Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

iphone 7 ή 7 plus. Ποιο μεγεθος να επιλεξω


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 08/09/2016 - 08:49

Δεν θελω να ξεφυγει το θεμα προς τα εκει, αλλα μιας και το αναφερες εχω καταληξει στο εξης.

Προερχομαι από 16gb. Αν επιλεξω το 7 τα 32 σαν χωρητικοτητα θα είναι μια χαρα (για μενα). Αν επιλεξω το plus δεδομενων των αυξημένων φωτογραφικων (και όχι μονο) δυνατοτητων του (αρα και μεγαλύτερες απαιτησεις σε χωρο), θα είμαι παλι σε διλημμα μεταξυ 32 και 128. Τα 100Ε επιπλέον δεν μου φαινονται απαγορευτικα για τον τετραπλασιο χωρο που θα προσφερει.

Εμένα 128 απλό με 128 Plus βγάζουν μια διαφορά 150ευρώ όπως το είδα. Αυτή η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια), ενώ την τιμή 1000+ την θεωρώ υπερβολική (όχι ότι δεν με ψήνει να τα δώσω βέβαια).

 

Το απλό 32 που σκέφτεσαι με το Plus 128 έχουν μια διαφορά 200-250ευρώ λογικά. Δεν είναι αμελητέα.

 

Προφανώς ας μείνουμε στο θέμα που σε νοιάζει , και η χωρητικότητα είναι κάτι άλλο.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/09/2016 - 08:50

Χωρις παρεξηγηση ....
Δεν μου παει ..... :)



Δεν ειναι ανάγκη να το φοράς! Δεν το εχω φορέσει ουτε μια φορα! Το εχω στο μηχανακι και οταν παω κάπου το παίρνω μαζι μου...στα χέρια! Εγω παντως τωρα αν αναβάθμιζα θα πηγαινα στο απλό! Σε πλας θα ξανα παω μονο αν εχει κατι το σουπερ Ουαου που μου ειναι απαραίτητο!

#18   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2016 - 08:50

ειχα το 6 και πηρα 6s plus...ειναι αστειο να λεει καποιος οτι δεν χωραει στις τσεπες.ειναι το ιδανικο κινητο και δεν νομιζω οτι θα παω ποτε στο απλο.το εχω καθε μερα στην τσεπη μου και δεν κουβαλαω ποτε τσαντακια



#19   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 08/09/2016 - 08:53

ειχα το 6 και πηρα 6s plus...ειναι αστειο να λεει καποιος οτι δεν χωραει στις τσεπες.ειναι το ιδανικο κινητο και δεν νομιζω οτι θα παω ποτε στο απλο.το εχω καθε μερα στην τσεπη μου και δεν κουβαλαω ποτε τσαντακια

Δεν είναι αστείο.

 

Είναι διαφορετικές ανάγκες απλά.

 

Αλλιώς θεωρείς εσύ το άνετα στην τσέπη, και αλλιώς εγώ.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#20   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/09/2016 - 08:56

Εμένα 128 απλό με 128 Plus βγάζουν μια διαφορά 150ευρώ όπως το είδα. Αυτή η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια), ενώ την τιμή 1000+ την θεωρώ υπερβολική (όχι ότι δεν με ψήνει να τα δώσω βέβαια).

 

Το απλό 32 που σκέφτεσαι με το Plus 128 έχουν μια διαφορά 200-250ευρώ λογικά. Δεν είναι αμελητέα.

 

Προφανώς ας μείνουμε στο θέμα που σε νοιάζει , και η χωρητικότητα είναι κάτι άλλο.

Σωστα τα λες, απλα εννοουσα διαφορα 100E μεταξυ plus 32 (899E) και 128 (1009Ε). Τιμες Γερμανιας.



#21   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 08/09/2016 - 08:56

Ούτε για μένα είναι το plus τελικά . Ενα μαύρο απλό 32άρι νομίζω οτι για μέχρι του χρόνου και δεδομενων των αναγκων μου είναι οτι πρέπει....



#22   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/09/2016 - 08:57

εδώ καλά καλά μερικές φόρες σε ζορίζει και το απλό στην τσέπη πόσο μάλλον το plus ,έμενα το πρόβλημα είναι άλλο μου αρέσει φοβερά το jet black άλλα έχω έναν ενδοιασμό με τις γρατζουνιες το black δεν με τρέλανε ιδιαίτερα .



#23   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/09/2016 - 08:57

ειχα το 6 και πηρα 6s plus...ειναι αστειο να λεει καποιος οτι δεν χωραει στις τσεπες.ειναι το ιδανικο κινητο και δεν νομιζω οτι θα παω ποτε στο απλο.το εχω καθε μερα στην τσεπη μου και δεν κουβαλαω ποτε τσαντακια

 

Περα από την ανεση δεν σου κρυβω ότι προβληματίζομαι και με την ασφαλεια, το ενδεχομενο να σου πεσει από την τσεπη μια συσκευή του 1000αρικου.



#24   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:00

εδώ καλά καλά μερικές φόρες σε ζορίζει και το απλό στην τσέπη πόσο μάλλον το plus ,έμενα το πρόβλημα είναι άλλο μου αρέσει φοβερά το jet black άλλα έχω έναν ενδοιασμό με τις γρατζουνιες το black δεν με τρέλανε ιδιαίτερα .

 

Το κατά ονομα black εμενα μου κανει ένα τονο πιο σκουρο/ματ από το space grey.

Οσο για τις γρατζουνιες του jet black, με την προειδοποιηση της apple για την ευαισθησια του και την αναγκη χρησης θηκης, πλεον δεν εχει και καμμια ευθυνη.



#25   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:10

Περα από την ανεση δεν σου κρυβω ότι προβληματίζομαι και με την ασφαλεια, το ενδεχομενο να σου πεσει από την τσεπη μια συσκευή του 1000αρικου.

το ιδιο ειναι και το μικρο.μπορει να σου πεσει και αυτο.το plus ειναι μεγαλο αλλα σε 2-3 μερες δεν σου φαινεται καθολου η διαφορα.και εγω πριν το παρω το σκεφτομουν παρα πολυ το μεγαθος.τωρα πλεον δεν γυριζω στο μικρο.ασε που πλεον ειναι αστειο να βγαινει 4.7 inches για iphone



#26   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:13

εδώ έβγαλαν το SE σε 4ιντσες δεν τους κόβω και τόσο χαζούς .



#27   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:14

Νομίζω οτι το απλό μαυρο και οχι το γυαλιστερό είναι η φωνή της λογικής ... Οχι οτι δε με διαολίζει το υπέροχο λαμπερό !!!



#28   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:15

Νομίζω οτι το απλό μαυρο και οχι το γυαλιστερό είναι η φωνή της λογικής ... Οχι οτι δε με διαολίζει το υπέροχο λαμπερό !!!

H φωνή της λογική είναι αυτή που λες (το ίδιο σκέφτομαι και εγώ).

 

Αλλά το Jet Black είναι πανέμορφο το άτιμο.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#29   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:16

H φωνή της λογική είναι αυτή που λες (το ίδιο σκέφτομαι και εγώ).

 

Αλλά το Jet Black είναι πανέμορφο το άτιμο.

Θεωρω οτι παραπεμπει το γυαλιστερο σε κλαρινοκαταστασεις...

Αλλα περι ορεξεως...

Εγω προσωπικα παω σε ματ μαυρο που με το που το ειδα επαθα σοκ!!!



#30   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:17

Με το να τα δεις απο κοντα μια φορα το μικρο και το Plus δε θα βγαλεις ακρη. Και αυτο γιατι μολις ειδα το Plus οταν ανοιξα το κουτι για πρωτη φορα τρομαξα. Ομως μεσα σε μια μερα το συνηθισα και πλεον δεν μπορω να παω σε κατι μικροτερο.

Οποτε iPhone 7 Plus black για μενα. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες