Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με tempered glass IPhone 6s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   R1990

R1990

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/06/2016 - 06:45

Χαίρετε πριν έναν μήνα αγόρασα το κινητό και έσπευσα αμέσως να του βάλω γυαλί σε γνωστό κατάστημα όπου εκεί ο τεχνικός απέτυχε να μου το εφαρμόσει τέλεια δημιουργώντας rainbow effect ,hallo effect , αέρα τέλος πάντων κυκλικά των edge(όχι απλά σε κάποια σημεία αλλά περιμετρικά γύρο στο μισό εκατοστό)
Θεώρησε ότι έκανε λαθως και δεν μου τη χρέωσε έπειτα μετά απο πτώση το γυαλί ράγισε και βρέθηκα σε έναν άλλο τεχνικό ο οποίος και αυτός δεν μπόρεσε να μου το εφαρμόσει βάζοντας το ίδιο ακριβως γυαλί σε ένα άλλο 6s τέλεια!!!
Γνωρίζεται κατι γιαυτο το θέμα ;;

Thank you



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 29/06/2016 - 06:50

Χαίρετε πριν έναν μήνα αγόρασα το κινητό και έσπευσα αμέσως να του βάλω γυαλί σε γνωστό κατάστημα όπου εκεί ο τεχνικός απέτυχε να μου το εφαρμόσει τέλεια δημιουργώντας rainbow effect ,hallo effect , αέρα τέλος πάντων κυκλικά των edge(όχι απλά σε κάποια σημεία αλλά περιμετρικά γύρο στο μισό εκατοστό)
Θεώρησε ότι έκανε λαθως και δεν μου τη χρέωσε έπειτα μετά απο πτώση το γυαλί ράγισε και βρέθηκα σε έναν άλλο τεχνικό ο οποίος και αυτός δεν μπόρεσε να μου το εφαρμόσει βάζοντας το ίδιο ακριβως γυαλί σε ένα άλλο 6s τέλεια!!!
Γνωρίζεται κατι γιαυτο το θέμα ;;

Thank you



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι να γνωρίζουμε αδερφέ μου..δεν είναι και τόοοοσο τεχνική δουλεία να βάλεις το γυαλί...έπρεπε να το κάνεις μόνο σου!

Τώρα γιατί του έβγαλε φουσκάλες..μάλλον δεν καθάρισε καλά το τηλ σου..ή ήταν κακή η κόλλα στην παρτίδα..

Πίεσε τον να σου βάλει άλλο αν τον πλήρωσες!



#3   R1990

R1990

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/06/2016 - 06:56

Τι να γνωρίζουμε αδερφέ μου..δεν είναι και τόοοοσο τεχνική δουλεία να βάλεις το γυαλί...έπρεπε να το κάνεις μόνο σου!
Τώρα γιατί του έβγαλε φουσκάλες..μάλλον δεν καθάρισε καλά το τηλ σου..ή ήταν κακή η κόλλα στην παρτίδα..
Πίεσε τον να σου βάλει άλλο αν τον πλήρωσες!

Πρώτον ο καθένας την δουλειά του και αυτή δεν είναι δικιά μου πίστεψε με !!
Και δεύτερον μάλλον δεν κατάλαβες ότι δυο ειδικοί που έχουν περάσει 1000αδες τέτοιες αηδίες υποθέτω δεν μπόρεσαν να το εφαρμόσουν τέλεια δημιουργώντας ακριβώς την ίδια εικόνα στην οθόνη του κινητού !!!

Μεσολάβησαν δυο εβδομάδες απο την αλλαγή του δεύτερου και τα δυο είναι διαφορετικών εταιριών και χιλιοστών
απόρησαν και οι ίδιοι φίλτατε διάβαζε καλύτερα το θέμα την επόμενη πριν απαντήσεις !!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: R1990, 29/06/2016 - 07:03


#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2016 - 07:33

Νομιζω οτι εχει προβλημα το τηλεφωνο σου και οτι πας για αντικατασταση αμεσα.


Πλακα κανω ετυχε. Σε αυτη τη δουλεια κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει το 100% οποτε και αν εισαι λιγο ατυχος οπως εγω δεν καθεται καλα το γυαλι. Αλλα δεν εχεις καποιο προβλημα

#5   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 29/06/2016 - 08:34

Άσχετο..αλλά δεν γράφεις για διαφορετικής εταιρίας γυαλί..οπότε μάλλον διαβάζω καλά..μην θυμώνεις όμως..κουβέντα κάνουμε...



#6   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2016 - 08:59

Άσχετο..αλλά δεν γράφεις για διαφορετικής εταιρίας γυαλί..οπότε μάλλον διαβάζω καλά..μην θυμώνεις όμως..κουβέντα κάνουμε...

Οτι μπορεί να έχει θέμα το γυαλί καμία αναφορά. Οτι ο τεχνικός μπορεί να σκότωνε μύγες και να ρούφηξε 10 εσπρέσσο καμία αναφορά μάλλον έχει πρόβλημα η οθόνη του iphone του



#7   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/06/2016 - 09:12

Τι πρόβλημα μπορει να έχει η οθόνη ώστε να μην κάθεται καλά το γυαλί ? Είτε το γυαλί δεν εφαρμόζει καλα στις άκρες ειτε  έτυχες σε κακή στιγμή ,ποια   ήταν τα γυαλιά  που έβαλες .



#8   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 29/06/2016 - 10:36

Το προβλημα ηταν οτι το συγκεκριμενο γυαλι δεν ηταν φτιαγμενο να σταματαει εκει που γινεται κυρτη η οθονη στις ακρες κι εκει ειναι επομενο να μην κολλαει. Για αυτο και φαινεται ασπρο περιμετρικα.



#9   R1990

R1990

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/06/2016 - 14:07

Νομιζω οτι εχει προβλημα το τηλεφωνο σου και οτι πας για αντικατασταση αμεσα.


Πλακα κανω ετυχε. Σε αυτη τη δουλεια κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει το 100% οποτε και αν εισαι λιγο ατυχος οπως εγω δεν καθεται καλα το γυαλι. Αλλα δεν εχεις καποιο προβλημα


Δες έχουν περαστεί πάνω στο τηλ 3 tempered και δεν έκατσε κανένα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   R1990

R1990

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/06/2016 - 14:11

Το προβλημα ηταν οτι το συγκεκριμενο γυαλι δεν ηταν φτιαγμενο να σταματαει εκει που γινεται κυρτη η οθονη στις ακρες κι εκει ειναι επομενο να μην κολλαει. Για αυτο και φαινεται ασπρο περιμετρικα.

Όσα δοκιμάστηκαν ήταν για 6s
Επίσης με το που βάζει στο δικό μ space grey κάνει το effect
Και αμέσως στο καπάκι σε 6s gold το ίδιο γυαλί που δοκιμάστηκε στο δικό μ εφαρμόζει just
Δεν είναι παράξενο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2016 - 14:15

Όσα δοκιμάστηκαν ήταν για 6s
Επίσης με το που βάζει στο δικό μ space grey κάνει το effect
Και αμέσως στο καπάκι σε 6s gold το ίδιο γυαλί που δοκιμάστηκε στο δικό μ εφαρμόζει just
Δεν είναι παράξενο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάρε ένα γυαλί της προκοπής. Αυτό σου λέμε όλοι. Δεν έχει τίποτα το iphone σου ούτε το καταράστηκε κανείς ούτε έχεις ειδικό iphone που δεν του κάθονται τα γυαλιά. Είσαι άτυχος που αγοράζεις μούφα γυαλιά.Δες κανένα cinder ice max . Από κει και πέρα τι σου λένε αυτοί από το ένα αυτί μπαίνει και από το άλλο βγαίνει. Και εγώ λέω οτι κυβέρνησα αυτή τη χώρα για 2 χρόνια. Το αν λέω αλήθειες ή παραμύθια μόνο κριτική ικανότητα θέλει. Θέλω να σου πω οτι πως γυαλιά υπάρχουν άπειρα. Κάνουν όλα για το τηλέφωνο? ΌΧΙ. Κάποια είναι καλά, μερικά είναι υπέροχα και τα περισσότερα που κυκλοφορούν είναι μούφα. Πιστεύεις πάντα οτι σ' αυτήν την χώρα υπάρχει κάποιος έλεγχος στην ποιότητα?


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 29/06/2016 - 14:17


#12   R1990

R1990

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/06/2016 - 14:15

Τι πρόβλημα μπορει να έχει η οθόνη ώστε να μην κάθεται καλά το γυαλί ? Είτε το γυαλί δεν εφαρμόζει καλα στις άκρες ειτε έτυχες σε κακή στιγμή ,ποια ήταν τα γυαλιά που έβαλες .

Εταιρίες δεν γνωρίζω πάντως το πρώτο ήταν στο Γερμανό 0,3 το δεύτερο 0,2 και ένα αγορασμένο απο public που μου το πέρασε φίλος που βάζει και στο δικό πάλι με το πρόβλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#13   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2016 - 14:20

Εταιρίες δεν γνωρίζω πάντως το πρώτο ήταν στο Γερμανό 0,3 το δεύτερο 0,2 και ένα αγορασμένο απο public που μου το πέρασε φίλος που βάζει και στο δικό πάλι με το πρόβλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μιλάς για επώνυμα γυαλιά. Που αν τα βρεις στο aliexpress τα πουλάνε προς 5 ευρώ την δωδεκάδα. Αγαπητέ πρέπει να δώσεις κανένα 15 και πάνω σε amazon aliexpress προκειμένου να προμηθευτείς κάτι πολύ καλό. Το cinder εαν θυμάμαι καλά έχει 40 ευρώ για παράδειγμα. Και σίγουρα δεν συγκρίνεται με του γερμανου. Δες και κανένα βίντεο στο youtube



#14   R1990

R1990

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/06/2016 - 14:21

Πάρε ένα γυαλί της προκοπής. Αυτό σου λέμε όλοι. Δεν έχει τίποτα το iphone σου ούτε το καταράστηκε κανείς ούτε έχεις ειδικό iphone που δεν του κάθονται τα γυαλιά. Είσαι άτυχος που αγοράζεις μούφα γυαλιά.Δες κανένα cinder ice max . Από κει και πέρα τι σου λένε αυτοί από το ένα αυτί μπαίνει και από το άλλο βγαίνει. Και εγώ λέω οτι κυβέρνησα αυτή τη χώρα για 2 χρόνια. Το αν λέω αλήθειες ή παραμύθια μόνο κριτική ικανότητα θέλει. Θέλω να σου πω οτι πως γυαλιά υπάρχουν άπειρα. Κάνουν όλα για το τηλέφωνο? ΌΧΙ. Κάποια είναι καλά, μερικά είναι υπέροχα και τα περισσότερα που κυκλοφορούν είναι μούφα. Πιστεύεις πάντα οτι σ' αυτήν την χώρα υπάρχει κάποιος έλεγχος στην ποιότητα?

Όλα καλα φίλε μου και εγώ την λύση αναζητώ και εάν μου προτείνει κάποιος όπως καλή ώρα εσύ κάποιο που γνωρίζει ότι είναι αξιόπιστο θα το αγοράσω αλλά αυτό που σου περιέγραψα το είδα με τα μάτια μου το ίδιο ακριβός γυαλί στο ένα να μάθετε και στο άλλο όχι !


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2016 - 14:23

Όλα καλα φίλε μου και εγώ την λύση αναζητώ και εάν μου προτείνει κάποιος όπως καλή ώρα εσύ κάποιο που γνωρίζει ότι είναι αξιόπιστο θα το αγοράσω αλλά αυτό που σου περιέγραψα το είδα με τα μάτια μου το ίδιο ακριβός γυαλί στο ένα να μάθετε και στο άλλο όχι !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να ζητήσεις άλλο iphone να σου δώσουν. Στείλε το για να σου δώσουν ανακατασκευασμένο άλλη λύση εγώ δεν βλέπω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες