Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6s Plus 64 Gb Σπασμένη Οθόνη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   koutrouj

koutrouj

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2016 - 15:13

Καλησπέρα παιδιά. Πριν μερικές μέρες μου έπεσε το τηλέφωνο με αποτέλεσμα να σπάσει το τζαμάκι της οθόνης. Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά ακόμα και το 3D Touch και εκτός απο το τζαμάκι δεν έπαθε ούτε την παραμικρή άλλη γρατζουνιά. Μίλησα με infoquest και μου είπαν 189 Ευρώ για την επισκευή του. Το θέμα είναι το εξής σκέφτομαι την αγορά του 7 Plus και αναρωτιέμαι σε τι τιμή θα ήταν λογικό να το δώσω στην τωρινή του κατάσταση. Το θετικό που μου είπε η Infoquest είναι ότι μετά την επισκευή συνεχίζει να ισχύει η όποια εγγύηση υπάρχει κάτι που δεν ήξερα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/10/2016 - 15:15

Εγώ στην θέση σου θα το έφτιαχνα και θα το κρατούσα. Εαν το δωσεις όπως έιναι θα πάρεις πολύ λίγα λεφτά. 



#3   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 27/10/2016 - 15:19

Αν το δωσεις θα πρεπει να το πουλησεις την τιμη που πωλειται ενα αριστο τηλεφωνο μειον το κσστος επισκευης...Απο οτι βλεπω πωλειται χωρις το παραμικρο περιπου 600-650....Κοστος επισκευης 190 ευρω...Οποτε το δινεις 410 με 450 περιπου....Χοντρικα!


XS Max 256 Gb Space Gray

#4   koutrouj

koutrouj

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2016 - 15:40

Αν το δωσεις θα πρεπει να το πουλησεις την τιμη που πωλειται ενα αριστο τηλεφωνο μειον το κσστος επισκευης...Απο οτι βλεπω πωλειται χωρις το παραμικρο περιπου 600-650....Κοστος επισκευης 190 ευρω...Οποτε το δινεις 410 με 450 περιπου....Χοντρικα!

Κάπου εκεί να σου πω την αλήθεια υπολόγιζα κ εγώ να σου πω την αλήθεια........



#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2016 - 15:57

Αν το δωσεις θα πρεπει να το πουλησεις την τιμη που πωλειται ενα αριστο τηλεφωνο μειον το κσστος επισκευης...Απο οτι βλεπω πωλειται χωρις το παραμικρο περιπου 600-650....Κοστος επισκευης 190 ευρω...Οποτε το δινεις 410 με 450 περιπου....Χοντρικα!

450 με σπασμένη οθόνη? Ποιο θύμα ψάχνετε να το αγοράσει? Δεν θα το αγοράσει κανείς για να μην χάνετε χρόνο και κόπο. Πρέπει να κατεβεί πολύ παρακάτω η τιμή.

Πουλάω και εγώ το 6αρη 64gb επειδή το κρατούσα εγώ 399 πιστεύεις θα το αγοράσει κανείς? Για να σε προλάβω ΟΧΙ!



#6   koutrouj

koutrouj

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2016 - 16:12

450 με σπασμένη οθόνη? Ποιο θύμα ψάχνετε να το αγοράσει? Δεν θα το αγοράσει κανείς για να μην χάνετε χρόνο και κόπο. Πρέπει να κατεβεί πολύ παρακάτω η τιμή.

Πουλάω και εγώ το 6αρη 64gb επειδή το κρατούσα εγώ 399 πιστεύεις θα το αγοράσει κανείς? Για να σε προλάβω ΟΧΙ!

Ε τότε για πες μας εσύ την γνώμη σου για την τιμή φίλε μου για 6S Plus 64.



#7   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2016 - 16:21

Όταν αγοράζεις κάτι σύμφωνα με τον άγραφο νόμο της αγοράς από την πρώτη μέρα έχεις χάσει ένα ποσό. Από το να αγοράσεις κινητό σπίτι αυτοκίνητο. Έπειτα έχει βγει νέο μοντέλο το οποίο συνεκτιμάται και αυτό. Εν συνεχεία μετράνε τα οποιαδήποτε σημάδια εάν έχει ή και οι αμυχές, στο μπλέντερ της πώλησης μπαίνει και ο χρόνος που ήσουν κάτοχος μαζί με την εγγύηση σου. Και επειδή το τηλέφωνο έσπασε η οθόνη δεν είσαι πια μέσα στην εγγύηση θες δεν θες. Άρα ένας που το πουλάει το συγκριμένο τηλέφωνο ίδιο με το δικό σου με οθόνη δίχως πρόβλημα πόσο πρέπει να το πουλήσει 50 ευρώ κάτω? Πάλι δεν θα το αγοράσει κανείς. Γιατί να επιλέξει κάποιος το δικό σου το τηλέφωνο και όχι κάποιου με οθόνη που δεν είναι σπασμένη και αυτουνού να είναι μέσα στην εγγύηση :huh:

 

 

Εάν θες να το κρατήσεις στα 450 ευρώ έτσι όπως λες και να μην το αγοράσει κανείς είναι δικαίωμα σου. Μπήκα να σου πω αλήθειες και όχι να σε δουλέψω και να σου πω παραμύθια. Άκουσε ότι σου είπε ο Πάρις έχεις ένα αξιόλογο τηλέφωνο. Θα το πας isquare θα το φτιάξεις και θα συνεχίσεις να ζεις μέσα στην εγγύηση. Και αν οποιοαδήποτε στιγμή θελήσεις να πουλήσεις θα πουλήσεις σε πολύ καλύτερη τιμή από ότι αν το έδινες ως σπασμένη συσκευή. Το έκανα και εγώ ίδιος σε Iphone 3g και πλήρωσα στην vodafone 170 ευρώ τότε.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 27/10/2016 - 16:29


#8   koutrouj

koutrouj

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2016 - 16:38

Όταν αγοράζεις κάτι σύμφωνα με τον άγραφο νόμο της αγοράς από την πρώτη μέρα έχεις χάσει ένα ποσό. Από το να αγοράσεις κινητό σπίτι αυτοκίνητο. Έπειτα έχει βγει νέο μοντέλο το οποίο συνεκτιμάται και αυτό. Εν συνεχεία μετράνε τα οποιαδήποτε σημάδια εάν έχει ή και οι αμυχές, στο μπλέντερ της πώλησης μπαίνει και ο χρόνος που ήσουν κάτοχος μαζί με την εγγύηση σου. Και επειδή το τηλέφωνο έσπασε η οθόνη δεν είσαι πια μέσα στην εγγύηση θες δεν θες. Άρα ένας που το πουλάει το συγκριμένο τηλέφωνο ίδιο με το δικό σου με οθόνη δίχως πρόβλημα πόσο πρέπει να το πουλήσει 50 ευρώ κάτω? Πάλι δεν θα το αγοράσει κανείς. Γιατί να επιλέξει κάποιος το δικό σου το τηλέφωνο και όχι κάποιου με οθόνη που δεν είναι σπασμένη και αυτουνού να είναι μέσα στην εγγύηση :huh:

 

 

Εάν θες να το κρατήσεις στα 450 ευρώ έτσι όπως λες και να μην το αγοράσει κανείς είναι δικαίωμα σου. Μπήκα να σου πω αλήθειες και όχι να σε δουλέψω και να σου πω παραμύθια. Άκουσε ότι σου είπε ο Πάρις έχεις ένα αξιόλογο τηλέφωνο. Θα το πας isquare θα το φτιάξεις και θα συνεχίσεις να ζεις μέσα στην εγγύηση. Και αν οποιοαδήποτε στιγμή θελήσεις να πουλήσεις θα πουλήσεις σε πολύ καλύτερη τιμή

Όλα αυτά καλά φίλε μου και τα γνωρίζω όλα άλλα συγκεκριμένη απάντηση επί της τιμής δεν μου έδωσες.

Τώρα όσων αφορά τα υπόλοιπα θα σου πω το εξής : Πρώτον το τηλέφωνο συνεχίζει κανονικά να είναι μέσα στην εγγύηση του εφόσον γίνει η επισκευή από τον επίσημο αντιπρόσωπο που το στέλνει μάλιστα στο εξωτερικό σε Apple center για την επισκευή ( λογία της infoquest και όχι δικά μου). Δεύτερον όταν το τηλέφωνο καινούργιο έχει περίπου στα 670 Ευρώ καινούργιο δεν είναι λογικό να το δώσεις 350 - 400 [ 670 - 190 (επισκευή οθόνης) - παλαιότητα ]εφόσον δεν έχει ούτε την παραμικρή άλλη γρατζουνιά η σημάδι ; Εκτός και αν θεωρείς ότι το λογικό είναι να το δώσω 100 Ευρώ σε κάποιον να δώσει και 190 να το φτιάξει και με 290 να έχει τηλέφωνο που θα είναι σαν να βγήκε μόλις από την συσκευασία.



#9   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 27/10/2016 - 16:45

Παδια ειναι απλα τα πραγματα και πνιγεστε σε μια κουταλια νερο!
Το τηλ θα το πουλησεις στην αξια ενος πενατου μετεχειρσμενου τηλεφωνου μειον την τιμη που θελει να επισκευαστει!
Δηλαδη ενα μετεχειρισμενο πενατο εχει περιπου 600....η οθονη θελει 200 να φτιαχτει....το δινεις 400 και θα το παρει ο αλλος σιγουρα....Γτ θα δωσει αλλα 200 και θα ειναι του κουτιου!
Ασε που μπορει καποιον να μην τον ενοχλει τοσο το ραγισμα απο τη στιγμη που ειναι λειτουργικο και θα γλιτωσει και 200 ευρω!
Ή και αλλη μια περιπτωση μπορει καποιος να εχει μονο 400 τωρα!Το αγοραζει και το φτιαχνει στο μελλον!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
XS Max 256 Gb Space Gray

#10   koutrouj

koutrouj

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2016 - 16:49

Παδια ειναι απλα τα πραγματα και πνιγεστε σε μια κουταλια νερο!
Το τηλ θα το πουλησεις στην αξια ενος πενατου μετεχειρσμενου τηλεφωνου μειον την τιμη που θελει να επισκευαστει!
Δηλαδη ενα μετεχειρισμενο πενατο εχει περιπου 600....η οθονη θελει 200 να φτιαχτει....το δινεις 400 και θα το παρει ο αλλος σιγουρα....Γτ θα δωσει αλλα 200 και θα ειναι του κουτιου!
Ασε που μπορει καποιον να μην τον ενοχλει τοσο το ραγισμα απο τη στιγμη που ειναι λειτουργικο και θα γλιτωσει και 200 ευρω!
Ή και αλλη μια περιπτωση μπορει καποιος να εχει μονο 400 τωρα!Το αγοραζει και το φτιαχνει στο μελλον!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σε βρίσκω πολύ σωστό φίλε μου γι αυτό και θεωρώ πιο ελκυστικό ακόμα να το δώσω γύρω στα 350 και να είναι ακόμα πιο ικανοποιημένος αυτός που θα το πάρει (αν τελικά δεν το φτιάξω). Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για την γνώμη σου.



#11   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/10/2016 - 16:50

Δηλαδή θα έχει κάποιος δυο επιλογές και θες να μας πεις ότι θα διαλέξει αυτή που έχει σπασμένη οθόνη; Και λογικά να το σκεφτείς δεν υφίσταται. Όπως επίσης δεν υφίσταται και το 600-650€. Άσε τα νούμερα στις αγγελίες. Μάξιμουμ να πάρει 570€ για το συγκεκριμένο μοντέλο.

#12   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 27/10/2016 - 16:53

Δηλαδή θα έχει κάποιος δυο επιλογές και θες να μας πεις ότι θα διαλέξει αυτή που έχει σπασμένη οθόνη; Και λογικά να το σκεφτείς δεν υφίσταται. Όπως επίσης δεν υφίσταται και το 600-650€. Άσε τα νούμερα στις αγγελίες. Μάξιμουμ να πάρει 570€ για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Ρε φιλε ασχολουμαι με τα οικονομικα και ειναι ο νομος της αγορας και της ζητησης....Μην κολλαει το μυαλο σου σε εναν που θελει να αγορασει ενα πενατο κινητο και τελος!Αυτη ειναι η μια κατηγορια!

Υπαρχει η κατηγορια που δεν εχει χρηματα και παιρνει με 200 ευρω λιγοτερα ενα πληρως λειτουργικο κινητο...

Οπως υπαρχει και η κατηγορια που δεν εχει τωρα αλλα εχει την επιλογη οποτε θελει στο μελλον να σταξει 200 ευρω και να το φτιαξει!

Ασε που εγω θα προτιμουσα να παρω ενα με σπασμενη οθονη αλλα αψογο το υπολοιπο απο γρατζουνιες και να εδινα 200 και να το εχω κουτα παρα ενα με 600 με γρατζουνιες πχ στο μπεζελ αλλα πενατη αθονη!

Ελπιζω να καταλαβες οτι δεν υπαρχει μια κατηγορια ανθρωπων...Αλλος το σκεφτεται αλλιως και δεν εχουν ολοι εναν τροπο σκεψης...


Τελευταία επεξεργασία από: georgioskio, 27/10/2016 - 16:55

XS Max 256 Gb Space Gray

#13   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2016 - 17:00

Συγγνωμη γιατι θα τρελαθουμε. Δηλαδη ενας στο ιδιο τηλεφωνο και με εγγυηση ποσο θα το πουλησει; 570 και αν ναι γιατι να μην δωσει αλλα 100 και να το παρει καινουργιο; Τοσο μαζοχισμος στο να παρει καποιος μεταχειρισμενο;

Λες να το πουλησει 450 και να δωσει καποιος 200 ευρω να το φτιαξει και αφου ξερεις την αγορα 450 συν 200 μας κανει 650 αρα παει και παιρνει καρφι καινουργιο.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 27/10/2016 - 17:03


#14   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 27/10/2016 - 17:03

τα 100 ευρω ειναι 100 ευρω...Για να σου λυθει η απορια σε αυτο που λες σου λεω οτι εγω πουλησα το Galaxy S6 270 ευρω ενω το πουλανε καινουργιο στα σκρουτζομαγαζα 360 (Και το δικο μου αγορασμενο επισης απο σκρουτζ στα 450...)

Σε πληροφορω μεσα σε 10 ωρες οπου και το εδωσα μ πηραν τηλ 6 ατομα...

Θελω να πω οτι δεν ειναι ενας τροπος σκεψης και για αλλους ακομα και τα 100 ευρω εχουν αξια και τα σκεφτονται...


XS Max 256 Gb Space Gray

#15   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2016 - 17:07

Διαφωνω το συγκεκριμενο τηλεφωνο αν βρεθει θυμ αγοραστης και το παρει 450 ανευ εγγυησης θελει αλλα 200 να το σενιαρει αρα θα πρεπει να δωσει 650 και δεν παει να το παρει απο το σκρουτζ στα 650 το πλας; Θελει δελεαρ και ή θα κατεβει προς τα κατω η τιμη ή θα το φτιαξει και θα το κρατησει. Για μενα το τελευταιο σεναριο ειναι και το πιο ρεαλιστικο. Ακομα καο 4050 να το βαλει θα αναγκαστει στο τελος να το δωσει 300 350 και πολλα λεω για ανευ εγγυησης με σπασμενη οθονη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες