Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

COSMOTE: 10GB δωρεάν για 1 μήνα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/07/2016 - 00:44

Δεν είναι άλλη νοοτροπία. Στα πλαίσια λοιπόν της ελεύθερης οικονομίας μπορείς και διεκδικείς αλλιώς γυρνάμε στο 1998 και μένουμε με τον μοναδικό πάροχο τον οτε και τις 20.000 δραχμές πάγιο. Από εκεί και πέρα απλώς σου αναφέρω πως κάθε χρόνο και οι 3 πάροχοι δίνουν gb δωρεάν κάθε χρόνο δωρεάν. Είναι κακό να ζητήσω και εγώ gb από τον πάροχο μου? Αλλά επειδή αναφέρεις κάτι και γίνεσαι άδικος τότε όταν η vodafone που υπογράψαμε όλοι συμβόλαιο μας ανέβασε το πάγιο και τα gb χωρίς να της το ζητήσουμε και ενώ είχαμε υπογράψει για 22-27 ευρώ θα έπρεπε να το δεχτούμε και να μην τολμήσουμε να ζητήσουμε τα όσα υπογράψαμε. Δεν λεω να ζητάμε πάντα αλλά σαν καταναλωτές ενίοτε δεν είναι κακό να ζητάμε. Δεν έχουμε μόνο υποχρεώσεις όταν είσαι συνεπής. Αλλά πολύ πιθανόν και τα 400 χρόνια να ήταν λίγα θα θελα να με λένε μεχμετ.

1)Τωρα η παρομοιωση του Κολοκοτρωνη και της επαναστασης με εσενα και τη vodafone νομιζω ειναι ατυχης τουλαχιστον...

2)Για να το κλεισουμε δε μου αρεσει η ζητιανια ρε φιλε,Αν μου δωσουν κατι εχει καλως...Αλλα να παιρνω και να ζηταω σαν τον κακομοιρη δωρα δε μου αρεσει.Επετρεψε μου να νοιωθω ετσι.Εσυ κανε οτι θες αλλα εμενα να παρακαλαω για δωρα δε μου αρεσει.

3)Αν σου ανεβασαν το παγιο αυθαιρετα χωρις να ειναι στα ψιλα γραμματα-ορους συμβολαιου κυνηγησε τους δικαστικα και παρτα τους στο πολλαπλασιο.

Να σαι καλα καλο βραδυ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   coolvaggos

coolvaggos

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2016 - 00:47

Από το SMS που στάλθηκε στο iPhone μου :)


Καλό θα ήταν Admin, να επαληθεύεις την είδηση.. Κάτοπιν επικοινωνίας μου (Cosmote Απεριόριστα 45, το παλιό, έχω) (μένοντας έκπληκτος που ούτε σε μένα ενεργοποιήθηκε προσφορά) με το 13888 ενημερώθηκα πως η προσφορά ισχύει μόνο για:
Cosmote Plus 65
Cosmote Mobile XL

Ίσως υπάρξει ενημέρωση και για άλλα πακέτα είπε αλλά μεχρι στιγμής όχι.

#48   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2016 - 00:50

1)Τωρα η παρομοιωση του Κολοκοτρωνη και της επαναστασης με εσενα και τη vodafone νομιζω ειναι ατυχης τουλαχιστον...

2)Για να το κλεισουμε δε μου αρεσει η ζητιανια ρε φιλε,Αν μου δωσουν κατι εχει καλως...Αλλα να παιρνω και να ζηταω σαν τον κακομοιρη δωρα δε μου αρεσει.Επετρεψε μου να νοιωθω ετσι.Εσυ κανε οτι θες αλλα εμενα να παρακαλαω για δωρα δε μου αρεσει.

3)Αν σου ανεβασαν το παγιο αυθαιρετα χωρις να ειναι στα ψιλα γραμματα-ορους συμβολαιου κυνηγησε τους δικαστικα και παρτα τους στο πολλαπλασιο.

Να σαι καλα καλο βραδυ

Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Ζητιανιά δηλαδή για σένα είναι να ζητήσω αυτά που μου προσέφεραν και το 2015 2014 2013. Οκ πάσο. Αφού γνωρίζουμε πως στο τέλος θα τα δώσουν που είναι η ζητιανιά να τα ζητήσω νωρίτερα ωστε να δρομολογηθεί? Ακόμα και στην wind τα έδωσαν.

 

Τώρα για το πάγιο το αν αυξήθηκε μπορείς να το αναζητήσεις και στο Myphone εν μέσω συμβολαίου. Τα δικαστικά τα θεωρώ χαζά. Εαν είναι να γλυτώσω 100-120 ευρώ να προσλάβω δικηγόρο και πάει λέγοντας προκειμένου να ανοίξω πόλεμο με την vodafone και να πρέπει να δώσω 500 και 600 που δεν θα έχουν και αντίκρυσμα

 

Για νεα σύνδεση cosmote πάντως με 750 mb ενεργοποιήθηκε ωραίοτατα τα 10gb


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 22/07/2016 - 00:55


#49   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 22/07/2016 - 00:53

Εγώ έχω συμβόλαιο εταιρικό και πήρα αυτό ως απάντηση( έχω όγκο δεδομένων 2 gb ενεργοποιημένο )
EYXAPIΣTOYME ΓIA TO MHNYMA ΣAΣ. AYTH TH ΣTIΓMH ΔEN YΠAPXEI KAΠOIA ΠPOΣΦOPA ENEPΓH ΓIA TH ΣYNΔEΣH ΣAΣ


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#50   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2016 - 01:03

παιδες με συμβολαιο και 10GB τον μηνα ποσο  ειναι το παγιο?



#51   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2016 - 01:11

παιδες με συμβολαιο και 10GB τον μηνα ποσο  ειναι το παγιο?

Νομίζω γύρω στα 28- 30 πριν κανένα μήνα ρώτησα. Ενδιαφέρεσαι και εσύ για τη Σίβηρη? :P


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 22/07/2016 - 01:11


#52   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2016 - 01:13

Νομίζω γύρω στα 28- 30 πριν κανένα μήνα ρώτησα. Ενδιαφέρεσαι και εσύ για τη Σίβηρη? :P

χαχα θα ερθω για δυο μηνες και δεν ξερω αν γινεται συμβολαιο για 2 μηνες και μετα να το σταματησω με 10GB τον μηνα η αν εχει καρτοκινητο.


Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 22/07/2016 - 01:14


#53   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2016 - 01:15

χαχα θα ερθω για δυο μηνες και δεν ξερω αν γινεται συμβολαιο για 2 μηνες και μετα να το σταματησω με 10GB τον μηνα η αν εχει καρτοκινητο.

Νομίζω οτι έχει για κάθε μήνα. Θα σου πω αύριο το μεσημέρι γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ εαν γίνεται έτσι.



#54   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2016 - 01:16

Νομίζω οτι έχει για κάθε μήνα. Θα σου πω αύριο το μεσημέρι γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ εαν γίνεται έτσι.

για ρωτα αν μπορεις και ενημερωσε με :D αρκει να μπορω να το κοψω οποτε θελω εγω 



#55   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2016 - 01:18

για ρωτα αν μπορεις και ενημερωσε με :D αρκει να μπορω να το κοψω οποτε θελω εγω 

Ναι ναι ξέρω μην αγχώνεσαι. 



#56   grovolis

grovolis

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Twitter:@georgerovolis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:grovolis

Δημοσίευση 22/07/2016 - 01:21

Ενεργοποίησα την προσφορά σε Cosmote Family 65 (και στους 2 αριθμούς 10+10 GB)

 

To συμβόλαιο αυτό έχει κοινή δεξαμενή για MB, sms, λεπτά αλλά παραδόξως τα MB της προσφοράς είναι στον κάθε αριθμό ξεχωριστά (όχι 20 GB σύνολο και όποιος τα φάει πρώτος)


Τελευταία επεξεργασία από: grovolis, 22/07/2016 - 01:22


#57   ilouko

ilouko

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2016 - 07:17

Πήρε τηλέφωνο και μου είπαν πως ισχύει για συνδρομητές με πάγιο απο 70 ευρώ και πάνω ή για αυτούς που έχουν το business one . Τα τσόκαρα. Πολύ καλό για να ήταν αληθινό . Κλασική cosmote.

#58   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 22/07/2016 - 08:30

Εγώ με 35 plus μου είπε στο μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε. Μου είπε ότι αν στείλω 1 στο 1256 θα δω το υπόλοιπο. Αλλά πουθενά δεν ειδα να ενεργοποιήθηκε. Κάνω κάτι λάθος;

EYXAPIΣTOYME ΓIA TO MHNYMA ΣAΣ. TO ΔΩPO TΩN 10GB EINAI HΔH ENEPΓO ΣTO KINHTO ΣAΣ! ΓIA NA ENHMEPΩNEΣTE ΓIA TO YΠOΛOIΠO ΣAΣ MΠOPEITE NA ΣTEΛNETE 1 ΣTO 1256 ΔΩPEAN.

Αυτό μου ήρθε βασικά. Άρα λογικά το πήρα το δώρο;


Όσο για την άλλη συζήτηση που κάνουν τα παιδιά, πάντα κάποιος το έκανε πρώτος κ μετά ακολουθούσαν άλλοι. Με πιο πολλα η πιο καλή προσφορά. Άρα σε 2-3 μέρες θα το κάνουν πιστεύω κ στους άλλους παρόχους.

Τελευταία επεξεργασία από: sakis697, 22/07/2016 - 08:35

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#59   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2016 - 08:54

Εγώ με 35 plus μου είπε στο μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε. Μου είπε ότι αν στείλω 1 στο 1256 θα δω το υπόλοιπο. Αλλά πουθενά δεν ειδα να ενεργοποιήθηκε. Κάνω κάτι λάθος;

EYXAPIΣTOYME ΓIA TO MHNYMA ΣAΣ. TO ΔΩPO TΩN 10GB EINAI HΔH ENEPΓO ΣTO KINHTO ΣAΣ! ΓIA NA ENHMEPΩNEΣTE ΓIA TO YΠOΛOIΠO ΣAΣ MΠOPEITE NA ΣTEΛNETE 1 ΣTO 1256 ΔΩPEAN.

Αυτό μου ήρθε βασικά. Άρα λογικά το πήρα το δώρο;


Όσο για την άλλη συζήτηση που κάνουν τα παιδιά, πάντα κάποιος το έκανε πρώτος κ μετά ακολουθούσαν άλλοι. Με πιο πολλα η πιο καλή προσφορά. Άρα σε 2-3 μέρες θα το κάνουν πιστεύω κ στους άλλους παρόχους.

Δες με την εφαρμογή. Εγώ με την εφαρμογή της cosmote έβγαλε στον άλλον αριθμό τα mb. 

 

 

Υγ: εγώ ο γύφτος έπειτα από συνομιλία με την vodafone (μιλάμε για σύνδεση) μου αποκάλυψαν οτι κάθε φορά δίνουν καλοκαιρινές προσφορές σε internet και ομιλία οπότε πολύ σύντομα θα μας ενημερώσουν εντός ολίγων ημερών.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 22/07/2016 - 08:59


#60   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 22/07/2016 - 09:15

Και εγώ Plus 35 έχω αλλά μου λένε ότι δεν υπάρχει προσφορά για μένα .. Όποτε δε μπορεί να ισχύει μόνο για αυτούς που έχουν 70€ πάγιο και πάνω .
Υπάρχει περίπτωση να ενεργοποιηθεί αργότερα κάποια στιγμή ή να μην ελπίζω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες