαια ειναι να περιμένεις αν μπορείς για το καινούργιο.

Γιατι πρεπει να πάω σε 15αρι για να τρεχω και windows? Και στο 13-12 αρι δε γινεται αυτο;



#14   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/07/2016 - 16:04

Γιατι πρεπει να πάω σε 15αρι για να τρεχω και windows? Και στο 13-12 αρι δε γινεται αυτο;

Εννοούσα με parallels επειδή το 13 εχει dual core και λιγο μπουκώνει. Με Bootcamp δεν έχεις θέμα.

#15   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 20/07/2016 - 21:00

Τελικά το 12αρι δε θα το προτιμουσε κανεις; Ειναι τοσο  αδυναμο τελικα;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες