Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Από Iphone 6s Plus σε Iphone 4 .... :)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   NiKa

NiKa

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2016 - 17:19

Πλησιάζοντας ο χρόνος για την άφιξη του Iphone 7...

 

πούλησα το Iphone 6s plus 64gb που είχα..

 

Η μέρα Δευτέρα 22 Αυγούστου 2016 και χρησιμοποποίησα ένα Νοκια 1110... 

 

Στην πρώτη ώρα κόντεψα να τρελαθώ... Ούτε επαφές είχα... ούτε μηνύματα μπορούσα να στείλω πιά.. (καλόμαθα στο Iphone)..

 

Φρίκη..

Την επόμενη ημέρα Τρίτη 23 Αυγούστου 2016 βρήκα το Iphone 4 (8gb) της συζύγου που είχα αποθηκευμένο.

 

Reset - Apple Id και όλες οι επαφές εντός αυτόματα... (ΕΠΟΣ)..

 

Για να δούμε πόσο θα αντέξουμε - λέω... 

 

Σήμερα Σάββατο 28 Αυγούστου 2016 ειλικρινά έχω εκστασιαστεί με το μικρό κινητό... 

 

Είχα ξεχάσει πως είναι να έχεις κινητό να χωρά στην τσέπη και να το ξεχνάς ...

 

Από όλες αυτές τις ημέρες χρήσεις του 4... τι μου έλειψε και τι όχι από το 6s plus

 

Tι δε μου έλειψε από το 6s Plus

- Η μεγάλη οθόνη.. (ναι είναι αλήθεια, με το 4 (3.7 ίντζες) μπορώ και κάνω άνετα τις όποιες δουλειές ήθελα).

Φυσικά δεν έγραψα κανένα κείμενο στο word.. Αλλά.. ούτε καν στο Ipad μπορώ να γράψω κείμενο σε Word ή να δουλέψω σε Excel - θέλω τουλάχιστον το Αιρ (λόγω 

φυσικού πληκτρολογίου)

 

- το 3δ Touch ..(ειλικρινά δεν το χρησιμοποιώ καθόλου)

 

Τι μου άρεσε στο 4ρι

ΜΕΓΕΘΟΣ - ΒΑΡΟΣ... είπαμε το φοράς και ξεχνάς :)

 

 

 

Τι δεν μου άρεσε στο 4ρι

- IOS 7 ΜΟΝΟ... 

Δυστυχώς έχω εφαρμογές που τις χρειάζομαι και θέλουν αναγκαστικά IOS 8+

 

 

 

Τι μου έλειψε από το 6s Plus -

Touch ID... (Καλόμαθα.. είτε σε App Store είτε σε Dropbox είτε σε εφαρμογές για τράπεζες κλπ)

 

- Κάμερα.. (ειλιρινά με το 6s plus είχα τραβήξει και βάπτιση και φαίνονταν υπέροχη - image stabilization)

 

- ΜΠΑΤΑΡΙΑ... (πολλές φορές μου έβγαζε και ΜΙΑΜΙΣΗ μέρα...) 

 

 Τελικά,,

Μακάρι η Apple να βγάλει το 7 ρι και σε 4 ίντζες...

 

Ειλικρινά είχα ξεχάσει την αίσθηση το κινητό να σε συνοδεύει και όχι να ΚΟΥΒΑΛΑΣ κινητό...

 

Αυτά 

:) 

 

 

 

 

 

 

 

- Κάμερα.. (ειλιρινά με το 6s plus είχα τραβήξει και βάπτιση και φαίνονταν υπέροχη - image stabilization)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   azriel84

azriel84

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2016 - 17:30

To 6S plus δυστυχώς είναι ΜΕΓΑΛΟ κινητό και βαρύ. Πολλές τεχνολογίες μέσα δεν λέω αλλά και το S7 έχει πχ της Παναγιάς τα μάτια μέσα και είναι και μικρότερο και σαφέστατα ελαφρύτερο. Δυστυχώς αυτά που κοροιδεύαμε παλιότερα (κινητά κουμούτσες Lumia, καρουμπαλάρες κάμερας στην πλάτη στα Galaxy S) τώρα τα ψιλολουζόμαστε και αυτό με ξενερώνει προσωπικά. Έπιασα χθες Huawei P9 το οποίο που φαίνεται πιο μικρό και ελαφρύ από το iPhone 6 που είχα, μου θυμίζει iPhone 5 αλλά και 5ιντσο είναι και όλα τα έχει και 445€ κόστισε στον φίλο που το πήρε.... Αυτά από μένα, μην συνηθίσεις πολύ στις 3.5" NiKa έρχεται το 7  :lol:


Τελευταία επεξεργασία από: azriel84, 27/08/2016 - 17:31


#3   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/08/2016 - 17:30

Πλησιάζοντας ο χρόνος για την άφιξη του Iphone 7...

πούλησα το Iphone 6s plus 64gb που είχα..

Η μέρα Δευτέρα 22 Αυγούστου 2016 και χρησιμοποποίησα ένα Νοκια 1110...

Στην πρώτη ώρα κόντεψα να τρελαθώ... Ούτε επαφές είχα... ούτε μηνύματα μπορούσα να στείλω πιά.. (καλόμαθα στο Iphone)..

Φρίκη..
Την επόμενη ημέρα Τρίτη 23 Αυγούστου 2016 βρήκα το Iphone 4 (8gb) της συζύγου που είχα αποθηκευμένο.

Reset - Apple Id και όλες οι επαφές εντός αυτόματα... (ΕΠΟΣ)..

Για να δούμε πόσο θα αντέξουμε - λέω...

Σήμερα Σάββατο 28 Αυγούστου 2016 ειλικρινά έχω εκστασιαστεί με το μικρό κινητό...

Είχα ξεχάσει πως είναι να έχεις κινητό να χωρά στην τσέπη και να το ξεχνάς ...

Από όλες αυτές τις ημέρες χρήσεις του 4... τι μου έλειψε και τι όχι από το 6s plus

Tι δε μου έλειψε από το 6s Plus
- Η μεγάλη οθόνη.. (ναι είναι αλήθεια, με το 4 (3.7 ίντζες) μπορώ και κάνω άνετα τις όποιες δουλειές ήθελα).
Φυσικά δεν έγραψα κανένα κείμενο στο word.. Αλλά.. ούτε καν στο Ipad μπορώ να γράψω κείμενο σε Word ή να δουλέψω σε Excel - θέλω τουλάχιστον το Αιρ (λόγω
φυσικού πληκτρολογίου)

- το 3δ Touch ..(ειλικρινά δεν το χρησιμοποιώ καθόλου)

Τι μου άρεσε στο 4ρι
ΜΕΓΕΘΟΣ - ΒΑΡΟΣ... είπαμε το φοράς και ξεχνάς :)



Τι δεν μου άρεσε στο 4ρι
- IOS 7 ΜΟΝΟ...
Δυστυχώς έχω εφαρμογές που τις χρειάζομαι και θέλουν αναγκαστικά IOS 8+



Τι μου έλειψε από το 6s Plus -
Touch ID... (Καλόμαθα.. είτε σε App Store είτε σε Dropbox είτε σε εφαρμογές για τράπεζες κλπ)

- Κάμερα.. (ειλιρινά με το 6s plus είχα τραβήξει και βάπτιση και φαίνονταν υπέροχη - image stabilization)

- ΜΠΑΤΑΡΙΑ... (πολλές φορές μου έβγαζε και ΜΙΑΜΙΣΗ μέρα...)

Τελικά,,
Μακάρι η Apple να βγάλει το 7 ρι και σε 4 ίντζες...

Ειλικρινά είχα ξεχάσει την αίσθηση το κινητό να σε συνοδεύει και όχι να ΚΟΥΒΑΛΑΣ κινητό...

Αυτά
:)







- Κάμερα.. (ειλιρινά με το 6s plus είχα τραβήξει και βάπτιση και φαίνονταν υπέροχη - image stabilization)

οποτε μπορεις ανετα να πας σε ενα iphone se που θα σου δωσει ολα αυτα που ζητας.εκτος το 3d touch που δεν το δουλευεις.παιρνεις λοιπον ενα 64αρι και εισαι πενα.

#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2016 - 17:52

Σαν το 6/s δεν υπαρχει. Η οθονη του ειναι μοναδικη. Ουτε μικρη ουτε τεραστια σχεδον το κρατας με την μια παλαμη και μπορεις με τον αντιχειρα να κανεις την δουλεια σου. Ειδες να κλεισεις καποια πραγματα για να αυξησεις την ταχυτητα του; Ερχομαι και εγω Δευτερα Τριτη στο 4 ως δευτερη συσκευη στην εκδοση 4.3

#5   NiKa

NiKa

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2016 - 17:53

Azriel Προδότη... Στην πυρά... :) 

(ακούστηκαν φήμες ότι παίρνεις το Note7... Ένα μήνα μαξ σε βλέπω να το κρατάς :) )..

 

@vdkour 

Περιμένω να δω τι επιπλέον θα έχει το 7ρι και αν θα το βγάλουν το 7 στις 4 ίντζες.. 

αλλιώς πάω για CE... :) (64 ρι ΦΥΣΙΚΑ)



#6   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/08/2016 - 18:02

Ειμαι κατα των μεγαλων τηλεφωνων ποσο μαλλον για το 6s plus. To 6s plus ειναι οτι χειροτερο εχω πιασει στα χερια μου. 200gr τηλεφωνο με bezel στο θεο. Αβολο και βαρυ εν ολιγοις. Δεν καταλαβαινω πως μια εταιρεια με εκλεπτυσμενο design εβγαλε αυτο το πραμα. Αυτο και το battery case ειναι για μενα τα χειροτερα προιοντα της (εμφανισιακα παντα γιατι σε επιδοσεις ειναι τερας το plus). Τωρα επικρατει μια αποψη μεγαλο τηλεφωνο μεγαλη μπαταρια αρα λυνω το θεμα αυτονομιας. Δεν την πολυκαταλαβαινω και εξηγω: Με ενα μικρο το βραδυ εχοντας 5-10% φορτιζεις. Με το μεγαλο εχοντας το βραδυ πες 40% παλι φορτιζεις για να εχεις μπαταρια την αλλη μερα. Το αποτελεσμα ειναι ιδιο: το βραδυ θα φορτισεις.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 27/08/2016 - 18:03


#7   NiKa

NiKa

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2016 - 18:02

@billy

Μπροστά στο 4 το 6ρι φαντάζει τεράστιο :).

(welcome to the club)



#8   NiKa

NiKa

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2016 - 18:04

@pin

Αδελφέ μιλάς σωστά..

αναγκαζόμουν να φορτίσω το plus το βράδυ - ενώ είχε μπαταρία - για να βγάλει την επόμενη μέρα στα σίγουρα



#9   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/08/2016 - 18:09

Τι να λεμε τωρα εγω ηδη εχω μπει σε σκεψεις να παρω το se και να δωσω το 6s. Βλεπω και παντου οτι το se του ριχνει σε αυτονομια!


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

#10   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2016 - 18:15

Εμπρος πισω! Ποσο τελειο ενα iphone 4 με μειωμενα τελειως τα bezel! Νομιζω οτι ηταν η ωραιοτερη συσκευη που βγηκε ποτε.


Ναι το 6 θα φαινεται τεραστιο αλλα για δευτερη συσκευη το iphone 4 νομιζω πως θα ειναι ιδανικη περιπτωση.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 27/08/2016 - 18:16


#11   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 27/08/2016 - 22:10

Εγώ θα διαφωνήσω. Πήρα το SE (με βασική συσκευή το 6S) , και μέσα σε μία εβδομάδα το έδωσα. Μεγάλη ξενέρα η μικρή οθόνη. Φυσικά είναι βολικότατο, γρήγορο, άψογο, σαν να μην υπάρχει στην τσέπη...αλλά έγραφα μήνυμα με 50 λάθη το δευτερόλεπτο ! Όπως λέει ο billy, το καλύτερο μέγεθος είναι το 6/6S.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 27/08/2016 - 22:12


#12   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/08/2016 - 02:37

Εγώ θα διαφωνήσω. Πήρα το SE (με βασική συσκευή το 6S) , και μέσα σε μία εβδομάδα το έδωσα. Μεγάλη ξενέρα η μικρή οθόνη. Φυσικά είναι βολικότατο, γρήγορο, άψογο, σαν να μην υπάρχει στην τσέπη...αλλά έγραφα μήνυμα με 50 λάθη το δευτερόλεπτο ! Όπως λέει ο billy, το καλύτερο μέγεθος είναι το 6/6S.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτο δε ξερω κατα ποσο ισχυει. Δηλαδη πως γραφαμε αερα μεχρι το 2014 στα μικρα iphone; Θεμα συνηθειας ειναι και μονο


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

#13   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 28/08/2016 - 03:20

Γούστα είναι αυτά ρε παιδιά. Για μένα η οθόνη του 6 είναι πολύ μικρή και δεν με καλύπτει σε σχέση με του plus.

Πως και πως περιμένω να επαληθευτούν οι φήμες για μοντέλο στις 5.7 ίντσες.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#14   NiKa

NiKa

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2016 - 09:57

5,7?
Με το ιδιο τραγικο bezel?

#15   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2016 - 10:50

Θες μεγαλη οθονη. Στο safari δεν παλευεται το ζουμαρισμα σε μικρη οθονη. Αυτο στο iphone 4 μου την εδινε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες