Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συνδυασμός Nexus 5x με IPad Air 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Takis18

Takis18

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/09/2016 - 13:47

Καλησπέρα σε όλους,

Πρώτο θέμα στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ συνεχώς.

Πρόκειται να μου δώσουν ενα Nexus 5x μια απο τις επόμενες μερες. Ειμαι κάτοχος iPad Air 2 και το κινητο που εχω μεχρι στιγμής ειναι ενα παλιό Nokia. Ο συγχρονισμός μεταξυ τους προφανώς ειναι ανύπαρκτος. Η ερώτηση ειναι αν αξίζει να παρω το nexus ή να πω στον φίλο μου να το δωσει καλυτερα σε καποιον αλλο.

Ειναι κανένας κάτοχος κινητού android και να το συνδυάζει με iPad και MacBook? τι χάνεις σε κάθε περιπτωση; Αξίζει ή οχι να μην εχεις το κινητο του οικοσυστήματος; Υπαρχει τρόπος ώστε να ειναι ολα αυτά συγχρονισμένα μεταξυ τους αλλα χωρις να σπας τα νευρα σου;

Ευχαριστώ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 16/09/2016 - 18:18

viber-chrome-σελιδοδείκτες-dropbox-facebook δεν θα έχεις θέμα imessege   facetime και τέτοια δεν θα εχεις αλλα κάνεις με αλλα την δουλειά σου!δεν θα εχεις θέμα πιστεύω 



#3   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/09/2016 - 18:49

Ειχα για ενα διαστημα (μεγαλο) τον συνδυασμο που περιγραφεις (ipad,macbook,lg optimus g). Δεν ειχα κανενα θεμα. Ακομη και το οτι συνδεεις το κινητο με το μακ και χρησιμοποιεις την εφαρμογη android file manager (παρακαμπτοντας itunes ) ειναι καλυτερο (κατα τη γνωμη μου). Οι εφαρμογες ολες ειναι και στις 2 πλατφορμες (αρα κινητο και ipad θαναι οκ-εκτος και αν θες καμια εφαρμογη εξεζητημενη μονο σε ios ) οποτε θασαι οκ πιστευω.
Οπως λεει και ο φιλος πιο πανω facetime,imessage κλπ δεν θαχεις.
discord.gg/ajkUM8J

#4   Takis18

Takis18

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/09/2016 - 19:47

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις παιδιά. Τελικα κανόνισα να το παρω. Ετσι κι αλλιως δεν ειναι τραγικό το ποσο που θα μου το δώσει. Αν μεχρι τα Χριστούγεννα δεν με καλύπτει θα το δωσω για ενα 6s που ηταν μεχρι στιγμής το πλάνο μου για να μην μπλέκω ανάμεσα σε διαφορετικα λειτουργικά.

Ειδα κιολας οτι υπαρχει και τα Apple Music και για Android μιας και πληρώνω την συνδρομή. Τα υπολοιπα μαλλον θα χρειαστεί οντως να τα δουλέψω με καποια αλλη εφαρμογή. Χάνω μαλλον iCloud για Dropbox για οτι κοινό εχω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες