Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σε πιο εξουσιοδοτημενο να παω το τηλεφωνο?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2016 - 10:03

Παιδες καλημερα.

Επανερχομαι σε παλαιοτερο ποστ μου. Εχω ενα 6s απο πλαισιο (αγορα 2/16) αρα εντος εγγυησης.

Εδω και 1.5 μηνα στο home button ακουγεται ο ηλιθιος ηχος (σαν ναχει αμμο μεσα). Δεν εχει πεσει ποτε το κινητο και το button δουλευει αψογα οπως και το τηλεφωνο αλλα με εκνευριζει ο ηχος κατα το πατημα.

          Το πηγα αρχικα στην βοντα στο mall και αυτοι το εστειλαν στην ts-solutions (ex αρβατο) μου το επεστρεψαν μετα απο 2 μερες (ουτε καν ασχοληθηκαν, και ακομη και το tempered glass αφησαν επανω). Προσπαθησε βεβαια η υπαλληλος στην βοντα να μου κανει "μαθηματα" οτι ειναι οι μονοι αρμοδιοι γιατι ειναι οι επισημοι εισαγωγείς, και οτι πιθανον η αντικατασταση αν τελικα εχει θεμα να κοστιζει (και της λεω οτι αφου ειναι στην εγγυηση γιατι να πληρωσω?).

 

Αρα ξαναπηρα πισω το κινητο με την παρατηρηση απο την ts solutions οτι και καλα δεν υπαρχει θεμα γιατι δεν επηρεαζει την λειτουργια του κατα την χρηση του home button.

Εμενα ομως προσωπικα με ενοχλει αυτος ο ηχος, οποτε σκεφτομαι να το παω αλλου μηπως και βγαλω ακρη..

(μπορει ναμαι υπερβολικος αλλα ειλικρινα με ενοχλει πολυ που κανει σαν να εχει κομματια φρυγανιας μεσα στο κουμπι!

 

Οποτε για κατι πιο αποτελεσματικο μηπως και το κοιταξουν πιο σοβαρα που προτινετε να το παω?

 

Ευχαριστω και καλημερα (σορυ για το μεγαλο ποστ) :)


Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 26/08/2016 - 10:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/08/2016 - 10:07

Δοκιμασε infoquest ή i system.
Στο 6 ηταν κλασσικο προβλημα, το πλοποιο παει κι ερχεται, ψιλο randomly. Οντως δεν επηρεαζει την λειτουργια, τουλαχιστον σε εμενα οταν μου ειχε παρουσιαστει.

Αλλα σε καθε περιπτωση, νομιζω ο επισημος εισαγωγεας ειναι η infoquest, απλα παιζει να στο κρατησουν 1-2 μερες μονο για διαγνωστικο ελεγχο. Ειναι λιγο αργοι, ισως επειδη εχουν κ πολυ φορτο εργασιας.


legit


#3   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2016 - 10:12

Δοκιμασε infoquest ή i system.
Στο 6 ηταν κλασσικο προβλημα, το πλοποιο παει κι ερχεται, ψιλο randomly. Οντως δεν επηρεαζει την λειτουργια, τουλαχιστον σε εμενα οταν μου ειχε παρουσιαστει.

Αλλα σε καθε περιπτωση, νομιζω ο επισημος εισαγωγεας ειναι η infoquest, απλα παιζει να στο κρατησουν 1-2 μερες μονο για διαγνωστικο ελεγχο. Ειναι λιγο αργοι, ισως επειδη εχουν κ πολυ φορτο εργασιας.

www.cmd-z.gr | Tech Blog

thanx φιλε!!Αλλα καλυτερα να το παω o ιδιος στην info, μηπως και κερδισω χρονο γιατι νομιζω οτι η isystem το στελνει παλι στην info?



#4   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/08/2016 - 10:13

Απο οσο γνωριζω οχι. Η i storm ειναι αυτη που στελνει infoquest. Δεν παιρνεις ενα τηλ μηπως μπορεσεις κ κλεισεις ενα ραντεβου σε εναν απο τους 2 να το δουν επιτοπου;

Απο isystem εχω εμπειρια με ενα ipad αντικατασταση με ανακατασκευασμενο) πριν 4 χρονια, κ με τπ mbpr μου πριν 2 βδομαδες, που μου αλλαξαν μπαταρια εντος εγγυησης και το πηρα την επομενη (ισως ετυχε βεβαια). Χωρις να εχω θεμα με infoquest, θα πηγαινα πρωτα i system αν καλυπτε το προιον μου.


legit


#5   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2016 - 10:14

Αυτο θα κανω!! Ευχαριστωωω






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες