Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Προσοχή: Η Apple σταμάτησε να υπογράφει το iOS 9.3.2 και iOS 9.3.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 25/08/2016 - 17:29

IPSW-400x400.jpg

 

Η Apple σταμάτησε να υπογράφει το iOS 9.3.2 και iOS 9.3.3 εχτές το βράδυ. Πλέον οι χρήστες δεν μπορούν να κάνουν downgrade (από το iOS 9.3.4) ή upgrade από παλαιότερη έκδοση στο iOS 9.3.3 και σε κάθε περίπτωση θα αναγκαστούν να εγκαταστήσουν το iOS 9.3.4.

 

Προφανώς, αν έχετε ήδη εγκατεστημένο το iOS 9.3.3 και έχετε κάνει Jailbreak τη συσκευή σας είναι σοφό να προχωρήσετε στην εγκατάσταση του Cydia Eraser (πρώην Impactor), ενός tweak από τον ίδιο τον Saurik το οποίο σας επιτρέπει να κάνετε Restore τη συσκευή σας και να αφαιρέσετε το Jailbreakπαραμένοντας ωστόσο στην ίδια έκδoση iOS.
 

Το Cydia Impactor θα φανεί ιδιαιτέρως χρήσιμο σε χρήστες που επιθυμούν να αφαιρέσουν το Jailbreak από τη συσκευή τους είτε για να την πουλήσουν είτε για να την δώσουν σε κάποιο APR προς επισκευή, χωρίς να αναγκαστούν να προβούν σε Restore και υποχρεωτικό update του iOS (εφόσον η προηγούμενη έκδοση τoυ iOS έχει σταματήσει να υπογράφεται από την Apple).

 

Αξίζει να σημειωθεί πως τo Cydia Impactor δεν χρειάζεται σύνδεση με PC. Τρέχει απευθείας στη συσκευή και την “καθαρίζει” μέσα σε λίγα λεπτά!


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/08/2016 - 18:47

Με το ζόρι να σε πάνε εκει που θέλουν ,γλύτωσα

#3   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 25/08/2016 - 20:24

kι εγω , εχω το cydia impactor κατεβασμενο κ αχρειαστο να ναι !!!!


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#4   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/08/2016 - 23:30

Και χθες που δεν είχα τι να κάνω έκανα τελικά αναβάθμιση από 8.4 σε 9.3.3   :lol:  :lol:  :lol:



#5   giodoul

giodoul

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/08/2016 - 15:43

Παιδια,εγω που εχω jailbreak ενα iPad 2 στην 7.1,μπορω να βγαλω το jailbreak χωρις προβληματα?Α,στο ipad χρησιμοποιω account διαφορετικο απο αυτο που ειναι ενεργοποιημενο.Οποιαδηποτε αλλαγη (αφαιρεση jailbreak ή update iOS) θα μου ζητησει επαληθευση με το λογαριασμό που ειναι δηλωμένο το iPad?






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες