Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αναζήτηση νέα τηλεόρασης.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 22/07/2016 - 20:16

Καλοριζικη!!!!σε ζηλευω (με την καλη εννοια)... Θελω και γω να αναβαθμιστω απο 32" στην lg 49uf6407 (αυτην ζαχαρωνω) αλλα τοσα γκατζετ πουχω παρει (συμπεριλαμβανομενου και του iphone) ειναι πολλα....
Αλλωστε η γυναικα μου λεει πως ο,τι αλλο ηλεκτρονικο αγορασω θα με χωρισει...

Εαν δεν καιγόταν η παλια δεν θα την άλλαζα γιατί βολευόμασταν άνετα. Άλλα για να φτιάξω την παλιά που θέλει πλακέτα λάμπες και το ινβέρτερ, οπότε λέω αφού μπήκαμε στον χορό να χορέψουμε, πέταμα και καινούρια. Όταν δε του είπα του ηλεκτρονικού πόσα χρόνια την είχα με κοίταζε με ανοιχτό το στόμα 12 χρόνια μου λέει; Καλά τότε που την είχα πάρει εγώ το 2004 είχε 2500 ευρώ μόλις αγόρασα το νέο μας σπίτι (Τότε υπήρχαν τα φράγκα)  :rolleyes:


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 24/07/2016 - 11:36

Σκεψου οτι το avatar σε 4k που κατεβασα θελει 76gb χαχαχα η tv τρεχει κ απευθειας 4k χωρις pc με ενα απλο δισκο. Το κακο ειναι οτι δεν εχεις usb3 και δεν ξερω αν το ethernet που εχει πανω ειναι 1000. Πιθανα να σου κανει lag.
Εγω τα τρεχω ολα απο το δικτυακο δισκο.


Sent from my Nokia 3210 using Tapatalk

#18   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/07/2016 - 20:06

Σκεψου οτι το avatar σε 4k που κατεβασα θελει 76gb χαχαχα η tv τρεχει κ απευθειας 4k χωρις pc με ενα απλο δισκο. Το κακο ειναι οτι δεν εχεις usb3 και δεν ξερω αν το ethernet που εχει πανω ειναι 1000. Πιθανα να σου κανει lag.
Εγω τα τρεχω ολα απο το δικτυακο δισκο.


Sent from my Nokia 3210 using Tapatalk

Δεν έχω κάποιο NAS για να έχω εκεί ταινίες αλλά βασικά γι'αυτό έφτιαξα αυτό pc-ακι με έναν USB 3 εξωτερικό να παίζω άνετα ότι ταινίες θέλω ;)


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#19   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 24/07/2016 - 20:38

Ενας δικτυακος δισκος πανω στο ρουτερ σου λυνει πολλα προβληματα γενικοτερα. Αλλα αν εχεις το pc κοντα ειναι το ιδιο


Sent from my Nokia 3210 using Tapatalk

#20   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/07/2016 - 21:12

Ενας δικτυακος δισκος πανω στο ρουτερ σου λυνει πολλα προβληματα γενικοτερα. Αλλα αν εχεις το pc κοντα ειναι το ιδιο


Sent from my Nokia 3210 using Tapatalk

Το HTPC που έχω φοράει τα ακόλουθα εξαρτήματα:
Κάρτα γραφικών Low Profile 
MSI GeForce GT730 4GB 
Μνήμη Ram 
DDR3 6GB 2+4  

Επεξεργαστή Intel Pentium G3258 

Μητρική Κάρτα Gigabyte H81M-DS2

SSD Kingston V300 60GB

Έχω και έναν εξωτερικό 1ΤΒ USB 3.0 που βάζω τις ταινίες. Πάντως η κάρτα γραφικών μέσο της HDMI την βλέπει σαν LG External Monitor και μου δίνει την επιλογή να βάλω την ανάλυση στα 3840x2160px.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#21   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/12/2016 - 09:44

Καμία 4K έως 2.000 ; πήρε ένας φίλος μου την Sony KD55XD9305 αλλά σε σχέση με μια Samsung 4K που έχει στο άλλο δωμάτιο, την JU557000. Και ψάχνει τώρα καμία στα ίδια λεφτά αφού ξενέρωσε απίστευτα ...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#22   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2017 - 13:10

Επαναφέρω το θέμα καθώς ψάχνω μια τηλεόραση μέχρι 900-1000€!
Εκτός των τηλεοπτικών καναλιών, με ενδιαφέρει για ταινίες πιο πολύ σε σύνδεση με υπολογιστή.
Φυσικά να είναι SMART TV, 4Κ και με έναν καλό ρυθμό ανανέωσης εικόνας.
Ίντσες από 50-55 και τέλος Flat ή Curved θα προτείνατε; Διάβασα αρκετά σχόλια στο διαδίκτυο με γνώμες όσο αναφορά καμπυλότητα, αλλά με ενδιαφέρει και η δίκη σας άποψη.
Κοιτάω προς Samsung και μετά LG αλλά αν έχετε δει κάποια προσφορά ή κάτι αντίστοιχο γράψτε ελεύθερα :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#23   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2017 - 13:38

Επαναφέρω το θέμα καθώς ψάχνω μια τηλεόραση μέχρι 900-1000€!
Εκτός των τηλεοπτικών καναλιών, με ενδιαφέρει για ταινίες πιο πολύ σε σύνδεση με υπολογιστή.
Φυσικά να είναι SMART TV, 4Κ και με έναν καλό ρυθμό ανανέωσης εικόνας.
Ίντσες από 50-55 και τέλος Flat ή Curved θα προτείνατε; Διάβασα αρκετά σχόλια στο διαδίκτυο με γνώμες όσο αναφορά καμπυλότητα, αλλά με ενδιαφέρει και η δίκη σας άποψη.
Κοιτάω προς Samsung και μετά LG αλλά αν έχετε δει κάποια προσφορά ή κάτι αντίστοιχο γράψτε ελεύθερα :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οτι διαβάζεις hz και τέτοια επειδή την πάτησα με την samsung 4k μου βασιζόμενος στα hz είναι όλα παραμύθια. Μια αναζήτηση hz ψευτικα στο google θα σε πείσει κατευθείαν. Εγώ εάν έδινα το ποσό που δίνεις εσύ θα πήγαινα σε sony και με android και θα περνούσα το kodi και θα το γλεντούσα. http://www.skroutz.g...D-49X8308C.html κάτι τέτοιο



#24   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/03/2017 - 12:55

Κάποια γνώμη για αυτήν; Την είδα από κοντά και μπορώ να πω ότι σε σχέση με Samsung αντίστοιχης αξίας η LG μου άρεσε περισσότερο.

http://www.kotsovolo...-lg-55uh850v-3d

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: turbomakis, 18/03/2017 - 12:59


#25   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/11/2017 - 22:35

Καλησπερα, είμαι σε αναζήτηση νέας τηλεόρασης κ μου έχει κάτσει αυτή εδώ http://www.mediamark...ep-1199303.html

είναι καλη για τα χρήματα της θα μείνω ικανοποιημένος ή να κοιτάξω κάποια άλλη;;



#26   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2017 - 18:10

Καλησπερα, είμαι σε αναζήτηση νέας τηλεόρασης κ μου έχει κάτσει αυτή εδώ http://www.mediamark...ep-1199303.html

είναι καλη για τα χρήματα της θα μείνω ικανοποιημένος ή να κοιτάξω κάποια άλλη;;

εξαρταται τι βλεπεις και απο τι πηγες. Για να βλεπεις Κοσμοτε, Νοβα, Ντιτζεα, δισκακια κλπ ειναι μια χαρα. Ολες αυτες οι σειρες τηλεορασεων εχουν καποιες αδυναμιες πχ στη φωτεινοτητα με HDR αλλα γενικα θα μεινεις ικανοποιημενος νομιζω. Αν ομως θες κατι ακομα καλυτερο μπορεις να ανεβεις 3-4 κατοσταρικα και να πας σε πιο ακριβα φιλτρα και γενικα καλυτερες υλοποιησεις. Αυτα ολα φυσικα αν πραγματικα τα εχεις αναγκη γιατι οπως θα ξερεις οι τηλεορασεις καθε χρονο αλλαζουν και παντα κυνηγας το καλυτερο χωρις τελειωμο..

Αν θες την γνωμη μου πηγαινε δες την, αν σου κανει το κλικ παρτη αλλιως κλεισε τα αυτια σου στα παραμυθια των πωλητων και ξανασυζηταμε






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες