Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2056   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:12

Μέχρι τώρα φοβόμασταν μην μας κλέψουν την συσκευή και μας κόψουν και κανα δάκτυλο για το αποτύπωμα.... πλέον θα φοβόμαστε μην μας "πάρουν" το κεφάλι.  :lol:  :D


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 14/09/2017 - 17:12

Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2057   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:13

Εγώ πάντως προσπαθώ να φανταστώ τον εαυτό μου να προσπαθεί να ξεκλειδώσει το κινητό, βλέποντας το, και έχοντας το δίπλα μου στο κάθισμα, να μη φαίνεται, σε μία επαγγελματική σύσκεψη.



Οοοοοοχι φιλε μου, εχεις ιφον, δε θα το κρυβεις!! Ψηλα!! Σημαια! λολ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#2058   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:14

Και τα Public - Πλαίσιο φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2059   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:21

Μία είδηση που "πέρασε στα ψιλά γράμματα" της παρουσίασης των iPhone X και iPhone 8 / Plus είναι η υποστήριξη του παγκόσμιου δορυφορικού συστήματος πλοήγησης Galileo από τα νέα smartphones της Apple!

iPhone X - iPhone 8 / Plus


Cellular and Wireless: GPS, GLONASS, Galileo, and QZSS


To Galileo είναι ένα σύστημα παγκόσμιας δορυφορικής πλοήγησης (GNSS) από την Ευρωπαϊκή Ένωση και τον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Διαστήματος το οποίο έχει λάβει την ονομασία του από τον Ιταλό αστρονόμο Γαλιλαίο Γαλιλέι, τον "πατέρα" της σύγχρονης αστρονομίας.

Αποτελεί την ευρωπαϊκή εκδοχή του αμερικανικού «Παγκόσμιου Συστήματος Εντοπισμού Θέσης» (GPS) και του ρωσικού Glonass και αποτελεί το πρώτο μη στρατιωτικό δορυφορικό σύστημα πλοήγησης. Θα είναι συμβατό με το αμερικανικό και το ρωσικό σύστημα, αλλά θα παραμένει ανεξάρτητο από αυτά.

Χάρη στον εντοπισμό θέσης σε πραγματικό χρόνο με απόκλιση 1 μέτρου ή και λιγότερο, το Galileo είναι ακριβέστερο από το GPS.
Behind the Scenes...

#2060   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:30

Εγώ πάντως προσπαθώ να φανταστώ τον εαυτό μου να προσπαθεί να ξεκλειδώσει το κινητό, βλέποντας το, και έχοντας το δίπλα μου στο κάθισμα, να μη φαίνεται, σε μία επαγγελματική σύσκεψη.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το μεγάλο στοίχημα θα είναι στα γυαλιά ηλίου. Στην Ελλάδα έχουμε 300 ημέρες ηλιοφάνεια το χρόνο 


Big things have small beginnings

#2061   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:33

Βρε παιδιά γιατί τόση απαξίωση με το face id, στην ανάγκη περνάς πολλαπλά πρόσωπα, με γυαλιά, με μούσια κοκ. Αν και θα είναι ούτως ή άλλως έξυπνο όπως έδειξαν στην παρουσίαση.



#2062   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:39

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε κάτι πολύ καλό (στη τιμή), σχετικά με το iPhone X την Black Friday και την Cyber Monday? Μερικές προβλέψεις πάντως λένε μόνο για 5% κάτω! <_<


Ούτε black ούτε σε green...


Sent from my iPad using Tapatalk

#2063   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:39

Χρήσιμη προσθήκη αυτή του Galileo. Εγώ ένα πράγμα παρατήρησα πάντως με τα gestures του iphone x και την αλληλεπίδραση που φέρνουν. Blackberry 10 os revisited, το οποίο ήταν και είναι απίστευτο λειτουργικό αλλά η έλλειψη εφαρμογών και το καθυστερημένο λανσάρισμα το κατέστρεψε. Αν κινηθεί σε τέτοια κατεύθυνση η apple εκτός του x και σε αλλά μελλοντικά iphone (πράγμα άρρηκτα συνδεδεμένο με την κατάργηση του Touch ID και την υιοθέτηση του face id, εφόσον του χρόνου δεν προσθέσει άλλη δικλείδα ασφαλείας για το κλείδωμα-ξεκλείδωμα του τηλεφώνου) τότε πιστεύω κινείται στην σωστή κατεύθυνση, αλλά όσο "δυνατά" από άποψη specs είναι τα προηγούμενα μοντέλα (ακόμα και το 8 κ 8 plus) θα τεθούν στο περιθώριο εκ των πραγμάτων λόγω Touch ID, εκτός και αν εισαγάγει σε αυτά τα gestures. Ιδωμεν. Έν κατακλείδι είμαι σκεπτικός όσον αφορά την απόκτηση του x ( για 8/8 plus ούτε λόγος) γιατί θα ήθελα να δοκιμαστεί και να αποκτήσω τη δεύτερη πιο βελτιωμένη version - x2 η όπως θα το λένε του χρόνου. Αλλά να πω την αμαρτία μου το x στα μάτια μου είναι πανέμορφο..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: enwsiths, 14/09/2017 - 17:43


#2064   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:40

Βρε παιδιά γιατί τόση απαξίωση με το face id, στην ανάγκη περνάς πολλαπλά πρόσωπα, με γυαλιά, με μούσια κοκ. Αν και θα είναι ούτως ή άλλως έξυπνο όπως έδειξαν στην παρουσίαση.

Καμία απαξίωση. Την ευκαιρία του θα την πάρει το Face ID και ότι έχει να δείξει θα το δείξει. Ότι δημοσιεύουμε είναι απλά εικασίες.

 

Το σίγουρο είναι ότι δεν μπορείς να εισάγεις πάνω από μια φορά το πρόσωπο σου και ότι δεν λειτουργεί με κλειστά μάτια.

 

Ένας polarized φακός μπλοκάρει την υπέρυθρη ακτινοβολία και εκεί γεννάται το ερώτημα. :)


Big things have small beginnings

#2065   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:49

Καμία απαξίωση. Την ευκαιρία του θα την πάρει το Face ID και ότι έχει να δείξει θα το δείξει. Ότι δημοσιεύουμε είναι απλά εικασίες.

 

Το σίγουρο είναι ότι δεν μπορείς να εισάγεις πάνω από μια φορά το πρόσωπο σου και ότι δεν λειτουργεί με κλειστά μάτια.

 

Ένας polarized φακός μπλοκάρει την υπέρυθρη ακτινοβολία και εκεί γεννάται το ερώτημα. :)

Ναι έχει λογική αυτό που λες μιας και απαιτείται να το κοιτάξεις.

Με βάση την παρουσίαση ανέφεραν ότι το face id μαθαίνει το πρόσωπο και τις αλλαγές. Μένει να το δούμε στην πράξη.



#2066   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 14/09/2017 - 17:52

Χρήσιμη προσθήκη αυτή του Galileo. Εγώ ένα πράγμα παρατήρησα πάντως με τα gestures του iphone x και την αλληλεπίδραση που φέρνουν. Blackberry 10 os revisited, το οποίο ήταν και είναι απίστευτο λειτουργικό αλλά η έλλειψη εφαρμογών και το καθυστερημένο λανσάρισμα το κατέστρεψε. Αν κινηθεί σε τέτοια κατεύθυνση η apple εκτός του x και σε αλλά μελλοντικά iphone (πράγμα άρρηκτα συνδεδεμένο με την κατάργηση του Touch ID και την υιοθέτηση του face id, εφόσον του χρόνου δεν προσθέσει άλλη δικλείδα ασφαλείας για το κλείδωμα-ξεκλείδωμα του τηλεφώνου) τότε πιστεύω κινείται στην σωστή κατεύθυνση, αλλά όσο "δυνατά" από άποψη specs είναι τα προηγούμενα μοντέλα (ακόμα και το 8 κ 8 plus) θα τεθούν στο περιθώριο εκ των πραγμάτων λόγω Touch ID, εκτός και αν εισαγάγει σε αυτά τα gestures. Ιδωμεν. Έν κατακλείδι είμαι σκεπτικός όσον αφορά την απόκτηση του x ( για 8/8 plus ούτε λόγος) γιατί θα ήθελα να δοκιμαστεί και να αποκτήσω τη δεύτερη πιο βελτιωμένη version - x2 η όπως θα το λένε του χρόνου. Αλλά να πω την αμαρτία μου το x στα μάτια μου είναι πανέμορφο..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Συμφωνώ ,ακριβώς (μα ακριβώς) ίδιο gesture με το os 10 της blackberry (όλα με swipe) έτος 2013 .

Έχω ακόμη συσκευή με os 10 και είναι ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χερια μου.

Multitasking ,ολα με swipe ,οπως ακριβώς το iPhone X

Δυστυχώς η blackberry είχε την ευκαιρία ...αλλα την έχασε :(

H apple εκεί που έχει φτάσει πλέον το παλιο το παρουσιάζει ως καινοτομία και αυτό ο κόσμος το δέχεται - και το πιστεύει (μαγκιά της)

Πιστεύω τέλος πως πάντα κατά βάθος η apple ,σεβοταν την blackberry και την κρυφό ακολουθούσε .


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#2067   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 14/09/2017 - 18:01

Συμφωνώ ,ακριβώς (μα ακριβώς) ίδιο gesture με το os 10 της blackberry (όλα με swipe) έτος 2013 .
Έχω ακόμη συσκευή με os 10 και είναι ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χερια μου.
Multitasking ,ολα με swipe ,οπως ακριβώς το iPhone X
Δυστυχώς η blackberry είχε την ευκαιρία ...αλλα την έχασε :(
H apple εκεί που έχει φτάσει πλέον το παλιο το παρουσιάζει ως καινοτομία και αυτό ο κόσμος το δέχεται - και το πιστεύει (μαγκιά της)
Πιστεύω τέλος πως πάντα κατά βάθος η apple ,σεβοταν την blackberry και την κρυφό ακολουθούσε .

Ενώ τα παλιά μου κινητά τα πουλάω, τα blackberry είναι ΠΑΝΤΑ τα μόνα που κρατάω, από το πρώτο μου bold 9000 μέχρι το τελευταίο passport (το οποίο ακόμα λειτουργώ σαν δεύτερο). Αυτό που λες ότι η apple σεβόταν την blackberry το πιστεύω ακράδαντα και εάν η apple πάει σε μονοπάτια gesture based os, μόνο κερδισμένη να βγει μπορεί από αυτή τη μετάβαση. Και αυτό γιατί ήδη το iOS είναι ένα πλήρες mobile os , ίσως ειναι περισσότερο κλειδαμπαρωμένο και σου αφήνει λιγότερες ελευθερίες σε σχέση με αλλα (εξ'ου και τα jailbreak) αλλά δεν παύει να είναι το καλύτερο (ολοκληρωμένο) λειτουργικό αυτή τη στιγμή κατά την ταπεινή μου άποψη.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: enwsiths, 14/09/2017 - 18:03


#2068   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 14/09/2017 - 18:03

Πιστεύω με τις κοπέλες πως το face ID θα έχει πρόβλημα με τη νύχτα και με την επόμενη μέρα χα χα χα!!


On_6s

@CaLi@


#2069   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 14/09/2017 - 18:04

Πιστεύω με τις κοπέλες πως το face ID θα έχει πρόβλημα με τη νύχτα και με την επόμενη μέρα χα χα χα!!


On_6s

Χαχαχαχ στάνταρ αυτό... Ίσως ρίχνουμε στο iphone λίγη μπύρα, να τις βλέπει αλλιώς...


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: enwsiths, 14/09/2017 - 18:13


#2070   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/09/2017 - 18:11

Πιστεύω με τις κοπέλες πως το face ID θα έχει πρόβλημα με τη νύχτα και με την επόμενη μέρα χα χα χα!!


On_6s


Χαχα!

Εγω παντως ενος φιλου στη δουλεια του ξεκλειδωνα το lg με facemalakia. Περιμενω να τεσταρω το 10αρι τωρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες