Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

COSMOTE: Τέλος στο Προνομιακό Πακέτο Spotify


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 28/09/2016 - 18:56

Εγω προσωπικά δεν εχω πρόβλημα. Καθε μήνα τραβάνε κανονικά τα 7€.
Και το εχω τουλάχιστον 6 μήνες το premium.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 28/09/2016 - 18:58

Παντως δε νομιζω οτι υπαρχει συγκριση μεταξυ apple music και spotify... 



#48   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 28/09/2016 - 19:28

Παντως δε νομιζω οτι υπαρχει συγκριση μεταξυ apple music και spotify...


Και φυσικά όχι μετά το Spotify .... Το Χάος
Έχει πολλά χρονάκια ακόμη η Apple Music μέχρι να φτάσει και εάν το φτάσει ποτέ λέμε τώρα...

#49   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2016 - 21:25

Για αυτή την υπηρεσία μουσικής τι έχετε να πείτε;άκουσα ότι είναι καλύτερη και από Spotify kai Apple Music ..687271dc1f6bb064c5431c7e02e31d99.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#50   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2016 - 22:13

παντως υπο το φως των εξελιξεων, ενεργοποιησα την 3μηνη trial του apple music, και οι 2 πρωτες εντυπωσεις ειναι, πως

1) το UI ειναι αρκετα μπερδεμενο και πολυπλοκο, σε αντιθεση με του spotify που θεωρω επισης αθλιο, αλλα τουλαχιστον εχω συνηθισει

2) οι αλγοριθμοι προτασης τραγουδιων και επιλογης τους κατα την δημιουργια "ραδιοφωνικων σταθμων" ειναι πολυ ανωτεροι του spotify, στο οποιο ειχα απλα βαρεθει να ακουω τα ιδια και τα ιδια.

 

Για τον καταλογο δεν εχω αποψη ακομα, αλλα με μια πρωτη ματια δεν μπορω να πω, πως βρηκα καποια σημαντικη (για τα δεδομενα μου) ελλειψη.

 

Αν αυριο επρεπε να πληρωσω μια απο τις 2, ισως εδινα λιγη πιστωση χρονου ακομα στο Apple Music λογω εξυπνοτερου αλγοριθμου.


legit


#51   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2016 - 23:29

Εχω ξενερωσει αρκετά. Ας βάλεις κάποιος τιμές άνα πακέτα να ξέρουμε τι παιζει


Apple Music και Spotify εχουν ιδια τιμη. 6,99 το μήνα ή 10,99 οικογενειακό.

#52   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2016 - 08:32

Tidal??????????


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#53   DeadPoet

DeadPoet

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2016 - 14:09

1) το UI ειναι αρκετα μπερδεμενο και πολυπλοκο, σε αντιθεση με του spotify που θεωρω επισης αθλιο, αλλα τουλαχιστον εχω συνηθισει

Αν μπορείς, σε παρακαλώ καν' το λίγο πιο λιανά. Πέρυσι, κατά τους πρώτους μήνες (που δοκίμασα εγώ) μετά το λανσάρισμα του Apple Music, το UI παρουσίαζε σοβαρά πρακτικά προβλήματα, μπερδεύοντας αυτά που είχες στη συσκευή και αυτά που δεν είχες, τα οποία σού κατέβαζε σχεδόν "υποχρεωτικά", ενώ παράλληλα πείραζε τα εξώφυλλα άλμπουμ που είχες από δικούς σου πόρους. Υπάρχει φέτος, ειδικά μετά το iOS 10, κάποια σημαντική βελτίωση σε αυτά, ή όχι;



#54   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/09/2016 - 14:44

Αν μπορείς, σε παρακαλώ καν' το λίγο πιο λιανά. Πέρυσι, κατά τους πρώτους μήνες (που δοκίμασα εγώ) μετά το λανσάρισμα του Apple Music, το UI παρουσίαζε σοβαρά πρακτικά προβλήματα, μπερδεύοντας αυτά που είχες στη συσκευή και αυτά που δεν είχες, τα οποία σού κατέβαζε σχεδόν "υποχρεωτικά", ενώ παράλληλα πείραζε τα εξώφυλλα άλμπουμ που είχες από δικούς σου πόρους. Υπάρχει φέτος, ειδικά μετά το iOS 10, κάποια σημαντική βελτίωση σε αυτά, ή όχι;

διαβασα οτι βελτιωθηκε πολυ χωρις να το εχω δει...ολες οι εταιριες την ιδια τιμη εχουν..ταριφα 7 ευρω..πανε τα 5ευρω με κοσμοτε που μου τα ετρωγε απτην καρτα και βολευε πολυ..μονο με οικογενειακο σωνομαστε...



#55   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 29/09/2016 - 22:40

ληγει σε λιγες μερες το spotify και σκεφτομαι ακομη τη μεταβαση

 

τι λετε ;



#56   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/09/2016 - 23:57

Η DT είναι η πρώτη ευρωπαϊκή εταιρία τηλεφωνίας που σύναψε συμφωνία με την Apple στις 2/9/2016 για να διατεθεί η υπηρεσία Apple Music μέσω του δικτύου τις για τους συνδρομητές τις για δωρεάν χρήση και απεριόριστη χρήση δεδομένων για streaming για 6 μήνες. Μετά το πέρας ο συνδρομητής θα μπορεί να εάν θέλει να συνεχίσει την υπηρεσία.
Γιαυτο και ο λόγος διακοπής συνεργασίας με το Spotify. Θέλω να πιστεύω οτι μέχρι τον Νοέμβριο να ξεκινήσει και η Cosmote να παρέχει την υπηρεσία Apple Music δωρεάν για 6 μήνες. Είδωμεν

#57   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 30/09/2016 - 00:25

Έχει μια λογική αυτό που λες, περιμένουμε!
Όσοι λόγω συμβολαίου θα έχουμε ακόμα το Spotify θα έχουμε και τις δυο υπηρεσίες δωρεάν για ένα διάστημα..; καλό!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#58   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/09/2016 - 00:51

Σαν ποιότητα ήχου το Tidal είναι το καλύτερο απ'όλα, γιατί στην ακριβή συνδρομή ( " HiFi " ) προσφέρει lossless αναπαραγωγή ( = κυριολεκτικά ποιότητα CD, χωρίς την παραμικρή απώλεια λόγω κωδικοποίησης όπως οι υπόλοιπες υπηρεσίες). Απαιτεί βέβαια περίπου 1.5 - 2 Mbps , οπότε δεν είναι ότι καλύτερο για mobile χρήση, τουλάχιστον στην ποιότητα Hi-Fi που αναφερόμαστε  :)  .

 

Το έχω εδώ και ένα χρόνο και για μένα είναι φανταστικό (αλλά το χρησιμοποιώ με κορυφαία ακουστικά / DACs κλπ ).

 

Δεν έχει τόση ποικιλία (τραγούδια / playlists) ή εξ'ίσου καλό user interface όπως πχ. το Spotify . Αν όμως κάποιος ενδιαφέρεται πρωταρχικά για την ποιότητα ήχου, πιστεύω πως είναι μονόδρομος.

 

Αν θυμάμαι καλά, προσφέρει δωρεάν συνδρομή του ενός μήνα.

 

Εννοείται πως τα Spotify / Apple Music / Napster κλπ είναι πολύ καλά για streaming με νορμάλ εξοπλισμό / απαιτήσεις (δοκίμασα για πολλούς μήνες και τις τρεις υπηρεσίες). Η διαφορά όμως που παρατήρησα με το Tidal ήταν τόσο σημαντική, ώστε να μην έχω θέμα με την μειωμένη ποικιλία / λειτουργικότητα.

 

Θα πρότεινα όσους ενδιαφέρονται να το δοκιμάσουν. Μην ξεχάσετε στις ρυθμίσεις αναπαραγωγής να ορίσετε ως ποιότητα την μέγιστη, γιατί η default normal ακούγεται σαν μέτριας ποιότητας mp3   :)   .

 

 

 

 

Για αυτή την υπηρεσία μουσικής τι έχετε να πείτε;άκουσα ότι είναι καλύτερη και από Spotify kai Apple Music ..687271dc1f6bb064c5431c7e02e31d99.png


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τελευταία επεξεργασία από: marcus0, 30/09/2016 - 00:54


#59   DeadPoet

DeadPoet

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2016 - 12:00

Η DT είναι η πρώτη ευρωπαϊκή εταιρία τηλεφωνίας που σύναψε συμφωνία με την Apple στις 2/9/2016 για να διατεθεί η υπηρεσία Apple Music μέσω του δικτύου τις για τους συνδρομητές τις για δωρεάν χρήση και απεριόριστη χρήση δεδομένων για streaming για 6 μήνες. Μετά το πέρας ο συνδρομητής θα μπορεί να εάν θέλει να συνεχίσει την υπηρεσία.
Γιαυτο και ο λόγος διακοπής συνεργασίας με το Spotify. Θέλω να πιστεύω οτι μέχρι τον Νοέμβριο να ξεκινήσει και η Cosmote να παρέχει την υπηρεσία Apple Music δωρεάν για 6 μήνες. Είδωμεν

Έχει ξεκινήσει σε άλλες εταιρείες του Ομίλου DT, ή θα ξεκινήσει ταυτόχρονα;

 

Εδώ υπάρχει πάντως και ένα θέμα. Στην περίπτωση του Spotify, ο πελάτης της Cosmote υποχρεώθηκε να ξεκινήσει νέο Spotify account, μέσω ειδικής σελίδας της Cosmote, προκειμένου να έχει τη μειωμένη τιμή. Αν είχε ήδη ανοίξει Spotify account νωρίτερα, δεν μπορούσε να χρησιμοποιήσει αυτό. Ωστόσο, αν η Cosmote επιβάλει κάτι τέτοιο και στην περίπτωση του Apple Music, αυτό σημαίνει ότι ο πελάτης θα πρέπει να δημιουργήσει ξεχωριστό Apple ID. Καταλαβαίνετε ότι αυτό, απλά, θα αποδειχθεί δώρο-άδωρο και θα οδηγήσει σε εκ των προτέρων απαξίωση της προσφοράς, γιατί κανείς δεν πρόκειται να δεχτεί να απεμπολήσει το παλιό Apple ID που μπορεί να το έχει επί πολλά χρόνια (και να έχει κάνει όλες του τις αγορές με αυτό) για 6 μήνες δωρεάν ή/και με μειωμένη τιμή αργότερα στο Apple Music.


Τελευταία επεξεργασία από: DeadPoet, 30/09/2016 - 12:02


#60   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/09/2016 - 12:09

Έχει ξεκινήσει σε άλλες εταιρείες του Ομίλου DT, ή θα ξεκινήσει ταυτόχρονα;

 

 

 

Εχει ξεκινήσει στη Γερμανία απο 2/9/2016 με 6μηνη Apple music συνδρομη δωρεαν με απεριοριστο streaming..

 

Οσο αναφορα το δευτερο ερωτημα σου δεν τιθεται θεμα δες εδω.

 

 

To enable Apple Music after booking Welcome SMS  
 
  1. After booking, you will receive an SMS with the booking confirmation.This SMS contains a link to link. Please click on it.

Apple Music open / download  

   2. The link takes you directly to the Apple Music app, if already installed on your device. Otherwise, you will be directed to download the app.

Apple ID Create / link  

3.     In the Apple Music app you can in connection with either an existing Apple ID (consisting of email address and password) login or create a new one.


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 30/09/2016 - 12:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες