Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 6s: Μετά από πτώση δεν δουλεύει το Touch ID


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Jsmith

Jsmith

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/06/2016 - 14:02

καλημερα σας ενας φιλος μου εχει ενα iphone 6s το πηρε καινουργιο απο Public ολα καλα μια φορα του επεσε δεν επαθε κατι ουτε ραγισε οθονη απλα δεν δουλευει touch ID και παει πιο αργα στο ιντερνετ τι παιζεται εδω γνωριζει κανενας μου λεει οτι πηγε σε καταστημα να το φτιαξιουν και του ζητησαν 250 ευρω στο public η εγγυηση λεει δεν τον καλυπτει και μου το πουλαει φιλικη τιμη αξιζει να το παρω και να το φτιαξιω ?η γνωριζει καποιος το προβλημα του ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/06/2016 - 15:06

Τα σημεία στίξης υπάρχουν για να γίνετε η γλώσσα πιο κατανοητή. Το αν αξίζει εσυ το ξέρεις. Εξαρτάται και ποσό ειναι η φιλική τιμή βεβαια. Το Touch ID το καταλαβαίνω οτι μπορει κατι να χάλασε. Οτι το Ίντερνετ όμως έγινε πιο αργό πως έγινε; Συγκεκριμένα το Ίντερνετ...

#3   Jsmith

Jsmith

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/06/2016 - 17:13

Τα σημεία στίξης υπάρχουν για να γίνετε η γλώσσα πιο κατανοητή. Το αν αξίζει εσυ το ξέρεις. Εξαρτάται και ποσό ειναι η φιλική τιμή βεβαια. Το Touch ID το καταλαβαίνω οτι μπορει κατι να χάλασε. Οτι το Ίντερνετ όμως έγινε πιο αργό πως έγινε; Συγκεκριμένα το Ίντερνετ...

συγκεκριμενα στο σερφαρισμα το κανει και στη τιμη 250 μου ειπε διοτι το εχει κερδισει και απο διαγωνισμο με ειπε και δεν το ενδιαφερει εχει παρει αλλο λεει



#4   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/06/2016 - 17:43

συγκεκριμενα στο σερφαρισμα το κανει και στη τιμη 250 μου ειπε διοτι το εχει κερδισει και απο διαγωνισμο με ειπε και δεν το ενδιαφερει εχει παρει αλλο λεει

αρα λογικα ουτε απόδειξη έχει. Ναι αλλα γιατι να καθυστερεί στο σερφάρισμα απο πέσιμο; Δεν έχει νόημα. Εγω θα το απέφευγα πάντως.

#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2016 - 18:14

Προσεξε μην ειναι κανενας απατεωνας. Την εχουν πατησει πολλοι. Μπορει να το ανοιξεις και μεσα να εχει ενα σαπουνακι.

#6   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/06/2016 - 18:30

Αν έχεις κάποιον δικό σου που να είναι γνώστης του αντικειμένου  και να μπορει να σε διαβεβαιώση οτι η συσκευή είναι αυθεντική  κα σε συμφέρει να  το φτιάξεις ,τότε ναι

προχώρα .

Σε κάθε περίπτωση θέλει προσοχή .



#7   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 28/06/2016 - 18:59

Επισης χωρις να λειτουργει το touch πως καταφερε και surfαρε και διαπιστωσε αργη ταχυτητα, δε το καταλαβα

#8   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/06/2016 - 19:03

Επισης χωρις να λειτουργει το touch πως καταφερε και surfαρε και διαπιστωσε αργη ταχυτητα, δε το καταλαβα

το touch id ειπε οχι το touch

#9   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 28/06/2016 - 19:04

Ααα ναι εχεις δικιο!

#10   Jsmith

Jsmith

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/06/2016 - 23:13

Προσεξε μην ειναι κανενας απατεωνας. Την εχουν πατησει πολλοι. Μπορει να το ανοιξεις και μεσα να εχει ενα σαπουνακι.

ειμαι γνωστης Iphone εχω αλλαξει πανω απο 10 ξερω να ξεχωριζω ;)  μπορω να επισκευαω και το τοuch id αμα ειναι οντως χαλασμενο



#11   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 30/06/2016 - 01:12

ειμαι γνωστης Iphone εχω αλλαξει πανω απο 10 ξερω να ξεχωριζω ;) μπορω να επισκευαω και το τοuch id αμα ειναι οντως χαλασμενο


Και μετά εννοείται ότι χαιρετάς το δακτυλικό αποτύπωμα.Για εμένα δεν αξίζει καν, αν κοιτάξεις για καινούργιο σε skroutz ίσως βρεις με κάτι παραπάνω από 500€ που ειναι πολυ καλή τιμή.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#12   Jsmith

Jsmith

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/06/2016 - 01:20

Και μετά εννοείται ότι χαιρετάς το δακτυλικό αποτύπωμα.Για εμένα δεν αξίζει καν, αν κοιτάξεις για καινούργιο σε skroutz ίσως βρεις με κάτι παραπάνω από 500€ που ειναι πολυ καλή τιμή.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

για πιο λογο να το χερετισω αφου μπορω να το επισκευασω



#13   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 30/06/2016 - 01:34

για πιο λογο να το χερετισω αφου μπορω να το επισκευασω



Αν χρειαστεί να αλλάξεις home button παύει να λειτουργεί το Touch ID κτλ κτλ γιατί πολυ απλά το κάθε home button με τις αντίστοιχες λειτουργίες ειναι paired με την μητρική.Οπότε θα λειτουργεί απλά σαν Home Button και τίποτα άλλο.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#14   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/06/2016 - 06:56

για πιο λογο να το χερετισω αφου μπορω να το επισκευασω

Φίλε μου αν έχεις αλλάξει / επισκευάσει κτλ κτλ πάνω από 10 iPhone τότε θα πρέπει να ξέρεις ότι με την αλλαγή του home button στα μοντέλα από το 6 και μετά η apple έβγαλε ένα "τρομερό σύστημα ασφαλείας" που σου βγάζει error 53 σε update ή restore .., Google it

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#15   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 30/06/2016 - 07:58

Φίλε μου αν έχεις αλλάξει / επισκευάσει κτλ κτλ πάνω από 10 iPhone τότε θα πρέπει να ξέρεις ότι με την αλλαγή του home button στα μοντέλα από το 6 και μετά η apple έβγαλε ένα "τρομερό σύστημα ασφαλείας" που σου βγάζει error 53 σε update ή restore .., Google it


Νομίζω το error 53 λύθηκε με ένα update αν δεν κάνω λάθος.Το σημαντικό ειναι ότι το Touch ID δεν θα λειτουργεί πλέον.Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοεί ο φίλος μας να το φτιάξει εκτός από το να αλλάξει όλο το flat του home button.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες