Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πήρα μεταχειρισμένο και έχει πρόβλημα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Stefanosarmy

Stefanosarmy

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 01/07/2016 - 13:00

Καλησπέρα φίλοι μου θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, πήρα ενα κινητό iphone 5c απο έναν ιδιώτη που τον βρήκα σε μια ιστοσελίδα με μεταχειρισμένα έγραφε οτί είναι καλό κτλ είπα εντάξει σήμερα το παρέλαβα και δεν έχει πρόβλημα η θύρα φόρτισης. Μπορώ να κάνω κάτι? υπάρχει τίποτα νόμος γι αυτό? ή έχω χάσει τα χρήματα μου! Ευχαριστώ πολύ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/07/2016 - 13:04

Απο την στιγμη που ειναι ιδιωτης δεν υπαρχει καποιος νομος εναντιον του...γιατι υπαρχει ατυπη συναλλαγη... τα χρηματα τα εκανες καταθεση στο λογαριασμο του?? (αν ναι..μπορεις να επικοινωνησεις μαζι του και να του πεις να επιστραφουν τα χρηματα...αλλιως θα ζητησεις απο την τραπεζα την ακυρωση της...)

 

Διαφορετικα πας και φτιαχνεις την θυρα...



#3   Stefanosarmy

Stefanosarmy

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 01/07/2016 - 13:06

Απο την στιγμη που ειναι ιδιωτης δεν υπαρχει καποιος νομος εναντιον του...γιατι υπαρχει ατυπη συναλλαγη... τα χρηματα τα εκανες καταθεση στο λογαριασμο του?? (αν ναι..μπορεις να επικοινωνησεις μαζι του και να του πεις να επιστραφουν τα χρηματα...αλλιως θα ζητησεις απο την τραπεζα την ακυρωση της...)

 

Διαφορετικα πας και φτιαχνεις την θυρα...

Τα χρήματα τα πήρε μέσω αντικαταβολής! οπότε τα χάνω έτσι? Τίποτα με αστυνομία κτλ ουτε καν εε? χαχα



#4   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/07/2016 - 13:11

τι ακριβώς πρόβλημα έχει? δεν φορτίζει?



#5   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/07/2016 - 13:23

Μίλησε με αυτόν που το πήρες και εξήγησε του το πρόβλημα ,ίσως να βρείτε μια λύση  μαζί .Είναι ρίσκο οι αντικαταβολες και ειδικά όταν δεν υπαρχει εντολή έλεγχου πριν την παραλαβή . 


Τελευταία επεξεργασία από: krete, 01/07/2016 - 13:23


#6   antonisss

antonisss

    iPH Elite Poster

  • 2.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/07/2016 - 13:29

σιγα αυτος μην αναγνωρισει το προβλημα..ας παει καπου καλυτερα να το φτιαξει μπας και σωθει τιποτα..



#7   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/07/2016 - 13:34

Τι να πω ..καμιά φορά υπάρχουν και ΑΝΡΘΩΠΟΙ σωστοί  ,δεν χάνει κάτι να δοκιμάσει  αν και μάλλον  ο συγκεκριμενος ήξερε το πρόβλημα και του το έσπρωξε .



#8   Stefanosarmy

Stefanosarmy

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 01/07/2016 - 13:56

Σας ευχαριστώ όλους σας!! Οπότε δεν μπορώ να το κάνω τίποτα έτσι?



#9   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2016 - 15:22

Καλησπέρα φίλοι μου θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, πήρα ενα κινητό iphone 5c απο έναν ιδιώτη που τον βρήκα σε μια ιστοσελίδα με μεταχειρισμένα έγραφε οτί είναι καλό κτλ είπα εντάξει σήμερα το παρέλαβα και δεν έχει πρόβλημα η θύρα φόρτισης. Μπορώ να κάνω κάτι? υπάρχει τίποτα νόμος γι αυτό? ή έχω χάσει τα χρήματα μου! Ευχαριστώ πολύ 

 

 

Αφού δεν έχει πρόβλημα η θύρα φόρτισης τι θέμα έχει? :P

 

 

Πάνε σε κανέναν τεχνικό να στο φτιάξει. Εαν δεν είναι πλακέτα θα στο φτιάξει ειδάλλως ας σε συμβουλέψει αυτός γιατί τα πράγματα είναι ζόρικα Δες το φορουμ έχει τεχνικούς πολύ καλούς.



#10   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 02/07/2016 - 19:22

Δυστυχώς αυτό το κακό έχει η αγορά με αντικαταβολή / κατάθεση σε τράπεζα κτλ κτλ κτλ Πάντα χέρι με χέρι για να μπορεί κάποιος να κάνει έλεγχο αυτού που αγοράζει. Δυστυχώς δε μιλάμε για 5-10 ευρώ αλλά για πολλά παραπάνω ^^

 

Δοκίμασε να καθαρίσεις την επαφή μήπως και έχει μέσα βρωμιά / σκόνες / χνούδια οπότε και θα στρώσει αλλιώς πας για αντικατάσταση. Και, χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, να εύχεσαι να είναι εκεί το πρόβλημα και ο λόγος που δε φορτίζει ^^ (κατά 95% εκεί είναι αλλά λέμε τώρα)


Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 02/07/2016 - 19:22





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες