Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 7/7 Plus - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1996   agripnovatraxi

agripnovatraxi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:00

PUBLIC  16/09 00.21

ΜΕDIA   16/09 00.25

iphone plus 128gb black

 

Ακομα τιποτα ουτε φωνη ουτε ακροαση.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1997   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:04

Δε θα μπω σε λεπτομέρειες γιατί δεν αφορά εμπορικό κανάλι διανομής αλλά εταιρικό.
Απλά να επιβεβαιώσω την ύπαρξη του Jet Black σε Plus για την ελληνική αγορά.

#1998   aiZ

aiZ

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:05

Ολοι παιρνετε 128 το plus. Εγω γτ το παρηγγειλα 32; (τραγουδια δε βαζω ποτε)

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και εγω 32ρι παρηγγειλα, αμα δε βαζεις μουσικη κ κανεις κανα backup αραια και που εισαι υπερκαλυμενος:-)

#1999   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:09

Πάλι το Public λούζει και θα τα φέρει τελευταίο :P

#2000   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:09

Σαν κατι να κινειται..



#2001   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:20

Μολις με πηρε παμπλικ οτι στελνει σημερα τη συσκευη και αυριο παραλαμβανω (Χιο). Ηθελε να πουλησει και εγγυηση για 2 χρονια με 90€ αλλα δν το εκανα.

Εχω κανει και μια παραγγελια στο Πλαισιο αλλα ακομα καμια ειδοποιηση. Επειδη εχω σκοπο να στειλω μειλ για ακυρωση, μηπως θελει κανεις απο δω να την αφησω και μολις με ειδοποιησουν να τους πω οτι η αποστολη θα γινει σε νεα διευθυνση και νεο ονομα?

Μιλαω για 7 πλας 128 μαυρο



#2002   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:24

Μολις με πηρε παμπλικ οτι στελνει σημερα τη συσκευη και αυριο παραλαμβανω (Χιο). Ηθελε να πουλησει και εγγυηση για 2 χρονια με 90€ αλλα δν το εκανα.
Εχω κανει και μια παραγγελια στο Πλαισιο αλλα ακομα καμια ειδοποιηση. Επειδη εχω σκοπο να στειλω μειλ για ακυρωση, μηπως θελει κανεις απο δω να την αφησω και μολις με ειδοποιησουν να τους πω οτι η αποστολη θα γινει σε νεα διευθυνση και νεο ονομα?
Μιλαω για 7 πλας 128 μαυρο

Πότε έκανες την παραγγελία;

#2003   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:29

Public 20/9 και πλασιο 21/9



#2004   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:30

Ολοι παιρνετε 128 το plus. Εγω γτ το παρηγγειλα 32; (τραγουδια δε βαζω ποτε)

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι καθαρά θέμα χρήσης. Πλέον (με την κατάργηση των 16GB) δεν υπάρχει «σωστή» και «λάθος» χωρητικότητα. Προσωπικά τα 32GB (πραγματικά 27-28) δεν μου φτάνουν αφού έχω καμιά 15αριά GB εφαρμογές και 3GB μουσική για την ώρα (τον τελευταίο καιρό φτιάχνω την βιβλιοθήκη μου και δεν είμαι ούτε στο 5%). Είμαι ήδη σχεδόν στα 20GB χωρίς να υπολογίσω φωτογραφίες, βίντεο (4K) που θα βγάλω αρκετές λόγω καλής κάμερας καθώς και κάνα ebook/περιοδικό που θα κατεβάζω offline ενίοτε για χάζεμα. Κάνω backup στο cloud απλά έχω αρχή να μην σβήνω τίποτα από την συσκευή. Για μένα τα 128GB είναι μονόδρομος (και τα 64GB με έφταναν αν δεν είχαν αλλάξει οι χωρητικότητες). Άλλοι τραβάνε πολύ βίντεο και έχουν 10άδες GB μουσική. Εκεί πας καρφί στα 256GB. Οπότε κάνεις μία εκτίμηση του χώρου που θα χρειαστείς και για μένα υπολογίζεις και 5GB ελεύθερα για αναβαθμίσεις λογισμικού (και μην ξεχνάς ότι συνήθως μεγαλώνει και το μέγεθος των εφαρμογών -χωρίς να υπολογίσω την cache). Οπότε σε κάθε περίπτωση μην κινηθείς οριακά ώστε να μην μπεις στην διαδικασία σβησιμάτων κλπ που χαλάει την συνολική εμπειρία χρήσης κατά την άποψή μου.



#2005   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:32

Πότε έκανες την παραγγελία;

Θα τρελαθώ. Το πλήρωσες με κάρτα κατευθείαν;

#2006   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:34

Θα τρελαθώ. Το πλήρωσες με κάρτα κατευθείαν;

Ρε συ, άλλο να έχεις παραγγείλει σε κεντρικό κατάστημα που έχει ουρά, και άλλο να έχει 1-2 παραγγελίες.

 

Έχεις προτεραιότητα για το κατάστημα που είσαι, δεν σημαίνει ότι έχεις έναντι όλων.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#2007   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:35

Το πληρωσα με καταθεση ηλεκτρονικα τη τριτη το απογευμα 27/9 γιατι με πηρε να μου πει οτι πρεπει να γινει καταθεση λογω τιμολογιου και οχι αντικαταβολη που το ειχα βαλει



#2008   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:37

Ρε συ, άλλο να έχεις παραγγείλει σε κεντρικό κατάστημα που έχει ουρά, και άλλο να έχει 1-2 παραγγελίες.

Έχεις προτεραιότητα για το κατάστημα που είσαι, δεν σημαίνει ότι έχεις έναντι όλων.

Κοίτα, δεν ξέρω πως πάει αλλά η λογική λέει ότι υπάρχει σειρά προτεραιότητας όσο αναφορά τις συσκευές. Γιατί δηλαδή μια συσκευή να μην πάει σε άλλο κατάστημα που έγινε η παραγγελία πιο πριν;

#2009   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:38

Ρε συ, άλλο να έχεις παραγγείλει σε κεντρικό κατάστημα που έχει ουρά, και άλλο να έχει 1-2 παραγγελίες.

 

Έχεις προτεραιότητα για το κατάστημα που είσαι, δεν σημαίνει ότι έχεις έναντι όλων.

Κανονικά (στις προπαραγγελίες αναφέρομαι) θα έπρεπε να υπάρχει πανελλαδική λίστη προτεραιότητας).

 

Το πληρωσα με καταθεση ηλεκτρονικα τη τριτη το απογευμα 27/9 γιατι με πηρε να μου πει οτι πρεπει να γινει καταθεση λογω τιμολογιου και οχι αντικαταβολη που το ειχα βαλει

Τα τιμολόγια άνω των 500€ και οι αποδείξεις άνω των 1500€ πρέπει υποχρεωτικά να εξοφλούνται μέσω του τραπεζικού συστήματος.



#2010   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/09/2016 - 12:41

Κοίτα, δεν ξέρω πως πάει αλλά η λογική λέει ότι υπάρχει σειρά προτεραιότητας όσο αναφορά τις συσκευές. Γιατί δηλαδή μια συσκευή να μην πάει σε άλλο κατάστημα που έγινε η παραγγελία πιο πριν;

 

 

Κανονικά (στις προπαραγγελίες αναφέρομαι) θα έπρεπε να υπάρχει πανελλαδική λίστη προτεραιότητας).

 

Τα τιμολόγια άνω των 500€ και οι αποδείξεις άνω των 1500€ πρέπει υποχρεωτικά να εξοφλούνται μέσω του τραπεζικού συστήματος.

Η λογική λέει ότι πρέπει όλα τα καταστήματα να μπορούν να εξυπηρετήσουν έστω και 1 πελάτη. 

 

Για αυτό και βλέπαμε ότι οι συσκευές μοιράζονται στα καταστήματα και δεν πάνε όλες σε ένα.

 

Π.χ. Είδαμε ότι όλα τα ιStorm πήραν συσκευές, αντίστοιχα όλα τα public κλπ κλπ.

 

Φαντάζομαι μοιράζονται αναλογικά. Δλδ το Public στο Σύνταγμα θα πάρει 20 συσκευές, ενώ το Public στη Χίο θα πάρει 1.

 

Αν ο φίλος ήταν νούμερο 1 στη λίστα της Χίου και εσύ νούμερο 35 στης Αθήνας , αυτός θα παραλάβει, εσύ θα περιμένεις.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (9)