Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

AirPods: Τα ασύρματα ακουστικά της Apple (με W1 chip για απροβλημάτιστη σύνδεση)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
888 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2016 - 00:04

Σύμφωνα με δήλωση εκπροσώπου της Apple στο TechCrunch, η εταιρία θα καθυστερήσει την κυκλοφορία των AirPods πέραν του Οκτώβρη (υπενθυμίζουμε πως στην 1η επίσημη παρουσίαση των νέων ασύρματων ακουστικών, η Apple είχε αναφέρει το "τέλος Οκτωβρίου" ως εύρος ημερομηνίας κυκλοφορίας):
 

 

The early response to AirPods has been incredible. We don’t believe in shipping a product before it’s ready, and we need a little more time before AirPods are ready for our customers.

μηπως τα ακυρωσουν και τελειως? μετα απο τοσο κραξιμο που επεσε



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 27/11/2016 - 11:05

Τελικά τι γίνετε με αυτό το θέμα; Ανακοίνωσαν κατι;


Sent from my iPad using Tapatalk

#93   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 27/11/2016 - 12:00

Καταρχήν προσωπικά θα ντρεπόμουν να κυκλοφορώ έξω με κάτι τέτοιο. Αν τα είχαν 10€ θα τα έπαιρνα να ακούω ράδιο στο σπίτι. Για παραπάνω ούτε για αστείο


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#94   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 13/12/2016 - 17:21

 

Αναμονή τέλος. 
 
Τα Airpods, τα νέα ασύρματα ακουστικά της Apple που παρουσιάστηκαν παράλληλα με το iPhone 7 / Plus, είναι από σήμερα διαθέσιμα προς πώληση μέσω του Apple store προς $159. Οι πρώτες παραδόσεις αναμένονται να πραγματοποιηθούν στους χρήστες των ΗΠΑ την ερχόμενη εβδομάδα.
 
Όσον αφορά τη διαθεσιμότητα τους καθώς και την τιμή πώλησης των Airpods στην Ελλάδα, αναμένουμε επίσημη ενημέρωση...


Behind the Scenes...

#95   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 13/12/2016 - 17:35

Update: Φαίνεται να υπάρχει τεράστια ζήτηση -ή μικρή προσφορά- και οι χρόνοι παράδοσης αυξήθηκαν ήδη στις 4 εβδομάδες!


Behind the Scenes...

#96   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/12/2016 - 09:59

Καλημέρα,

Φαντάζομαι πως δεν είναι συμβατά με δυο Iphone ταυτόχρονα.

Γνωρίζει κανείς σχετικά?



#97   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 15/12/2016 - 13:39

Καλημέρα,

Φαντάζομαι πως δεν είναι συμβατά με δυο Iphone ταυτόχρονα.

Γνωρίζει κανείς σχετικά?

Αν είναι υπό την ομπρέλα του ίδιου iCloud Λογαριασμού, δεν βλέπω τον λόγο να μην είναι. Για Multipoint τεχνολογία, δεν έχει ακουστεί κάτι.

Πάντως για να τα ζευγοποιήσεις με το Apple TV, πρέπει να ακολουθήσεις την παραδοσιακή οδό μέσα από Bluetooth ρυθμίσεις. Δεν νομίζω όμως να "αποζευγοποιούνται" από τις άλλες συσκευές.

Οπότε πολύ πιθανόν να γίνεται.



#98   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 15/12/2016 - 14:09

Ένα καλό review (με όποια αρνητική κριτική μπορεί να λείπει)

 

http://www.imore.com/airpods

 

 

Και δυο καλοί οδηγοί για όλες τις ρυθμίσεις και λειτουργίες των ακουστικών.

http://www.imore.com...r-apple-airpods

 

http://www.imore.com...-ultimate-guide

 

 

Αν αγαπώ κάτι στο "διευρυμένο" οικοσύστημα της Apple, είναι ότι άτομα σαν τον Rene Ritchie βοηθούν στο να μας λύσουν απορίες για τα "ακριβά" iΠροϊόντα. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει τόσο λεπτομερή αρθρογραφία για τον ανταγωνισμό σε επίπεδο αξεσουάρ.



#99   Safa

Safa

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/12/2016 - 15:00

Να υποθέσω πως δεν ειναι αδιαβροχα ετσι?


Sent from my iPad using Tapatalk

#100   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 15/12/2016 - 17:10

Να υποθέσω πως δεν ειναι αδιαβροχα ετσι?


Sent from my iPad using Tapatalk

Σωστά υποθέτεις. Αν και με ελαφρια βροχή μέχρι να βρεις καταφύγιο, δεν νομίζω να έχουνα άμεσα πρόβλημα.



#101   Safa

Safa

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 20/12/2016 - 01:54

Αγόρασα τελικά αυτά εδώ και είμαι ευχαριστημενος. https://www.bose.de/...wireless_citron


Sent from my iPad using Tapatalk

#102   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/12/2016 - 15:21

Προσωπικα είμαι ΚΑΤΑ αυτών των ΑΙΡΠΟΝΤΣ, διότι αφ' ενός ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ανώτερα τα Apple από ένα καλό σετ "ΠΟΙΟΤΙΚΩΝ" ενσύρματων ακουστικών και γιατί θεωρώ ΗΛΙΘΙΟ να 'χεις BT ακουστικά και να "βράζει ο εγκέφαλος" με την ραδιενέργεια και κύμματα που εκπέμπονται συνεχώς σ' αυτό το σημείο του κεφαλιού...
Εγω (για δικη μου "χρήση" δηλαδή) έχω (μου έχει φέρει ο ΓΑΜΠΡΟΣ μου από ΑΜΕΡΙΚΗ) κάποια Σενχέιζερ" (ψείρες). Οι "ψείρες μου", κόστισαν 200 δολλάρια... και "πατούν κάτω" όποιο χάι-τεκ σετ ακουστικών (εννοώ αυτά που μπαίνει όλο το αυτί μέσα) που έχω τεστάρει ως τώρα - και έχω ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ φίλους, δεν έχω gamers μόνο...
Τώρα όσον αφορά την "πριμιουμ" τιμή τους...Υπάρχουν και φθηνά ακουστικά για να "διαλέξει" καποιος, αυτό ΔΕΝ σημαίνει όμως ότι πρέπει να χλευάζει κανεις το (μεγάλο) κόστος άλλων. Επίσης, ΜΙΑ χαρά μπορεί να κάνεις την δουλειά σου ΚΑΙ να χαίρεσαι την "ζωή" σου πχ. με το Audi σου...ΑΛΛΑ υπάρχουν για άλλους και οι... Λαμποργκίνι "Ντιάμπλο" που κοστίζουν... 100 Audi σου!

Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 20/12/2016 - 15:22


#103   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.819 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/12/2016 - 16:19

Προσωπικα είμαι ΚΑΤΑ αυτών των ΑΙΡΠΟΝΤΣ, διότι αφ' ενός ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ανώτερα τα Apple από ένα καλό σετ "ΠΟΙΟΤΙΚΩΝ" ενσύρματων ακουστικών και γιατί θεωρώ ΗΛΙΘΙΟ να 'χεις BT ακουστικά και να "βράζει ο εγκέφαλος" με την ραδιενέργεια και κύμματα που εκπέμπονται συνεχώς σ' αυτό το σημείο του κεφαλιού...
Εγω (για δικη μου "χρήση" δηλαδή) έχω (μου έχει φέρει ο ΓΑΜΠΡΟΣ μου από ΑΜΕΡΙΚΗ) κάποια Σενχέιζερ" (ψείρες). Οι "ψείρες μου", κόστισαν 200 δολλάρια... και "πατούν κάτω" όποιο χάι-τεκ σετ ακουστικών (εννοώ αυτά που μπαίνει όλο το αυτί μέσα) που έχω τεστάρει ως τώρα - και έχω ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ φίλους, δεν έχω gamers μόνο...
Τώρα όσον αφορά την "πριμιουμ" τιμή τους...Υπάρχουν και φθηνά ακουστικά για να "διαλέξει" καποιος, αυτό ΔΕΝ σημαίνει όμως ότι πρέπει να χλευάζει κανεις το (μεγάλο) κόστος άλλων. Επίσης, ΜΙΑ χαρά μπορεί να κάνεις την δουλειά σου ΚΑΙ να χαίρεσαι την "ζωή" σου πχ. με το Audi σου...ΑΛΛΑ υπάρχουν για άλλους και οι... Λαμποργκίνι "Ντιάμπλο" που κοστίζουν... 100 Audi σου!

απλα RESPECT τιποτα αλλο.

#104   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 20/12/2016 - 16:32

Προσωπικα είμαι ΚΑΤΑ αυτών των ΑΙΡΠΟΝΤΣ, διότι αφ' ενός ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ανώτερα τα Apple από ένα καλό σετ "ΠΟΙΟΤΙΚΩΝ" ενσύρματων ακουστικών και γιατί θεωρώ ΗΛΙΘΙΟ να 'χεις BT ακουστικά και να "βράζει ο εγκέφαλος" με την ραδιενέργεια και κύμματα που εκπέμπονται συνεχώς σ' αυτό το σημείο του κεφαλιού...
Εγω (για δικη μου "χρήση" δηλαδή) έχω (μου έχει φέρει ο ΓΑΜΠΡΟΣ μου από ΑΜΕΡΙΚΗ) κάποια Σενχέιζερ" (ψείρες). Οι "ψείρες μου", κόστισαν 200 δολλάρια... και "πατούν κάτω" όποιο χάι-τεκ σετ ακουστικών (εννοώ αυτά που μπαίνει όλο το αυτί μέσα) που έχω τεστάρει ως τώρα - και έχω ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ φίλους, δεν έχω gamers μόνο...
Τώρα όσον αφορά την "πριμιουμ" τιμή τους...Υπάρχουν και φθηνά ακουστικά για να "διαλέξει" καποιος, αυτό ΔΕΝ σημαίνει όμως ότι πρέπει να χλευάζει κανεις το (μεγάλο) κόστος άλλων. Επίσης, ΜΙΑ χαρά μπορεί να κάνεις την δουλειά σου ΚΑΙ να χαίρεσαι την "ζωή" σου πχ. με το Audi σου...ΑΛΛΑ υπάρχουν για άλλους και οι... Λαμποργκίνι "Ντιάμπλο" που κοστίζουν... 100 Audi σου!


Εχεις περασει σε αλλο λβλ. Πιο καλος απο τον αυθεντικο!!

#105   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/12/2016 - 16:55

Αγόρασα τελικά αυτά εδώ και είμαι ευχαριστημενος. https://www.bose.de/...wireless_citron


Sent from my iPad using Tapatalk

 

και πολύ καλά έκανες είναι φοβερή η ποιότητα τους!


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες