Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

iphone 7 ή 7 plus. Ποιο μεγεθος να επιλεξω


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:18

Θεωρω οτι παραπεμπει το γυαλιστερο σε κλαρινοκαταστασεις...

Αλλα περι ορεξεως...

Εγω προσωπικα παω σε ματ μαυρο που με το που το ειδα επαθα σοκ!!!

Εμένα μου θύμισε το 4 να σου πω την αλήθεια και για αυτό με έψησε.

 

Η αλήθεια είναι πως με αυτά που γράφει η Apple (ότι μπορεί να κάνει γρατζουνιές κλπ) με έχει βάλει να σκέφτομαι το ματ, γιατί αν το λέει η Apple, το τελικό αποτέλεσμα θα είναι 10 φορές χειρότερο σίγουρα!


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:20

Plus από εμενα! Δεν είχα ποτε θέμα με το να το βάλω στην τσέπη! Ειτε σε σορτσάκι ή τζιν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#33   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:33

Εμένα μου θύμισε το 4 να σου πω την αλήθεια και για αυτό με έψησε.

 

Η αλήθεια είναι πως με αυτά που γράφει η Apple (ότι μπορεί να κάνει γρατζουνιές κλπ) με έχει βάλει να σκέφτομαι το ματ, γιατί αν το λέει η Apple, το τελικό αποτέλεσμα θα είναι 10 φορές χειρότερο σίγουρα!

Ακριβως φιλε μου...Παρε ματ να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!



#34   bill64

bill64

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:34

Και εγώ για πρώτη φορά έχω το ίδιο δίλημμα!

Πάντα είχα το απλό και ψήνομαι τρελά για το plus, αλλά με μία θήκη δεν πιστεύω να χωράει στην τσέπη ...  

 

 

Αλήθεια είπε η apple για γρατζούνιες στο jet black ???



#35   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:51

εδώ έβγαλαν το SE σε 4ιντσες δεν τους κόβω και τόσο χαζούς .

καλα φιλε γιατι νομιζεις οτι ειναι εξυπνη κινηση αυτο?οτι εχει πουλησει το κινητο αυτο ειναι λογο ονοματος apple.παντως εγω οταν ακουω κατι τυπους απο 6 Plus να πηγαινουν στο se νομιζω μονο τους ενδιαφερει να λενε οτι εχουν μονο iphone



#36   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 08/09/2016 - 09:55

Μιας εβδομάδας υπόθεση (το πολύ) είναι να συνηθίσεις το PLUS μετά από το απλό... 

 

Εγώ από το απλό 6άρι, πήγα σε 6S PLUS και ούτε συζητάω για μικρότερο πλέον. 

 

Μεγάλη οθόνη φίλε, δεν στραβώνεσαι. Όλα τ' άλλα λύνονται. Και σε τσέπες χωράει, και σε βάσεις μπαίνει, και στο κομοδίνο σου θα χωράει και μη μασάς τίποτα. 

 

Προχώρα και δε θα το μετανιώσεις.



#37   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/09/2016 - 10:07

Μεγάλο το plus για 5,5 ίντσες ,μικρό το απλό για σερφάρισμα /ταινίες...είναι τεταςτιο το δίλλημα Έχω το απλό 6 και μάλλον πάλι στο απλό 7 θα ξαναπάω .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#38   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2016 - 10:12

Ειναι πρώτη φορά που θα πώ ότι το 7άρι plus δεν έχει κάτι το εξαιρετικο για να πάει κάποιος από 6splus.Και μιλάω ως κάτοχος , αυτό που θα άλλαζε θα ήταν να μικρυνει bezel και φυσικές διαστάσεις. Το home button όντως είναι ένα καλό βήμα , αλλά ΠΑΝΤΑ όταν εισάγεται κάτι νέο είναι beta και ΠΑΝΤΑ στο επόμενο μοντέλο βελτιούται και αποκτά την τελειότητα που απαιτείται. Για οπτικό zoom θα το αφήσω ασχολίαστο. Αν περιμένετε από κινητό να βγάζετε φωτογραφίες αξιώσεων μια ζωή θα κυνηγάτε το μέτριο. Οι φωτογραφικές μηχανές ακόμη και τα πιο φθηνά μοντέλα ΠΑΝΤΑ θα σε ξεπερνούν , απλά η σύγκριση είναι μάταιη και όσο η τεχνολογία κι αν προχωρά πάντα θα υστερεί. Για την ευαισθησία στο χαμηλό φωτισμό , δεν μπορεί να παρουσιάζεται ενα μειονέκτημα -  που ο ανταγωνισμός έχει αντιμετωπίσει πολλά χρόνια - ως επίτευγμα, απλά είναι κοροϊδία που λόγω marketing κατάφερνε να περνά στα ψιλά. Αδιαβροχοποίηση, καλό βήμα, ΑΛΛΑ είναι water resistant, κάτι σαν apple watch series 1 άρα αναμένουμε και δούμε σύντομα (που λέει ο λόγος) water proof 50m.

Γενικά η apple μας έχει συνηθίσει να ανταποκρίνεται στον ανταγωνισμό αργά & βασανιστηκά. 

Από 6-6s σε 7 οι 2 ωρίστσες πάνω στην αυτονομία φαίνονται πολύ λαχταριστές , Αλλά είναι 2 ώρες? Η πράξη θα δείξει.

Γενικά όλοι εντυπωσιάζονται με την αυτονομία νέων συσκευών στην αρχη, καθώς αυτή πολλές φορές αντιπροσωπευει και τη σύγκριση μιας νέας μπαταρίας σε σχέση με μια κουρασμένη ενος τουλάχιστον έτους...


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 08/09/2016 - 10:15


#39   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/09/2016 - 11:58

H φωνή της λογική είναι αυτή που λες (το ίδιο σκέφτομαι και εγώ).

 

Αλλά το Jet Black είναι πανέμορφο το άτιμο.

Και την υποδειξη της apple περι θηκης να μην ακολουθούσες, παλι δεν θα το εβαζες σε μια από μονος σου ;

τελικα θα μεινει μονο η εννοια μην γρατζουνιστει αφου λογω της προστασιας τιποτα δεν θα φαινεται.



#40   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 08/09/2016 - 12:39

Και την υποδειξη της apple περι θηκης να μην ακολουθούσες, παλι δεν θα το εβαζες σε μια από μονος σου ;
τελικα θα μεινει μονο η εννοια μην γρατζουνιστει αφου λογω της προστασιας τιποτα δεν θα φαινεται.


Οχι. Τις εχω παρατησει πια τις θήκες. Και η αλήθεια ειναη οτι σε τετοια συσκευή κόσμημα δεν ταιριάζει θήκη.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#41   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/09/2016 - 14:39

Οχι. Τις εχω παρατησει πια τις θήκες. Και η αλήθεια ειναη οτι σε τετοια συσκευή κόσμημα δεν ταιριάζει θήκη.

σωστός. Και εγω το ίδιο. Εχω χρόνια να βάλω θήκες και προστασίες οθόνης και δεν το εχω μετανιώσει καθόλου. Ετσι και αλλιώς προσωπικα ενα χρονο τα κρατάω όποτε διατηρούνται σε πολυ καλή κατάσταση. Και αν πέσει και κάνει γρατζουνιστεί δεν βαριέσαι; κινητό ειναι.

#42   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/09/2016 - 17:04

Καλημερα και απο εμενα!!Κατοχος iphone 6s plus το 7plus για εμενα ειναι μονοδρομος...Και φυσικα η διπλη καμερα ειναι κατι το οποιο ειναι μαγικο με το optical zoom ...Θα παω σε plus χωρις δευτερη σκεψη...το μονο που εξεταζω ειναι το 32 αρι ή το 128 πλεον...


Περα απο τον φιλο που δημιουργησε το ποστ, βοηθησες και εμενα με την γνωμη σου. Κατατοπιστικος και με λεπτομερεις στα σημεια.


Sent from my jb iPhone 4 using Tapatalk

#43   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/09/2016 - 17:15

Οχι. Τις εχω παρατησει πια τις θήκες. Και η αλήθεια ειναη οτι σε τετοια συσκευή κόσμημα δεν ταιριάζει θήκη.

Dbrand ή γυμνο;


Sent from my jb iPhone 4 using Tapatalk

#44   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/09/2016 - 18:38

Το plus ειναι βαρύ και τεράστιο. Όταν εισαι σε έξοδο δεν ξερω που θα το βάζεις. Οθονη όνειρο, μπαταρια επίσης αλλα δυσκολεύει απίστευτα το τεράστιο μέγεθος του, απλα δεν μπαινει σε τσέπη. Αν χωράει στα δικά σου ρούχα τοτε παρτο, αλλιως δες το απλό.

#45   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 08/09/2016 - 20:35

Καλυτερα να με σκοτωνε κανεις παρα να μουβαζε ενα φθηνο απλο 7αρι στο χερι...

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες