Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Poll: iPhone 7/Plus - Airpods


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Θα αγοράσετε...

iPhone 7/Plus

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αν ναι...ποιά συσκευή θα αγοράσετε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αν ναι...τι χρώμα θα αγοράσετε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αν ναι...τι χωριτικότητα θα αγοράσετε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

AirPods

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/09/2016 - 23:19

Τώρα είμαι με 6s plus 64GB και το σκέφτομαι πολύ για αναβάθμιση.

Αν τελικά το αποφασίσω, σίγουρα θα πάρω πάλι το plus μιας και δεν μπορώ λιγότερες από 5,5 ίντσες. Είχα και το 6plus αλλά και samsung και lg παλιότερα, πάλι στις 5,5''. Τα κινητά με μικρότερες οθόνες πλέον μου φαίνονται σαν παιχνίδια...

Όσο αφορά την χορητικότητα, αυτό είναι που με ξενέρωσε φέτος πολύ. Τα 32GB δεν μου φτάνουν, χρειάζομαι γύρω στα 45-50. Τα 64 μου είναι υπεραρκετά. Αλλά τα 128 μου είναι άχρηστα και ξενερώνω που η apple με υποχρεώνει να πληρώσω παραπάνω φέτος για κάτι που δεν χρειάζομαι. Αν πάρω το 7 plus πάντως, θα πάρω με 128GB.

Γενικά, δεν με έπεισε φέτος η apple. Το σχέδιο παραμένει ίδιο εδώ και χρόνια. Το μαύρο ματ είναι ωραίο και μάλλον αυτό θα επιλέξω αν τελικά το πάρω, αν και με την θήκη (που πάντα χρησιμοποιώ) δεν έχει και πολύ σημασία. Ακόμα και στο εσωτερικό όμως, είναι σχεδόν το ίδιο κινητό με πέρυσι. Ελάχιστες διαφορές στο hardware με μόνη εξαίρεση την κάμερα, που θεωρητικά θα είναι καλύτερη αλλά πρακτικά και στην καθημερινή χρήση ίσως να μην έχει και εκεί διαφορά με το 6s plus.

Τα airpods δεν με συγκίνησαν καθόλου. Τόσα φορτίζω ήδη καθημερινά (κινητό, ρολόι, τάμπλετ κλπ), να φορτίζω τώρα και τα ακουστικά ??? έλεος...

Η αλήθεια είναι ότι κοιτάω και τον ανταγωνισμό αλλά καμιά εταιρία δεν έχει παρουσιάσει κάτι τόσο εξαιρετικό. Ίσως μόνο το note7, αν βγει καινούρια παρτίδα που δεν ανατινάζεται. Μέχρι τότε όμως θα περιμένω να τα δω και τα δύο από κοντά (note7-iphone 7plus) για να αποφασίσω αν θα αποχωριστώ φέτος το 6s plus μου.

Αυτό που σίγουρα θα αναβαθμίσω, αν μείνω στο οικοσύστημα της apple, είναι το apple watch. Το καινούριο με καλύτερο επεξεργαστή, ευκρινέστερη οθόνη και ενσωματομένο gps με κέρδισε αμέσως ! αν είχε και καλύτερη μπαταρία...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/09/2016 - 23:40

Τωρα οσο για το χρωμα(εχω ασπρο 4s), παντα διαλεγω το χρωμα που ταιριαζει στη συσκευη.
Π.χ. στο iphone 4s ταιριαζε το ασπρο, στο iphone 5s το space gray κλτ(για τα δικα μου γουστα).
Ετσι στο iphone 7 θα παω σε black μιας και ειναι τελειο, θα το ηθελα λιγο πιο μαυρο ειναι αληθεια, σαν αυτο στις φωτο με τις φημες αλλα και αυτο κανει την δουλεια του  :lol:
 
PS:Το μαυρο βοηθαει να μην φαινoνται τα bezels τοσο πολυ.


#33   kchris298

kchris298

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:kchris298

Δημοσίευση 11/09/2016 - 00:15

Λοιπόν να πω και εγώ πιο θα αγοράσω μόλις γίνει διαθέσιμο αυτό θα είναι το 7 plus 128GB σε jet black γιατί είναι φανταστικό χρώμα αναγκαστικά σε θήκη γιατί φοβάμαι τις γρατσουνιές αλλά που και που θα το βγάζω από την θήκη για να μπορώ να το χαίρομαι όσο μπορώ☺️αν και για να πω την αλήθεια με όλα αυτά που είχα ακούσει για το 7αρι ότι δέν αξίζει πριν παρουσιαστεί φυσικά είχα σκοπό να κάτσω με το 6s plus μου αλλά τελικά ή apple έδωσε παρά πολλά στο 7αρι που αξίζει πιστεύω στην μετάβαση αυτή τώρα όσο αφορά τα airpods δεν θα τα πάρω γιατί δεν μου αρέσει ή σχεδίαση τους και να κρέμονται έτσι στο αυτί μου.

#34   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 11/09/2016 - 00:33

Εγω θελω να δω, σε περιπτωση που το επετειακο ειναι με μαζεμενα μπεζελ οπως λενε, που θα πουληθουν τα ηδη μεταχειρισμενα plus με μπεζελ στο θεο για 5,5 ιντσες και 200gr κοντα βαρος.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 11/09/2016 - 00:35


#35   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 11/09/2016 - 00:54

Εγω θα παρω το iphone 7 plus 128GB.
Κι'ας έχει διπλασιάσει τα GB η Apple, απο 16GB σε 32GB, ειναι λίγα.
Σκεψου οτι μονο το λογισμικο κρατάει περίπου 5,5GB + το επερχομενο ios10.
Εχω το iphone 4s και δεν δουλεψα ποτε μεγαλυτερη οθονη, εκτος βεβεα απο φιλος, αδελφια με μεγαλυτερες οθονες..απλα για λιγο
Επειδη εχω αρκετα μεγαλα χερια μαλλον θα παω προς plus.
Θα μεταβω απο iphone 4s σε iphone 7 plus και ειμαι βεβαιως πως αξιζει  οσο δε παει.
Τωρα οσο για το χρωμα(εχω ασπρο 4s), παντα διαλεγω το χρωμα που ταιριαζει στη συσκευη.
Π.χ. στο iphone 4s ταιριαζε το ασπρο, στο iphone 5s το space gray κλτ(για τα δικα μου γουστα).
Ετσι στο iphone 7 θα παω σε black μιας και ειναι τελειο, θα το ηθελα λιγο πιο μαυρο ειναι αληθεια, σαν αυτο στις φωτο με τις φημες αλλα και αυτο κανει την δουλεια του   :lol:
 
PS:Το μαυρο βοηθαει να μην φαινoνται τα bezels τοσο πολυ

 


Τελευταία επεξεργασία από: DTsuras, 11/09/2016 - 00:55


#36   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2016 - 07:49

Εγω θελω να δω, σε περιπτωση που το επετειακο ειναι με μαζεμενα μπεζελ οπως λενε, που θα πουληθουν τα ηδη μεταχειρισμενα plus με μπεζελ στο θεο για 5,5 ιντσες και 200gr κοντα βαρος.


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk


Τι εννοεις;; Εν έτη 2016 πωλούνται/αγοράζονται iPhone 3GS και 4! Τα πλας με την τοτε μειωμένη τιμη θα τους φαίνονται ξερολούκουμα!

#37   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/09/2016 - 08:09

Iphone 7 plus σε jetblack γιατι;γιατι εχει 3gb ram γιατι το χρωμα ειναι απιστευτο και δεν με νοιαζει καθολου μιας και θα ειναι σε θηκη οπως ολα μου τα iphone.γιατι εχει κανει φοβερη αναβαθμιση στην καμερα γιατι εχει οθοναρα που την ευχαριστιεσαι οσο δεν παει και φυσικα για την μπαταρια που δεν θα χρειαζεται 2-3φορτισεις την μερα με την χρηση που κανω εγω.

Δεν παω σε απλο 7αρι γιατι;μα γιατι δεν υπαρχει καμια διαφορα απο το 6σ και τα θεωρω πεταμενα λεφτα ειδικα αν βαλω το 6σ πλας που εχω τωρα το οποιο ακομα και στην οθονη εχει 1080p σε σχεση με τα 750ρ που εχει το 7.και τι ois και ιστοριες....να χαμε να λεγαμε.
Αυτα!

#38   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 11/09/2016 - 09:01

Φέτος έχω μεγάλη επιδότηση. Θα δώσω το 6s plus για το 7plus 128gb μαύρο. Για να μην χρειάζεται να σβήνω τίποτα (117 εφαρμογές , 7500 τραγούδια 2500 φωτογραφίες και αλλά τόσα βίντεο.)
Τα ακουστικά τα θεωρώ άχρηστα για την Ελλάδα μιας και η Siri δεν υποστηρίζει ελληνική γλώσσα για να λειτουργεί η αυξομείωση έντασης και όλα τα υπόλοιπα.
Θα μείνω με τα απλά της apple τα οποία εμένα με βολεύουν αφάνταστα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 11/09/2016 - 09:01


#39   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 11/09/2016 - 09:43

Φετος η μεγαλη αλλαγη εγινε στο 7 plus και μονο αυτο αξιζει αν θελει καποιος να αλλαξει απο 6s plus.

To 7 λιγες αλλαγες σε σχεση με το 6s. Αξιζει περισσοτερο για οποιον ειναι απο 6 και πισω.

Εγω θα περιμενω το επομενο μοντελο στις 4,7. Τα airpods θα τα ηθελα αλλα θα τα παρω σε μια ενδεχομενη προσφορα μονο.



#40   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 11/09/2016 - 10:50

Ψήφησα ναι για 7plus 32GB black το οποίο είναι μονόδρομος για μένα. Και εξηγούμαι:

 

Είμαι fan του μαύρου χρώματος, μου άρεσαν και τα 2 μαύρα, αλλά τα 128GB είναι υπερβολικά πολλά για να πάω για jet black. 

Ως κάτοχος 6 plus 64GB, έχω σχεδόν 30GB free, ενώ από το δεσμευμένο χώρο, περίπου 5GB είναι φωτογραφίες, για τις οποίες παίρνω πάντα 2 backup, ένα σε cloud service και ένα στο MacBook. Λόγω της σύνδεσής μου (έχω spotify premium) μπορώ να απελευθερώσω άλλα 4GB περίπου αποθηκευμένης μουσικής από τη συσκευή.

Και φυσικά...όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές...μετά το πρώτο plus, δεν υπάρχει επιστροφή σε μικρότερη οθόνη!  :P

 

Για τα Airpods ψήφισα όχι. Χρησιμοποιώ αυτά, αποκλειστικά και μόνο στο ποδήλατο. Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, αλλά για την αξία τους, την κάνουν τη δουλειά τους και με το παραπάνω. 


Τελευταία επεξεργασία από: Stratos441, 11/09/2016 - 10:51


#41   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/09/2016 - 12:42

Έχω αγοράσει το 7 plus 32GB Black και δεν θα αγοράσω τα airpods γιατι έχω ήδη bt ακουστικά.



#42   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/09/2016 - 13:09

Μου αρέσει πάντως που όλοι λέτε ότι η μεγάλη αναβάθμιση έγινε στο 7 Plus μόνο. 

 

Ναι, από το 6S Plus μονο το 7 Plus μπορεί να θεωρηθεί αναβάθμιση , αφού το 6S Plus είχε από πριν OIS, οπότε το 7 το απλό είναι σαν να παίρνεις ένα 6S plus.

 

Τι γίνεται όμως για κάποιον που είχε 6S λόγω μεγέθους και θέλει να παραμείνει σε μικρή συσκευή;

 

ΟΚ το optical zoom είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση αλλά έχει δρόμο ακόμα.

 

Από την άλλη τόσο το OIS στο μικρό με διάγραγμα 1.8 , μαζί με την αύξηση της μπαταρίας κατά περίπου 250mAh είναι κάτι πολύ θετικό.

 

Χάνεις το Optical Zoom & Bokeh Effect (που έτσι και αλλιώς θα έρθει με software update κάποια στιγμή) αλλά σε όλα τα άλλα είναι 2 ίδιες συσκευές. 

 

Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί κάποιος που έχει το 6S πρέπει ντε και καλά να θεωρήσει αναβάθμιση μονο το 7 Plus. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#43   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/09/2016 - 13:16

Μου αρέσει πάντως που όλοι λέτε ότι η μεγάλη αναβάθμιση έγινε στο 7 Plus μόνο.

Ναι, από το 6S Plus μονο το 7 Plus μπορεί να θεωρηθεί αναβάθμιση , αφού το 6S Plus είχε από πριν OIS, οπότε το 7 το απλό είναι σαν να παίρνεις ένα 6S plus.

Τι γίνεται όμως για κάποιον που είχε 6S λόγω μεγέθους και θέλει να παραμείνει σε μικρή συσκευή;

ΟΚ το optical zoom είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση αλλά έχει δρόμο ακόμα.

Από την άλλη τόσο το OIS στο μικρό με διάγραγμα 1.8 , μαζί με την αύξηση της μπαταρίας κατά περίπου 250mAh είναι κάτι πολύ θετικό.

Χάνεις το Optical Zoom & Bokeh Effect (που έτσι και αλλιώς θα έρθει με software update κάποια στιγμή) αλλά σε όλα τα άλλα είναι 2 ίδιες συσκευές.

Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί κάποιος που έχει το 6S πρέπει ντε και καλά να θεωρήσει αναβάθμιση μονο το 7 Plus.

μονος σου απαντας στα ερωτηματα..τι να σου πουμε εμεις τωρα;;
Μονο Πλας φιλε το αλλο καρυδοτσουφλο και καμια αισθηση για αλλαγη.ειδικα απο 6σ πλας.

#44   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/09/2016 - 13:17

μονος σου απαντας στα ερωτηματα..τι να σου πουμε εμεις τωρα;;
Μονο Πλας φιλε το αλλο καρυδοτσουφλο και καμια αισθηση για αλλαγη.ειδικα απο 6σ πλας.

Ε εννοείται πως από 6S Plus δεν πας σε 7 απλό!

 

Τι να συγκρίνουμε; Οθόνη; Μπαταρία; Τι;

 

Από 6S απλό πας άνετα όμως.

 

Τι ντεν καταλαβαίνεις καρντιά μου;


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#45   petertas

petertas

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Twitter:@TasouPeter
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Peter tasou

Δημοσίευση 11/09/2016 - 13:18

Εχω το 6s plus θα το πουλήσω και θα πάρω το 7 plus σε rose gold 32 GB χωρίς τα EarPods γιατί είναι πολύ ακριβά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες