Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple pay με Boon app!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2016 - 15:20

Καλησπέρα!!! Ξερει κανεις τίποτα για το app που λέει εδώ;;; http://www.redmondpi...d-country-bank/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/06/2016 - 18:18

Λογικά θα δουλέψει αλλά £1 για να γεμίζεις κάθε φορά, δεν μπορείς να βάλεις πολλα με την μια, και κόστος κάθε φορά που ξοδεύεις κατι εκτός uk, αξίζει τελικά; Πιο οικονομική ειναι μια contactless ελληνική κάρτα..:)

#3   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/06/2016 - 11:14

Λειτουργεί κανονικά αν θες να το δοκιμάσεις και να δεις και πως δουλεύει το ApplePay, αλλά θέλει να έχεις λογαριασμό στο Αγγλικό κατάστημα και επίσης δεν συμφέρει καθόλου από πλευράς προμηθειών σε σχέση με άλλες fintech λύσεις.



#4   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/06/2016 - 11:23

Αγγλικο store εχω... Αυτο ειδα και εγω οτι τελικα δεν συμφέρει :(. Ποιες αλλες λυσεις ξερεις;; ;

#5   aris4me

aris4me

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Twitter:@aris4me
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2017 - 14:09

Υπάρχει άλλη καλύτερη λύση για να έχουμε apple pay στην Ελλάδα; 



#6   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/07/2017 - 22:42

Έκανα τις πρώτες πληρωμές με ApplePay σε Ελληνικά καταστήματα αυτή την εβδομάδα, χρησιμοποιώντας το boon. Λογαριασμός σε οποιαδήποτε χώρα με € - πλην της Γαλλίας που χρειάζεται αναβάθμιση σε plus λογαριασμό για χρήση εκτός Γαλλίας - επιτρέπει την χρήση της υπηρεσίας σε όλα τα Ελληνικά καταστήματα υποστηρίζουν ανέπαφες συναλλαγές με mastercard. Μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να κάνω top-up με κάρτα επειδή Alpha και Πειραιώς που έχω δεν υποστηρίζουν 3-D Secure προστασία που είναι απαραίτητο, αλλά πολύ εύκολα με αποστολή εμβάσματος μέσω τραπέζης κάνω top-up τον λογαριασμό μέσα σε μια μέρα.

 

Μέχρι την επίσημη υποστήριξη (αν ποτέ γίνει αυτό) είναι η εύκολη λύση για χρήση ApplePay στην Ελλάδα.



#7   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2017 - 11:08

Σε περίπου 1-2 μήνες(ισως και νωρίτερα) θα ειναι διαθέσιμο το apple pay απο revolut...


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες