Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με hotmail στο Mail σε iPhone και iPad.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 19/10/2016 - 11:10

Καλημέρα, από την προηγούμενη Παρασκευή και είναι είχα περασμένο κανονικά το email μου στο mail app, άρχισε ξαφνικά να μου πετάει το μήνυμα εισάγετε τον κωδικό σας και είχε τις επιλογές ακύρωση και αλλαγές ρυθμίσεων. Τον έβαζα αλλά δεν τον αναγνώριζε και έλεγε πάλι εισαγωγή συνθηματικου. Οδηγήθηκα έτσι στη διαγραφή του λογαριασμού για να τον ξαναπεράσω. Από τότε δεν έχω καταφέρει να τον ξαναπεράσω. Πατάω εισαγωγή λογαριασμού outlook μου βγάζει να βάλω τα στοιχεία μου, τα εισάγω τα δέχεται κανονικά και μετά βγάζει μια δεύτερη οθόνη που λέει θέλετε να επιτρέψετε την πρόσβαση στις πληροφορίες του λογαριασμού σας μπλα μπλα, πατάω ναι, φεύγει το popup σαν να τελείωσε η διαδικασία αλλά ο λογαριασμός δεν έχει περαστεί. Ξέρετε μήπως από που προέρχεται το πρόβλημα;; και σε iPad και σε iPhone το ίδιο. Και τα δυο με iOS 10. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 19/10/2016 - 11:41

Απο την αρχη που εβαλα το iOS 10 εχω το ιδιο προβλημα.

Βαλτο σαν exchange.

#3   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.827 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2016 - 12:01

γενικά το native mail  το έχει πάρει .......άντε να μην πω  :P


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 19/10/2016 - 12:01


#4   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 19/10/2016 - 12:07

Αν εξαιρεσεις αυτο το θεματακι το native mail με βολευει πολυ. Δεν εχω σκεφτει να βαλω 3rd party app.

#5   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.827 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2016 - 12:10

και έμενα με βολεύει ότι και αν έχω δοκιμάσει σε 3rd party app πάλι σε αυτό γυρνάω αλλά ώρες ώρες τρώει κάτι σκαλώματα .



#6   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2016 - 12:22

Καλημέρα  :)

Δώστε μια ευκαιρία στο Spark


Big things have small beginnings

#7   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.827 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2016 - 12:25

κάτι ξέρεις εσύ εεεεε :D



#8   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 19/10/2016 - 12:47

Καλημέρα :)
Δώστε μια ευκαιρία στο Spark



Εχω βολευτεί με το outlook που το θεωρώ καλύτερο απο το native αλλα το spark δέν το εχω δοκιμάσει.
Μήπως τα εχεις δοκιμάσει για να κανεις μια σύγκριση;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#9   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/10/2016 - 12:58

Κι εγώ από όταν έβαλα το 10 έχω πρόβλημα με το outlook.
Τελικά κατάφερα να το κάνω πατώντας το exchange αντί outlook βάζοντας κανονικά τους κωδικούς


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2016 - 13:06

Εχω βολευτεί με το outlook που το θεωρώ καλύτερο απο το native αλλα το spark δέν το εχω δοκιμάσει.
Μήπως τα εχεις δοκιμάσει για να κανεις μια σύγκριση;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Το Outlook δεν το είχα ποτέ, οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση.

 

Το Spark μου είχε προταθεί, το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου και κάποια στιγμή πριν από κανά χρόνο το έβαλα δοκιμαστικά οπότε και κόλλησα.

 

Πέρα από το όμορφο UI που είναι μόνο και μόνο για μια πρώτη έλξη, έχει πολύ μεγάλη & έξυπνη παραμετροποίηση, εύκολο "πάντρεμα" πολλών Mail Servers, ασυναγώνιστη διαχείριση συνημμένων αρχείων, άμεση πρόσβαση σε όλες τις Cloud υπηρεσίες (Dropbox, box, GDrive κτλ) για επισυνάψεις express κ.α.

 

Για εμένα που διαχειρίζομαι 7 λογαριασμούς e-mail , είναι λογικό να είμαι ιδιοτελής και να το θεωρώ must.

 

Αν έχεις βολευτεί και δεν έχεις πολλές απαιτήσεις ή προβλήματα εκεί που είσαι, δεν έχεις και πολλά κίνητρα.  :)


Big things have small beginnings

#11   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 19/10/2016 - 13:10

Το Outlook δεν το είχα ποτέ, οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση.

Το Spark μου είχε προταθεί, το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου και κάποια στιγμή πριν από κανά χρόνο το έβαλα δοκιμαστικά οπότε και κόλλησα.

Πέρα από το όμορφο UI που είναι μόνο και μόνο για μια πρώτη έλξη, έχει πολύ μεγάλη & έξυπνη παραμετροποίηση, εύκολο "πάντρεμα" πολλών Mail Servers, ασυναγώνιστη διαχείριση συνημμένων αρχείων, άμεση πρόσβαση σε όλες τις Cloud υπηρεσίες (Dropbox, box, GDrive κτλ) για επισυνάψεις express κ.α.

Για εμένα που διαχειρίζομαι 7 λογαριασμούς e-mail , είναι λογικό να είμαι ιδιοτελής και να το θεωρώ must.

Αν έχεις βολευτεί και δεν έχεις πολλές απαιτήσεις ή προβλήματα εκεί που είσαι, δεν έχεις και πολλά κίνητρα. :)



Αυτή η άμεση πρόσβαση με το Dropbox google drive και την διαχειρηςη συνημμένων με έκανε να κολλησω με το outlook. Επίσης η άμεση πρόσβαση στο ημερολόγιο του gmail μεσα απο την εφαρμογή.
Μια ακομα ερώτηση,στο outlook εχει την επιλογή για ξεκλείδωμα με touchid,υπάρχει αυτή επιλογή στο spark;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#12   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2016 - 13:18

Άμεση πρόσβαση στο ημερολόγιο, όπως επίσης Notification Privacy Setting, εξατομίκευση των επιλογών σε swipe left στην LS και 4 επιλογές σε swipe left/right μέσα στην εφαρμογή.

Επίσης συγχρονίζει όλες τις Ρυθμίσεις με iCloud. Ξεκλείδωμα με Touch-ID ή Passcode δεν διαθέτει.


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 19/10/2016 - 13:19

Big things have small beginnings

#13   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 20/10/2016 - 23:37

Καλημέρα :)
Δώστε μια ευκαιρία στο Spark


και έμενα με βολεύει ότι και αν έχω δοκιμάσει σε 3rd party app πάλι σε αυτό γυρνάω αλλά ώρες ώρες τρώει κάτι σκαλώματα .


Αν εξαιρεσεις αυτο το θεματακι το native mail με βολευει πολυ. Δεν εχω σκεφτει να βαλω 3rd party app.


Εχω βολευτεί με το outlook που το θεωρώ καλύτερο απο το native αλλα το spark δέν το εχω δοκιμάσει.
Μήπως τα εχεις δοκιμάσει για να κανεις μια σύγκριση;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Το spark χρησιμοποιώ κ εγώ εδώ κι 7-8 μήνες και με το που πέρασα iOS 10 μέχρι που διέγραψα την μαμά εφαρμογή για mail...Απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ στο είδος του..Δοκιμάστε το και θα καταλάβετε.

#14   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 21/10/2016 - 00:00

Το spark χρησιμοποιώ κ εγώ εδώ κι 7-8 μήνες και με το που πέρασα iOS 10 μέχρι που διέγραψα την μαμά εφαρμογή για mail...Απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ στο είδος του..Δοκιμάστε το και θα καταλάβετε.


Το δοκίμασα και μπορώ να πω πως σε μεγάλο βαθμό ειναι παρόμοιο με το outlook. Και τα δυο λειτουργούν απροβληματιστα και με τα 3 μειλ μου και η διαχείρηση αρχείων και συνημμένων ειναι άψογη.
Ο μόνος λόγος που θα κρατήσω το outlook ειναι το ξεκλείδωμα με το touchid που για μένα ειναι βασικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#15 Guest_PNSGS_*

Guest_PNSGS_*

Δημοσίευση 21/10/2016 - 05:45

Τι ρυθμίσεις βάζεις στον λογαριασμό σου; είχα και εγω ένα θεματάκι αλλα πλέον δουλεύουν όλα τα email κανονικα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: PNSGS, 21/10/2016 - 05:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες