Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Apple Watch Series 2: Ταχύτερο, με GPS και αδιάβροχο!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2131   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2017 - 23:57

Έχει κανεις παρατηρήσει μείωση απόδοσης μπαταρίας με το os 4? Εκεί που το δεύτερο βράδυ που το έβγαζα να φορτίσει είχε περίπου 30/40% τώρα είναι στο 15/20%


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ισχύει αυτό και εγώ το έχω στο δικό μου.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: KostasRodos29, 25/09/2017 - 23:57

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2132   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 07/10/2017 - 19:44

Ισχύει αυτό και εγώ το έχω στο δικό μου.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι την μπαταρία στράγγιζε το νέο watch face με το toy story


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2133   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/10/2017 - 07:52

Το άφησα δυο μέρες με face τα κουκλάκια άσκησης , ορθοστασίας και θερμίδες.
Με νορμαλ χρήση το βράδυ της δεύτερης μέρας έφτασε στο 8% η μπαταρία με Os 4.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2134   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2017 - 09:20

Έχω την εντύπωση ότι την μπαταρία στράγγιζε το νέο watch face με το toy story


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ισχύει το νέο face toy την πίνει την μπαταρία βροχή με το ζόρι θα σου βγάλει μια μέρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2135   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 08/10/2017 - 12:59

Παιδιά κάτοχος ένα χρόνο τώρα του series 1 δεν έχω μείνει με καλές εντυπώσεις .Οχι ότι το συγκεκριμένο δεν κάνει τη δουλειά του αλλά είδα ότι το ποιο καλό είναι το ρολόι να έχει τη δυνατότητα αυτονομίας από το τηλέφωνο .Τι να κάνω να χτυπάει στο χέρι και να το έχω στη τσέπη ;Εγώ πήγα σε ένα πλαίσιο και είδα το huawei Watch 2 4g με κατεβασμένη την εφαρμογή android wear σε iPhone 6 συνδέθηκε σε λιγότερο χρόνο από το Apple Watch .Εγω μάλλον θα το δώσω και θα πάρω με κάρτα sim της huawei.Επισης είδα YouTube από το ρολόι πολλά πράγματα βρε παιδιά .Δεν ξέρω κάτοχος όλων των προϊόντων apple εδώ και 7 χρονια έχω μπει στο τρυπακι αμφισβήτησης το μόνο που με κρατάει είναι ότι εδώ πολλά για πούλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2136   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/10/2017 - 21:19

Φίλε μου να πάρεις ότι σε βολεύει δεν τίθεται θέμα. Σκέψου όμως ότι υπάρχουν και ανθρώποι που θέλουν το ρολόι ως συνοδευτικό και όχι αντικαταστάτη του τηλεφώνου. Όπως υπάρχουν και άνθρωποι που ακόμα τα θεωρούν άχρηστα. Το πως και τι βολεύει τον καθένα είναι δικό του θέμα.
Εδώ δεν σημαίνει πως κάνει κάτι λάθος η Apple. Απλά δεν είσαι στο target group της γιατί κακά τα ψέματα και αυτόνομο να γίνει το ρολόι πάλι «άχρηστο» θα είναι με την μικρή αυτονομία και την μικρή του οθόνη. Μη μου πεις ότι σκοπεύεις να το χρησιμοποιείς και για να διαβάζεις email κλπ!

#2137   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 11/10/2017 - 21:25

Φίλε μου να πάρεις ότι σε βολεύει δεν τίθεται θέμα. Σκέψου όμως ότι υπάρχουν και ανθρώποι που θέλουν το ρολόι ως συνοδευτικό και όχι αντικαταστάτη του τηλεφώνου. Όπως υπάρχουν και άνθρωποι που ακόμα τα θεωρούν άχρηστα. Το πως και τι βολεύει τον καθένα είναι δικό του θέμα.
Εδώ δεν σημαίνει πως κάνει κάτι λάθος η Apple. Απλά δεν είσαι στο target group της γιατί κακά τα ψέματα και αυτόνομο να γίνει το ρολόι πάλι «άχρηστο» θα είναι με την μικρή αυτονομία και την μικρή του οθόνη. Μη μου πεις ότι σκοπεύεις να το χρησιμοποιείς και για να διαβάζεις email κλπ!

email διαβάζω και νέα βλέπω .Το θέμα είναι η αυτόνομια από ότι βλέπω το Apple Watch με την esim αυτονομία της πλάκας .Ηuawei που όπου και να έψαξα δεν γράφουν την αυτονομία τους.Απλα μένω εδώ που είμαι .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2138   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/10/2017 - 21:38

Δεν είναι βολικό. Εγώ το χρησιμοποιώ για γρήγορες ματιές και απαντήσεις με υπαγόρευση. Αλλά για κάτι πιο σύνθετο χρειάζεσαι το κινητό. Άλλωστε η τάση είναι η μεγάλες οθόνες. Σαφώς και στην φορητότητα υπερέχει (και λόγω μεγέθους) αλλά δεν μπορεί να αντικαταστήσει το κινητό. Μόνο για καμία απόδραση είναι όπως το δείχνει και στην διαφήμιση της Apple

#2139   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2017 - 12:20

Καλησπέρα σας :)
Τις τελευταίες μέρες έχω θέμα με την συνδεσιμοτητα μεταξύ Apple watch k airpods!!
Εάν βάλω τα ακουστικά κ ξεκινήσω να ακούω μουσική,δεν δέχεται καμία εντολή από το ρολόι!!Δλδ αλλαγή τραγουδιού,αυξομειωση ήχου κτλ!!
Έκανα unpair κ πάλι pair τα ακουστικά με το κινητό αλλά δεν έφτιαξε!!Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει!!!!!
Έχει αντιμετώπισει κανείς κάτι ανάλογο??

#2140   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/10/2017 - 18:15

Αναρωτιέμαι γιατί υπάρχει τόση διαφορά στην ταχύτητα μεταξύ των δυο επεξεργαστών s2 και s3? Υπάρχει διαφορά και στη ram εκτός των επεξεργαστών?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#2141   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 20/10/2017 - 18:57

Αναρωτιέμαι γιατί υπάρχει τόση διαφορά στην ταχύτητα μεταξύ των δυο επεξεργαστών s2 και s3? Υπάρχει διαφορά και στη ram εκτός των επεξεργαστών?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ναι και στην ram
512 το 2
768 το 3αρι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#2142   ganton

ganton

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 23/11/2017 - 01:07

Eχω το iphone 7 και κάθε χρόνο για να μη μένω πίσω τεχνολογικά πουλάω το προηγούμενο και παίρνω το επόμενο μοντέλο. Σκεφτόμουν να κάνω την κίνηση να πάω από το 7 στο 8 Plus και λόγω της μπαταρίας αλλά και της κάμερας.

Αλλά όταν πήγα στην apple για να τα τεσταρω τα μοντέλα, ο υπάλληλος μου άλλαξε άποψη και μου πρότεινε να μείνω στο 7 και να πάρω το Iwatch  το οποίο δεν έχω.Μου είπε μάλιστα ότι με το iwatch  ξεχνάς εντελώς το iphone, αρα ποιος ο λόγος να αναβαθμιστείς αφού το 7 είναι υπερικανοποιητικό για αυτο που το θέλω. Οπως καταλαβαίνετε, έχω μπερδευτεί αρκετα... Ποια η άποψή σας; Να πάω στο 8 ή να περιμένω τις επόμενες κινήσεις της apple? αξίζει το iwatch?επίσης να παώ στο 3 κατευθείαν η΄με καλύπτει πιστεύετε και το 2?

Ευχαριστώ

 

  •  

 



#2143   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/11/2017 - 08:34

Φίλε μου από το 7 στο 8 ή από το aw2 στο 3 δεν αξίζει με την καμία να πας. Είναι σχεδόν ίδιες συσκευες και θα δώσεις τζάμπα χρήματα χωρίς ουσιαστικά κάτι καλύτερο.

Αν σε τρώει να δώσεις κάποια χρήματα αξίζει μόνο για να ανέβεις κατηγορία.
Πχ από το απλό 7 να πας σε 8 plus ή σε Χ
Ή στο μέλλον όταν θα βγάλουν συσκευές που δεν είναι ιδιες με τις προηγούμενες.

Προσωπική άποψη πάντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2144   ganton

ganton

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 23/11/2017 - 09:34

Φίλε μου από το 7 στο 8 ή από το aw2 στο 3 δεν αξίζει με την καμία να πας. Είναι σχεδόν ίδιες συσκευες και θα δώσεις τζάμπα χρήματα χωρίς ουσιαστικά κάτι καλύτερο.

Αν σε τρώει να δώσεις κάποια χρήματα αξίζει μόνο για να ανέβεις κατηγορία.
Πχ από το απλό 7 να πας σε 8 plus ή σε Χ
Ή στο μέλλον όταν θα βγάλουν συσκευές που δεν είναι ιδιες με τις προηγούμενες.

Προσωπική άποψη πάντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σ'ευχαριστώ πολύ



#2145   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/11/2017 - 10:38

AW3 θα έλεγα εγώ μιας και το ίδιο έκανα.

Έμεινα σε 7plus μιας και υπερκαλύπτει όσα θέλω, δεν βλέπω λόγο να αναβαθμίσω το κινητό με το 8plus ή το X, που δεν με τρέλανε κιόλας.

 

Αw δεν είχα και με έχει βολέψει αρκετά.

 

Αν θεωρείς πως δεν θα σου προσφέρει κάτι το aw μείνε όπως είσαι και πας του χρόνου σε άλλο κινητό ακόμα καλύτερο από το Χ.

Αυτό θα κάνω εγώ πάντως.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες