Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Apple Watch Series 2: Ταχύτερο, με GPS και αδιάβροχο!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2176   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/12/2017 - 16:21

Αξίζουν, δεν αξίζει να πας από 2 σε 3, αν δεν έχεις όμως ή είσαι στο πρώτης γενιάς σίγουρα αξίζουν


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: tsitadim, 14/12/2017 - 16:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2177   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/12/2017 - 16:24

Και εγώ στο ίδιο δίλλημα είμαι.αξιζουν τα 70€ παραπάνω για το 3 έναντι του 2?

Αν είναι το πρώτο σου, χωρίς 2η σκέψη στο Series 3.

 

Ένα απλό συγκριτικό π.χ. για την απόκριση και άνοιγμα εφαρμογών αρκεί.

 

Όλα ακαριαία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2178   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 14/12/2017 - 16:48

Είναι μικρή η διαφορά χρημάτων πιστεύω σε σχέση με το series 2 αν σκεφτείς την ταχύτητα (και το series 2 σφαίρα είναι) αλλά πως θα « κρατήσει» περισσότερο με updates κτλ

#2179   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/02/2018 - 16:08

Καλησπέρα στην παρέα. Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω λουρακια sport loop για αγορά αυθεντικά; Παντού κατόπιν παραγγελίας γράφει..

#2180   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/02/2018 - 16:54

Είχε προχθές 2 iStorm River West.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2181   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/02/2018 - 21:23

Αλήθεια; Σ ευχαριστώ θα το κοιτάξω!!

#2182   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 16/02/2018 - 22:05

Παιδιά καλησπέρα....Είμαι κάτοχος apple watch 2. Είμαι ευχαριστημένος με το ρολοι αλλα αυτο που χαλαει πολυ ειναι το σχημα του, θα ηθελα κατι που να παραπεμπει σε κανονικο ρολοι και οχι σε κατι που κανει μπαμ απο μακρια οτι ειναι gadget και ας ειναι apple...Λοιπον η εξης ερωτηση: Καποιο αλλο smartwatch Που να λειτουργει καλα με iphone? Προφανως δεν θα παω σε samsung λογω Tizen και προσανατολιζομαι σε Andoid wear...Εχω δει το Huawai Watch Sport 2? Κανεις εμπειρια απο αυτο?

huawei Watch 2 4g


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2183   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2018 - 22:35

huawei Watch 2 4g
Sent from my iPhone using Tapatalk

Το κακό σε αυτό ειναι επειδή είχα το ένα δεν δουλεύε το watch maker πολύ αρνητικό που μπορείς να κάνεις παπάδες.
Αλλα αν είναι όπως το ένα είναι το κάτι άλλο σαν ρολόι.Μου έλειψε που ήταν μόνιμο ανοικτό η οθόνη και το χαιρόμουν.

Τελευταία επεξεργασία από: KostasRodos29, 16/02/2018 - 22:35

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2184   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/02/2018 - 22:50

Αλήθεια; Σ ευχαριστώ θα το κοιτάξω!!

Τίποτα. Και Public Συντάγματος επίσης είχα δει κάποια.

 

Για να έχεις εναλλακτική.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2185   kamounias

kamounias

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2018 - 23:19

Παιδιά καλησπέρα!!! Έχω το εξής θέμα, έχω συνδέσει το bluetoot κ με το Iphone κ με το Apple Watch..όταν μου έρχεται κλήση κ χτυπάει το Apple Watch ενώ πατάω αποδοχή δεν μου έρχεται η ομιλία στο κινητό! Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2186   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/02/2018 - 00:11

Παιδιά καλησπέρα!!! Έχω το εξής θέμα, έχω συνδέσει το bluetoot κ με το Iphone κ με το Apple Watch..όταν μου έρχεται κλήση κ χτυπάει το Apple Watch ενώ πατάω αποδοχή δεν μου έρχεται η ομιλία στο κινητό! Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω;;
Sent from my iPhone using Tapatalk


Για να μεταφερεις την κληση θα πρεπει να πατησεις την πρασινη μπαρα που θα δεις στο πανω μερος τις οθονης του iPhone

#2187   kamounias

kamounias

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2018 - 18:07

Για να μεταφερεις την κληση θα πρεπει να πατησεις την πρασινη μπαρα που θα δεις στο πανω μερος τις οθονης του iPhone

Καλησπέρα φίλε!! Ίσως εγώ δεν το διευκρινησα σωστά, εννοώ πως όταν βλέπω την κλήση στο Apple Watch θέλω να πατήσω αποδοχή από το Apple Watch κ να μιλήσω με το bluetoot...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2188   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/03/2018 - 11:08

Καλησπέρα φίλε!! Ίσως εγώ δεν το διευκρινησα σωστά, εννοώ πως όταν βλέπω την κλήση στο Apple Watch θέλω να πατήσω αποδοχή από το Apple Watch κ να μιλήσω με το bluetoot...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο δικό μου που έχω τα airpods έτσι είναι 


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2189   vagamad

vagamad

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/03/2018 - 01:35

Καλησπέρα παιδιά, μετά από αρκετο ψάξιμο σε smart watch αποφάσισα να κινηθώ προς το aw2. Εάν κι έχω τρομερό πρόβλημα με το design του, δεν βρήκα κάποια εναλλακτική που να με καλύπτει. (Άλλες υποψήφιες επιλογές μου ήταν το huawei Watch αλλά διάβασα αρκετά σχόλια για προβλήματα συνδεσιμότητας με iPhone, και το fossil q explorer που το θεωρώ άψογο στην εμφάνιση του αλλά διάβασα πως η μπαταρία του είναι τραγική - ιδιαίτερα όταν συνεργάζεται με iPhone - με το ζόρι βγάζουν μέρα).
Το aw2 λογικά θα μου έρθει με watchOS 3 εάν έχω καταλάβει σωστά, όποτε θα ήθελα ρωτήσω εάν το update στο WatchOS 4 είναι υποχρεωτικό ή θα μπορούσα να το αφήσω στο 3; Επίσης θα μπορούσα να το πάω με κάποιο τρόπο στην τελευταία αναβάθμιση της 3 αποφεύγοντας την 4; Οι διάφορες ανάμεσα στα δυο watchOS είναι μεγάλες ή παίζουν με λεπτομέρειες; Ρωτάω γιατί έχω iPhone 6s στην 10.3.3 και δεν θα θελα να πάω στο iOS 11 μόνο και μόνο για να μπορέσει να συνδεθεί με το watchOS 4.
Επίσης βλέποντας τη σύγκριση ανάμεσα στην 2η και 3η γενιά δεν έχω καταλάβει τις ουσιαστικές διάφορες. (Μιλάω για το μοντέλο 3ης γενιάς που είναι 70 ευρώ παραπάνω από αυτό της 2ης - κι όχι για το cellular που ξεφεύγει). Πέρα από μια ταχύτερη απόκριση και περισσότερα μελλοντικά update υπάρχει κάποια άλλη ουσιαστική διαφορά; Η μπαταρία του ας πούμε είναι καλύτερη; (η μπαταρία της 2ης γενιάς βγάζει πάνω απο μέρα; )
Ζήτω συγγνώμη για τις μαζεμένες απορίες αλλά η αγορά των smart watch μου είναι άγνωστη κι ενώ ξεκίνησα να αναζητώ ένα όμορφο "έξυπνο" ρολόι σε πιο μαζεμένο budget είδα ότι οι επιλογές είναι πολύ περιορισμένες ειδικά εάν είσαι κάτοχος iPhone. Οποτε αποφάσισα να αυξήσω το budget και να κάνω κάποιες "εκπτώσεις" στο design ελπίζοντας πως η apple θα μ αποζημιώσει με την λειτουργικότητα του.

Τελευταία επεξεργασία από: vagamad, 05/03/2018 - 01:35


#2190   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/03/2018 - 12:33

Απο τη στιγμή που είναι το 1ο σου AW, θα έλεγα να πας απευθείας στο 3.

 

Η μπαταρία του είναι πραγματικά αλλού, άνοιγμα και λειτουργία των εφαρμογών ακαριαία σε όλα.

 

Απλά η μόνη μακακία πηγαίνοντας στο 3, είναι πως θα πρέπει να κάνεις Update σε iOS 11 στο τηλ για συμβατότητα.

 

Το AW2 πάλι είναι πολύ πιθανό πλέον να σου έρθει και αυτό με WatchOS 4.

 

Aν το δείς με WatchOS 3, μπορείς να περάσεις tvOS Profile iOS 11 για να μπλοκάρεις το Update του.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες