Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

Αγορά iphone 7 αλλα απο που;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
333 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 07/09/2016 - 04:44

Καλησπερα, μιας και σημερα στις 8 θα ανακοινωθει το επομενο iphone..σκεφτομαι να μεταβω απο το καλο μου 4s.Η μεταβαση θα αξιζει σιγουρα.

 

Το 4s μου το ειχα παρει απο μεγαλο καταστημα ελλαδος.Οχι απο καποιο sktoutzομαγαζο.

 

Μιας και τωρα σκεφτομαι για iphone 7. Δεν ξερω απο που να το αγορασω.

 

Να παω παλι σε μεγαλο καταστημα; να παω σε skroutz? Αξιζει η εγγυηση;Απο τι καταλαβα τα πιο συχνα προβληματα ειναι αυτα που δεν τα καλυπτει η εγγυηση..σπασμενη οθονη..υγρασια κλτ.

 

Απο τα skroutz τι προβληματα μπορει να προκυψουν?

 

Το δικο σας απο που το πηρατε?

 

Γιατι καποιος να παει να δωσει 795 ευρω σε μεγαλα καταστηματα και οχι 552 ευρω σε skroutz? Προφανως για να ρωταω δεν εχω εμπειρια με skroutz.Οριστε και ενα link.

 

υγ: Δεν ειναι οτι δεν μου φτανουν τα λεφτα για να παρω το 7αρι..αλλα αν ειναι να γλυτωσω 50-100 ευρω..150 ευρω που λεει ο λογος γιατι οχι;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 07/09/2016 - 06:34

Τα τελευταία χρόνια αγοράζω από skroutz. Ποτέ δεν είχα θέμα. Και όσον αφορά την εγγύηση έχεις κανονικά 2 χρόνια. Πέρυσι το 6a plus το πήρα από τα seven. Απλά θα πρέπει να περιμένεις λίγο για να πέσει η τιμή. Τις πρώτες μέρες θα είπανε Ινδία παντού.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/09/2016 - 07:03

 

Καλησπερα, μιας και σημερα στις 8 θα ανακοινωθει το επομενο iphone..σκεφτομαι να μεταβω απο το καλο μου 4s.Η μεταβαση θα αξιζει σιγουρα.

 

Το 4s μου το ειχα παρει απο μεγαλο καταστημα ελλαδος.Οχι απο καποιο sktoutzομαγαζο.

 

Μιας και τωρα σκεφτομαι για iphone 7. Δεν ξερω απο που να το αγορασω.

 

Να παω παλι σε μεγαλο καταστημα; να παω σε skroutz? Αξιζει η εγγυηση;Απο τι καταλαβα τα πιο συχνα προβληματα ειναι αυτα που δεν τα καλυπτει η εγγυηση..σπασμενη οθονη..υγρασια κλτ.

 

Απο τα skroutz τι προβληματα μπορει να προκυψουν?

 

Το δικο σας απο που το πηρατε?

 

Γιατι καποιος να παει να δωσει 795 ευρω σε μεγαλα καταστηματα και οχι 552 ευρω σε skroutz? Προφανως για να ρωταω δεν εχω εμπειρια με skroutz.Οριστε και ενα link.

 

υγ: Δεν ειναι οτι δεν μου φτανουν τα λεφτα για να παρω το 7αρι..αλλα αν ειναι να γλυτωσω 50-100 ευρω..150 ευρω που λεει ο λογος γιατι οχι;

 

nikoboss εσυ? Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι πολλοι το αγοραζουν απο εξωτερικο! Για παραδειγμα απο Αγγλια! Γιατι? ΕΙναι κατοικοι εξωτερικου ή για καποιον αλλο λογο?



#4   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 07/09/2016 - 07:08

σκρουτζ καρφωτα,κανενα προβλημα



#5   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 07/09/2016 - 07:27

Παιδιά ποτέ από Σκρουτζ ... Από εκεί είναι κινεζικά, χαλασμένα, κλεμμένα και πολλά έχουν και την γρίπη των πτηνών ή τον νέο τον ιό το Ζίκα... Αγοράζουμε μόνο "ελληνικά" iPhone από Γερμανό, Πλαίσιο και Public έτσι γιατί ο άλλος που δίνει 200 ευρώ καπέλο πιο πολλά λεφτά έχει από εμάς ; ΟΧΙ !!! Έχουμε και εμείς λεφτά για πέταμα και θέλουμε να κάνουμε ακόμα πλουσιότερους τους ιδιοκτήτες τους...
Το γεγονός ότι το 2016, στην εποχή που η Ελλάδα έχει μπει, σχετικά, στο Ίντερνετ υπάρχουν άτομα που δίνουν παραπάνω λεφτά σε τσατσιλίκι με ξεπερνάει ...

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#6   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 07/09/2016 - 09:07

Γενικα στηριζω σκρουτζ.
παραδοξως τα 2 τελευταια μηλοφωνα μου τα εχω παρει απο βονταφον και παμπλικ αντιστοιχα χαχα.



#7   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 07/09/2016 - 09:10

Phonegallery.
Εχω πάρει και iPhone και iPad απο κει κει δίνουν κ DOA μίας εβδομαδας.

#8   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/09/2016 - 09:14

Περσυ που το έψαχνα αρκετά και είχα δυνατότητα να το πάρω απο Apple Store Λονδίνου , προτίμησα σκρουτζομαγαζο διότι η διαφορά με Αγγλία ήταν ελάχιστη και δεν άξιζε το κόπο.

Ήταν η δεύτερη φορά που αγόρασα απο σκρουτζομαγαζο και δεν είχα κανένα πρόβλημα , πήγα με τα λεφτά εκεί πλήρωσα και το πήρα.

(Και τα δυο iPhones που πήρα απο τα σκρουτζομαγαζα (6 και 6s) ήταν τελικά εισαγωγές απο Αγγλία. ) απλά αυτοί γλυτώσουν το ΦΠΑ και απο αυτό βγάζουν το κέρδος τους.


 Petervgr 

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 07/09/2016 - 09:17


#9   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 07/09/2016 - 09:22

Phonegallery.
Εχω πάρει και iPhone και iPad απο κει κει δίνουν κ DOA μίας εβδομαδας.

το θεμα είναι όταν κατσει η στραβη (γιατι συσκευες είναι και χαλανε) τι κανεις και τι και ποση ακρη βρίσκεις.

Εδώ σε τετοια περιπτωση με μεγαλες εταιρειες με επισημα αναγωνρισμενα σερβις και ταλαιπωρεισαι. Εκει νομιζω είναι χαοτικη η κατασταση ....

Ένα άλλο που παντα με αποσυντονιζει στα σκρουτζομαγαζα είναι η μικτη εικονα που αποτυπώνεται. Καποιος γραφει τα καλυτερα και καποιος τα χειροτερα.

Προσωπικα δεν μπορω να βγαλω ακρη και από ότι γνωρίζω κανενας δεν εχει μπορεσει να συστησει καποιο αυγκεκριμμενο κατάστημα με σιγουρια.



#10   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.827 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/09/2016 - 09:27

από την στιγμή που εχεις απόδειξη  αγοράς πας στα εξουσιοδοτημενα (infoquest ) και δεν χάνεις και χρόνο .



#11   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 07/09/2016 - 09:28

Έχω πάρει 2 iphone από vodafone, ipad από document, άλλα 2 iphone από skroutz και 3 samsung από skroutz. όπως και άλλα προϊόντα από σκρουτζομάγαζα...

 

Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα και οι υπηρεσίες των σκρουτζομάγαζων δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων...σε όλες τις παραπάνω αγορές εξυπηρετήθηκα το ίδιο.

 

Πάλι σκρουτζ θα αγοράσω.



#12   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2016 - 10:11

Η υγρασια και η σπασμενη οθονη τι σχεση εχουν με την εγγυηση; Απο που και να παρεις αν παρεις απο σκρουτζ ή πλαισιο; Αν σπασεις οθονη η βραχει αυτοματως εισαι εκτος εγγυησης.

#13   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/09/2016 - 10:36

Εγώ απο skroutz ειχα αγοράσει το 5s μου και ειχα μείνει απόλυτα ευχαριστημένος!!Και το 7 με το καλό απο εκει θα το πάρω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/09/2016 - 11:12

Αν κρινω απο καποιες "μαιμουδιες" του παρελθοντος με Κωτσοβολο, γερμανο κτλ για μενα καλυτερα skroutz

 

Φαε τα υπολοιπα λεφτα της διαφορας, σε σουβλακια παρα να τα δωσεις στις "μεγαλες (??)" αλυσιδες.

Αν και για να αξιζει και απο τα σκρουτζομαγαζα θα πρεπει να κανεις κανα 2 μηνο περιπου υπομονη (περιπου τοτε αρχιζει να υπαρχει διαφορα στις τιμες τους με τις γνωστες αλυσιδες)

Απαιτησε DOA και παρτο απο σκρουτζομαγαζα κατ εμε..  :)



#15   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 07/09/2016 - 11:18

Παντως αν περιμενεις το 7αρι να εχει 200 ευρω τους πρωτους μηνες ...! Ξεχνα το..! Αποκλειεται τοση διαφορα , θα αναγκαστεις να περιμενεις !



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες