Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2341   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 06/10/2017 - 19:16

Μάλλον δεν πάνε καλά οι πωλήσεις του 8/8+

 

http://www.public.gr...e-trade-n-save/

Μου ήρθε πριν από λίγο σε mail αυτό και για μένα κάτοχο του 7 Plus 256GB JetBlack (ξέρω ότι δεν παίζει ρόλο το χρώμα αλλά το γράφω για συναισθηματικούς λόγους χαχα), το 450€ που μου "αγοράζει" το κινητό είναι απλά ΣΚΟΤΩΜΑ και ΚΛΕΨΙΜΟ όσο δεν πάει...!!!

 

Αν το βάλω αγγελία νομίζω ότι το λιγότερο που μπορεί να πιάσει θα είναι τουλάχιστον 800+.

 

Νομίζω ότι μάλλον ψάχνουν τα κορόιδα, κορόιδα...!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2342   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/10/2017 - 20:34

Μου ήρθε πριν από λίγο σε mail αυτό και για μένα κάτοχο του 7 Plus 256GB JetBlack (ξέρω ότι δεν παίζει ρόλο το χρώμα αλλά το γράφω για συναισθηματικούς λόγους χαχα), το 450€ που μου "αγοράζει" το κινητό είναι απλά ΣΚΟΤΩΜΑ και ΚΛΕΨΙΜΟ όσο δεν πάει...!!!

 

Αν το βάλω αγγελία νομίζω ότι το λιγότερο που μπορεί να πιάσει θα είναι τουλάχιστον 800+.

 

Νομίζω ότι μάλλον ψάχνουν τα κορόιδα, κορόιδα...!!!

 

Περίμενες τίποτα διαφορετικό από το public? Εδώ όταν έχει εκπτώσεις ανεβάζουν τις τιμές και πουλάνε και ιστορία τι να λέμε...



#2343   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2017 - 20:49

Για μένα που εχω 4 συσκευές iPhone στο συρτάρι μου (ήτοι δεν μπαίνω στην διαδικασία να πωλήσω την προηγούμενη συσκεύη μου κάθε φορα που αγοράζω ένα επόμενο μοντελο ) και τώρα χρησιμοποιώ το 6s 64Gb ειναι πολύ δελεαστικό. Έστω και έτσι (με τις, στα όρια του κλεψιμάτος, τιμές που προσφέρει το public για το trade) θα πάρω 265 ευρώ, τα οποία κι αυτά θα "χαθούν" στοιβαγμένα ως πέμπτη συσκευή στο συρτάρι με τα προηγουμένα τέσσερα.

Η (μεγάλη) πλάκα είναι ότι όλα τα τηλέφωνα μου ειναι στα όρια του άριστου, επειδή ποτέ δεν εχω χρησιμοποιήσει τηλέφωνό μου, πριν του βάλω κατευθείαν απο το unboxing, heavy duty θήκη και ζελατίνα ή tempered glass μπροστά.

Αυτό όμως που με ενοχλεί είναι ότι δεν μπορώ να εχω την προηγούμενη συσκευή μου για ένα μεταβατικό στάδιο μαζί με την καινούργια καθώς θα πρέπει να εχω πάρει back up και σβήσει τα πάντα από το 6s και να το εχω κάνει set up as new, πριν καν πάρω το 8+ στα χέρια μου.

Τελευταία επεξεργασία από: PanosI, 06/10/2017 - 20:53


#2344   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/10/2017 - 09:56

Για μένα που εχω 4 συσκευές iPhone στο συρτάρι μου (ήτοι δεν μπαίνω στην διαδικασία να πωλήσω την προηγούμενη συσκεύη μου κάθε φορα που αγοράζω ένα επόμενο μοντελο ) και τώρα χρησιμοποιώ το 6s 64Gb ειναι πολύ δελεαστικό. Έστω και έτσι (με τις, στα όρια του κλεψιμάτος, τιμές που προσφέρει το public για το trade) θα πάρω 265 ευρώ, τα οποία κι αυτά θα "χαθούν" στοιβαγμένα ως πέμπτη συσκευή στο συρτάρι με τα προηγουμένα τέσσερα.

Η (μεγάλη) πλάκα είναι ότι όλα τα τηλέφωνα μου ειναι στα όρια του άριστου, επειδή ποτέ δεν εχω χρησιμοποιήσει τηλέφωνό μου, πριν του βάλω κατευθείαν απο το unboxing, heavy duty θήκη και ζελατίνα ή tempered glass μπροστά.

Αυτό όμως που με ενοχλεί είναι ότι δεν μπορώ να εχω την προηγούμενη συσκευή μου για ένα μεταβατικό στάδιο μαζί με την καινούργια καθώς θα πρέπει να εχω πάρει back up και σβήσει τα πάντα από το 6s και να το εχω κάνει set up as new, πριν καν πάρω το 8+ στα χέρια μου.

Εσύ είσαι φαινόμενο.
Μαζεύεις πρικα που έλεγαν και οι παλαιοί.

Nikos

#2345   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2017 - 11:10

Εσύ είσαι φαινόμενο.
Μαζεύεις πρικα που έλεγαν και οι παλαιοί.

Nikos



Κοίταξε να δεις. Όλα έχουν μια λογική.

Καταρχάς δεν αλλάζω ποτέ συσκευή κάθε χρόνο. Τις κρατάω 2 ή και 3 χρόνια. Οποτε η τιμη τους έχει παει στα τάρταρα. Έτσι δεν μπαίνω στην "ταλαιπωρία " της πώλησης, τα γνωστά τηλέφωνα, παζάρια (κόψε μου 5 ευρώ κόψε μου 10 ευρώ κλπ), ραντεβού, τρεξίματα χωρίς λόγο.

Στην συνέχεια ποτέ δεν παίρνω την επιδότηση από τον πάροχο κινητής για νέα συσκευή αλλά πάντα παίρνω εκπτωση στο πάγιο, η οποία (με τα γνωστά κόλπα του περιγράφονται σε αλλο νήμα) ειναι πάντοτε γενναία.

Ετσι με τούτα και με κείνα, μένουν τα παλιά αϊφόνια στο συρτάρι ;)


Sent from my iPad using Tapatalk

#2346   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 07/10/2017 - 11:15

Κοίταξε να δεις. Όλα έχουν μια λογική.

Καταρχάς δεν αλλάζω ποτέ συσκευή κάθε χρόνο. Τις κρατάω 2 ή και 3 χρόνια. Οποτε η τιμη τους έχει παει στα τάρταρα. Έτσι δεν μπαίνω στην "ταλαιπωρία " της πώλησης, τα γνωστά τηλέφωνα, παζάρια (κόψε μου 5 ευρώ κόψε μου 10 ευρώ κλπ), ραντεβού, τρεξίματα χωρίς λόγο.

Στην συνέχεια ποτέ δεν παίρνω την επιδότηση από τον πάροχο κινητής για νέα συσκευή αλλά πάντα παίρνω εκπτωση στο πάγιο, η οποία (με τα γνωστά κόλπα του περιγράφονται σε αλλο νήμα) ειναι πάντοτε γενναία.

Ετσι με τούτα και με κείνα, μένουν τα παλιά αϊφόνια στο συρτάρι ;)


Sent from my iPad using Tapatalk


Παρε ενα τηλ και οτι τιμη σου πουνε ερχομαι σπιτι σου και τα αγοραζω! Και δωρο ζαμπονοτυροπιτα! Αν και ειμαι σιγουρος με τις τιμες που θα ακουσεις θα πεις: αστα καλυτερα στο συρταρι... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#2347   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/10/2017 - 11:31

Μάλλον δεν πάνε καλά οι πωλήσεις του 8/8+
 
http://www.public.gr...e-trade-n-save/

Καθε χρονο ετσι κανουν...
Το θεμα ειναι οτι οι τιμες που προσφερουν κυμαινονται περιπου στο μισο της αξιας που εχουν οι συσκευες!


#2348   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/10/2017 - 12:19

http://blog.public.g...medium=homepage

αμα θες ολοκληρη, ακέραιη και άθικτη οθόνη να πάρεις το 8. Προφανως του Χ θα είναι σπασμένη και με γρατζουνιές!  :laugh:  :D  :lol:  Δεν πρέπει να έχουν πουλήσει τίποτα...


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 07/10/2017 - 12:20


#2349   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2017 - 12:36

Άραγε συμβαίνουν κ στο εξωτερικό αυτα τα κόλπα;

#2350   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/10/2017 - 13:35

Δεν ξέρω άλλα όσοι γράφουν στο blog για την τεχνολογία είναι το λιγότερο τραγικοί. Όταν σε άρθρο για το iOS 11 και το Oreo σου γράφει ως τις 2 πιο σημαντικές προσθήκες το AR και την πληρωμή μέσω imessage λες και έχουμε Apple Pay στην Ελλάδα καταλαβαίνεις ότι κάπου αλλού ζούνε εκεί μέσα.



#2351   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 07/10/2017 - 15:56

http://blog.public.g...medium=homepage

αμα θες ολοκληρη, ακέραιη και άθικτη οθόνη να πάρεις το 8. Προφανως του Χ θα είναι σπασμένη και με γρατζουνιές! :D Δεν πρέπει να έχουν πουλήσει τίποτα...

Πω ρε φίλε τι λες τωρα...Δεν περίμενα κάτι τέτοιο από μια υποτίθεται σοβαρή αλυσίδα καταστημάτων για να πουλήσουν τα 7s-8. Πιστεύω ότι αναπόφευκτα οι πωλήσεις των συγκεκριμενων μοντέλων θα είναι χαμηλές αφού οι διαφορές με το χ είναι χτυπητες και επισκιαζουν την εμπειρία χρήσης αφενός λόγω της οθόνης και αφετέρου λόγω της αλληλεπιδρασης με το κινητο μέσω του ui και της έλλειψης touchid και της προσθήκης του faceid. Γιατί δεν θα δώσει κάποιος φέτος πχ 1000 ευρώ να πάρει το 8plus (το οποίο αδιαφισβητητα είναι δυνατό κινητο) και του χρόνου αν ακολουθήσει στο χ2 (η όπως αλλιώς θα λένε το επόμενο iphone) το ίδιο στυλ με τα swipes, θα είναι ξεπερασμενο στον τομέα αλληλεπιδρασης με το κινητό...

Sent from my Passport using Tapatalk

#2352   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/10/2017 - 20:41

Έχει κι άλλα ωραία στο συγκεκριμένο post.

"Αν και η Apple συνεχίζει να πλέκει εγκώμια για το Face ID, τίποτα δεν εγγυάται πως, όταν αρχίσουν να το χρησιμοποιούν εκατομμύρια χρήστες, δεν θα βγούν προβλήματα τα όποία δεν φάνηκαν στο εργαστήριο."

Μέσα σε μία πρόταση βγάζουν την Apple άχρηστη χωρίς να τους απασχολεί ιδιαίτερα ότι το iPhone 8 που προσπαθούν να πουλήσουν ανήκει στην ίδια ακριβώς εταρεία. Ειδικά τα bold είναι όλα τα λεφτά. Όταν βγει το Χ τι θα γράψουν? Ότι δεν έχει θέμα, ότι είναι καλύτερο, πως θα μαζέψουν όλο αυτό το χάλι? Προσωπικά αν ήμουν infoquest θα τους είχα κάνει χοντρό θέμα.


Και για να επανέλθουμε εθεάθη το κινητό που δεν έχει ολόκληρη, άθικτη και ακέραιη οθόνη με βίντεο αυτή την φορά:

https://www.reddit.c..._x_in_the_wild/



#2353   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2017 - 22:57

Έχει κι άλλα ωραία στο συγκεκριμένο post.
"Αν και η Apple συνεχίζει να πλέκει εγκώμια για το Face ID, τίποτα δεν εγγυάται πως, όταν αρχίσουν να το χρησιμοποιούν εκατομμύρια χρήστες, δεν θα βγούν προβλήματα τα όποία δεν φάνηκαν στο εργαστήριο."
Μέσα σε μία πρόταση βγάζουν την Apple άχρηστη χωρίς να τους απασχολεί ιδιαίτερα ότι το iPhone 8 που προσπαθούν να πουλήσουν ανήκει στην ίδια ακριβώς εταρεία. Ειδικά τα bold είναι όλα τα λεφτά. Όταν βγει το Χ τι θα γράψουν? Ότι δεν έχει θέμα, ότι είναι καλύτερο, πως θα μαζέψουν όλο αυτό το χάλι? Προσωπικά αν ήμουν infoquest θα τους είχα κάνει χοντρό θέμα.

Και για να επανέλθουμε εθεάθη το κινητό που δεν έχει ολόκληρη, άθικτη και ακέραιη οθόνη με βίντεο αυτή την φορά:
https://www.reddit.c..._x_in_the_wild/


Εισαι σε μια χώρα που η αγοραστική δύναμη παίζει σε συντριπτική πλειοψηφία στο Android. Εγώ θα περίμενα κάτι τέτοιο. Γράφεις και εκφράζεις ότι θέλει η πλειοψηφία του κοινού σου να διαβάσει. Και έχει και τις ανάλογες εμπειρίες (face recognition στο Android).
Εδώ κόσμος ακόμα κλαίγεται για το fingerprint sensor κάτω από την οθόνη that never was και γελάνε και οι κότες όταν ξεκάθαρα το παιχνίδι έχει πάει άλλου.

#2354   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/10/2017 - 00:43

Εισαι σε μια χώρα που η αγοραστική δύναμη παίζει σε συντριπτική πλειοψηφία στο Android. Εγώ θα περίμενα κάτι τέτοιο. Γράφεις και εκφράζεις ότι θέλει η πλειοψηφία του κοινού σου να διαβάσει. Και έχει και τις ανάλογες εμπειρίες (face recognition στο Android).
Εδώ κόσμος ακόμα κλαίγεται για το fingerprint sensor κάτω από την οθόνη that never was και γελάνε και οι κότες όταν ξεκάθαρα το παιχνίδι έχει πάει άλλου.

Ναι αλλά από την στιγμή που επιλέγεις να έχεις τα προιόντα μιας εταιρείας στον κατάλογο σου και τα πουλάς στα μαγαζιά σου οφείλεις να σέβεσαι την ίδια σου την επιλογή και την επαγγελματική σχέση που έχεις αναπτύξει με την αντιπροσωπεία. Τωρα θα μου πεις πολλά ζητάω στην Ελλάδα και θα εχεις και δικιο.



#2355   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2017 - 01:06

Τα public δεχονται iphone με αλλαγμενη οθονη, home button , υπολειτουργει καμερα και αλλη μπαταρια; αποσυρση ή μεταπωληση τα κανουν;

Υπαρχιε αλλη χωρα εντος ευρωπης που να τα πουλαει κατω απο 900; Μπας και συμφερει να παρουμε το αεροπλανο να παμε 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες