Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Black Friday


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
287 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 22/11/2016 - 10:10

Καλημέρα σε όλους!!
Με αφορμή την ημέρα προσφορών την Παρασκευή 25/11/2016 άνοιξα αυτό το θέμα ώστε να αναφερθούν εδώ όλα τα μαγαζιά που θα συμμετέχουν.Εκτος του public και του Πλαισίου που μου έστειλαν mail,γνωρίζει κάποιος κι άλλες αλυσίδες που θα συμμετέχουν;
Επίσης έχω μια απορία:Θα γίνουν εκπτώσεις σε όλα τα είδη που πουλάνε ή μόνο σε επιλεγμένα ήδη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 22/11/2016 - 10:17

προσφορες black friday εχει και το gearbest.



#3   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/11/2016 - 10:42

εμενα μου ήρθε αυτό το mail   https://www.parallel...-friday-bundle/  Καλημέρα!



#4   george07

george07

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/11/2016 - 10:46

Media markt


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

#5   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2016 - 11:11

Μην περιμένετε να δείτε αξιόλογα πράγματα!

Πρόκειται για μεγάλη και γρήγορη αρπαχτή των καταστημάτων, που απευθύνετε σε ανόητους.

Μόνο παιχνιδομηχανές και games εγώ βλέπω πάντως να διαφημίζουν. Ρίχνουν εκεί το βάρος και ότι/όσα αρπάξουν από τους πιτσιρικάδες.

Όλες τις Αμερικανιές να τις υιοθετήσουμε και εμείς. Μην ξεφύγουμε από το ρεύμα.



#6   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 22/11/2016 - 11:34

μην ειμαστε αρνητικοι. Μπορει να γινουν και καλες εκπτωσεις. Καποιος που ενδιαφερετε σιγουρα θα βγει κερδισμενος. Δεν καταλαβαινω τον λογο γιατι τους θεωρεις ανοητους οσους πανε, αν δεν σου αρεσει εσενα αυτο μην πας να ψωνισεις , δεν σε υποχρεωσε κανενας.

Ειναι αμερικανια οκ δεκτο , αλλα αν ειναι να αποκτησεις καποιος φθηνοτερα εστω και απο αυτα τα μαγαζια δεν ειναι κακο. Ελεος ορισμενοι - ολα σας κακοφαινονται, εδω καλα καλα δεν υποστηριζετε τις Ελληνικες παραδοσεις σας πειραξε το black friday.



#7   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2016 - 11:56

μην ειμαστε αρνητικοι. Μπορει να γινουν και καλες εκπτωσεις. Καποιος που ενδιαφερετε σιγουρα θα βγει κερδισμενος. Δεν καταλαβαινω τον λογο γιατι τους θεωρεις ανοητους οσους πανε, αν δεν σου αρεσει εσενα αυτο μην πας να ψωνισεις , δεν σε υποχρεωσε κανενας.

Ειναι αμερικανια οκ δεκτο , αλλα αν ειναι να αποκτησεις καποιος φθηνοτερα εστω και απο αυτα τα μαγαζια δεν ειναι κακο. Ελεος ορισμενοι - ολα σας κακοφαινονται, εδω καλα καλα δεν υποστηριζετε τις Ελληνικες παραδοσεις σας πειραξε το black friday.

Αν θέλεις πραγματικά να αποκτήσεις φθηνότερα πράγματα, ρίξε μια ματιά στα σκρουτζομάγαζα και σύγκρινε λίγο σε τι τιμές πουλάνε αυτές οι μεγάλες αλυσίδες και μετά πες μου ότι έχω άδικο.

Επίσης μπορείς να κοιτάξεις και τις ηλεκτρονικές αγορές του εξωτερικού όπου και πάλι θα δεις τεράστιες διαφορές με την εγχώρια αγορά.

Εδώ και μια εβδομάδα μου στέλνει το Public προσφορές μόνο για παιχνιδομηχανές, τίτλους games και κάτι ακουστικά. Το δε Πλαίσιο το παίζει κρυψίνους αφού σήμερα που ξεκίνησε να διαφημίζει το Black Friday δεν αναφέρει ούτε μια προσφορά!

Κάποιος που ενδιαφέρετε να αγοράσει τι ακριβώς φίλε μου; Προϊόντα παλαιότερης τεχνολογίας βρίσκεις όσα θέλεις και μάλιστα σε πολύ καλές τιμές και εκτός Black Friday.

Προσωπικά δεν περιμένω το ξεστοκάρισμα της κάθε μεγάλης εταιρίας για να κάνω τα ψώνια μου. Και μάλιστα με μούφα προσφορές.

Αν δεν καταλαβαίνεις ότι το Black Friday είναι για τα κορόιδα δεν φταίω εγώ.

Στο δε εξωτερικό (η ρίζα του κακού) ο κόσμος εκείνη την ημέρα αγοράζει ακόμα και πράγματα που του είναι άχρηστα, απλά και μόνο για να ικανοποιήσει την καταναλωτική του μανία.

Τα άλλα με τις ελληνικές παραδόσεις που γράφεις είναι εκτός θέματος και δεν θα απαντήσω.


Τελευταία επεξεργασία από: IIIuvatar1981, 22/11/2016 - 11:57


#8   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/11/2016 - 12:01

δεν πιστεύω να περιμένουμε ότι την "μαύρη παρασκευή" θα πάρουμε προϊόντα apple με εκπτώσεις 50-60%  :lol:



#9   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/11/2016 - 12:07

http://www.mcarthurg...=241_Athens_GR_

 

Αν θελετε εκτος απο ηλεκτρικα-ηλεκτρονικα να ψωνισετε και να κανετε δωρακια σε άλλους ή στους εαυτους σας  :P



#10   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 22/11/2016 - 12:08

Ξερω πολυ καλα πως λειτουργει το black friday και τι προσφορες κανουν. Δεν χρειαζεται να συγκρινω τιποτα. Παρακολουθω και κρινω. ( Ps 4 με 4 παιχνιδια γνωστα = 299€ τελικη στα Public, δεν το λες και ασχημο )

Δεν ασχολουνται ολοι με το skroutz ή forum για να τα γνωριζουν ΟΛΑ , οποτε καποιος που θα παει την Παρασκευη στo x,ψ μαγαζι ναι θα γλυτωσει καποια €€ , θα ειναι ικανοποιημενος και θα κανει την δουλεια του. Επισης οταν θελουν να ξεστοκαρουν μια χαρα προσφορες κανουν , δες iphone 6s 64αρια (150€ κατω απο σκρουτζ) κλπ γιατι θα ερχοντουσαν τα 32αρια.

Εγω το βλεπω σαν θετικη πραξη, καθε εκπτωση καλοδεχουμενη - αν συμφερει ναι το αγοραζεις - αλλιως προχωρας παρακατω.



#11   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2016 - 12:25

Ξερω πολυ καλα πως λειτουργει το black friday και τι προσφορες κανουν. Δεν χρειαζεται να συγκρινω τιποτα. Παρακολουθω και κρινω. ( Ps 4 με 4 παιχνιδια γνωστα = 299€ τελικη στα Public, δεν το λες και ασχημο )

Δεν ασχολουνται ολοι με το skroutz ή forum για να τα γνωριζουν ΟΛΑ , οποτε καποιος που θα παει την Παρασκευη στo x,ψ μαγαζι ναι θα γλυτωσει καποια €€ , θα ειναι ικανοποιημενος και θα κανει την δουλεια του. Επισης οταν θελουν να ξεστοκαρουν μια χαρα προσφορες κανουν , δες iphone 6s 64αρια (150€ κατω απο σκρουτζ) κλπ γιατι θα ερχοντουσαν τα 32αρια.

Εγω το βλεπω σαν θετικη πραξη, καθε εκπτωση καλοδεχουμενη - αν συμφερει ναι το αγοραζεις - αλλιως προχωρας παρακατω.

Το να μην ξέρει κάποιος την αγορά την σημερινή εποχή το θεωρείς θετικό; Πως τον ονομάζεις κάποιον λοιπόν που τον πιάνουν κορόιδο εν αγνοία του; Έχουν το internet και να μην πω τι κάνουν όλη την ημέρα οι περισσότεροι.

Οι παιχνιδομηχανές είναι τα τυράκια :D. Άσε που δεν έχουν και μεγάλο στοκ.

Όσο για τα ρούχα, παπούτσια, μανταλάκια δεν έχουν νούμερα :D

Τέλος πάντων. Στην ουσία του πράγματος δεν διαφωνούμε.



#12   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2016 - 12:29

Είδα και εγώ μερικές διαφημίσεις για black friday στην Ελλάδα. Δεν θέλω να είμαι απαισιόδοξων αλλά φαίνονται πολύ ότι να ναι. Εκτός του ότι δεν αρμόζει στο πνεύμα του Έλληνα. Κακά τα ψέματα η black friday στην Αμερική είναι ολόκληρη επιστήμη. Είναι η μέρα μετά των Ευχαριστιών, την μεγαλύτερη γιορτή της Αμερικής. Εμείς από την άλλη έχουμε τις εκπτώσεις, που και αυτές μούφα είναι. Ανεβάζουν τις τιμές και μετά σου ρίχνουν ένα -20%.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η 25/11 δεν είναι η κατάλληλη μέρα για τον Έλληνα να βγει να αγοράσει, μιας και προϋποθέτει να έχεις και το χρήμα. 


Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 22/11/2016 - 12:30


#13   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/11/2016 - 13:21

Φιλε illuvatar δεν χρειαζεται να εισαι τοσο αφοριστικος. Δεν γνωριζουν ολοι τα παντα ουτε ειναι δυνατον να πετυχαινεις παντα την καλυτερη τιμη. Αυτος που προτιθεται να κανει καποια αγορα συγκεκριμενου προιοντος και ενημερωνεται μπορει και να βγει κερδισμενος. Υπαρχει ομως και πολυς κοσμος που ψωνιζει με βαση την αμεσοτητα της αναγκης του χωρις ερευνα αγορας. Ο καθενας διαχειριζεται τα χρηματα του κατα την αντιληψη του.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2016 - 13:53

Φιλε illuvatar δεν χρειαζεται να εισαι τοσο αφοριστικος. Δεν γνωριζουν ολοι τα παντα ουτε ειναι δυνατον να πετυχαινεις παντα την καλυτερη τιμη. Αυτος που προτιθεται να κανει καποια αγορα συγκεκριμενου προιοντος και ενημερωνεται μπορει και να βγει κερδισμενος. Υπαρχει ομως και πολυς κοσμος που ψωνιζει με βαση την αμεσοτητα της αναγκης του χωρις ερευνα αγορας. Ο καθενας διαχειριζεται τα χρηματα του κατα την αντιληψη του.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ξεκινώντας από το τελευταίο, συμφωνώ απόλυτα ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει με τα χρήματά του. Αυτό είναι απόλυτα σεβαστό.

Δεν θέλω να μπω σε διαφωνίες και γκρίνιες που δεν έχουν νόημα, απλά και μόνο για να υποστηρίξω το δικό μου. Εξάλλου είναι απλά μια άποψη. Θεωρήστε την ακραία.

Αν ο κόσμος βρει τα προϊόντα που τον ενδιαφέρουν, σε ικανοποιητικές τιμές κατά την κρίση του και κατά την τσέπη του, ας αγοράσει. Αν βρει για να αγοράσει!

Όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Εγώ λοιπόν που είμαι τρομερά καχύποπτος και επιφυλακτικός, θα περιμένω να ακούσω εντυπώσεις από αυτούς που θα κατέβουν για να ψώνια τους εκείνη την ημέρα.



#15   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 22/11/2016 - 14:41

Τσεκαρετε το gearbest και aliexpress εχουν πολυ καλες εκπτωσεις σε πολλα προιοντα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες