Μετάβαση στο περιεχόμενο


- - - - -

Συγχρονισμός itunes με Η/Υ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1 Guest_PNSGS_*

Guest_PNSGS_*

Δημοσίευση 20/06/2016 - 09:36

Παίδες καλησπέρα και καλά μπάνια...

Το μόνο μου παράπονο από το iphone είναι το πως μόνο μέσω itunes μπορώ να βάλω τραγούδια φωτογραφίες κλπ... Πάει στο καλό, προς το παρόν έχω βολευτεί με το να κάνω προχειροδουλειές και τέλος πάντων την έχω βρει την άκρη. Μικρό το κακό μπροστά σε όλα τα υπόλοιπα που έχω κερδίσει.

Σε ότι αφορά όμως το itunes έχω μια ερώτηση... Έχω φτιάξει λίστες αναπαραγωγής (5 στο σύνολο) οι οποίες περιέχουν τραγούδια από 5 φακέλους στον Η/Υ μου (Windows έχω προς το παρόν). Αυτή τη στιγμή, όταν βάζω ένα καινούριο τραγούδι σε έναν φάκελο στον Η/Υ, ανοίγω το itunes, πατάω επεξεργασία λίστας και κάνω drag n drop το τραγούδι μέσα εκεί. Από κει και ύστερα όλα είναι εύκολα... Για να μην κάνω όμως το drag n drop (μου φαντάζει όπως είπα προχειροδουλειά), γίνεται οι λίστες αναπαραγωγής του itunes να κάνουν update μόνες τους ή όταν θα τους λέω εγώ, κάθε φορά που τροποποιώ τους αντίστοιχους φακέλους στον Η/Υ μου? Ή δεν το 'χω ψάξει αρκετά?

 

Υ.Γ.: Ειλικρινά το συγκεκριμένο θέμα της συνδεσιμότητας του τηλεφώνου μου με τον Η/Υ μου είναι το μόνο θέμα που με στεναχωρεί. Πιστεύω πως θα μπορούσαν να είναι πιο απλά τα πράγματα. Αλλά είναι κάτι που έχω παραβλέψει μπροστά σε όλα όσα έχω κερδίσει, όπως ξαναείπα.

 

Όπως και να 'χει, ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 20/06/2016 - 10:28

Συμβουλή για καλύτερη συμβίωση με το iTunes.

 

Ξέχνα την αρχειοθέτηση των φακέλων σου, και δούλευε αποκλειστικά μέσα από το iTunes.

 

Αλλά αν δεν θες...

...πήγαινε στις ρυθμίσεις του iTunes, και στην καρτέλα "Advanced", κοίτα να έχεις αποεπιλεγμένο το "Copy files to iTunes Media Folder when adding to library". Έτσι δεν θα σου φτιάξει νέα αρχειοθέτηση με τους δικούς του κανόνες.

Αν και μετά από κάποιο χρονικό διάστημα θα καταλάβεις ότι δεν χρειάζεται να βάζεις χέρι στους φακέλους και θα αφήσεις το iTunes να κάνει την δουλειά αυτή (επιλέγοντάς το).

 

Έπειτα, κάθε νέο τραγούδι, αν θες το βάζεις στους προϋπάρχοντες φακέλους, αλλά με διπλό πάτημα, επιλέγεις (μέσω default programs) να σου ανοίγει πάντα με iTunes. Αυτόματα προστίθεται στη βιβλιοθήκη του iTunes και μετά το πετάς σε όποια λίστα θες. Επίσης μέσα από το "iTunes -> File -> Add folder to Library..." μπορείς να προσθέσεις ολόλκηρους φακέλους.

Αυτή είναι η χειροκίνητη μέθοδος. Η αυτόματη μέθοδος είναι να τικάρεις το "Copy files to iTunes Media Folder when adding to library" και απλά τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει το iTunes.

 

Συμβουλή 2η.

Αν δουλεύεις και άλλα προγράμματα μουσικής στο pc/mac, έχε υπόψιν ότι και τα άλλα προγράμματα θα θέλουν να οργανώσουν τα media folders τους με τον δικό τους τρόπο. Αν πάλι ξεκινήσεις να ακούς μουσική μόνο με το iTunes, η αυτόματη αρχειοθέτηση θα σου λύσει τα χέρια και δεν θα ξανασχοληθείς ποτέ με τους φακέλους.

 

Μέσω των ιδιοτήτων του κάθε τραγουδιού, κοίτα σε ποια τοποθεσία βρίσκεται το κάθε τραγούδι.

 

Μετά το 2007 και το iPod nano, δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλο music player. Δως του λίγο χρόνο και θα καταλάβεις ότι η αρνητική στάση πολλών είναι αδικαιολόγητη γιατί δεν τους αφήνει να κάνουν απαρχαιωμένα πράγματα τύπου dragndrop μέσω φακέλων. 


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 20/06/2016 - 10:29


#3 Guest_PNSGS_*

Guest_PNSGS_*

Δημοσίευση 20/06/2016 - 10:53

Συμβουλή για καλύτερη συμβίωση με το iTunes.

 

Ξέχνα την αρχειοθέτηση των φακέλων σου, και δούλευε αποκλειστικά μέσα από το iTunes.

 

Αλλά αν δεν θες...

...πήγαινε στις ρυθμίσεις του iTunes, και στην καρτέλα "Advanced", κοίτα να έχεις αποεπιλεγμένο το "Copy files to iTunes Media Folder when adding to library". Έτσι δεν θα σου φτιάξει νέα αρχειοθέτηση με τους δικούς του κανόνες.

Αν και μετά από κάποιο χρονικό διάστημα θα καταλάβεις ότι δεν χρειάζεται να βάζεις χέρι στους φακέλους και θα αφήσεις το iTunes να κάνει την δουλειά αυτή (επιλέγοντάς το).

 

Έπειτα, κάθε νέο τραγούδι, αν θες το βάζεις στους προϋπάρχοντες φακέλους, αλλά με διπλό πάτημα, επιλέγεις (μέσω default programs) να σου ανοίγει πάντα με iTunes. Αυτόματα προστίθεται στη βιβλιοθήκη του iTunes και μετά το πετάς σε όποια λίστα θες. Επίσης μέσα από το "iTunes -> File -> Add folder to Library..." μπορείς να προσθέσεις ολόλκηρους φακέλους.

Αυτή είναι η χειροκίνητη μέθοδος. Η αυτόματη μέθοδος είναι να τικάρεις το "Copy files to iTunes Media Folder when adding to library" και απλά τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει το iTunes.

 

Συμβουλή 2η.

Αν δουλεύεις και άλλα προγράμματα μουσικής στο pc/mac, έχε υπόψιν ότι και τα άλλα προγράμματα θα θέλουν να οργανώσουν τα media folders τους με τον δικό τους τρόπο. Αν πάλι ξεκινήσεις να ακούς μουσική μόνο με το iTunes, η αυτόματη αρχειοθέτηση θα σου λύσει τα χέρια και δεν θα ξανασχοληθείς ποτέ με τους φακέλους.

 

Μέσω των ιδιοτήτων του κάθε τραγουδιού, κοίτα σε ποια τοποθεσία βρίσκεται το κάθε τραγούδι.

 

Μετά το 2007 και το iPod nano, δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλο music player. Δως του λίγο χρόνο και θα καταλάβεις ότι η αρνητική στάση πολλών είναι αδικαιολόγητη γιατί δεν τους αφήνει να κάνουν απαρχαιωμένα πράγματα τύπου dragndrop μέσω φακέλων. 

Στο πιτσί έχω το winamp που με έχει βολέψει απίστευτα... Θέμα συνήθειας είναι βέβαια! Μου λες με λίγα λόγια πως όταν θα έχω ένα νέο τραγούδι, να το βάζω ΠΡΩΤΑ στο itunes στην αντίστοιχη λίστα αναπαραγωγής που εγώ έχω φτιάξει, έχοντας τικάρει το copy to itunes media folder και να μην ξανασχοληθώ, σωστά? Το κατάλαβα καλά? Δηλ, από την επιφάνεια εργασίας ας πούμε που θα πρωτοεμφανιστεί ένα νέο τραγούδι, το πετάω στη λίστα metal που έχω στο itunes, και μετά το διαγράφω από την επιφάνεια εργασίας, ενώ αυτό έχει μείνει στο itunes media folder που έχει φτιάξει το itunes?

Και εδώ έρχεται 2η ερώτηση... αν κάνω format στον Η/Υ, οπότε χάνονται όλα (εκτός και τον συγκεκριμένο φάκελο τον έχω σε εξωτερικό) μπορώ κατά την εγκατάσταση του itunes εκ νέου, να περάσω όλα τα τραγούδια που είχα και να επανεμφανιστούν οι λίστες μου? Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?



#4   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 20/06/2016 - 11:13

Στο πρώτο
Ναι.
Το πετάς στη βιβλιοθήκη όπου είναι όλα μαζί. Μετά από εκεί το κάνεις ότι θες.
Το iTunes αναλαμβάνει να το βάλει στο δικό του folder.

Στο δεύτερο (format)
Έχοντας όλη την μουσική βιβλιοθήκη οργανωμένη μέσω iTunes, και στον δευτερεύον δίσκο στον υπολογιστή, όταν κάνω format, απλά αναγνωρίζει την παλιά βιβλιοθήκη και την ενσωματώνει στο νέο εγκατεστημένο iTunes. Προφανώς του ορίζω που είναι ο iTunes media folder.

Τα τραγούδια σαν αρχεία υπάρχουν στο D/my music/iTunes music/ bla bla bla.
Μέσα σε αυτόν τον φάκελο υπάρχουν και αλλά αρχεία για την οργάνωση της βιβλιοθήκης, όπως playlists, count number, star ratings, etc.

Αν τικάρεις την επιλογή, θα δεις στα επόμενα τραγούδια που θα προσθέσεις, μέσα από τις ιδιότητές του που αποθηκεύονται. Μεταφέρονται στην φίλη του πλέον βιβλιοθήκη.


Όταν είναι να κάνεις format, καλά είναι να ανατρέξεις σε κάποιο site, ώστε να κάνεις όλα τα βήματα σωστά. Γιατί πολλές φορές κλαίμε την χασούρα μας από δικά μας μικρά λάθη.


Sent from my iPad using Tapatalk

#5 Guest_PNSGS_*

Guest_PNSGS_*

Δημοσίευση 20/06/2016 - 11:14

Στο πρώτο
Ναι.
Το πετάς στη βιβλιοθήκη όπου είναι όλα μαζί. Μετά από εκεί το κάνεις ότι θες.
Το iTunes αναλαμβάνει να το βάλει στο δικό του folder.

Στο δεύτερο (format)
Έχοντας όλη την μουσική βιβλιοθήκη οργανωμένη μέσω iTunes, και στον δευτερεύον δίσκο στον υπολογιστή, όταν κάνω format, απλά αναγνωρίζει την παλιά βιβλιοθήκη και την ενσωματώνει στο νέο εγκατεστημένο iTunes. Προφανώς του ορίζω που είναι ο iTunes media folder.

Τα τραγούδια σαν αρχεία υπάρχουν στο D/my music/iTunes music/ bla bla bla.
Μέσα σε αυτόν τον φάκελο υπάρχουν και αλλά αρχεία για την οργάνωση της βιβλιοθήκης, όπως playlists, count number, star ratings, etc.

Αν τικάρεις την επιλογή, θα δεις στα επόμενα τραγούδια που θα προσθέσεις, μέσα από τις ιδιότητές του που αποθηκεύονται. Μεταφέρονται στην φίλη του πλέον βιβλιοθήκη.


Όταν είναι να κάνεις format, καλά είναι να ανατρέξεις σε κάποιο site, ώστε να κάνεις όλα τα βήματα σωστά. Γιατί πολλές φορές κλαίμε την χασούρα μας από δικά μας μικρά λάθη.


Sent from my iPad using Tapatalk

Κατατοπιστικότατος λοιπόν και ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου... Θα πρέπει να ξεβολευτώ και να κάνω νέα αρχή με το Itunes λοιπόν... Και πάλι ευχαριστώ...



#6   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 22/06/2016 - 18:41

θελω να κανω μια ερωτηση
εχουμε ενα iphone 5s το οποιο πατησαμε λαθος τον κωδικο passcode και ζηταει συνδεση με itunes .

ανηκε σε ενα παλικαρι το οποιο δυστυχως εχασε την ζωη του αλλα θελουμε παση θυσια τα δεδομενα του.
το apple id το ξερουμε.
τον κωδικο δεν ξερουμε και αυτο που θελουμε ειναι να ανοιξει το τηλεφωνο μεχρι εκει που λεει βαλτε το κωδικο του apple id ,θα κανουμε ανακτηση και θα βαλουμε νεο.
υπαρχει τροπος απο το συνδεστε στο itunes να φτασουμε στο να ανοιξουμε.
ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ RESTORE .
αν υπαρχει τροπος θα με βοηθησετε παρα πολυ
ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2016 - 19:21

Αγαπητέ φίλε,
Λυπάμαι για την απώλεια σου αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να ανακτήσεις το password.

Ακόμα και αν υπήρχε, δεν θα μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε διότι αφενώς δεν θα μπορούσαμε να επιβεβαιώσουμε την ιστορία σου και αφετέρου τα προσωπικά δεδομένα του εκλειπόντος εξακολουθούν να είναι προσωπικά.
Big things have small beginnings

#8   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/06/2016 - 19:24

Στο πιτσί έχω το winamp που με έχει βολέψει απίστευτα... Θέμα συνήθειας είναι βέβαια! Μου λες με λίγα λόγια πως όταν θα έχω ένα νέο τραγούδι, να το βάζω ΠΡΩΤΑ στο itunes στην αντίστοιχη λίστα αναπαραγωγής που εγώ έχω φτιάξει, έχοντας τικάρει το copy to itunes media folder και να μην ξανασχοληθώ, σωστά? Το κατάλαβα καλά? Δηλ, από την επιφάνεια εργασίας ας πούμε που θα πρωτοεμφανιστεί ένα νέο τραγούδι, το πετάω στη λίστα metal που έχω στο itunes, και μετά το διαγράφω από την επιφάνεια εργασίας, ενώ αυτό έχει μείνει στο itunes media folder που έχει φτιάξει το itunes?
Και εδώ έρχεται 2η ερώτηση... αν κάνω format στον Η/Υ, οπότε χάνονται όλα (εκτός και τον συγκεκριμένο φάκελο τον έχω σε εξωτερικό) μπορώ κατά την εγκατάσταση του itunes εκ νέου, να περάσω όλα τα τραγούδια που είχα και να επανεμφανιστούν οι λίστες μου? Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Έχει άπειρο δίκιο ο iAthanasios σε αυτά που σου λέει.
Το Winamp που χρησιμοποιείς είναι απαρχαιωμένο, αν ασχοληθείς με iTunes και το μάθεις θα δεις οτι κάνει παπάδες, ειδικά δε αν έχεις πολλές iσυσκευές και αγοράσεις το iTunes Match θα αναθεωρήσεις τη γνώμη σου!


Sent from my iPad using Tapatalk

#9 Guest_PNSGS_*

Guest_PNSGS_*

Δημοσίευση 22/06/2016 - 19:37

Έχει άπειρο δίκιο ο iAthanasios σε αυτά που σου λέει.
Το Winamp που χρησιμοποιείς είναι απαρχαιωμένο, αν ασχοληθείς με iTunes και το μάθεις θα δεις οτι κάνει παπάδες, ειδικά δε αν έχεις πολλές iσυσκευές και αγοράσεις το iTunes Match θα αναθεωρήσεις τη γνώμη σου!


Sent from my iPad using Tapatalk

Τα έχω ήδη πει με τον iAthanasios και τον έχω ενοχλήσει αρκετά... Τον ευχαριστώ και δημόσια κιόλας για την βοήθειά του. Ήδη έχω αρχίσει να βάζω στην Βιβλιοθήκη τα διαμάντια μου και αρχίζω να τα μετονομάζω (Όνομα και καλλιτέχνη) ώστε να είναι λίγο πιο οργανωμένα στο iTunes Media Folder ο οποίος έχει μπει σε εξωτερικό σκληρό... Συνήθειο είναι. Ο μόνος μου προβληματισμός ακόμη είναι οι 5 λίστες που έχω φτιάξει ανά είδος. Π.χ. έφτιαξα μια λίστα Metal και έχω βάλει μέσα ότι κομμάτι έχει ουρλιαχτό-συναίσθημα... είναι ποιοτικό τέλος πάντων :)... Όταν σε μια ακραία περίπτωση ο Η/Υ μου καεί ή τον φάει δεινόσαυρος ή δεν ξέρω και 'γω τι άλλο... πώς θα επαναφέρω τις λίστες Metal, Greek Rock κλπ???? Αυτό μόνο με προβληματίζει. Δεν με νοιάζει να έχω χύμα όλα μου τα τραγούδια.. αυτό είναι το εύκολο. Το να τα ξαναβάλω μέσα στις λίστες με αγχώνει. 



#10   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 22/06/2016 - 19:44

Αγαπητέ φίλε,
Λυπάμαι για την απώλεια σου αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να ανακτήσεις το password.

Ακόμα και αν υπήρχε, δεν θα μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε διότι αφενώς δεν θα μπορούσαμε να επιβεβαιώσουμε την ιστορία σου και αφετέρου τα προσωπικά δεδομένα του εκλειπόντος εξακολουθούν να είναι προσωπικά.

βρε φιλε ποιο password να ανακτησω.αν μπορω μεσω του icloud που ξερω και email και θα κανουμε και ανακτηση του κωδικου να δουμε τα στοιχει του τηλεφωνου.
δεν χρειαζεται εσυ να επιβεβαιωσεις κατι εκτος και αν εισαι αστυνομικος.
το τηλεφωνο μπορουμε να το λειτουργησουμε καθαρο ανα πασα στιγμη.τα στοιχεια του ξαδερφου μου θελουμε
ισως να μην εγινα αντιληπτος πριν
αν το ειχα κλεψει δεν θα ρωτουσα εδω μεσα αφου εχω τα παντα απο ξεκλειδωμα....εκτος αν δεν γνωριζεις και κακως απαντησες

το θεμα ειναι πολυ λεπτό οπότε παρακαλώ μόνο οποιος πραγματικά γνωρίζει να με βοηθήσει και οχι οποιος θελει να κανει εντυπωση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pats, 22/06/2016 - 19:46


#11   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/06/2016 - 19:46

Τα έχω ήδη πει με τον iAthanasios και τον έχω ενοχλήσει αρκετά... Τον ευχαριστώ και δημόσια κιόλας για την βοήθειά του. Ήδη έχω αρχίσει να βάζω στην Βιβλιοθήκη τα διαμάντια μου και αρχίζω να τα μετονομάζω (Όνομα και καλλιτέχνη) ώστε να είναι λίγο πιο οργανωμένα στο iTunes Media Folder ο οποίος έχει μπει σε εξωτερικό σκληρό... Συνήθειο είναι. Ο μόνος μου προβληματισμός ακόμη είναι οι 5 λίστες που έχω φτιάξει ανά είδος. Π.χ. έφτιαξα μια λίστα Metal και έχω βάλει μέσα ότι κομμάτι έχει ουρλιαχτό-συναίσθημα... είναι ποιοτικό τέλος πάντων :)... Όταν σε μια ακραία περίπτωση ο Η/Υ μου καεί ή τον φάει δεινόσαυρος ή δεν ξέρω και 'γω τι άλλο... πώς θα επαναφέρω τις λίστες Metal, Greek Rock κλπ???? Αυτό μόνο με προβληματίζει. Δεν με νοιάζει να έχω χύμα όλα μου τα τραγούδια.. αυτό είναι το εύκολο. Το να τα ξαναβάλω μέσα στις λίστες με αγχώνει.

Δεν ξέρω αν θα σε βολέψει, εγώ έχω κάνει το εξής:
Τα τραγούδια που έχω στη λίστα π.χ. Metal τα έχω επιλέξει όλα και έχω γράψει στα σχόλια "metal". Όταν πάω στη βιβλιοθήκη μου και επιλέξω ταξινόμηση ανα σχόλιο βλέπω τι έχω που.


Sent from my iPad using Tapatalk

#12 Guest_PNSGS_*

Guest_PNSGS_*

Δημοσίευση 22/06/2016 - 19:51

Δεν ξέρω αν θα σε βολέψει, εγώ έχω κάνει το εξής:
Τα τραγούδια που έχω στη λίστα π.χ. Metal τα έχω επιλέξει όλα και έχω γράψει στα σχόλια "metal". Όταν πάω στη βιβλιοθήκη μου και επιλέξω ταξινόμηση ανα σχόλιο βλέπω τι έχω που.


Sent from my iPad using Tapatalk

Μη σου πω πως μου έδωσες και τη λύση... Δεν το είχα σκεφτεί. Αν και στο είδος του κάθε τραγουδιού (στις πληροφορίες), έχω γράψει το όνομα της λίστας όπου ανήκει... Άθελά μου είχα δώσει μια απάντηση στο ερώτημα και παίδες ειλικρινά μου ανοίξατε τα μάτια. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια... Αλήθεια αρχίζουν όλα και μπαίνουν σε μια σειρά...



#13   Dmtrs

Dmtrs

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Dmtrs

Δημοσίευση 22/06/2016 - 20:39

Ξερει κανεις γτ μου περναεςι οσες φωτο θελει αυτο στο πισι?επισης δε μου περναει βιντεο και καθε φορα που το ανοιγω μου ζηταει να εξουσιοδωτησω τον υπολογιστη?



#14   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/06/2016 - 22:52

θελω να κανω μια ερωτηση
εχουμε ενα iphone 5s το οποιο πατησαμε λαθος τον κωδικο passcode και ζηταει συνδεση με itunes .

ανηκε σε ενα παλικαρι το οποιο δυστυχως εχασε την ζωη του αλλα θελουμε παση θυσια τα δεδομενα του.
το apple id το ξερουμε.
τον κωδικο δεν ξερουμε και αυτο που θελουμε ειναι να ανοιξει το τηλεφωνο μεχρι εκει που λεει βαλτε το κωδικο του apple id ,θα κανουμε ανακτηση και θα βαλουμε νεο.
υπαρχει τροπος απο το συνδεστε στο itunes να φτασουμε στο να ανοιξουμε.
ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ RESTORE .
αν υπαρχει τροπος θα με βοηθησετε παρα πολυ
ευχαριστω

Το τηλ σε ποιό iOS είναι? Να φανταστώ JB δεν έχει ε?

 

Backup στο PC έκανε?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#15   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 23/06/2016 - 05:41

Το τηλ σε ποιό iOS είναι? Να φανταστώ JB δεν έχει ε?

Backup στο PC έκανε?

Καλημέρα Νικο
ειναι στο τελευταιο ios και πριν απο ενα μηνα ειχε κανει restore απο ενα 4s που ειχε μεσω υπολογιστή.
Θελουμε να δουμε τα τελευταια αρχεια του

Υπάρχει τρόπος απο τον υπολογιστή του ,να δουμε ποια ημερομηνια ειναι το τελευταιο back up?
το τηλεφωνο ατην κατασταση που ειναι που ζηταει συνδεση με itunes να υποθεσω οτι γινεται μονο restore ε;
αν το τελυταίο back up ειναι πολυ πρόσφατο ,θα κανουμε restore αλλα θελουμε να σιγουρευτούμε για την ημερομηνία

Σε ευχαριστώ πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες