Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Προβλημα με αντιγραφο WhatsApp


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/10/2016 - 21:23

Καλησπερα σας! SoS μεσωνετε....

 

Εκανα το iphone μου Restore setup as new, και εβαλα τα στοιχεια του icloud οπου αποθηκευονται οι συνομιλιες του whatsapp και δε μπορω να επαναφερω τις παλιες μου συνομιλιες. 

Το θεμα ειναι οτι εχω πολυ χρησιμα στοιχεια απο τη δουλεια μου και δε θελω να τα χασω. Τι μπορω να κανω???



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/10/2016 - 21:32

Καλησπερα σας! SoS μεσωνετε....

 

Εκανα το iphone μου Restore setup as new, και εβαλα τα στοιχεια του icloud οπου αποθηκευονται οι συνομιλιες του whatsapp και δε μπορω να επαναφερω τις παλιες μου συνομιλιες. 

Το θεμα ειναι οτι εχω πολυ χρησιμα στοιχεια απο τη δουλεια μου και δε θελω να τα χασω. Τι μπορω να κανω :huh:

Έκανες backup πριν το κάνεις Restore μέσα από την εφαρμογή ? Το είχες να κάνει αυτόματα backup >? Δες πότε έκανε τελευταία Backup καταρχήν..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 21/10/2016 - 21:32

@CaLi@


#3   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/10/2016 - 21:45

Έκανες backup πριν το κάνεις Restore μέσα από την εφαρμογή ? Το είχες να κάνει αυτόματα backup >? Δες πότε έκανε τελευταία Backup καταρχήν..

Το ειχα ανοιχτο ενα βραδυ ολοκληρο και δεν φορτιζε η μπαρα του backup. (κι αλλη φορα ομως που δεν το ειχε κανει αυτο ειχα κανει setupasnew και μου βγηκαν κανονικα οι συνομιλιες)

Αλλα εκτο υτου εκανα και backup στο itunes, αλλα επειδη ειναι φουλ η μνημη του iphone δε θελω να ξαναγυρισω στο παλιο backup απ τ itunes



#4   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/10/2016 - 21:52

Απλα ο Nikosgnr μου ειχε αναφερει εδω οτι με το συχρονιζμο του icloud μου μετα το restore θα επανελθουν ολα οπως πριν και γι αυτο και προχωρησα.

 

http://www.iphonehel...e/#entry1846634



#5   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/10/2016 - 22:00

Το ειχα ανοιχτο ενα βραδυ ολοκληρο και δεν φορτιζε η μπαρα του backup. (κι αλλη φορα ομως που δεν το ειχε κανει αυτο ειχα κανει setupasnew και μου βγηκαν κανονικα οι συνομιλιες)

Αλλα εκτο υτου εκανα και backup στο itunes, αλλα επειδη ειναι φουλ η μνημη του iphone δε θελω να ξαναγυρισω στο παλιο backup απ τ itunes

Μέσα από την εφαρμογή αν έκανε είχε κάνει Backup όχι τo iCloud.. Δεν ξέρω αν έχει κρατηθεί στο Backup του iTunes. 

 

Γενικά να ξέρεις το WhatsApp κάνει δικό του Backup μέσα από την εφαρμογή την ίδια...

 

Απλα ο Nikosgnr μου ειχε αναφερει εδω οτι με το συχρονιζμο του icloud μου μετα το restore θα επανελθουν ολα οπως πριν και γι αυτο και προχωρησα.

 

http://www.iphonehel...e/#entry1846634

O Νίκος σου είπε για τα πράγματα που είναι ήδη μέσα στο τηλέφωνο επαφές, Σημειώσεις, κ.α. Δεν είπε ποτέ αν δεν επαναφέρεις το Backup θα έχεις τα δεδομένα των Eφαρμογών.. Και δυστυχώς το WhatsApp όπως σου είπα κάνει ξεχωριστό Backup στο  iCloud.. Και όταν την ανοίγεις σε ρωτάει να θες να το επαναφέρει..

 

Πήγαινε στα Settings της εφαρμογής να το βρεις και δες τι είναι επιλεγμένο.. 


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 21/10/2016 - 22:01

@CaLi@


#6   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/10/2016 - 22:03

Μέσα από την εφαρμογή αν έκανε είχε κάνει Backup όχι τo iCloud.. Δεν ξέρω αν έχει κρατηθεί στο Backup του iTunes. 

 

Γενικά να ξέρεις το WhatsApp κάνει δικό του Backup μέσα από την εφαρμογή την ίδια...

 

O Νίκος σου είπε για τα πράγματα που είναι ήδη μέσα στο τηλέφωνο επαφές, Σημειώσεις, κ.α. Δεν είπε ποτέ αν δεν επαναφέρεις το Backup θα έχεις τα δεδομένα των Eφαρμογών.. Και δυστυχώς το WhatsApp όπως σου είπα κάνει ξεχωριστό Backup στο  iCloud..

 

Πήγαινε στα Settings της εφαρμογής να το βρεις και δες τι είναι επιλεγμένο.. 

Ξερεις τι γινεται μπαινω τωρα στο icloud απ τις ρυθμισεις του iphone και παω να δω τι υπαρχει και μου βγαζει 345,7ΜΒ αρχει για το Whatsapp... Και στην εφαρμογη δε μου βγαζει τις συνομιλιες...

Δε ξερω τι γινεται και πως μπορω να τις επαναφερω ενω μεσα στο icloud εμφανιονται κανονικα



#7   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/10/2016 - 22:05

Ξερεις τι γινεται μπαινω τωρα στο icloud απ τις ρυθμισεις του iphone και παω να δω τι υπαρχει και μου βγαζει 345,7ΜΒ αρχει για το Whatsapp... Και στην εφαρμογη δε μου βγαζει τις συνομιλιες...

Δε ξερω τι γινεται και πως μπορω να τις επαναφερω ενω μεσα στο icloud εμφανιονται κανονικα

Ναι αλλά δεν έχεις επαναφέρει το Backup γιαυτό δεν στις δείχνει..


@CaLi@


#8   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/10/2016 - 22:20

Αν δεν κάνω λάθος πάντως αν είχε κάνει κανoνικά backup μέσα από την εφαρμογή και χωρίς να επαναφέρεις το Γενικό Backup του iCloud, θα έπρεπε όταν την πρώτο ανοίξεις να σε ρωτήσει αν θες επαναφέρεις τo Backup.. Έτσι νομίζω, αφού είχες συνδεθεί με δικό σου  iCloud στο τηλέφωνο.


@CaLi@


#9   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/10/2016 - 22:26

Ναι αλλά δεν έχεις επαναφέρει το Backup γιαυτό δεν στις δείχνει..

Τεσπα θα προσπαθισω να κανω επιστρεψω στο παλιο backup απο το icloud μπα και να μπορεσω μετα και κρατησω απο εκει backup του whats app αν γινεται



#10   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/10/2016 - 22:30

Τεσπα θα προσπαθισω να κανω επιστρεψω στο παλιο backup απο το icloud μπα και να μπορεσω μετα και κρατησω απο εκει backup του whats app αν γινεται

Και εγώ αυτό θα σου έλεγα αν θέλεις τις συνομιλίες επανέφερε το γενικό backup και δες από εκεί τι μπορείς να κάνεις..


@CaLi@


#11   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 21/10/2016 - 22:52

Και εγώ αυτό θα σου έλεγα αν θέλεις τις συνομιλίες επανέφερε το γενικό backup και δες από εκεί τι μπορείς να κάνεις..

Ολα μια χαρα! Απο εδω και μετα θα ροσπαθιω να κανω ενα  backup μεσα απο  το whatsapp



#12   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/10/2016 - 17:13

Ολα μια χαρα! Απο εδω και μετα θα ροσπαθιω να κανω ενα backup μεσα απο το whatsapp


Ωραίος! Ναι αυτό είναι το καλύτερο ! :·) Καλή συνέχεια !


On_7+

@CaLi@





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες