Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 7/7 Plus - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/09/2016 - 08:03

η λογική οτι δεν αξίζει η μετάβαση απο 6/6s για τον μοναδικό λόγο οτι το design ειναι ίδιο με ξεπερνάει. Δήλωση για σένα ο μαναδηκος λόγος για αναβαθμιση ειναι η εξωτερική εμφάνιση απο οτι φαίνεται και οχι οι ουσιαστικές αλλαγές. Αρα αν σου έδινε ενα πανομοιότυπο εσωτερικά τηλέφωνο αλλα με διαφορετικό design φέτος θα έτρεχες να το αγοράσεις.

Απο 6s δεν αξίζει η μετάβαση οσο κι αν σε ξεπερνάει κι αν πέφτεις απο τα σύννεφα...Οταν σκάω 800€ για κινητο κάθε χρόνο ναι θελω και διαφορετικό design εκτος απο την καλύτερη κάμερα ή την καλύτερη συχνότητα του επεξεργαστή...Η λογική παντως να αλλάζεις κάθε χρόνο κινητο χωρις να σου προσφέρει κατι ουσιαστικό ξεπερνάει εμενα...Α σορρυ ξέχασα ειναι αδιάβροχο οποτε εσενα σου χρειάζεται κάτω απο το ντουζ μαζι με το Apple Watch!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2016 - 08:40

Η αλήθεια είναι οτι θα περίμενε κανεις κάτι διαφορετικό απο την έκδοση 6 στην 7, όπως απο 5 σε 6. κλπ. Απλά όσο και να προχωράει η τεχνολογία, σχεδιαστικά όλες οι εταιρίες έχου βρεί κάτι αποδεκτό απο τους περισσότερους. Εγώ πχ αυτό που δε δέχομαι στο 7 ειναι οτι το black χρώμα θέλει θήκη γιατι θα γεμίσει γρατζουνιες! Επίσης θα ήθελα τα κινητά να ειναι ανθεκτικότερα και να μή χρειάζονται θήκες, γιατί χάνουν πολύ στο μάτι.

Κατα τα άλλα τί αλλαγές να κανεις εκτός απο μνήμη επεξεργαστή, κάμερα, ακουστικα...? Το λειτουργικό ειναι ίδιο και στα iphone και στα android. Και σε αυτή τη βάση πατάνε όλοι. Φαντάσου να σου έκανε σε κάθε κινητο και αλλαγή στο λειτουργικό, να έψαχνες που ειναι οι ρυθμίσεις κλπ. Απλά βελτιώσεις κάνουν όλες οι εταιρίες. Τι άλλαξε το τόσο μεγάλο απο το s6 στο s7?



#243   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/09/2016 - 09:28

Κάπου σε κάποια αποθήκη στο εξωτερικό ..

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   118,52KB   71 λήψεις


#244   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/09/2016 - 09:46

Κάπου σε κάποια αποθήκη στο εξωτερικό ..

τι μας κάνεις πρωι, πρωι..χαχαχα



#245   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 13/09/2016 - 09:50

Μεγάλη αλήθεια.

 

Συνημμένο αρχείο  aGD7KE7_700b.jpg   64,11KB   136 λήψεις

 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#246   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/09/2016 - 10:12

Απο 6s δεν αξίζει η μετάβαση οσο κι αν σε ξεπερνάει κι αν πέφτεις απο τα σύννεφα...Οταν σκάω 800€ για κινητο κάθε χρόνο ναι θελω και διαφορετικό design εκτος απο την καλύτερη κάμερα ή την καλύτερη συχνότητα του επεξεργαστή...Η λογική παντως να αλλάζεις κάθε χρόνο κινητο χωρις να σου προσφέρει κατι ουσιαστικό ξεπερνάει εμενα...Α σορρυ ξέχασα ειναι αδιάβροχο οποτε εσενα σου χρειάζεται κάτω απο το ντουζ μαζι με το Apple Watch!!!!

εμένα προσωπικα το design μου αρέσει όποτε δεν με πειράζει καθόλου που έμεινε το ίδιο. Και δεν ειναι καν feature προσωπικα το design για μένα. Όλα τα αλλα που ανέφερες όμως ειναι. Και ο καλύτερο επεξεργαστής και η κατα μέρους αδιαβροχοποιηση, και το καινουργιο home button και φυσικα η καλύτερη κάμερα ειναι updates που μου αρέσουν και αποτελούν λόγο αλλαγής. Μην αγχώνεσαι όμως και εσυ, θα σε φροντίσει και σένα του χρόνου όταν θα αλλάξει το design και θα μπορείς να το βγάζεις με καμάρι στο τραπέζι δίπλα στο φραπέ για να το δείχνεις στους φίλους σου.

#247   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/09/2016 - 10:13

εμένα προσωπικα το design μου αρέσει όποτε δεν με πειράζει καθόλου που έμεινε το ίδιο. Και δεν ειναι καν feature προσωπικα το design για μένα. Όλα τα αλλα που ανέφερες όμως ειναι. Και ο καλύτερο επεξεργαστής και η κατα μέρους αδιαβροχοποιηση, και το καινουργιο home button και φυσικα η καλύτερη κάμερα ειναι updates που μου αρέσουν και αποτελούν λόγο αλλαγής. Μην αγχώνεσαι όμως και εσυ, θα σε φροντίσει και σένα του χρόνου όταν θα αλλάξει το design και θα μπορείς να το βγάζεις με καμάρι στο τραπέζι δίπλα στο φραπέ για να το δείχνεις στους φίλους σου.

εγινεεεεεεε

#248   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 13/09/2016 - 10:15

Πόσο ταχύτερο είναι το iPhone 7 και το iPhone 7 Plus από το προηγούμενο μοντέλο iPhone 6s; Πόσο δυνατότερος είναι ο νέος A10 επεξεργαστής, ο οποίος όπως ανέφερε η Apple είναι ισχυρότερος ακόμη και από τον A9X του iPad Pro 12.9″, και τι διαφορά κάνουν στην τελική τα 3GB RAM του iPhone 7 Plus;

Οι απαντήσεις στο παρακάτω βίντεο όπου τα 3 μοντέλα της Apple "συγκρούονται" στο Geekbench benchmark:
 


Behind the Scenes...

#249   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/09/2016 - 10:19

εμένα προσωπικα το design μου αρέσει όποτε δεν με πειράζει καθόλου που έμεινε το ίδιο. Και δεν ειναι καν feature προσωπικα το design για μένα. Όλα τα αλλα που ανέφερες όμως ειναι. Και ο καλύτερο επεξεργαστής και η κατα μέρους αδιαβροχοποιηση, και το καινουργιο home button και φυσικα η καλύτερη κάμερα ειναι updates που μου αρέσουν και αποτελούν λόγο αλλαγής. Μην αγχώνεσαι όμως και εσυ, θα σε φροντίσει και σένα του χρόνου όταν θα αλλάξει το design και θα μπορείς να το βγάζεις με καμάρι στο τραπέζι δίπλα στο φραπέ για να το δείχνεις στους φίλους σου.

αν το κανεις απο ψωνιο (εγω δηλαδη) και αν το κανεις απο χομπυ (παλι εγω δηλαδη) γιατι αρεσει ακολουθαμε την τεχνολογια και να εξερευνουμε το πιο καινουργιο αξιζει να το κανεις αν και το τιμημα δεν ειναι και μικρο...αν ομως εισαι ενας κανονικος χρηστης και δεν εχεις τα κολληματα που ανεφερα πιο πανω τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να αλλαζεις συνεχεια συσκευες.το καλυτερο ειναι να τις κρατας 2 χρονια.διαλεγεις ποια σειρα θα ακολουθησεις και κανεις τις αναβαθμισεις σου π.χ απο 5 σε 6 μετα 7 κτλ....και αυτο ειναι καθαρα δικη μου γνωμη.



#250   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/09/2016 - 10:33

αν το κανεις απο ψωνιο (εγω δηλαδη) και αν το κανεις απο χομπυ (παλι εγω δηλαδη) γιατι αρεσει ακολουθαμε την τεχνολογια και να εξερευνουμε το πιο καινουργιο αξιζει να το κανεις αν και το τιμημα δεν ειναι και μικρο...αν ομως εισαι ενας κανονικος χρηστης και δεν εχεις τα κολληματα που ανεφερα πιο πανω τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να αλλαζεις συνεχεια συσκευες.το καλυτερο ειναι να τις κρατας 2 χρονια.διαλεγεις ποια σειρα θα ακολουθησεις και κανεις τις αναβαθμισεις σου π.χ απο 5 σε 6 μετα 7 κτλ....και αυτο ειναι καθαρα δικη μου γνωμη.

συμφωνω σε αυτο. Και εγω εχω μου αρέσει και αλλάζω κάθε χρονο όποτε το κάνω. Ανεξαρτήτως τι δίνει. Φυσικα παίζει μεγάλο ρόλο και η οικονομική δυνατότητα. Δεν μπορούν όλοι να δίνουν ενα μεγάλο ποσό για τηλέφωνο καθε χρονο.

#251   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/09/2016 - 10:34

Μονο εμενα μου φαίνονται χαζά και ανούσια τα geek bench?? αν δεν το δουλέψεις στην καθημερινότητα να καταλάβεις μονος σου τις διάφορες δεν μπορεις να σχηματίσεις γνώμη!

#252   nikos90

nikos90

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2016 - 10:40

Τιμές Ελλάδα ποτε θα ξέρουμε σιγουρα παιδια?

Γνωριζει κάποιος;



#253   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2016 - 10:58

Ξεκινάμε σιγά σιγά!!  :)

 

16/9 :wub:

Παραλάβατε tracking number? Εμένα ακόμη processing . Λέτε να υπάρχει θέμα με την πιστωτική?



#254   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/09/2016 - 11:05

σε έμενα ήρθε η χρέωση από πιστωτική σε sms αλλά έως και τώρα είναι ακόμα Preparing for Dispatch ,βέβαια το ποσό στην κάρτα είναι ακόμα σε επεξεργασία .



#255   vaggefvaggef

vaggefvaggef

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/09/2016 - 11:37

Μεγάλη αλήθεια.
 
attachicon.gifaGD7KE7_700b.jpg

και τι κάνουμε γιαυτο παιδιά;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες