Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

AirPods: Τα ασύρματα ακουστικά της Apple (με W1 chip για απροβλημάτιστη σύνδεση)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
888 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 18/04/2018 - 08:28

Και σε Parrot aftermarket carkit που έχω εγώ το ίδιο εκριβώς. Ανάλογα με το από που θα απαντήσεις, δρομολογείται εκεί και η κλήση.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/04/2018 - 10:07

Καλημέρα, σκέφτομαι να τα αγοράσω κυρίως για το τρέξιμο με το aw. Εξηγήστε μου λίγο, μπορούν να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένα και με το κινητό και με το ρολόι ή θα πρέπει να αλλάζω manually συσκευή?



#408   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/04/2018 - 10:37

Αυτόματα συνδεδεμένα και με τα 2 είναι.

 

Δε χρειάζεται να αλλάξεις κάτι.

 

Απλά επιλέγοντας απο τη μουσική στο AW, θα σου βγάλει Pop-Up να τα επιλέξεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#409   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/04/2018 - 13:23

Αυτόματα συνδεδεμένα και με τα 2 είναι.

 

Δε χρειάζεται να αλλάξεις κάτι.

 

Απλά επιλέγοντας απο τη μουσική στο AW, θα σου βγάλει Pop-Up να τα επιλέξεις.

Έτσι γίνεται και με αυτά που έχω τώρα, αλλά τις μισές φορές θέλουν restart. Άρα είναι μόνιμα ενεργοποιημένα, και συνδεδεμένα σε μια συσκευή, αλλά ταυτόχρονα τα βλέπουν και οι υπόλοιπες apple συσκευές?



#410   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/04/2018 - 14:30

Μη συγκρίνεις με τα υπόλοιπα στο κομμάτι συνδεσιμότητας.

 

Το μεγαλύτερο + των AirPods είναι αυτό.

 

"It just works".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#411   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/04/2018 - 20:04

Μη συγκρίνεις με τα υπόλοιπα στο κομμάτι συνδεσιμότητας.

Το μεγαλύτερο + των AirPods είναι αυτό.

"It just works".

Νίκο μια ερώτηση έχω πάρει μια θήκη σιλικόνης για την θήκη τους. Σε περίπτωση που κυκλοφορήσουν την ασύρματη και βάλω τη θήκη 1) θα φορτίζει μέσα από τη θήκη σιλικόνης και 2) σε έναν κοινό ασύρματο φορτιστή που φορτίζουμε τα 8/Χ θα φορτίζει η θήκη;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#412   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/04/2018 - 20:16

Θεωρητικά ναι, δε θα έχεις θέμα.

 

Τώρα για Wireless Charger και εκεί λογικά με όλους.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#413   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/04/2018 - 09:32

Σας έχει τύχει ποτέ να τα βγαλετε από την θηκη, επομένως να είναι πλήρως φορτισμένα αλλά να συνδεθεί μόνο το ένα ? Μου συνέβει κατά τη διάρκεια μιας εισερχόμενης κλήσης. Ήθελα να τα φορέσω πριν απαντήσω για να δρομολογηθεί η κλήση στα airpods, τελικά συνδέθηκε μόνο το ένα. 



#414   koumos

koumos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/04/2018 - 16:19

Σας έχει τύχει ποτέ να τα βγαλετε από την θηκη, επομένως να είναι πλήρως φορτισμένα αλλά να συνδεθεί μόνο το ένα ? Μου συνέβει κατά τη διάρκεια μιας εισερχόμενης κλήσης. Ήθελα να τα φορέσω πριν απαντήσω για να δρομολογηθεί η κλήση στα airpods, τελικά συνδέθηκε μόνο το ένα. 

Μου τυχαίνει γενικά συχνά. Άλλες φορές αργεί να συνδεθεί το ένα, άλλες δεν συνδέεται καθόλου άλλες δεν συνδέεται κανένα από τα 2. Λίγες βέβαια φορές και εικάζω ότι υπεύθυνο είναι το bluetooth.



#415   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/04/2018 - 00:26

Άλλο κουλό είναι ότι όταν είμαι με τα ακουστικά και ενεργοποιώ την φωνητική κλήση για να καλέσω κάποιον , ανοίγει η φωνητική κλήση αλλά ότι και να ζητήσω δεν κάνει τίποτα.

Αν κλείσω τα ακουστικά και κάνω φωνητική κλήση κατευθειαν από το κινητό λειτουργεί άψογα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#416   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 867 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/04/2018 - 01:22

Υπαρχει περιπτωση να τα βρω με τιμη μειωμενη κατα 50% ;



#417   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/04/2018 - 08:31

Άλλο κουλό είναι ότι όταν είμαι με τα ακουστικά και ενεργοποιώ την φωνητική κλήση για να καλέσω κάποιον , ανοίγει η φωνητική κλήση αλλά ότι και να ζητήσω δεν κάνει τίποτα.

Αν κλείσω τα ακουστικά και κάνω φωνητική κλήση κατευθειαν από το κινητό λειτουργεί άψογα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Η φωνητική κλήση δεν δουλεύει με κανένα bluetooth στο iOS 11.

 

Με Siri από την άλλη δουλέυει κανονικά.



#418   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/05/2018 - 20:51

Καλησπέρα. Δεν ήξερα που άλλου να γράψω. Έχω τα Powerbeats 2 wireless τα οποία τα χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση στο γυμναστήριο. Το λοιπόν, ξαφνικά χθες το remote τα είχε παίξει, πατούσα το + χαμήλωνε ο ήχος, πατούσα το κουμπί αποδοχής κλήσεων και αυξηνε την ένταση. Πρώτο ξενέρωμα εκεί. Μπαίνω μέσα στο σάιτ της Beats και κατεβάζω το updater στο pc. Ήταν ήδη στην τελευταία έκδοση. Προσπαθώ σύμφωνα με τις οδηγίες της Beats να κάνω reset αλλά δεν πιάνει. Δοκίμασα καμία 10αρια φορές αλλά τίποτα. Τέλος πάντων τα βάζω πριζα να τα φορτίσω και τα αφήνω όλο το βράδυ. Ξυπνάω και ήταν ακόμη στο 30%. Μέσα στη μερα το άφησα κ άλλες φορές για φόρτιση χωρίς αποτέλεσμα ενώ το remote έστρωσε. Κλασανε με λίγα λόγια;; what the f?? Τα ακουστικά τα έχω 3 χρόνια επομένως είναι εκτός εγγύησης. Τα πρώτα 2 τα είχε ο πατέρας μου με πολύ ελαφριά χρήση στο σπίτι. Εγώ τον τελευταίο χρόνο. Αυτά.
Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#419   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2018 - 10:17

Καλησπέρα. Δεν ήξερα που άλλου να γράψω. Έχω τα Powerbeats 2 wireless τα οποία τα χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση στο γυμναστήριο. Το λοιπόν, ξαφνικά χθες το remote τα είχε παίξει, πατούσα το + χαμήλωνε ο ήχος, πατούσα το κουμπί αποδοχής κλήσεων και αυξηνε την ένταση. Πρώτο ξενέρωμα εκεί. Μπαίνω μέσα στο σάιτ της Beats και κατεβάζω το updater στο pc. Ήταν ήδη στην τελευταία έκδοση. Προσπαθώ σύμφωνα με τις οδηγίες της Beats να κάνω reset αλλά δεν πιάνει. Δοκίμασα καμία 10αρια φορές αλλά τίποτα. Τέλος πάντων τα βάζω πριζα να τα φορτίσω και τα αφήνω όλο το βράδυ. Ξυπνάω και ήταν ακόμη στο 30%. Μέσα στη μερα το άφησα κ άλλες φορές για φόρτιση χωρίς αποτέλεσμα ενώ το remote έστρωσε. Κλασανε με λίγα λόγια;; what the f?? Τα ακουστικά τα έχω 3 χρόνια επομένως είναι εκτός εγγύησης. Τα πρώτα 2 τα είχε ο πατέρας μου με πολύ ελαφριά χρήση στο σπίτι. Εγώ τον τελευταίο χρόνο. Αυτά.
Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με jabra sport. Σε εμένα είχαν πάρει υγρασία απ’οτι κατάλαβα. Τα έβαζα σε σακουλάκι με ρύζι και έστρωναν την επόμενη μέρα. Ίσως να είναι αυτό, ίσως όμως κάτι άλλο

#420   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/05/2018 - 19:11

Για μένα, Value for Money!
 

 

Συνημμένα αρχεία


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες