Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 6s - πρόβλημα με σήμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mlegal

mlegal

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/08/2016 - 11:19

Καλημέρα. Εδώ και 1 μήνα περίπου αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα του iphone 6s. Ουσιαστικά εκεί που είχα full σήμα 4G τώρα με το ζόρι έχω 1-2 bars 3G. Έχω δοκιμάσει τα πάντα (από reset network settings μέχρι restore as new / αλλαγή SIM) αλλά το πρόβλημα παραμένει. Το πήγα στην isystem όπου μου είπαν ότι ο διαγνωστικός έλεγχος δεν έδειξε κάποιο πρόβλημα. Επίσης μου είπαν ότι έχει στραβώσει (εγώ δεν το είχα προσέξει) οπότε βγαίνει εκτός εγγύησης. Πήγα και στην istorm όπου ούτε καν το παρέλαβαν λέγοντας ότι προβλήματα σήματος δεν επιδιορθώνονται και ουσιαστικά αυτό που θα μου προταθεί από την Apple είναι αντικατάσταση με refurbished και κόστος γύρω στα 380€. Κάποιος μου είπε ότι μπορεί να είναι πρόβλημα με τη μητρική και να το πάω στην irepair. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Ευχαριστώ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/08/2016 - 11:25

τα βασικά πιστεύω να τα εχεις κάνει ,restore να μην είναι κομμένη η sim σωστά?


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 31/08/2016 - 11:32


#3   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/08/2016 - 11:29

Καλημέρα. Εδώ και 1 μήνα περίπου αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα του iphone 6s. Ουσιαστικά εκεί που είχα full σήμα 4G τώρα με το ζόρι έχω 1-2 bars 3G. Έχω δοκιμάσει τα πάντα (από reset network settings μέχρι restore as new / αλλαγή SIM) αλλά το πρόβλημα παραμένει. Το πήγα στην isystem όπου μου είπαν ότι ο διαγνωστικός έλεγχος δεν έδειξε κάποιο πρόβλημα. Επίσης μου είπαν ότι έχει στραβώσει (εγώ δεν το είχα προσέξει) οπότε βγαίνει εκτός εγγύησης. Πήγα και στην istorm όπου ούτε καν το παρέλαβαν λέγοντας ότι προβλήματα σήματος δεν επιδιορθώνονται και ουσιαστικά αυτό που θα μου προταθεί από την Apple είναι αντικατάσταση με refurbished και κόστος γύρω στα 380€. Κάποιος μου είπε ότι μπορεί να είναι πρόβλημα με τη μητρική και να το πάω στην irepair. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Ευχαριστώ.

αν το πας irepair μετα θα του δινεις μπανανες για να τρωει αντι να το βαζεις για φορτιση...
Τωρα....πηγαινε το στην ντοκιουμεντ και πες τους οτι εχεις προβλημα με την κεραια και το σημα και οτι χανεις και κλησεις(φυσιολογικα αφου δεν εχεις σημα θα χανεις) και κατι θα κανουν εκει(εχω τυχει μπροςτα σε αναλογες περιπτωςεις).να εχει λυγισει το 6s ειναι λιγο απιθανο μιας και το εχουν κανει πολυ δυνατο εκτος και αν εκατσες αποτομα πανω του και το ζευλωσες.φαινεται το λυγισμα;

#4   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/08/2016 - 11:33

άκυρο τώρα είδα ότι τα εχεις κάνει όλα αυτά  :D



#5   mlegal

mlegal

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/08/2016 - 13:44

Ναι φαίνεται το λύγισμα. Πάντως σίγουρα δεν κάθισα επάνω του. Το κινητό είναι συνεχώς στη τσάντα μου ή επάνω στο γραφείο μου.

Η document είναι εξουσιοδοτημένο service όπως η i-system και η i-storm; Επειδή η Νέα Σμύρνη είναι αρκετά μακριά για εμένα, δεν ξέρω αν έχει νόημα να πάω και σε τρίτο εξουσιοδοτημένο service.



#6   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/08/2016 - 15:10

Ναι φαίνεται το λύγισμα. Πάντως σίγουρα δεν κάθισα επάνω του. Το κινητό είναι συνεχώς στη τσάντα μου ή επάνω στο γραφείο μου.

Η document είναι εξουσιοδοτημένο service όπως η i-system και η i-storm; Επειδή η Νέα Σμύρνη είναι αρκετά μακριά για εμένα, δεν ξέρω αν έχει νόημα να πάω και σε τρίτο εξουσιοδοτημένο service.

ναι ειναι εξουσιοδοτημενο κανονικα και με τον νομο.αν εισαι ποιο κοντα στον πειραια πηγαινε το στην infoquest στο ρεντη που κανει το ιδιο.αλλα αφου μου λες οτι φαινεται το λυγισμα τοτε ειναι λιγακι δυσκολο να βγαλεις ακρη.δεν χανεις ομως και τιποτα.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες