Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2356   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/01/2017 - 14:59

οκ δεν υπαρχει αυτο που ζω απλα ουτε κ ξερω πια τι πρεπει να κανω ...κ ηρθε η ημερα να παρω το ανακατασκευασμενο κ αυτο που μου δωσαν ειναι 3 φορεσ χειροτερο απο το προηγουμενο κ τωρα???


Ποσο καιρο περιμενες και που το εδωσες; document?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2357   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/01/2017 - 15:25

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει 2 βίντεο το ένα με hissing και το άλλο χωρίς; Ευχαριστώ!



#2358   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2017 - 19:41

Αυτό ακούγεται από το δικό μου. Είναι ελαφρύ σε σχέση με άλλα που έχω ακούσει και μόνο στο βίντεο. Δεν ακούγεται ηχος από την πλάτη της συσκευης. Και εμένα ο φοβος είναι μη μου κάτσει χειρότερο. Αν ψάξεις θα βρεις hissing σε πολλές μορφές...
https://youtu.be/iVUHzxUruLI



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2359   labr0s

labr0s

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2017 - 23:33

υπαρχει η δυνατοτηα ρυθμισης του iso στην καμερα του iphone 7 του απλου; οχι του plus



#2360   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 22/01/2017 - 00:37

Καλησπέρα σε ολους! Σήμερα μετά από 5+ χρόνια με το θρυλικό 4s (σαν να παραξεχαστηκα) παρήγγειλα το 7 plus 128gb σε mate black (το jetblack δυστυχώς από κοντά μα απογοήτευσε)
Λόγω μη ύπαρξης αποθέματος στο κατάστημα θα το εχω στα χέρια μου την Τρίτη! Θέλετε να μου επισημάνετε τι να προσέξω για αρχή με το κινητό ;
Κανένα πρόβλημα αν υπάρχει, και βεβαίως κανένα πολύ καλό και ασφαλές tempered glass που να καλύπτει όλη την μπροστινή επιφάνεια !
Ευχαριστώ έκ των προτέρων!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2361   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/01/2017 - 08:30

παιδια πηρα iphone 7 plus απο αμερικη. Ηθελα να ρωτησω, ξερει κανεις τι παιζει με εγγυηση για συσκευες απο αμερικη? ενας χρονος ειναι σιγουρα, απλα δεν γνωριζω για δευτερο χρονο..ευχαριστω!!



#2362   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/01/2017 - 08:55

παιδια πηρα iphone 7 plus απο αμερικη. Ηθελα να ρωτησω, ξερει κανεις τι παιζει με εγγυηση για συσκευες απο αμερικη? ενας χρονος ειναι σιγουρα, απλα δεν γνωριζω για δευτερο χρονο..ευχαριστω!!

 

Εφόσον είναι αγορασμένο από Αμερική ένας χρόνος είναι, δεν υπάρχει δεύτερος.



#2363   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/01/2017 - 12:48

Καλησπέρα σε ολους! Σήμερα μετά από 5+ χρόνια με το θρυλικό 4s (σαν να παραξεχαστηκα) παρήγγειλα το 7 plus 128gb σε mate black (το jetblack δυστυχώς από κοντά μα απογοήτευσε)
Λόγω μη ύπαρξης αποθέματος στο κατάστημα θα το εχω στα χέρια μου την Τρίτη! Θέλετε να μου επισημάνετε τι να προσέξω για αρχή με το κινητό ;
Κανένα πρόβλημα αν υπάρχει, και βεβαίως κανένα πολύ καλό και ασφαλές tempered glass που να καλύπτει όλη την μπροστινή επιφάνεια !
Ευχαριστώ έκ των προτέρων!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Καταρχην μεγεια. Θα το ευχαριστηθεις πολυ το κινητο. Δικη μου συμβουλη αν υπαρχει εγγυηση προσθετη απο εκει που το παρηγγειλες να την αγορασεις.
Αν δε βαριεσαι να περιμενεις, αγορασε απο aliexpress ή τo Turata ή τo g.d smith Knight για τζαμακι. Σε κανα 20ημερο θα σου χουν ερθει.
Προσωπικα για θηκες, εγω τα εσκασα και πηρα την silicon case της apple.

#2364   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2017 - 20:49

οκ δεν υπαρχει αυτο που ζω απλα ουτε κ ξερω πια τι πρεπει να κανω ...κ ηρθε η ημερα να παρω το ανακατασκευασμενο κ αυτο που μου δωσαν ειναι 3 φορεσ χειροτερο απο το προηγουμενο κ τωρα???


Τελικά στο άλλαξε η Document και αυτό που σου έδωσαν πως είναι; Τι προβλήματα έχει; Τσέκαρες εβδομάδα παραγωγής; Το hissing είναι καλύτερο ή χειρότερο σε σχέση με το βίντεο που ανέβασα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2365   labr0s

labr0s

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2017 - 21:50

παιδια εχω συγχρονισει το i tunes του λαπτοπ (windows) με το iphone 7 και με καλωδιο δουλευει κανονικα...χωρις καλωδιο ομως, μεσω wi fi, δεν μπορω να μεταφερω αρχεια..τι χρειαζεται να κανω;



#2366   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/01/2017 - 21:54

Κοίταξε εδώ.



#2367   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/01/2017 - 21:54

παιδια εχω συγχρονισει το i tunes του λαπτοπ (windows) με το iphone 7 και με καλωδιο δουλευει κανονικα...χωρις καλωδιο ομως, μεσω wi fi, δεν μπορω να μεταφερω αρχεια..τι χρειαζεται να κανω;

Να το συνδέσεις στο ρεύμα.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 22/01/2017 - 22:03

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2368   labr0s

labr0s

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2017 - 21:56

Κοίταξε εδώ.

ευχαριστω πολυ!



#2369   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2017 - 22:52

Λοιπον ας γραψω μερικες εντυπωσεις μετα απο κανενα 2μηνο που εχω την συσκευη(iphone7 matte 128gb)
Η μπαταρια ειναι φοβερη καθως με την χρηση που κανω εγω το πρωι στις 8 θα το βγαλω απο την φορτιση και το βραδυ στις 12 εχω ακομα 30% υπολοιπο.
Οι φωτογραφιες και το OIS ειναι φοβερες και πεντακαθαρες.ο ηχος ειναι σαφως πιο δυνατος με τα ηχεια πανω κατω και πιο καθαρος.το οτι ειναι αδιαβροχο ειναι βολικο μιας και το εγκαινιασα με ενα ποτηρι νερο που επεσε καταλαθως και πραγματικα δεν ειχα κανενα απολυτος ΑΓΧΟΣ!στα του χρωματος δεν εχω κανενα ξεθωριασμα μιας και εχω την leather case της apple αν αυτο παιζει σημασια.στο home button ειναι μια κατηγορια μονο του χωρις αγχος και αυτο αν θα χαλασει η αν θα ακουγεται αυτο το ενοχλητικο "χρατς χρουτς" λες και ειχε μπει μεσα χαλικι οπως ειχα με το 6σ πλας.επισης δεν εχω κανενα θεμα hissing αν και δεν δινω και πολυ σημασια ουτε καθομαι να διυλιζω τον κονωπα για να βρω κατι.ΑΥΤΑ!οποιος θελει να προχωρισει σε αγορα ας το κανει χωρις πολλα πολλα!

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 22/01/2017 - 22:53


#2370   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2017 - 17:38

Λοιπον ας γραψω μερικες εντυπωσεις μετα απο κανενα 2μηνο που εχω την συσκευη(iphone7 matte 128gb)
Η μπαταρια ειναι φοβερη καθως με την χρηση που κανω εγω το πρωι στις 8 θα το βγαλω απο την φορτιση και το βραδυ στις 12 εχω ακομα 30% υπολοιπο.
Οι φωτογραφιες και το OIS ειναι φοβερες και πεντακαθαρες.ο ηχος ειναι σαφως πιο δυνατος με τα ηχεια πανω κατω και πιο καθαρος.το οτι ειναι αδιαβροχο ειναι βολικο μιας και το εγκαινιασα με ενα ποτηρι νερο που επεσε καταλαθως και πραγματικα δεν ειχα κανενα απολυτος ΑΓΧΟΣ!στα του χρωματος δεν εχω κανενα ξεθωριασμα μιας και εχω την leather case της apple αν αυτο παιζει σημασια.στο home button ειναι μια κατηγορια μονο του χωρις αγχος και αυτο αν θα χαλασει η αν θα ακουγεται αυτο το ενοχλητικο "χρατς χρουτς" λες και ειχε μπει μεσα χαλικι οπως ειχα με το 6σ πλας.επισης δεν εχω κανενα θεμα hissing αν και δεν δινω και πολυ σημασια ουτε καθομαι να διυλιζω τον κονωπα για να βρω κατι.ΑΥΤΑ!οποιος θελει να προχωρισει σε αγορα ας το κανει χωρις πολλα πολλα!


Καλησπέρα και καλορίζικο. Συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω και χαίρομαι που το κινητό σου είναι άριστο. Εμείς που γράφουμε εδώ μέσα, αντιμετωπίζουμε προβλήματα. Έχουμε δώσει 1000+ και το κινητό δεν είναι τέλειο όπως θα έπρεπε. Εγώ ακόμα δεν το έχω αλλάξει με τον φόβο ότι μπορεί να πάρω χειρότερη συσκευή, όμως το πρόβλημα παραμένει. Δεν ψάχνω να βρω κάτι για να γκρινιάζω, μπορει να είμαι υπερβολικος... Θα σε παρακαλούσα να ακούσεις το βίντεο που έχω παραθέσει πιο πάνω και θέλω να μου πεις ειλικρινά αν το βρίσκεις τέλειο και αν πιστεύεις ότι πρέπει να ασχοληθώ περισσότερο. Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (10)