Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Poll: iPhone 7/Plus - Airpods


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Θα αγοράσετε...

iPhone 7/Plus

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αν ναι...ποιά συσκευή θα αγοράσετε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αν ναι...τι χρώμα θα αγοράσετε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αν ναι...τι χωριτικότητα θα αγοράσετε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

AirPods

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2016 - 18:33

παρακαλώ αιτιολογίστε τις απόψεις σας για να βοηθήσετε τους αναποφάσιστους...

Συνημμένο αρχείο  image.jpeg   23,32KB   172 λήψεις Συνημμένο αρχείο  image.jpeg   28,07KB   145 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  image.jpeg   33,79KB   145 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 10/09/2016 - 18:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/09/2016 - 18:40

Αρχίζω!

Θα αγοράσω το iPhone 7 Plus 128GB.

Είχα το 6S Plus, άρα μπορεί να πει κάποιος πως δεν καιγόμουν για αναβάθμιση.

Μετά το plus δεν υπήρχε περίπτωση να πάω σε μικρότερη οθόνη.

Το 128Gb το σκεφτόμουν πολύ αλλά αφού τώρα έχω το 64αρι είπα να μην πέσω σε χωρητικότητα.

Για χρώμα κατέληξα στο μαύρο, αν και μου άρεσε πολύ και το jet black αλλά το φοβήθηκα.

Τέλος για τα ακουστικά ούτε καν σαν σκέψη. Δεν μου άρεσαν καθόλου και τα ακουστικά της Apple δεν μου κάθονται καθόλου καλά στο αυτί.



#3   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 10/09/2016 - 18:46

Όχι δεν θα το αγοράσω γιατί δεν το θεωρώ άξια αναβάθμιση όταν ήδη έχεις το 6s (χώρια το απλησίαστο κόστος). Αν τώρα πέσει η τιμή θα δούμε...

Πάμε πάντα για το 7 το απλό γιατί το Plus δε με βολέυει λόγο μεγέθους

32gb γιατί απλά είμαι απο αυτούς που δεν κρατάνε ποτέ πάνω απο 100 φωτο στο τηλέφωνο (για ευνόητους λόγους)

Μαύρο χρωμά γιατί..... γιατί.... γιατί με αδυνατίζει ^^

earpods???? έχω plantronic voyager και γαμάει... δε δίνω ούτε για πλάκα τα χρήματα για earpods. προτειμώ να τσιμπήσω ένα apple watch



#4   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2016 - 18:53

Έχουμε και λέμε: iPhone 7 - 128gb - Black, η μετάβαση γίνεται από 6s Silver 64gb. 

 

Επέλεγα τη μεγάλη χωρητικότητα γιατί προτιμώ να περισσεύουν gb παρά να λείπουν.

 

Έχω γύρω στις 120 εφαρμογές, τις οποίες προφανώς δεν χρησιμοποιώ καθημερινά , αλλά δεν μπορώ αν θέλω π.χ. να πάω ένα ταξίδι να κατεβάζω TripAdvisor , Booking, Taxibeat, Uber και μετά να τις ξανασβήνω μόνο και μόνο για να έχω χώρο. Επίσης όταν ταξιδεύω θέλω να έχω τη δυνατότητα να βγάλω όσες φωτογραφίες και βίντεο 4k θέλω χωρίς τον φόβο ότι μπορεί να μου τελειώσουν τα gb. Έτσι θεωρώ ότι τα 128 είναι η ιδανική επιλογή (αν είχε 32-64 , τότε θα πήγαινα στα 64).

 

Το χρώμα, αν και στην αρχή (πριν δω τα νέα χρώματα) έλεγα ότι θα πάρω Gold ή Silver με τράβηξε αμέσως. Ήμουν ανάμεσα στο Jet Black & Black και επέλεξα το δεύτερο γιατί δεν θέλω να έχω θήκη στη συσκευή και θα ξενερώσω αν δω κάποια "τριχούλα" στη συσκευή.

 

Ο λόγος που επέλεξα το μικρό έναντι του Plus είναι ότι θέλω φορητότητα και προσωπικά στη χρήση και στη μεταφορά με βολεύουν πιο πολύ οι 4,7 ίντσες (2 φορές έχω πάει σε Plus μοντέλο και τελικά γύρισα πάλι πίσω. Τη μια φορά από 6 Plus πήγα στο 6S και τη δεύτερη από 6S Plus στο 6S). Σίγουρα η κάμερα του 7 Plus θα το κάνει να ξεχωρίζει, αλλά προτιμώ να μη χρειάζεται να κρατάω το κινητό στο χέρι για να το μεταφέρω και να μπορώ να γράψω ένα SMS με το ένα χέρι.

 

Ο λόγος της μετάβασης από το 6S? Απλά η όρεξη να δοκιμάσω την καινούρια συσκευή και το γεγονός πως μικρά πραγματάκια που προσθέσανε (όπως το OIS στην κάμερα ή η αντοχή στο νερό) μου φάνηκαν αρκετά χρήσιμα.

 

Για τα AirPods τώρα, ψήφισα ναι αν και η σωστή απάντηση θα ήταν "θα δούμε". Σε πρώτη ματιά μου φάνηκαν ιδιαίτερα όμορφα, ενώ το γεγονός ότι η θήκη τους είναι και powerbank μου φάνηκε ιδιαίτερα θετικό. Προτιμώ να μπορώ να ξεχάσω να τα φορτίσω μια μέρα αλλά να ξέρω ότι θα έχω ρεζέρβα, παρά να ξεχάσω να τα φορτίσω και να πρέπει να συμβιβαστώ με τα απλά ακουστικά. Αυτό είναι κάτι που βρήκα θετικό έναντι των Jaybirds Bluebads X2 που δεν το έχουν (βέβαια έχουν 2πλάσια διάρκεια μπαταρίας) , ενώ τα jaybird freedom χρειάζεται να έχεις συνδεμένη τη μπαταρία επάνω ώστε να κερδίσεις έξτρα χρόνο χρήσης.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#5   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:03

Έχουμε και λέμε: iPhone 7 - 128gb - Black, η μετάβαση γίνεται από 6s Silver 64gb.

Επέλεγα τη μεγάλη χωρητικότητα γιατί προτιμώ να περισσεύουν gb παρά να λείπουν.

Έχω γύρω στις 120 εφαρμογές, τις οποίες προφανώς δεν χρησιμοποιώ καθημερινά , αλλά δεν μπορώ αν θέλω π.χ. να πάω ένα ταξίδι να κατεβάζω TripAdvisor , Booking, Taxibeat, Uber και μετά να τις ξανασβήνω μόνο και μόνο για να έχω χώρο. Επίσης όταν ταξιδεύω θέλω να έχω τη δυνατότητα να βγάλω όσες φωτογραφίες και βίντεο 4k θέλω χωρίς τον φόβο ότι μπορεί να μου τελειώσουν τα gb. Έτσι θεωρώ ότι τα 128 είναι η ιδανική επιλογή (αν είχε 32-64 , τότε θα πήγαινα στα 64).

Το χρώμα, αν και στην αρχή (πριν δω τα νέα χρώματα) έλεγα ότι θα πάρω Gold ή Silver με τράβηξε αμέσως. Ήμουν ανάμεσα στο Jet Black & Black και επέλεξα το δεύτερο γιατί δεν θέλω να έχω θήκη στη συσκευή και θα ξενερώσω αν δω κάποια "τριχούλα" στη συσκευή.

Ο λόγος που επέλεξα το μικρό έναντι του Plus είναι ότι θέλω φορητότητα και προσωπικά στη χρήση και στη μεταφορά με βολεύουν πιο πολύ οι 4,7 ίντσες (2 φορές έχω πάει σε Plus μοντέλο και τελικά γύρισα πάλι πίσω. Τη μια φορά από 6 Plus πήγα στο 6S και τη δεύτερη από 6S Plus στο 6S). Σίγουρα η κάμερα του 7 Plus θα το κάνει να ξεχωρίζει, αλλά προτιμώ να μη χρειάζεται να κρατάω το κινητό στο χέρι για να το μεταφέρω και να μπορώ να γράψω ένα SMS με το ένα χέρι.

Ο λόγος της μετάβασης από το 6S? Απλά η όρεξη να δοκιμάσω την καινούρια συσκευή και το γεγονός πως μικρά πραγματάκια που προσθέσανε (όπως το OIS στην κάμερα ή η αντοχή στο νερό) μου φάνηκαν αρκετά χρήσιμα.

Για τα AirPods τώρα, ψήφισα ναι αν και η σωστή απάντηση θα ήταν "θα δούμε". Σε πρώτη ματιά μου φάνηκαν ιδιαίτερα όμορφα, ενώ το γεγονός ότι η θήκη τους είναι και powerbank μου φάνηκε ιδιαίτερα θετικό. Προτιμώ να μπορώ να ξεχάσω να τα φορτίσω μια μέρα αλλά να ξέρω ότι θα έχω ρεζέρβα, παρά να ξεχάσω να τα φορτίσω και να πρέπει να συμβιβαστώ με τα απλά ακουστικά. Αυτό είναι κάτι που βρήκα θετικό έναντι των Jaybirds Bluebads X2 που δεν το έχουν (βέβαια έχουν 2πλάσια διάρκεια μπαταρίας) , ενώ τα jaybird freedom χρειάζεται να έχεις συνδεμένη τη μπαταρία επάνω ώστε να κερδίσεις έξτρα χρόνο χρήσης.


Δε παιζει να το εχεις αθηκωτο απο day 1.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

#6   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:05

Δε παιζει να το εχεις αθηκωτο απο day 1.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Δεν έχω λόγο να πω ψέματα. 

 

Οι συσκευές παραείναι όμορφες για να τις κρύβεις πίσω από μια άσχημη θήκη.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#7   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:06

Εχω το 6s.Εχω μικρα χερια. Το plus ειναι τεραστιο και το κραζω γενικα αλλα ειναι το μοναδικο plus που θελω να παρω και ας το πιανω με 4 χερια.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

#8   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:07

Δεν έχω λόγο να πω ψέματα.

Οι συσκευές παραείναι όμορφες για να τις κρύβεις πίσω από μια άσχημη θήκη.


Καλα αυτο εννοειται. Αλλα day 1 ειναι ακραιο (ψυχολογικα). Πιο λογικο ειναι στο μηνα. Καταλαβαινεις τι εννοω.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

#9   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:08

Καλα αυτο εννοειται. Αλλα day 1 ειναι ακραιο (ψυχολογικα). Πιο λογικο ειναι στο μηνα. Καταλαβαινεις τι εννοω.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Ευτυχώς δεν έχω OCD.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#10   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:12

Καλα δεν ειναι θεμα μονο ocd ειναι και θεμα μεταπωλητικης αξιας και ομορφιας. Μια να σου πεσει κατω και κανει βαθουλωμα αυτη η ομορφια που λες παει. Κι ας δεχτω οτι παραμεριζω το θεμα ομορφια-βαθουλωμα. Η μεταπωλητικη αξια ειναι πολυ σημαντικη για καποιον που επενδυει στο φετινο για να παρει το επομενο.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 10/09/2016 - 19:13


#11   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:16

Μετα απο τοσα χρονια, δεν θα το αγορασω φετος. Θεωρω οτι το 6s ειναι ιδανικο πλεον και με καλυπτει σε ολα. 

 

Ιδανικο κιολας σε σχεση με την τιμη. Οχι οτι επειδη ειναι 50 ευρω πιο πανω. Εχεις τα 850 δεν εχεις τα 900; 

 

Απλα νομιζω οτι με ξενερωσε η τιμη. Ισως κ ψυχολογικα. Ισως κ επειδη απο την αρχη δεν ηθελα να το παρω και η τιμη κανει τον εαυτο μου να με πεισει  πιο πολυ.

 

 

Αν επαιρνα ομως θα ηταν το 7αρι σε 128GB εννοειται μιας κ εχω ηδη 64αρι. 

 

Βλεπω απο χρωμα μονο εγω θα επαιρνα το λευκο; 

 

Εννοειται απο την day 0 χωρις θηκη. Παντα μονο με γυαλι για την οθονη.

 

Ακουστικα δεν θα επαιρνα. Δεν ειμαι τοσο φαν μαλλον. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#12   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:19

Δε παιζει να το εχεις αθηκωτο απο day 1.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Θηκη στο αιφον; Με τιποτα. Και ποτε. Με χαλαει οσο δεν φανταζεσαι! Και ειναι ρισκο συμφωνω! Σαν το σεξ ενα πραγμα! Απλα προσεχεις λιγο πιο πολυ! 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#13   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:23

Θηκη στο αιφον; Με τιποτα. Και ποτε. Με χαλαει οσο δεν φανταζεσαι! Και ειναι ρισκο συμφωνω! Σαν το σεξ ενα πραγμα! Απλα προσεχεις λιγο πιο πολυ!

Οσο και να το προσεχεις μικροφθορες στο μεταλλο λογω αποθεσης σε τραπεζια αλλα και πιθανες πτωσεις παντα ειναι στο παιχνιδι. Οπως επισης ειναι πολυ πιθανο και με θηκη να μη σου πεσει ποτε. Ολα ειναι τυχαια. Απλα οταν θα συμβει ειτε σε αυτον που φορα ειτε σε αυτον που δε φορα νομιζω ο 1ος ειναι σε πλεονεκτικοτερη θεση.

Το επιχειρημα παντα το προσεχω δε με καλυπτει και το θεωρω ατοπο. Και εγω ας πουμε ξενερωνω που το χω σε θηκη και δε μου χρι πεσει ποτε αλλα τι να κανουμε. Παντως η αληθεια ειναι οτι γυμνο η αισθηση δε συγκρινεται με τιποτα!

Τωρα ο καθενας οπως βολευεται δε κατακρινω κανεναν. Απλα μου κανει εντυπωση το αθηκωτο day 0.

Peace!


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 10/09/2016 - 19:25


#14   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:29

Οσο και να το προσεχεις μικροφθορες στο μεταλλο λογω αποθεσης σε τραπεζια αλλα και πιθανες πτωσεις παντα ειναι στο παιχνιδι. Οπως επισης ειναι πολυ πιθανο και με θηκη να μη σου πεσει ποτε. Ολα ειναι τυχαια. Απλα οταν θα συμβει ειτε σε αυτον που φορα ειτε σε αυτον που δε φορα νομιζω ο 1ος ειναι σε πλεονεκτικοτερη θεση.

Το επιχειρημα παντα το προσεχω δε με καλυπτει και το θεωρω ατοπο. Και εγω ας πουμε ξενερωνω που το χω σε θηκη και δε μου χρι πεσει ποτε αλλα τι να κανουμε. Παντως η αληθεια ειναι οτι γυμνο η αισθηση δε συγκρινεται με τιποτα!

Τωρα ο καθενας οπως βολευεται δε κατακρινω κανεναν. Απλα μου κανει εντυπωση το αθηκωτο day 0.

Peace!


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Ναι συμφωνω σε οτι λες.

 

Αλλα εννοειται πως κ οσο κ αν το προσεχω εχω γρατζουνιες. Εννοειται αυτο! Με το προσεχω εννοω οτι δεν το αφηνω  σε τραπεζια εξω κ τετοια. 

 

Απλα ειναι οπως το λες. Εχει αλλη αισθηση το ατιμο χωρις θηκη. Εδω εχει κ αλλη ποιοτητα χωρις το γυαλι στην οθονη. Το βγαζεις να το αλλαξεις και λες ουαου. 


Τελευταία επεξεργασία από: sakis697, 10/09/2016 - 19:29

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#15   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/09/2016 - 19:30

Αν ειχα τα @@@ να αφησω κατι γυμνο θα ταν η οθονη. Αλλα δε τα χω. Εδω εχω ζελατινα στο 4 μετα απο 7 χρονια. Μπρος πισω.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 10/09/2016 - 19:31


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες