Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 6 έπεσε σε τουαλέτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Makis96

Makis96

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/08/2016 - 13:21

Καλησπέρα,
επειδή από ότι έχω καταλάβει εδώ μέσα δεν είμαι ο πρώτος που το παθαίνει ας δεχτώ και γω το δούλεμα.:P

Για να μην τα πολυλογώ,έπεσε το κινητό μέσα και το έβγαλα όσο γρηγορότερα γινόταν.Παρ' όλα αυτα,αφου το καθάρισα επιφανειακά και το χρησιμοποιήσα,μετα απο 1-2 λεπτά ασπριζε σιγα σιγά η οθόνη και μετέπειτα εκλεισε και δεν ανοιγει.Και πολυ φοβαμαι οτι μύρισα και κάτι καμμένο.
Ακολουθώντας την γνωστή συμβουλη με το ρύζι,περιμένω εδω και μισή μερα μήπως δω αποτέλεσμα.Αλλά επειδή δεν πιστευω να δω,θα ήθελα να με προετοιμάσετε για την ζημιά που μάλλον θα έχει παθει.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2016 - 13:25

Καμενο μυρισε ή τιποτα αλλο ; Μιλα με τους τεχνικους η δωσε τα 300 να παρεις ανακατασκευασμενο να ηρεμησεις δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο

#3   Makis96

Makis96

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/08/2016 - 13:42

Απλώς έλεγα μήπως τη γλιτώσω με κόστος κάτω του κατοστάρικου.Πάνε πολλα τα 300,και με το ανακατασκευασμένο είναι άλλη ιστορία.
Μήπως υπάρχει καποια ιδέα τι είναι πιο πιθανόν να έπαθε?



#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2016 - 13:50

Το κακο ειναι αν εκαψε μητρικη. Μιλα με linuxfighter ή matman. Νομιζω ομως αν ειναι μητρικη το κοστος θα ειναι μεγαλο σκεψου οτι ειναι η καρδια του iphone.

#5   Makis96

Makis96

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/08/2016 - 14:18

Ευχάριστω πάντως φιλε!Θα τους στειλω pm αν ειναι.



#6   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/08/2016 - 16:17

Καλησπέρα,
επειδή από ότι έχω καταλάβει εδώ μέσα δεν είμαι ο πρώτος που το παθαίνει ας δεχτώ και γω το δούλεμα. :P

Για να μην τα πολυλογώ,έπεσε το κινητό μέσα και το έβγαλα όσο γρηγορότερα γινόταν.Παρ' όλα αυτα,αφου το καθάρισα επιφανειακά και το χρησιμοποιήσα,μετα απο 1-2 λεπτά ασπριζε σιγα σιγά η οθόνη και μετέπειτα εκλεισε και δεν ανοιγει.Και πολυ φοβαμαι οτι μύρισα και κάτι καμμένο.
Ακολουθώντας την γνωστή συμβουλη με το ρύζι,περιμένω εδω και μισή μερα μήπως δω αποτέλεσμα.Αλλά επειδή δεν πιστευω να δω,θα ήθελα να με προετοιμάσετε για την ζημιά που μάλλον θα έχει παθει.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

Ειχε πράμα μεσα η τουαλετα η αδεια ηταν ;  :D  :D



#7   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 29/08/2016 - 16:53

Ειχε πράμα μεσα η τουαλετα η αδεια ηταν ;  :D  :D

Υποθέτω πως αν είχε, θα είχε πέσει στα "μαλακά" και θα την έβγαζε φτηνότερα... :P



#8   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/08/2016 - 17:19

Αυτή η συνήθεια τουαλέτα και κινητό πρεπει να σταματήσει ,θυμάμαι τις ωραίες εποχές τουαλέτα και περιοδικο ( αγόρι,Μπλέικ,),πέρα απο την πλάκα μου έχει συμβεί και χειρότερο ,πάω να πάρω το κινητό 5s απο το τραπέζι και βουτάει στο ουίσκι ,να το ηθελα αποκλείεται να έβρισκα στόχο

#9   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/08/2016 - 17:22

Το βασικο ζητημα ειναι οτι το αφησες ανοιχτο ενω ειχε υγρασια... Πολυ πιθανο να βραχυκυκλωσε!
Επρεπε να το κλεισεις και να το βαλεις σε ρυζι ή (καλυτερα) αμμο για γατες!

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 29/08/2016 - 17:23


#10   Makis96

Makis96

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/08/2016 - 17:36

Ειχε πράμα μεσα η τουαλετα η αδεια ηταν ;  :D  :D

εεε κατι ειχε  :D 
 

 

Το βασικο ζητημα ειναι οτι το αφησες ανοιχτο ενω ειχε υγρασια... Πολυ πιθανο να βραχυκυκλωσε!
Επρεπε να το κλεισεις και να το βαλεις σε ρυζι ή (καλυτερα) αμμο για γατες!

Ναι η αλήθεια είναι οτι το χρησιμοποιούσα για 1-2 λεπτά.Πρόλαβα μόνο να δω το κλασικό μήνυμα για την υποδοχή που μου έβγαλε και στη συνέχεια άρχισε το "πάρτυ" με την οθόνη να ασπριζει.Να μην ελπίζω στο ρύζι ε?



#11   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/08/2016 - 17:41

εεε κατι ειχε  :D 
 
 

Ναι η αλήθεια είναι οτι το χρησιμοποιούσα για 1-2 λεπτά.Πρόλαβα μόνο να δω το κλασικό μήνυμα για την υποδοχή που μου έβγαλε και στη συνέχεια άρχισε το "πάρτυ" με την οθόνη να ασπριζει.Να μην ελπίζω στο ρύζι ε?

Να ελπίζεις ,πολυ την γλύτωσαν ετσι

#12   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2016 - 17:44

Αυτή η συνήθεια τουαλέτα και κινητό πρεπει να σταματήσει ,θυμάμαι τις ωραίες εποχές τουαλέτα και περιοδικο ( αγόρι,Μπλέικ,),πέρα απο την πλάκα μου έχει συμβεί και χειρότερο ,πάω να πάρω το κινητό 5s απο το τραπέζι και βουτάει στο ουίσκι ,να το ηθελα αποκλείεται να έβρισκα στόχο

Θυμασαι υποθετω το αρθρο που ελεγε οτι με διαφορα η οθονη των κινητων ειναι γεματη μικροβια επειδη οι χρηστες την παιρνουν μαζι τους την συςκευη στο μπανιο.
Επιτελους σταματηστε να παιρνετε το κινητο στο μπανιο. Υπαρχουν και τα περιοδικα και τα gameboy τα παλια.

Τουλαχιστον σκουπιστηκε και το iphone. Εγω αν ημουν τεχνικος δεν ξερω αν θα το αγγιζα παντως :P Ελπιζω να μην θυμωνεις κανουμε και λιγο χαβαλε. Παρε ανακατασκευασμενο για μενα να εχεις και εγγυηση.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 29/08/2016 - 17:47


#13   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/08/2016 - 18:01

φιλε μου πραγματικα κριμα. ελπζω τουλαχιστον μηπως γλυτωσεις με το ρυζι. εγω σε πτωση iphone 5 σε νερο σε λεκανη, το εσβησα αμεσως, αφαιρεσα οθονη, εβγαλα το κονεκτορ της μπαταριας και τα εβαλα σε ταπερακι με ρυζι 2 ημερες. την γλυτωσα και μεχρι τωρα που το χαρισα στην αδελφη μου λειτουργει χωρις κανενα προβλημα. μακαρι να εχεις την τυχη μου.


Τελευταία επεξεργασία από: ichbin, 29/08/2016 - 18:01





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες