Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

AirPods: Τα ασύρματα ακουστικά της Apple (με W1 chip για απροβλημάτιστη σύνδεση)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
888 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/02/2018 - 19:54

Ωραίο gimmick είναι σίγουρα, αυτό δεν αμφισβητείται, αλλά από τις 3 συσκευές που αναφέρεις τα airpods είναι αυτά που μάλλον την χρειάζονται λιγότερο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2018 - 20:02

Σαφώς. Αλλά αν την έχεις γιατί να μην την χρησιμοποιείς και στα 3?

#303   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 15/02/2018 - 20:10

Γιατί ακούγεται μια φήμη για τιμή 200$ οπότε καλύτερα καλωδιάκι. (Για το AirPower μιλάω)

Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 15/02/2018 - 20:11

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#304   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/02/2018 - 21:05

H wireless θα είχε νόημα αν ήθελαν φόρτιση συχνά.

Με δεδομένο ότι θέλουν φορτίσεις αραιά σε συνδυασμό με τη θήκη και ότι η φόρτιση κρατάει λίγο, καλή η ασύρματη αλλά όχι και τρελά απαραίτητη.

Αλήθεια πως φορτίζουμε στα airpods? Όχι τη θήκη. Τα ακουστικά τα αφήνουμε να ξεφορτισουν τελείως και έπειτα τα βάζουμε στη θήκη ή μολις τελειώσουμε τη χρήση (πχ και το 70% να είναι τα ξαναβάζουμε στη θήκη);;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#305   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/02/2018 - 21:18

Προσωπικά δεν κάθομαι να ανησυχώ για κάτι τέτοιο.

 

Όποτε δεν τα έχω στα αυτιά μου τα βάζω στη θήκη εκτός κι αν η θήκη είναι μακρυά οπότε θα τα αφήσω χύμα σε κάποιο γραφείο.

 

Αλλά δεν κάθομαι να σκέφτομαι, αν έχουν τόση μπαταρία να περιμένω να ξεφορτίσουν κλπ.



#306   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2018 - 23:04

Αλήθεια πως φορτίζουμε στα airpods? Όχι τη θήκη. Τα ακουστικά τα αφήνουμε να ξεφορτισουν τελείως και έπειτα τα βάζουμε στη θήκη ή μολις τελειώσουμε τη χρήση (πχ και το 70% να είναι τα ξαναβάζουμε στη θήκη);;
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εγώ να σου πω μισή μέρα έχω το ένα στο αυτί και την άλλη μισή το άλλο. Δεν ανησυχώ και δεν σκέφτομαι την μπαταρία γιατί δεν μένω ποτέ πάντα έχω η το ένα ή το άλλο.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#307   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 16/02/2018 - 11:17

Ωραία τα AirPods αλλά έχω μια περιέργεια, το να φοράμε για αρκετές ώρες τα ακουστικά Bluetooth δεν δημιουργεί πρόβλημα μακροπρόθεσμα στην υγεία μας?Ξέρει κάποιος τι SAR έχουν?


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#308   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 16/02/2018 - 11:24

Ωραία τα AirPods αλλά έχω μια περιέργεια, το να φοράμε για αρκετές ώρες τα ακουστικά Bluetooth δεν δημιουργεί πρόβλημα μακροπρόθεσμα στην υγεία μας?Ξέρει κάποιος τι SAR έχουν?


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

 

μμμ σωστος


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#309   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/02/2018 - 11:51

Τα όρια εκπομπών που έχουν τεθεί είναι εκατό φορές και βάλε κάτω από την οποιαδήποτε υποψία επιστημονικών ερευνών για αρνητκές επιπτώσεις στον άνθρωπο.

 

Άρα με δεδομένο ότι γα να κυκλοφορεί μία συσκευή έχει πιάσει τα ορια αυτά, δεν έχουμε λόγο να ανησυχούμε.



#310   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 16/02/2018 - 12:27

Τα όρια εκπομπών που έχουν τεθεί είναι εκατό φορές και βάλε κάτω από την οποιαδήποτε υποψία επιστημονικών ερευνών για αρνητκές επιπτώσεις στον άνθρωπο.

Άρα με δεδομένο ότι γα να κυκλοφορεί μία συσκευή έχει πιάσει τα ορια αυτά, δεν έχουμε λόγο να ανησυχούμε.


Απλά επειδή ψάχνοντας βρήκα κάτι μετρήσεις στο YouTube που έδειχναν ότι ξεπερνάνε τα όρια. Όλη αυτή η ανησυχία απλά επειδή είναι στο κοντά στο κεφάλι μας. Επαναλαμβάνω ότι δεν είμαι ειδικός απλά πιστεύω ότι ακόμη δεν είναι δυνατόν να δούμε τα αποτελέσματα από μια τέτοιου είδους χρήση.
Εννοείται πως αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω στο συγκεκριμένο θέμα ευχαρίστως να ακούσω την γνώμη του.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#311   allureboy29

allureboy29

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/02/2018 - 04:56

αχχαχαχαχααχχαχχ εκλαψα με το βιντεο ........ :)))) για ονομα ειναι και 5 το πρωι χαχαχαχαχχαχ τρελο γελιο. 

 

:)

 



#312   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/02/2018 - 14:29

Τελικά φαίνεται πως δε θα μείνουμε μόνο σε νέα Wireless θήκη. Σύμφωνα με το Bloomberg έρχεται (σύντομα; ) η αναβαθμισμένη έκδοση των AirPods, με εν/ποίηση του "Hey Siri", ενσωμάτωση του W2 Chip που είδαμε στο AW3 αλλά και Water Resistant.
 

The headphones, internally known as B288, will include an upgraded Apple-designed wireless chip for managing Bluetooth connections. The first AirPods include a chip known as the W1, and Apple released the W2 with the Apple Watch last year.

 

The idea for the water-resistant model is for the headphones to survive splashes of water and rain, the people said. They likely won’t be designed to be submerged in water. The latest iPhones can survive splashes, while the Apple Watch is considered "swim-proof." Apple’s plans could change or be delayed, the people said. An Apple spokeswoman declined to comment.

Ευκαιρία να πέσει η τιμή στα πρώτα AirPods.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#313   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/02/2018 - 17:46

Τελικά φαίνεται πως δε θα μείνουμε μόνο σε νέα Wireless θήκη. Σύμφωνα με το Bloomberg έρχεται (σύντομα; ) η αναβαθμισμένη έκδοση των AirPods, με εν/ποίηση του "Hey Siri", ενσωμάτωση του W2 Chip που είδαμε στο AW3 αλλά και Water Resistant.

Ευκαιρία να πέσει η τιμή στα πρώτα AirPods.

Εγώ πραγματικά πρώτη φορά είμαι σε τέτοιο δίλημμα. Αν είναι τα βγάλει Μάρτη, άντε βαριά Ιούνιο στο WWDC εχει καλώς, διαφορετικά αν το πάει για Σεπτέμβρη δεν ξέρω κατά ποσό αξίζει να περιμένω...


On iPad Air 2

#314   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/02/2018 - 19:11

Σε νοιώθω. Έχω μπεί και εγώ σε κάποιες δεύτερες σκέψεις να περιμένω, αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα έχει νόημα.

 

Η φάση με τα AirPods είναι πως χαμένος δε θα βγείς όποτε και αν τα αγοράσεις. Όπως ακριβώς γίνεται και με το AW π.χ.

 

Οι λειτουργίες του, αλλά και για τη χρήση που θα τα πάρεις, δεν είναι όπως με τα υπόλοιπα iDevices.

 

Συγκεκριμένα πράγματα που δε θα απογειωθούν με τα νέα που αναμένονται.

 

Το μόνο που πραγματικά με πριζώνει και το σκεφτόμουν και με αυτά που κυκλοφορούν τώρα, είναι το θέμα του Water Resistant.

 

Μάλλον ο μοναδικός λόγος που θα με έκανε να περιμένω, αν κυκλοφορούσαν βαριά μέχρι Απρίλιο.

 

Να μη μιλήσουμε για το Noice Cancelation.. Καλό 2025.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 22/02/2018 - 19:47

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#315   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/02/2018 - 21:25

Σε νοιώθω. Έχω μπεί και εγώ σε κάποιες δεύτερες σκέψεις να περιμένω, αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα έχει νόημα.

Η φάση με τα AirPods είναι πως χαμένος δε θα βγείς όποτε και αν τα αγοράσεις. Όπως ακριβώς γίνεται και με το AW π.χ.

Οι λειτουργίες του, αλλά και για τη χρήση που θα τα πάρεις, δεν είναι όπως με τα υπόλοιπα iDevices.

Συγκεκριμένα πράγματα που δε θα απογειωθούν με τα νέα που αναμένονται.

Το μόνο που πραγματικά με πριζώνει και το σκεφτόμουν και με αυτά που κυκλοφορούν τώρα, είναι το θέμα του Water Resistant.

Μάλλον ο μοναδικός λόγος που θα με έκανε να περιμένω, αν κυκλοφορούσαν βαριά μέχρι Απρίλιο.

Να μη μιλήσουμε για το Noice Cancelation.. Καλό 2025.

Νίκο έχω την εντύπωση πως το άρθρο ελεγε πως για water resistance το δουλεύουν για το ‘19. Από εκεί και πέρα αυτό που είπες. Τώρα αν η μόνη διαφορά είναι το hey Siri όπως λέει τώρα τι να πω να αξίζει να περιμένω μόνο γι αυτό ως το Σεπτέμβρη;; Ελπίζω σε αθόρυβη αναβάθμιση μαζί με τη wireless case το Μάρτιο...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες