Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

[ΕΛΗΞΕ] iPhone 6s 64GB - 499€ @Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Applakias

Applakias

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 22/11/2016 - 16:05

Μίλησα σήμερα με Cosmote τα πράγματα είναι όπως περιγράφονται παραπάνω. Εγώ την παραγγελία την έκανα πολύ νωρίς ίσως να ήμουν και από τους πρώτους. Παρόλα αυτά δεν με ενημέρωσαν ποτέ για την πορεία της , απλώς για μου ήρθε το αυτοματοποιημένο mail για επιβεβαίωση παραγγελίας. Σήμερα με δική μου πρωτοβουλία τους πήρα να ρωτήσω για την πορεία και εν ολίγοις με ενημέρωσαν ότι έχει εξαντληθεί ... 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/11/2016 - 16:30

Μίλησα σήμερα με Cosmote τα πράγματα είναι όπως περιγράφονται παραπάνω. Εγώ την παραγγελία την έκανα πολύ νωρίς ίσως να ήμουν και από τους πρώτους. Παρόλα αυτά δεν με ενημέρωσαν ποτέ για την πορεία της , απλώς για μου ήρθε το αυτοματοποιημένο mail για επιβεβαίωση παραγγελίας. Σήμερα με δική μου πρωτοβουλία τους πήρα να ρωτήσω για την πορεία και εν ολίγοις με ενημέρωσαν ότι έχει εξαντληθεί ... 

Αν φροντίζαν κιόλας να στείλουν μειλ οτι δεν υπάρχει ή οτι η παραγγελία δεν ισχύει....καλά θα ήταν



#33   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 22/11/2016 - 16:32

Μίλησα σήμερα με Cosmote τα πράγματα είναι όπως περιγράφονται παραπάνω. Εγώ την παραγγελία την έκανα πολύ νωρίς ίσως να ήμουν και από τους πρώτους. Παρόλα αυτά δεν με ενημέρωσαν ποτέ για την πορεία της , απλώς για μου ήρθε το αυτοματοποιημένο mail για επιβεβαίωση παραγγελίας. Σήμερα με δική μου πρωτοβουλία τους πήρα να ρωτήσω για την πορεία και εν ολίγοις με ενημέρωσαν ότι έχει εξαντληθεί ... 

Μπορεις να τους τρεξεις αμα θελεις απο την στιγμη που σου στειλαν mail επιβεβαιωσης , με τον συνηγορο του καταναλωτη. το ιδιο ειχαν κανει σε συμφορουμιτη στα public και στο τελος του δωσαν συσκευη! ψαχτο λιγο!



#34   Applakias

Applakias

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 22/11/2016 - 17:17

Μπορεις να τους τρεξεις αμα θελεις απο την στιγμη που σου στειλαν mail επιβεβαιωσης , με τον συνηγορο του καταναλωτη. το ιδιο ειχαν κανει σε συμφορουμιτη στα public και στο τελος του δωσαν συσκευη! ψαχτο λιγο!

Δεν πρόκειται να τους τρέξω , το γνωρίζω αυτό που λες λόγω επαγγέλματος. Εφόσον είδα την προσφορά είχα σκοπό να αγοράσω ενα 6ς για δεύτερο . Επειδή όμως έχω το 7 plus δεν φλέγομαι κιόλας.. Τα παραπάνω τα έγραψα για τα υπόλοιπα άτομα που βρήκαν μια καλή ευκαιρία να αναβαθμίσουν το κινητό τους σε μια πολύ καλή συσκευή σε  "προσιτή" -ας πούμε-  τιμή.



#35   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 22/11/2016 - 17:48

Παρελαβα σημερα ασημι.
Μην ψαχνεστε για φασαριες.. Παρτε το σε αυτη τη φανταστικη τιμη και ας ειναι και ροζ

#36   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 22/11/2016 - 17:49

Δεν πρόκειται να τους τρέξω , το γνωρίζω αυτό που λες λόγω επαγγέλματος. Εφόσον είδα την προσφορά είχα σκοπό να αγοράσω ενα 6ς για δεύτερο . Επειδή όμως έχω το 7 plus δεν φλέγομαι κιόλας.. Τα παραπάνω τα έγραψα για τα υπόλοιπα άτομα που βρήκαν μια καλή ευκαιρία να αναβαθμίσουν το κινητό τους σε μια πολύ καλή συσκευή σε  "προσιτή" -ας πούμε-  τιμή.

αν εισαι καλυμενος σιγουρα!! απλα το ειπα στην περιπτωση που ηθελες να αλλαξεις συσκευη και στο χαλασαν!!



#37   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/11/2016 - 19:12

Ναι όμως δεν είναι μια πάρα πολύ έξυπνη κίνηση να μαζέψουν σε πολύ λίγο χρόνο ένα πολύ μα πολύ καλό πόσο για μια μέρα στο χρηματιστηριο και μετά επιστροφή τα χρήματα;;
Λέμε τώρα...

Αυτο θα λειτουργουσε αν ηταν τραπεζα!


#38   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/11/2016 - 20:01

Εμένα μόλις μου ήρθε ο αριθμός αποστολής απο ELTA. Παραγγελία Κυριακή μεσημέρι. Απ'ότι κατάλαβα, δεν τηρήθηκε καμμία σειρά προτεραιότητας στο σύστημα. Από insomnia, άτομα που έκαναν παραγγελία την Δευτέρα, παρέλαβαν σήμερα. Πολλοί απο εμάς που παρήγγειλαν Κυριακή, αποστάλθηκαν σήμερα και κάποιοι φάγανε άκυρα...

 

Παρακαλώ τους Admins να βάλουν ένα ΤΕΛΟΣ στον τίτλο...

Ευχαριστώ.


Τελευταία επεξεργασία από: SaFiS, 22/11/2016 - 20:03


#39   ioannidisphysio

ioannidisphysio

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2016 - 00:13

Θα ήθελα εν τάχει να σας αναφέρω τη δική μου περίπτωση που ίσως βοηθήσει κάποιο άλλο μέλος μελλοντικά.

 

Την Κυριακή το βράδυ βλέποντας την πρώτη ανάρτηση παρήγγειλα ένα 6s 64gb space grey 499€. Έγινε δέσμευση στην πιστωτική μου και ήρθε email με επιβεβαίωση παραγγελίας. Την Τρίτη επικοινώνησα και μου είπαν πως υπάρχει έλλειψη. Τους ανέφερα ΙΝΚΑ και συνήγορο του καταναλωτή και πως ήταν υποχρεωμένοι να μου βρουν το τηλέφωνο. Την Πέμπτη μου τηλεφωνούν λέγοντας πως υπάρχει έλλειψη και μου προτείνουν το 6 128gb στα 449€ και επιστροφή των 50€ ή ακύρωση και επιστροφή των 499€. Αρνούμαι λέγοντάς τους να επικοινωνήσουν μαζί μου τη Δευτέρα, αφού πρώτα ξαναμιλήσω με δικηγόρο για τις περαιτέρω ενέργειές μου. Τους κάνω μια τελική αντιπρόταση, το 6s 64gb σε άλλο χρώμα ή το 6s 128gb κάτω από 619€ που το έχουν στην προφορά τους. Σήμερα Παρασκευή στις 12 το μεσημέρι μου ξανατηλεφώνησαν αναφέροντάς μου πως βρέθηκε ένα τελευταίο 6s 64gb silver και εάν ενδιαφέρομαι ακόμη ή να ακυρώσουν την παραγγελία. Ζήτησα 10 λεπτά να το σκεφτώ και στο επόμενο τηλεφώνημα δέχτηκα το silver το οποίο θα παραλάβω όπως μου είπαν την Τρίτη. Τελικά εάν πιεστούν λιγάκι βρίσκουν αυτό που οφείλουν. Την Τρίτη θα σας ενημερώσω εάν το παραλάβω ή άδικα σας κούρασα.

 

Ελπίζω να βοήθησα κάποιον, γιατί όποτε χρειάστηκα βοήθεια την είχα άμεσα μέσω του iphonehellas.

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα.



#40   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 28/11/2016 - 17:31

Έτσι για την ιστορία,επειδή κι εγώ ήμουν ανάμεσα σε αυτούς που παρηγγειλα κανονικά αλλά μου ακύρωσαν την παραγγελία λόγω έλλειψης αποθεμάτων ,θα ήθελα να πω ότι μόλις με κάλεσαν από κοσμοτε και μου δώσανε δωροεπιταγή 200€ να εξαργυρωθεί σε οποιοδήποτε Γερμανό...Φυσικά νωρίτερα είχα συμπληρώσει τη φόρμα καταγγελιών-παραπόνων στο site τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#41   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/11/2016 - 20:04

Μπράβο παιδιά. Έτσι θέλει. Κυνήγι για να μπαίνουν στην θέση τους. Εγώ ήμουν από τους τυχερούς που παρέλαβα, αλλά αν μου έκαναν ιστορίες θα τους έκανα τα ίδια. Το είχα ξανακάνει με το 5s μου και το e-shop μετά από παραγγελία με λανθασμένη τιμή, σύμφωνα πάντα, με τα λεγόμενά τους. Και το τηλέφωνο μου έστειλαν και συγγνώμη μου ζήτησαν...






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες