Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Φορητότητα και σχετικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/07/2016 - 23:02

Καλησπέρα,

Έχω συμβόλαιο στην COSMOTE και σκέφτομαι να κανω αίτηση φορητότητας στη Vodafone. Είμαι τόσα χρονια πελάτης, περίπου 17, και το μονο που έχω είναι 150mb. Με πάγιο 20 ευρώ αλλα ο λογαριασμός ποτε κάτω απο 40.

Μπορεί κάποιος να που πει ποσο περίπου θα μου πάει το να σπάσω το συμβόλαιο; Αν ισχύει κάτι τέτοιο. Γιατι κάποιος γνωστός μου είπε ότι δε χρειάζεται να δώσω τίποτα. Δεν το πολύ-πιστεύω γιατι έτσι όλες οι εταιρίες θα έχαναν. Αλλα αυτό που με νοιάζει είναι να μάθω το ποσο θα πρέπει να δώσω.

Αηδία κατάντησε πάντως με την COSMOTE.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/07/2016 - 08:15

για αλλαγη εταιριας δεν θεωρω οτι πληρωνεις κατι ισα ισα σου δινουν καλυτερες προσφορες και οι αλλες εταιριες και ξανα η cosmote.... παντως αν μενεις εκτος αθηνα και νοτια ελλαδα γενικα μην προτιμησεις wind γιατι κλαιω με το σημα ....



#3   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/07/2016 - 08:16

για αλλαγη εταιριας δεν θεωρω οτι πληρωνεις κατι ισα ισα σου δινουν καλυτερες προσφορες και οι αλλες εταιριες και ξανα η cosmote.... παντως αν μενεις εκτος αθηνα και νοτια ελλαδα γενικα μην προτιμησεις wind γιατι κλαιω με το σημα ....



#4   Melinas1998

Melinas1998

    iPH Contributor

  • 993 μηνύματα
  • Twitter:@melinas1998
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2016 - 09:30

Καλησπέρα,

Έχω συμβόλαιο στην COSMOTE και σκέφτομαι να κανω αίτηση φορητότητας στη Vodafone. Είμαι τόσα χρονια πελάτης, περίπου 17, και το μονο που έχω είναι 150mb. Με πάγιο 20 ευρώ αλλα ο λογαριασμός ποτε κάτω απο 40.

Μπορεί κάποιος να που πει ποσο περίπου θα μου πάει το να σπάσω το συμβόλαιο; Αν ισχύει κάτι τέτοιο. Γιατι κάποιος γνωστός μου είπε ότι δε χρειάζεται να δώσω τίποτα. Δεν το πολύ-πιστεύω γιατι έτσι όλες οι εταιρίες θα έχαναν. Αλλα αυτό που με νοιάζει είναι να μάθω το ποσο θα πρέπει να δώσω.

Αηδία κατάντησε πάντως με την COSMOTE.

το ίδιο έκανα και εγώ το Νοέμβρη του 15 από COSMOTE σε Vodafone ! Δεν έπρεπε να πληρώσω κάτι ! Και ήμουν εντός συμβολαίου !


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2016 - 09:37

Εξαρτάται αν έχει λήξει το συμβόλαιο ή όχι εαν είσαι κοντά στη λήξη του συμβολαίου. Αν έχει λήξει μπορείς να φύγεις όποτε θες. Εάν δεν έχει λήξει και είσαι κοντά να λήξει το ποσό είναι από 60-80 ευρώ εάν όμως είσαι εν μέσω συμβολαίου και πήρες και επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίου τα πράγματα περιπλέκονται και ακριβαίνουν και εξαρτάται και από τους μήνες χρήσης. Εμένα επειδή ζήτησα από vodafone να σπάσω το συμβόλαιο μου ζήτησαν 250 ευρώ για κάθε γραμμή. Και επειδή είναι δύο οι γραμμές σε οικογενειακό πρόγραμμα διετές θέλει 500 ευρώ να το σπάσουμε το συμβόλαιο. Μίλα μαζί τους στην εξυπηρέτηση πελατών και δες αν έχει λήξει το συμβόλαιο και τι ποσό χρειάζεται για να φύγεις εαν χρειάζεται. Από κει και πέρα θα καλέσεις σε call center vodafone(με μια αναζήτηση σε google θα βρεις το τηλέφωνο τους) και θα πεις ναι καλησπέρα βρήκα μια κλήση μου στο τηλέφωνο μου από σας(μούφα, και θα σου πουν οτι είναι από call center και πες δεν έχουμε καμία προσφορά κτλ κτλ)

 

 

Που είναι άλλος που με φώναζε γύφτο? Μου έλειψε



#6   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/07/2016 - 09:51

Μίλησα σήμερα μαζι τους και μου είπαν ότι εχει λήξει εδώ και 2 χρονια. Έχω φύγει ήδη και δεν το έχουν πάρει πρέφα.

#7   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2016 - 10:04

Θα δεις πιο συμβολαιο θες και θα μιλησεις με call center βγαλε τους τρελους οτι και καλα ειδες κληση τους. Παζαρεψε το. Να εχεις κατα νου οτι η cosmo εχει καλυτερο σημα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες