Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   petroulastef

petroulastef

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/07/2016 - 23:28

Λοιπόν, πριν λίγο καιρό πήρα στα χέρια μου το iPhone 4. Η συσκευή ήτανε ενημερωμένη σε iOS 7.1.2. Κάποια στιγμή την δεύτερη ήμερα της λειτουργίας, μου έβγαλε μια ειδοποίηση για αναβάθμιση iOS 8 αλλά εγώ κάτι πάτησα και από τότε δεν μου έχει ξανά βγάλει ειδοποίηση για αναβάθμιση. Μπαίνω στις ρυθμίσεις και κάνω πάω στην ενημέρωση λογισμικού αλλά δεν μου βγάζει ειδοποίηση για iOS 8. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει παρακαλώ; Ευχαριστώ πολυ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/07/2016 - 23:49

Λοιπόν, πριν λίγο καιρό πήρα στα χέρια μου το iPhone 4. Η συσκευή ήτανε ενημερωμένη σε iOS 7.1.2. Κάποια στιγμή την δεύτερη ήμερα της λειτουργίας, μου έβγαλε μια ειδοποίηση για αναβάθμιση iOS 8 αλλά εγώ κάτι πάτησα και από τότε δεν μου έχει ξανά βγάλει ειδοποίηση για αναβάθμιση. Μπαίνω στις ρυθμίσεις και κάνω πάω στην ενημέρωση λογισμικού αλλά δεν μου βγάζει ειδοποίηση για iOS 8. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει παρακαλώ; Ευχαριστώ πολυ.


Το 4αρι παει μάξιμουμ μέχρι την 7.1.2. Περίεργο που σου εμφάνισε την 8 διαθέσιμη, ίσως να ήταν κάποιο bug. Μια χαρά ειναι πάντως η 7.1.2 στο 4αρι. Με λιγο lag αλλα στέκεται αξιοπρεπώς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/07/2016 - 23:59

Λοιπόν, πριν λίγο καιρό πήρα στα χέρια μου το iPhone 4. Η συσκευή ήτανε ενημερωμένη σε iOS 7.1.2. Κάποια στιγμή την δεύτερη ήμερα της λειτουργίας, μου έβγαλε μια ειδοποίηση για αναβάθμιση iOS 8 αλλά εγώ κάτι πάτησα και από τότε δεν μου έχει ξανά βγάλει ειδοποίηση για αναβάθμιση. Μπαίνω στις ρυθμίσεις και κάνω πάω στην ενημέρωση λογισμικού αλλά δεν μου βγάζει ειδοποίηση για iOS 8. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει παρακαλώ; Ευχαριστώ πολυ.

Πόσο σίγουρη είσαι τι αυτό που κρατάς είναι 4άρι?

 

Αν σου έβγαλε ειδοποίηση για Update μάλλον μιλάμε για 4S. Δες το μοντέλο στις ρυθμίσεις.

 

Αν πάλι μιλάς όντως για το 4, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι Downgrade σε 6.1.2.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   alejandros1967

alejandros1967

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/07/2016 - 13:40


 

Αν πάλι μιλάς όντως για το 4, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι Downgrade σε 6.1.2.

Υποστηρίζεται ακόμα η 6.1.2; Και αν όχι πως γυρνάμε πίσω χωρίς SHSH



#5   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/07/2016 - 13:48

Tethered Downgrade κάνεις ουσιαστικά με τα SHSH να μην είναι απαραίτητα για εκεί.

 

Δες εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες