Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπαταρία 6s - Usage time


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
92 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nandiakou

nandiakou

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 30/07/2016 - 02:24

Παιδιά Καλησπέρα!

 

Εχω εδώ και δύο μήνες ένα 6s 64αρι. Το θέμα αφορά την μπαταρία και δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα.

 

Πρίν 2 εβδομάδες το φόρτισα 10 λεπτά με ένα fake φορτίστή φίλου γιατί θα έκλεινε και απο τότε θεωρώ ότι έχει θέμα.. Το usage time δεν πάει πάνω απο 6 ώρες απο το πρωί που θα φύγω ως το βράδυ και απορώ αν αυτό είναι λίγο τελικά. Δεν είχα προσέξει πριν αρχίσω να παρατηρώ ότι δε με φτάνει η μπαταρία και στην αρχή ήμουν και ενθουσιασμένη μετά το 5αρι που κρατούσε μισή μέρα.. Εχω κάνει restore as new, τα έχω κάνει όλα γενικότερα..

 

Εσάς σας κρατάει πολύ περισότερο?

 

Και εδώ να πω ότι οι 6 ώρες είναι με απενεργοποιημένες ειδοποιήσεις email, bluetooth σε Wifi και με λίγο παιχνίδι..

 

Τι να κάνω? Να το πάω να το αλλάξουν? Υπάρχεια αυτό το ενδεχόμενο? Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι οκ ή αν έχει πρόβλημα γιατί διαβάζω κάτι usage times 8-9 ωρών και απογοητέυομαι.. Παίζει να φτάει ο fake φορτηστής ή να ήταν τυχαίο?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2016 - 02:29

Πήγαινε στις υπ. συστήματος και άφησε μόνο εν/ποιημένα τη βαθμονόμηση της πυξίδας και το Find.

 

Αν έχεις αφήσει και την αυτόματη ανανέωση στο υπόβαθρο, κλεισε το διακόπτη και εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   nandiakou

nandiakou

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 30/07/2016 - 02:36

Καλησπέρα! Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Τη βαθμονόμηση που λες δεν τη βρίσκω.. στις υπηρεσίες τοποθεσίας λές?

 

Τελικά 6 ώρες είναι οκ ή το πάω πίσω???



#4   nandiakou

nandiakou

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 30/07/2016 - 02:40

Τσάμπα λεφτά δύο μηνών κινητό και δεν μου βγάζει ούτε μισή μέρα..



#5   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 30/07/2016 - 09:28

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάποιο θέμα με την μπαταρία αν και το φορτίζω με ασύρματη φόρτιση (βασικά το πως το φορτίζεις δεν έχει θέμα). Γενικά με μια μέση χρήση, με 4g, bluetooth και wifi μου κρατάει παραπάνω από μέρα

 

Ακολούθησε αυτά που σου είπε ο νίκος για την αυτόματη ανανέωση (άφησε μόνο αν χρειάζεσαι κάποιες) και τις άλλες ρυθμίσεις (privacy - location service - system services).

 

Γενικά κάνε μια βόλτα σε όλες τις ρυθμίσεις και απενεργοποίησε κάποιες που θεωρείς ότι σου τρώνε ρεύμα... πχ το general - accessibility - reachabily όταν είναι ενεργό έστω και ελάχιστα καταναλώνει μπαταρία γιατί είναι ενεργό συνέχεια το touch σου...


Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 30/07/2016 - 09:29


#6   nandiakou

nandiakou

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 30/07/2016 - 10:40

Ευχαριστώ!!! Να σε ρωτήσω κάτι, κατά το βράδυ τι usage time σου βγάζει ότι είχε όλη μέρα ?? Τα έχω απενεργοποιήσει όλα... Αφού σερφάρω στο Ίντερνετ και βλέπω τις ποσοστιαίες μονάδες να πέφτουν βροχή και μου την χει δώσει!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2016 - 11:42

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία σου πάντως. Απο υπ. τοποθεσίας - υπ. συστήματος θα βρείς τα παραπάνω.

 

Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις Backup και να κάνεις Restore εφόσον εκεί που είσαι είχες πάει με Update.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#8   nandiakou

nandiakou

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 30/07/2016 - 13:18

Παιδιά μετά από δυο ώρες ραδιόφωνο...Συνημμένο αρχείο  IMG_0003.PNG   125,87KB   78 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  IMG_0004.PNG   147,05KB   70 λήψεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 31/07/2016 - 02:56

Προσωπικά iPhone 6s με
Εγκατεστημένες εφαρμογές 3 παιχνίδια( ποδοσφαιράκι) Evernote και Spotify η κατανάλωση Πάει ανάλογα με τη χρήση του Spotify 4g Safari.
Χωρίς χρήση είναι 100% για 8ωρες ( τόσες κοιμάμαι τουλάχιστον)
Μετά μόλις ανοίξει το Spotify πέφτει.10 ώρες βγάζω με έντονη χρήση 3 ώρες σίγουρα(μουσική 4g)
Όλο αυτό το ποίημα για να πας συγκριτικά,ελπίζω να βοήθησα 🙃🤔

#10   nandiakou

nandiakou

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 31/07/2016 - 03:23

Δεν κατάλαβα τι εννοείς, 10 ώρες μπαταρία με 3 από αυτές χρήση με το Spotify η 3 ώρες συνολικά ;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   iTodo

iTodo

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@tholas07
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:kavladerathens

Δημοσίευση 31/07/2016 - 16:49

10h standby 3h full use
Πχ σημερα από τις 11:00 με 100% μέχρι τωρα 17.49 59% χωρίς low battery use.
4G Spotify.ρουφαει πολύ η εφαρμογή Αυτή απλά

#12   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2016 - 19:09

Δεν κατάλαβα τι εννοείς, 10 ώρες μπαταρία με 3 από αυτές χρήση με το Spotify η 3 ώρες συνολικά ;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

βασικα κανε μια κανονικη χρηση της συσκευης,πιο ισορροπημενη και δες τι χρονους εχεις. Ρυθμιζουμε σωστα τη συσκευη χωρις υπερβολες και βλεπουμε τους χρονους με 2-3 μοντελα χρησης Αν σε καθε περιπτωση ρουφαει τη μπαταρια τοτε πας για restore αν οχι τοτε η αιτια ειναι συγκεκριμενη και ειναι δικια σου αποφαση το πως θα το χειριστεις. Ακους ραδιο μεσω browser?.



#13   nandiakou

nandiakou

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 31/07/2016 - 19:15

Καλησπέρα, το έχω κάνει αυτό παρακολουθώντας πως την τρώει σε διαφορετικές συνθήκες.. Με παιχνίδια, μόνο με τηλέφωνα, χωρίς internet κτλ. Στο πιο light κρατήσε 6 ώρες με κλειστά δεδομένα και wifi μόνο με μνήματα και τηλέφωνα..

Έχω κάνει ήδη restore as new και έκατσα και κατέβασα ξανά όλες τις εφαρμογές.. Μόνο φωτογραφίες και επαφές πήρα από το iCloud...

Σκέφτομαι να το πάω για έλεγχο αλλά επειδή δεν θα μιλήσω με τον τεχνικό να εξηγηςω φαντάζομαι ότι δεν θα έχω αποτέλεσμα θα πούνε όλα καλά είναι θέμα Χρήσης .. Τσάμπα τα τόσα λεφτά αν πρέπει να έχω κλειστό Ίντερνετ όλη μέρα για να με φτάσει το βράδυ...

Τώρα πχ είναι στο 60% με 2 ώρες χρήση από τηλέφωνα και Viber...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2016 - 19:41

Καλησπέρα, το έχω κάνει αυτό παρακολουθώντας πως την τρώει σε διαφορετικές συνθήκες.. Με παιχνίδια, μόνο με τηλέφωνα, χωρίς internet κτλ. Στο πιο light κρατήσε 6 ώρες με κλειστά δεδομένα και wifi μόνο με μνήματα και τηλέφωνα..

Έχω κάνει ήδη restore as new και έκατσα και κατέβασα ξανά όλες τις εφαρμογές.. Μόνο φωτογραφίες και επαφές πήρα από το iCloud...

Σκέφτομαι να το πάω για έλεγχο αλλά επειδή δεν θα μιλήσω με τον τεχνικό να εξηγηςω φαντάζομαι ότι δεν θα έχω αποτέλεσμα θα πούνε όλα καλά είναι θέμα Χρήσης .. Τσάμπα τα τόσα λεφτά αν πρέπει να έχω κλειστό Ίντερνετ όλη μέρα για να με φτάσει το βράδυ...

Τώρα πχ είναι στο 60% με 2 ώρες χρήση από τηλέφωνα και Viber...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φωτεινοτητα που την εχεις?



#15   nandiakou

nandiakou

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 31/07/2016 - 19:44

Φωτεινότητα στο 40% συνεχώς!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες