Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Irepair και βλαβη απο νερο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kostikos20

kostikos20

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 26/08/2016 - 09:51

Καλησπερα σας ! Οπως βλεπετε και απο τον τιτλο ειχα ενα θεματακι με την συγκεκριμενη αλυσιδα και θα ηθελα να το μοιραστω καθως δεν ειχα διαβασει πρωτα αντιστοιχα αρθρα εδω. Το κινητο δεν επεσε ποτε σε νερο το ακουμπησα με βρεγμενα χερια στο home button δυστυχως δεν το προσεξα το κινητο παρεμεινε σε λειτουργια και μετα απο καποιες ωρες νεκρωσε χωρις να ανταποκρινεται. Δοκιμασα την irepair στην πατρα που βρισκομαι η οποια το εστειλε αθηνα και με εγραψε κανονικοτατα. Στα τηλεφωνηματα μου ελεγε οτι το κινητο ειναι στον ελεγχο ακομα και μετα απο 15 μερες δεν ηξεραν καν αν το κινητο ειναι πατρα ή αθηνα. Τελικα μετα απο πολυ πιεση και τηλεφωνα το κινητο ηταν αθηνα ακομα στον ελεγχο με βλαβη νερου και κοστος 150 ευρω + φπα και φυσικα να προσθεσουμε και το κοστος της τοποθετησης και ελεγχου. Προφανως και ζητησα το κινητο να επιστραφει οπως ειναι χωρις επισκευη γιατι πραγματικα μιλαμε για κοροιδια. Θα ηθελα εαν καποιος απο εσας  ξερει για το πως σε αυτο το σημειο μπορω να επισκευασω το κινητο μου αγοραζοντας και ανταλλακτικα απο το ebay. Το κινητο το γνωριζω εσωτερικα και πιστευω με λιγο κοπο μπορω να το επιδιορθωσω. Αλλιως η λυση ειναι καποιο εγγυημενο καταστημα εφοσον γνωριζετε. Σας ευχαριστω για τον χρονο σας !



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 26/08/2016 - 09:59

Δυστυχώς δε γνωρίζουμε γιατί νέκρωσε το τηλέφωνο και "τι" έχουν κάνει αυτοί που το άνοιξαν στη συσκευή (δεν είμαι κακόβουλος αλλά ένας "κακός" τεχνικός ποτέ δε ξέρεις τι ζημιά μπορεί να κάνει ακόμα και ανοίγοντας μια συσκευή). Πάντως ένα βρεγμένο χέρι στο home button δε μπορεί να σου κάνει τέτοια ζημιά καθώς δύσκολα θα περάσει την μεμβράνη που έχει απο μέσα.



#3   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 26/08/2016 - 10:03

πόσο το δίνει θα λείπει κάτι από μέσα η να έχουν κάνει ζημιά? να βάλω 50ρικο η δεν αξίζει?



#4   kostikos20

kostikos20

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 26/08/2016 - 10:11

linuxfighter δυστυχως και εγω παραξενευτηκα καθως το κινητο δεν μου επεσε ποτε σε νερο ολοκληρο και απλα εχοντας αυτο το περιστατικο με το δαχτυλο θεωρησα οτι ισως τραβηξε απο εκει τα νερα. Θα το ανοιξω και εγω ο ιδιος οταν το παρω πισω και θα δουμε τι εχουν κανει εκει μεσα. Τοσο χαλια ε? κατω απο 1,40 αποδοση λες?



#5   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 26/08/2016 - 10:16

linuxfighter δυστυχως και εγω παραξενευτηκα καθως το κινητο δεν μου επεσε ποτε σε νερο ολοκληρο και απλα εχοντας αυτο το περιστατικο με το δαχτυλο θεωρησα οτι ισως τραβηξε απο εκει τα νερα. Θα το ανοιξω και εγω ο ιδιος οταν το παρω πισω και θα δουμε τι εχουν κανει εκει μεσα. Τοσο χαλια ε? κατω απο 1,40 αποδοση λες?

από πόλους εδώ μέσα εχω ακούσει τα (καλύτερα) και ούτε απο εξω θα έλεγα.......λείπουν κατι καλώδια,χαλάνε κάτι wifi,οθόνες μετα απο λιγο χαλάνε και δεν αναγνωρίζουν οτι ειναι μάπα...γενικά ειναι χάλια ου τύποι. 1.20 φιλε 1.20  



#6   kostikos20

kostikos20

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 26/08/2016 - 10:18

Ομορφα λοιπον. Θα φανει οταν το παρω στα χερια μου. Το πιο πιθανο για να μην ανοιγει η συσκευη δεν ειναι βλαβη μητρικης ή μπαταριας? 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες