Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Γνωμες για δωρεαν navigation η με πληρωμη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/01/2017 - 12:00

παλιοτερα ημουνα φανατικος του Navigon αλλα βλεπω πλεον οτι το sygic ειναι ισαξιο και φθηνοτερο.το μονο μου ενοχλει (καποιος το ειπε και πιο πισω αλλα βαριεμαι να κοιταξω :D,ειναι ο επαναυπολογισμος της διαδρομης.Δεν ειναι τοσο ακριβης και σπιρτοζικος ρε παιδι μου.και αν τα βαλω κατω με την τεραστια διαφορα στο κοστος τα δυο τους θα σταθω στο Sygic.μαλλον κερδιζει στα σημεια

Εγώ το ανέφερα αυτό. Ήταν και ο λόγος που δεν το αγόρασα τελικά, το χρησιμοποίησα στη δοκιμαστική περίοδο και απογοητεύτηκα. Έχανα επίτηδες την διαδρομή και μέχρι να την επαναπροσδιορίσει είχα χάσει και την επόμενη στροφή που έπερεπε να στρίψω!
Προς το παρόν χρησιμοποιώ το here που αν και δωρεάν με καλύπτει περισσότερο από το sygic. Παλαιότερα είχα το navigon και είχα ταξιδέψει οδικώς σε Ιταλία, Μονακό, Γερμανία και πραγματικά με είχε βγάλει ασπροπρόσωπο, απλά το θεωρώ ακριβό για την συχνότητα που το χρησιμοποιώ, αν ταξίδευα συνέχεια θα το αγόραζα με κλειστά μάτια!


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 06/01/2017 - 13:22

Here maps για offline πολύ καλό δοκιμασμένο και Αθήνα και επαρχία. Goggle maps σε πολύ εξαιρετικές περιπτώσεις πολύ ακριβές επίσης.. Οτιδήποτε άλλο επι πληρωμή είναι κοροϊδία στο μέγιστο


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#33   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/01/2017 - 13:24

Να προσθέσω κι εγώ Google Maps που το χρειάστηκα τις προάλλες στα Γιάννενα, άψογο, αλάνθαστο και είχε όλα τα μαγαζιά. Αρκεί βέβαια να έχεις δεδομένα.

Αλλιώς θα πω Sygic.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#34   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 06/01/2017 - 14:50

Να προσθέσω κι εγώ Google Maps που το χρειάστηκα τις προάλλες στα Γιάννενα, άψογο, αλάνθαστο και είχε όλα τα μαγαζιά. Αρκεί βέβαια να έχεις δεδομένα.

Αλλιώς θα πω Sygic.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορείς να κατεβάσεις και χάρτες αν δεν κάνω λάθος, απλά θέλουν ενημέρωση κάθε 30 ημέρες


Sent from my iPhone using Tapatalk

#35   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 12/01/2017 - 21:59

Προσωπικα παλια τα ειχα δοκιμασει όλα....κ εν τελει κατεληξα στο Sygic....Μαλιστα την περιοδο που ηθελα να το αγορασω βρηκα σε καλυτερη τιμη το Europe+Russia απο οτι το σκετο Europe...

Eκτοτε δεν κανω δοκιμες ποιο και τι...

Παντως Βουλγαρια-Ιταλια-Γαλλια που το χρησιμοποιησα ηταν ΑΨΟΓΟ!!!Ελλαδα οσες φορες εβαλα αυτο αντι για του αυτοκινητου εκανα την δουλεια μου χωρις προβληματα!!!

Τα 50-60ευρω που ζηταει το Navigon ειναι πολλα για μενα...οταν με τα μισα ή ακομα κ χωρις χρηματα (Google maps) κανεις μια χαρα την δουλεια σου!!!!

 



#36   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/01/2017 - 22:37

Ρε παιδιά το here δουλεύει μόνο με δεδομένα?


Sent from my iPad using Tapatalk

#37   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/01/2017 - 09:02

Ρε παιδιά το here δουλεύει μόνο με δεδομένα?


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όχι, αλλά πρέπει να έχεις κατεβάσει τον χάρτη της χώρας που θες να το δουλέψεις.



#38   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 27/01/2017 - 09:35

Για free -> here maps (πάρα πολύ καλό)

paid -> tomtom (το έχω απο παλιά)

 

αυτά τα 2 χρησιμοποιώ. Τώρα με το apple watch χρησιμοποιώ και το maps γιατί μου μεταφέρει το χάρτη στο ρολόι.



#39   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/01/2017 - 09:44

Όχι, αλλά πρέπει να έχεις κατεβάσει τον χάρτη της χώρας που θες να το δουλέψεις.

Πόσο .... μπορεί να είμαι???? Μετά το restore που έκανα ξέχασα να ξανακατεβάσω τους χάρτες και μου έβγαζε μήνυμα ότι πρέπει να είναι συνδεδεμένο για να λειτουργήσει!

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!



#40   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/01/2017 - 09:55

για δωρεάν κατάσταση αν εχεις δεδομένα το google maps νομίζω είναι μακράν το καλύτερο και επί πληρωμή χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια το Sygic και με έχει βγάλει σπροπρόσωπο τόσο σε Ελλάδα όσο και σε Ευρώπη.

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#41   polis321

polis321

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2017 - 07:45

Νόμιζα μέχρι χθές και εγώ οτι το Navigon είναι ένα απο τα πολύ καλά προγράμματα για πλοήγηση αλλά μάλλον έχει και αυτό τα θεματάκια του . Σήμερα με πρόδωσε και να μου επιτραπεί η έκφραση "Πνίγηκε σε μια κουταλιά νερού" . Ήθελα να πάω στην Λεωφόρο Εθνικής Αντιστάσεως Νο.41 στην Ν.Ιωνία αλλά δυστυχώς όπως διαπίστωσα στην database του δεν υπάρχει τέτοια λεωφόρος. Με πήγε σε μια οδό Εθνικής Αντιστάσεως η οποία είναι ένα στενάκι στην Ν.Ιωνία. 

Δοκίμασα και το Here wego όπως του έβαλα να μου βρει την Λ.Εθνικής Αντιστάσεως 41 στην Ν.ιωνία και ούτε και αυτό τα κατάφερε . Το μόνο που μου βρήκε με την πρώτη αυτή την διεύθυνση ήταν το Google Map . Αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω η Λ.Εθνικής Αντιστάσεως είναι μια κεντρικότατη λεωφόρος στην Ν.Ιωνία πώς είναι δυνατόν να μην μπορούν να την βρουν δύο αξιόλογα προγράμματα(Navigon,Here maps) πλοήγησης? Μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ? Δεν ξέρω τι να πώ?

Πληροφοριακά το έχω στο Iphone-7 και έχω την έκδοση Navigon Eastern Europe version 2.17.0..315

 

Να σημειώσω οτι τα παρπάνω είναι καθαρά προσωπικές μου απόψεις .

 

Καλή σας μέρα 


Τελευταία επεξεργασία από: polis321, 03/03/2017 - 07:51


#42   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/03/2017 - 18:35

Όλα τα προγράμματα GPS έχουν τις αδυναμίες τους και τρώνε τα κολλήματα τους σε άσχετες περιπτώσεις. Κάπου είναι καλύτερο το Sygic, κάπου θα σε πάει το Navigon καλύτερα κάπου το google maps. Το θέμα είναι τι ταιριάζει σε εσένα και εμένα. Ενδεχομένως να ήθελα το navigon κάποια διαφορετική ονομασία της οδού. Είναι λίγο περίεργο στον τρόπο καταχωρησης και αυτός ήταν και ο λόγος που δεν το προτίμησα ποτέ. Ενδεχομένως να φτιάξει με μελλοντική αναβάθμιση. Ποτέ δε ξέρεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

#43   VAGGEF73

VAGGEF73

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2017 - 17:39

Μετα την αναβαθμιση σε ιοs11 το navigon europe απλα δεν δουλευει.ειναι απιστευτα αργο και χανει συνεχεια το gps.πρακτικα ειναι αδυνατο να δουλεψει.σε αντιθεεση με το here wego που παει σφαιρα σε ολα. τι να εχει γινει βρε παιδια?εχω το 7.αλλοσ με το ιδιο προβλημα;






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες