Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Χαλασμενο Home Button iPhone 6s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   PappoukoC00

PappoukoC00

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/08/2016 - 20:14

Σημερα το πρωι ελαβα την οθονη του iphone 6s που αγορασα απο το ebay. Την τοποθετησα, ανοιξα το κινητο (δουλευε κανονικα η οθονη) ανοιξε και μεσα στο μενου δουλευε και η αφη, ολα ενταξει. Οταν κλειδωσε και πηγα να το ανοιξω παλι παρατηρησα οτι το home button δεν δουλευει. Ανοιξα ξανα το κινητο να δω αν ειχε κουμπωσει καλα η ταινια και ηταν οκ. Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι φταιει; Ευχαριστω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/08/2016 - 20:35

Σημερα το πρωι ελαβα την οθονη του iphone 6s που αγορασα απο το ebay. Την τοποθετησα, ανοιξα το κινητο (δουλευε κανονικα η οθονη) ανοιξε και μεσα στο μενου δουλευε και η αφη, ολα ενταξει. Οταν κλειδωσε και πηγα να το ανοιξω παλι παρατηρησα οτι το home button δεν δουλευει. Ανοιξα ξανα το κινητο να δω αν ειχε κουμπωσει καλα η ταινια και ηταν οκ. Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι φταιει; Ευχαριστω.

home button και οθονη πανε μαζι πακετο.

#3   PappoukoC00

PappoukoC00

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/08/2016 - 20:38

http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT

 

αυτην αγορασα και δεν μου εστειλαν home button. Ουτε και οι αλλοι απο τι ειδα τα πουλανε μαζι.



#4   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/08/2016 - 20:57

http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT

αυτην αγορασα και δεν μου εστειλαν home button. Ουτε και οι αλλοι απο τι ειδα τα πουλανε μαζι.

αν επαιρνες ενα τηλ σε ενα εξουσιοδοτημενο να κανεις μια ερωτηση θα σου ελεγαν οτι αυτο παει πακετο.οθονη και home button.

#5   PappoukoC00

PappoukoC00

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/08/2016 - 21:00

Απ'οτι φαινετε θα διεκδικήσω τα χρηματα μου γιατι ξαναεβαλα την προηγουμενη οθονη-αφη και το κουμπι δουλευει. :( 



#6   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/08/2016 - 21:11

Απ'οτι φαινετε θα διεκδικήσω τα χρηματα μου γιατι ξαναεβαλα την προηγουμενη οθονη-αφη και το κουμπι δουλευει. :(

παλι τα ιδια....σου ξαναλεω οτι παει πακετο.αυτη η οθονη που εβαλες(η παλια) ειναι η οθονη που ειχε με ΑΥΤΟ το home.αν αλλαξεις οθονη δεν θα δουλευει το παλιο home.ας το πηγαινες σε ενα εξουσιοδοτημενο να στην αλλαζανε με 150-170 ευρω μαζι με καινουργιο home.

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 25/08/2016 - 21:21


#7   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/08/2016 - 21:42

παλι τα ιδια....σου ξαναλεω οτι παει πακετο.αυτη η οθονη που εβαλες(η παλια) ειναι η οθονη που ειχε με ΑΥΤΟ το home.αν αλλαξεις οθονη δεν θα δουλευει το παλιο home.ας το πηγαινες σε ενα εξουσιοδοτημενο να στην αλλαζανε με 150-170 ευρω μαζι με καινουργιο home.

Φίλε έχω την εντύπωση πως κάνεις λάθος στο θέμα. Το home button είναι δεμένο με την πλακέτα και όχι με την οθόνη. Οθόνη μπορείς να αλλάξεις, αλλα αν αλλάξεις home button χάνεις το touch id. Τώρα στο πρόβλημα του φίλου, η ΄κάτι δεν κάνει σωστά, η το καλώδιο που συνδέει το home button με την μητρική έχει πρόβλημα.



#8   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/08/2016 - 21:46

Φίλε έχω την εντύπωση πως κάνεις λάθος στο θέμα. Το home button είναι δεμένο με την πλακέτα και όχι με την οθόνη. Οθόνη μπορείς να αλλάξεις, αλλα αν αλλάξεις home button χάνεις το touch id. Τώρα στο πρόβλημα του φίλου, η ΄κάτι δεν κάνει σωστά, η το καλώδιο που συνδέει το home button με την μητρική έχει πρόβλημα.

κοιτα φιλε οσες φορες πας για αλλαγη οθονης εντος εγγυησης σε εξουσιοδοτημενο σε ενημερωνουν οτι θα αλλαξει και το home button γιατι ειναι υποχρεωτικο και παει πακετο αλλιως δεν θα δουλευει σωστα.πολλες οι περιπτωσεις και οχι μια μονο!μιλαω για 6s παντα και οχι το 6.

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 25/08/2016 - 21:47


#9   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/08/2016 - 22:02

κοιτα φιλε οσες φορες πας για αλλαγη οθονης εντος εγγυησης σε εξουσιοδοτημενο σε ενημερωνουν οτι θα αλλαξει και το home button γιατι ειναι υποχρεωτικο και παει πακετο αλλιως δεν θα δουλευει σωστα.πολλες οι περιπτωσεις και οχι μια μονο!μιλαω για 6s παντα και οχι το 6.

Τα εξουσιοδοτημένα της Ελλάδος είναι για τα ανάθεμα, οπότε μην είσαι τόσο σίγουρος για αυτά που σου λένε. Προσωπικά δεν έχω αλλάξει σε 6ς, και για αυτό δεν επιμένω, αλλα αυτό που λές ότι πάει πακέτο είναι πολύ περίεργο και δε το έχω ξανακούσει.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες