Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Tweak] Apps Manager


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/10/2016 - 17:34

Άλλη μια εξαιρετική δουλειά απο την TIGI Software, την ομάδα πίσω απο τον Filza, που ήρθε και αντικατέστησε το iFile για τα καλά. Το Apps Manager λοιπόν, κάνει ακριβώς αυτό που λέει η ονομασία του, διαχείριση των εφαρμογών. Και για να γίνουμε λίγο πιο συγκεκριμένοι, τα Backup των εφαρμογών της συσκευής. Θα θυμάστε οι πιο παλιοί κάποια χρόνια πίσω το εξαιρετικό DataDeposit προ iCloud εποχής όπου και είχε σώσει κόσμο. Βέβαια και αυτό μας άφησε τελικά χρόνους. Θα μπορούσαμε να πούμε λοιπόν πως το Manager εδώ, είναι η εξελιγμένη έκδοση του με περισσότερες επιλογές.

 

 

F6UDPTo.png

 

 

Το Τweak έρχεται με 3 βασικές επιλογές. Backup, Restore και Wipe, με τη τελευταία να κάνει απλά διαγραφή όλων των δεδομένων της εφαρμογής. Επιπλέον, με το άνοιγμα της επιλεγμένης εφαρμογής θα βρούμε πληροφορίες για το μέγεθος, την έκδοση αλλά και τη διαδρομή των δεδομένων της για άνοιγμα στον Filza, ενω σημαντική προσθήκη είναι και η χρήση του Touch iD για τη δημιουργία του Backup.

 

 

Hxhnnw1.png  E9yMrla.png

 

 


y2LwW5N.png

 

 

Το Manager προσφέρει φυσικά τη δυνατότητα προσθήκης των Backup σε κάποιο Cloud Service (One Drive, DropBox κτλ) και είναι μια εξαιρετική λύση για όλες αυτές τις εφαρμογές που δεν κρατάνε Backup στο iCloud, ή για όσους δε θέλουν να μπαίνουν στη διαδικασία επαναφοράς των In-App Purchases.

 

Το βρίσκουμε δωρεάν στο BigBoss εφόσον έχουμε αγοράσει άδεια για τον Filza.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 10/10/2016 - 00:09

Άλλη μια εξαιρετική δουλειά απο την TIGI Software, την ομάδα πίσω απο τον Filza, που ήρθε και αντικατέστησε το iFile για τα καλά. Το Apps Manager λοιπόν, κάνει ακριβώς αυτό που λέει η ονομασία του, διαχείριση των εφαρμογών. Και για να γίνουμε λίγο πιο συγκεκριμένοι, τα Backup των εφαρμογών της συσκευής. Θα θυμάστε οι πιο παλιοί κάποια χρόνια πίσω το εξαιρετικό DataDeposit προ iCloud εποχής όπου και είχε σώσει κόσμο. Βέβαια και αυτό μας άφησε τελικά χρόνους. Θα μπορούσαμε να πούμε λοιπόν πως το Manager εδώ, είναι η εξελιγμένη έκδοση του με περισσότερες επιλογές.


F6UDPTo.png



Το Τweak έρχεται με 3 βασικές επιλογές. Backup, Restore και Wipe, με τη τελευταία να κάνει απλά διαγραφή όλων των δεδομένων της εφαρμογής. Επιπλέον, με το άνοιγμα της επιλεγμένης εφαρμογής θα βρούμε πληροφορίες για το μέγεθος, την έκδοση αλλά και τη διαδρομή των δεδομένων της για άνοιγμα στον Filza, ενω σημαντική προσθήκη είναι και η χρήση του Touch iD για τη δημιουργία του Backup.


Hxhnnw1.pngE9yMrla.png




y2LwW5N.png



Το Manager προσφέρει φυσικά τη δυνατότητα προσθήκης των Backup σε κάποιο Cloud Service (One Drive, DropBox κτλ) και είναι μια εξαιρετική λύση για όλες αυτές τις εφαρμογές που δεν κρατάνε Backup στο iCloud, ή για όσους δε θέλουν να μπαίνουν στη διαδικασία επαναφοράς των In-App Purchases.

Το βρίσκουμε δωρεάν στο BigBoss εφόσον έχουμε αγοράσει άδεια για τον Filza.
νικο το χεις κατεβασει αξιζει σαν tweak???
Rafael Nadal

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2016 - 00:23

Δικά μου είναι τα Screenshots.

 

Γι' αυτά που προσφέρει, να μεταφέρεις Backup μεταξύ συσκευών π.χ. ή να κρατάς κάτι μεμονωμένα, ναι είναι καλή λύση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 10/10/2016 - 01:24

Δικά μου είναι τα Screenshots.

Γι' αυτά που προσφέρει, να μεταφέρεις Backup μεταξύ συσκευών π.χ. ή να κρατάς κάτι μεμονωμένα, ναι είναι καλή λύση.

το κατεβασα φαινεται πολυ καλο εφτιαξα κι ενα φακκελο dropbox και τα μεταφερα κι εκει!!!!τωρα στο φακκελο του filza πρεπει να τα εχω κι εκει η πορω να τα διαγραφω μιας και τα ανεβαζω και στο dropbox???ευχαριστω
Rafael Nadal

#5   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/10/2016 - 01:40

Θυμαμαι οτι χρησιμοποιουσα παρα πολυ το datadeposit. Τωρα που διαβαζω τι κανει το tweak αυτο δεν καταλαβαινω τη διαφορα εχει απο το icloud drive (το οποιο δε το εχω χρηςιμοποιησει ποτε). Το icloud drive δεν κραταει back up των εφαρμογων στην ουσια;

Επισης:
1. Πες μου τη γραμματοσειρα σου
2. Τα tweak που παιζεις μπαλα στην status bar (opennotifier ειναι εκεινα δεξια ε;)


Sent from my iPhone 6s N71AP using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 10/10/2016 - 01:43


#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2016 - 02:14

το κατεβασα φαινεται πολυ καλο εφτιαξα κι ενα φακκελο dropbox και τα μεταφερα κι εκει!!!!τωρα στο φακκελο του filza πρεπει να τα εχω κι εκει η πορω να τα διαγραφω μιας και τα ανεβαζω και στο dropbox???ευχαριστω

Απο τη στιγμή που τα πέρασες DropBox ή όπου αλλού, είσαι εντάξει.

 

Θυμαμαι οτι χρησιμοποιουσα παρα πολυ το datadeposit. Τωρα που διαβαζω τι κανει το tweak αυτο δεν καταλαβαινω τη διαφορα εχει απο το icloud drive (το οποιο δε το εχω χρηςιμοποιησει ποτε). Το icloud drive δεν κραταει back up των εφαρμογων στην ουσια;

Επισης:
1. Πες μου τη γραμματοσειρα σου
2. Τα tweak που παιζεις μπαλα στην status bar (opennotifier ειναι εκεινα δεξια ε ;)

Δε συγχρονίζουν όλες οι εφαρμογές τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις τους με iCloud.

 

Είναι καλή λύση αν θες να κρατήσεις κάτι μεμονωμένα, ή να το μεταφέρεις μεταξύ συσκευών.

 

Γραμμ. η Aliquam. Στη Status Bar, OpenNotifier, DataMeter & Moveable.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2016 - 10:12

Η TIGi Software είναι το μέλλον των must have (Cydia based) εφαρμογών και δικαίως πήρε τα πρωτεία από το iFile - καθ΄ότι και εγώ ο ίδιος υπήρξα fan του τελευταίου.

Απόλυτα καλογραμμένες - προσεγμένες εφαρμογές, πολλά updates με έμφαση στην λεπτομέρεια, φιλικό προς το χρήστη περιβάλλον, ευκολία στην πρόσβαση και καθόλου εξάρτηση από το substrate.

 

Θέλοντας ωστόσο να είμαι δίκαιος, το Apps Manager είναι μια πιστή αντιγραφή του Icon Tool, που πάντα λειτουργούσε απροβλημάτιστα (νομίζω από iOS 6), πάντα παίρνει Update εντός 15ημέρου μετά από κάθε καινούργιο Jb εργαλείο, περιλαμβάνει επιπλέον δυνατότητες (clear cache ανά εφαρμογή, clear badge ανά εφαρμογή κτλ), συνεργάζεται άψογα με Filza, όλες οι λειτουργίες είναι προσβάσιμες από SpringBoard και τέλος, μόλις $1 στο BigBoss.  :)


Big things have small beginnings




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες