Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το 5s τρελάθηκε ...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/09/2016 - 08:05

Το τηλέφωνο της γυναίκας μου τρελάθηκε !!! Ενώ όλα ήταν καλά , χωρίς προβλήματα, ξαφνικά άρχισε να πατά και να ανοίγει τα apps μόνο του, να γράφει ασυναρτησίες στα μηνύματα , να κάνει κλήσεις και διάφορα τέτοια! Σταματά μόνο όταν το κλειδώνω η όταν πατώ πολλές φορές το home button σαν αντίδραση στα ανοίγματα των apps που προσπαθεί να πατήσει και ν' ανοίξει. Μετά απ΄αυτό μπορεί να δουλεύει κανονικότατα από 10 λεπτά έως 2-3 μέρες και μετά πάλι τα ίδια!!! Το τηλέφωνο είναι(ήταν) σε πάρα πολύ καλή κατάσταση με θήκη και tempered glass (το οποίο έβγαλα γιατί σκέφτηκα μήπως έφταιγε αυτό) και με 2 άντε 3 φορές να της έχει πέσει όλες-όλες. Είναι εκτός εγγύησης και ενημερωμένο με iOS 10.0.2 και να προσθέσω ότι έχω κάνει πολλά hardware reset και κλείσιμο-άνοιγμα.

Ευχαριστώ  εκ των προτέρων ,όλους τους φίλους που θα ενδιαφερθούν να με βοηθήσουν !



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/09/2016 - 08:15

Το τηλέφωνο της γυναίκας μου τρελάθηκε !!! Ενώ όλα ήταν καλά , χωρίς προβλήματα, ξαφνικά άρχισε να πατά και να ανοίγει τα apps μόνο του, να γράφει ασυναρτησίες στα μηνύματα , να κάνει κλήσεις και διάφορα τέτοια! Σταματά μόνο όταν το κλειδώνω η όταν πατώ πολλές φορές το home button σαν αντίδραση στα ανοίγματα των apps που προσπαθεί να πατήσει και ν' ανοίξει. Μετά απ΄αυτό μπορεί να δουλεύει κανονικότατα από 10 λεπτά έως 2-3 μέρες και μετά πάλι τα ίδια!!! Το τηλέφωνο είναι(ήταν) σε πάρα πολύ καλή κατάσταση με θήκη και tempered glass (το οποίο έβγαλα γιατί σκέφτηκα μήπως έφταιγε αυτό) και με 2 άντε 3 φορές να της έχει πέσει όλες-όλες. Είναι εκτός εγγύησης και ενημερωμένο με iOS 10.0.2 και να προσθέσω ότι έχω κάνει πολλά hardware reset και κλείσιμο-άνοιγμα.

Ευχαριστώ  εκ των προτέρων ,όλους τους φίλους που θα ενδιαφερθούν να με βοηθήσουν !

 

Μου το είχε κάνει αυτό σε ipad2 της γυναίκας μου.Ήταν η μητρική και την άλλαξα.



#3   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/09/2016 - 08:17

ωχχχ....!!! μη μου λες τέτοια...!



#4   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/09/2016 - 10:08

Κάποια άλλη εκτίμηση; Κάποιος;



#5   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/09/2016 - 10:30

Κάποια άλλη εκτίμηση; Κάποιος;

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω... το ξέρω πως είναι πικρα αλλα το update του iOS 10 δημιούργησε θέματα  hardware σε μερικές συσκευές...! 
 
τώρα θα βγούνε και θα μου λένε ότι τρολλαρο.. πριν το πείτε επικοινωνήστε με το support τις apple :) 


#6   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/09/2016 - 10:35

 

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω... το ξέρω πως είναι πικρα αλλα το update του iOS 10 δημιούργησε θέματα  hardware σε μερικές συσκευές...! 
 
τώρα θα βγούνε και θα μου λένε ότι τρολλαρο.. πριν το πείτε επικοινωνήστε με το support τις apple :)

 

Γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο; Είχες παρόμοιο πρόβλημα; η κάποιος που γνωρίζεις και όταν πέρασε στο 10 του δημιουργήθηκαν τέτοια θέματα;



#7   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/09/2016 - 11:18

Γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο; Είχες παρόμοιο πρόβλημα; η κάποιος που γνωρίζεις και όταν πέρασε στο 10 του δημιουργήθηκαν τέτοια θέματα;

μην ακούς τον μορφονιο.. πέρυσι μας είπε ότι είχε το iPad Pro 3 μήνες πριν την επίσημη κυκλοφορία.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 26/09/2016 - 11:18


#8   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/09/2016 - 12:19

Το τηλέφωνο της γυναίκας μου τρελάθηκε !!! Ενώ όλα ήταν καλά , χωρίς προβλήματα, ξαφνικά άρχισε να πατά και να ανοίγει τα apps μόνο του, να γράφει ασυναρτησίες στα μηνύματα , να κάνει κλήσεις και διάφορα τέτοια! Σταματά μόνο όταν το κλειδώνω η όταν πατώ πολλές φορές το home button σαν αντίδραση στα ανοίγματα των apps που προσπαθεί να πατήσει και ν' ανοίξει. Μετά απ΄αυτό μπορεί να δουλεύει κανονικότατα από 10 λεπτά έως 2-3 μέρες και μετά πάλι τα ίδια!!! Το τηλέφωνο είναι(ήταν) σε πάρα πολύ καλή κατάσταση με θήκη και tempered glass (το οποίο έβγαλα γιατί σκέφτηκα μήπως έφταιγε αυτό) και με 2 άντε 3 φορές να της έχει πέσει όλες-όλες. Είναι εκτός εγγύησης και ενημερωμένο με iOS 10.0.2 και να προσθέσω ότι έχω κάνει πολλά hardware reset και κλείσιμο-άνοιγμα.

Ευχαριστώ  εκ των προτέρων ,όλους τους φίλους που θα ενδιαφερθούν να με βοηθήσουν !

Κάνε ένα Restore για αρχή και μην επαναφέρεις Backup.

 

Είναι σίγουρα εκτός 2ετίας?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#9   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/09/2016 - 12:26

Κάνε ένα Restore για αρχή και μην επαναφέρεις Backup.

 

Είναι σίγουρα εκτός 2ετίας?

Ναι είναι εκτός εγγύησης 3-4 μήνες! Εννοείς restore / setup as new?



#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/09/2016 - 12:31

Ναι, ξεκίνα με αυτό για αρχή.

 

Αν και πιθανόν να μην αλλάξει κάτι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   matman

matman

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/09/2016 - 14:09

Ναι είναι εκτός εγγύησης 3-4 μήνες! Εννοείς restore / setup as new?


Αν δεν στρωσει με το restore κοιτας μετα για οθονη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/09/2016 - 14:53

Για την ενημέρωση των φίλων το restore δεν άλλαξε κάτι στην κατάσταση , οπότε κοιτάζω την λύση μέσω hardware ξεκινώντας απο την αλλαγή της οθόνης! Θα ενημερώσω το forum για την εξέλιξη της επισκευής της βλάβης...

#13   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/09/2016 - 11:35

Τελικά το θέμα λύθηκε και η λύση "Π Α Ν Α Κ Ρ Ι Β Η"!!! Λαστιχοταινία 2x2 εκατοστών περίπου

Για ενημέρωση όλων των φίλων εδώ στο forum: απο Macrumors...

Curious if anyone has had the touchscreen on the i6 go crazy on you? The touchscreen thinks you are touching everything at once and goes nuts. Apps open by themselves, the screen scrolls up down sideways when browsing the web, and it gets non responsive. It fixes itself after a few and then at random, starts again. Turning it off/on used to work now it's constant. I already did a settings reset. It fixed the problem for about a day. It started again. It seems like I need to do a factory reset. It's sad though, never have I had any issues with my prior iPhones. And I always start fresh, I never use old backups from old models.

Is this a known issue with these models?

Fixed this same issue on my 6 plus by placing a bit of rubber tape under the plate that secures the touch screen ribbon cables to the main board. Theory being and corraborated by others is that these connections were not getting good contact and heating up. I used a small piece of extreme tape on the back of this plate cut to fit inside the depression. Any non-stick self vulcanizing rubber tape will do. Phone is now usable again for another a penny.



#14   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/09/2016 - 15:40

Φίλε για εξήγησε τι ακριβώς έκανες γιατί δε κατάλαβα ακριβώς τη λύση


Sent from my iPad using Tapatalk

#15   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2016 - 15:45

Αυτο φαινεται οπως γραφει για iphone 6. Εξηγησε λιγο εαν ειναι να προφυλαχτουμε απο το touch και το προβλημα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες