Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κατοχοι apple watch και μη . Αξιζει ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 26/11/2016 - 20:24

Καλησπερα εδω και κανα μηνα εχω μπει στο τρυπακι να αγορασω ρολοι εως 150€ επειδη οταν αγοραζω κατι θελω να το ψαχνω πολυ ετσι ωστε να παρω το καλυτερο δυνατο value απο την αγορα μου, επεσε το ματι μου στο apple watch και παρολο που ηξερα απο πριν την υπαρξη του και τις δυνατοτητες του δεν μου ειχε κινησει το ενδιαφερον παρολα αυτα τωρα που ψαχνω για ρολοι μου το κινησαι και θα ηθελα να σας ρωτησω αξιζει μια τετοια αγορα;εσεις που εχετε apple watch σας αρεσει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 26/11/2016 - 20:28

Κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει για το αν αξίζει.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το αν αξίζει ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό.

 

Κάτι που για εμένα αξίζει , εσένα μπορεί να σου είναι άχρηστο.

 

Ή π.χ. μπορεί για κάποιους να αξίζει το Series 2 επειδή είναι αδιάβροχο, ενώ εμένα να μη μου είναι τόσο χρήσιμο μιας και δεν κολυμπάω ώστε να με ενδιαφέρει.

 

Για εμένα ναι, αξίζουν όλα τα Apple Watch , από το First Gen μέχρι και το Series 2.

 

Στα 150€ βέβαια δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι, αλλά μπορείς να το ψάξεις.

 

Φυσικά κοιτάς για το 42 και όχι το 38.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 26/11/2016 - 20:32

Ναι καταλαβαίνω σκέφτομαι οτι ανπαω σε apple watch θα βαλω τουλαχιστον αλλα 100€ και παλι για μεταχειρισμένο. Αυτο που εννοώ με την έννοια αξιζει ειναι αν σας εχει κανει την ζωη πιο εύκολη πχ οταν είσαι στον δρόμο να μην χρειάζεται να χρησιμοποιείς συνεχεια το κινητο κλπ

#4   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 26/11/2016 - 20:34

Πρωτη φορα αγορασα το series 2. Γιατι; δεν ξερω... δεν πηρα φετος το iphone 7, παρεμεινα στο 6s, περισσεψαν τα χρηματα και το πηρα. Ειλικρινα αυτη ειναι η αληθεια...
απαραιτητο; πριν το παρεις όχι δεν ειναι. Ειναι απλα ενα gadget. Αν το παρεις θα σου γινει. Ετσι εγινε με εμενα. Καθε 10 λεπτα κοιτουσα το τηλεφωνο. Μια viber, μια mail, μια notification. Πλεον κοιταω πρωτα το ρολοι. Το τηλεφωνο στην ακρη. Ακομα και στη μηχανη για gps εχω το ρολοι.
Πολλα λουρακια για καθε γουστο και διαθεση. Γενικα δεν το μετανιωσα ουτε μια στογμη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 26/11/2016 - 20:35


#5   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 26/11/2016 - 20:34

Κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει για το αν αξίζει.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το αν αξίζει ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό.

Κάτι που για εμένα αξίζει , εσένα μπορεί να σου είναι άχρηστο.

Ή π.χ. μπορεί για κάποιους να αξίζει το Series 2 επειδή είναι αδιάβροχο, ενώ εμένα να μη μου είναι τόσο χρήσιμο μιας και δεν κολυμπάω ώστε να με ενδιαφέρει.

Για εμένα ναι, αξίζουν όλα τα Apple Watch , από το First Gen μέχρι και το Series 2.

Στα 150€ βέβαια δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι, αλλά μπορείς να το ψάξεις.

Φυσικά κοιτάς για το 42 και όχι το 38.

+1
Σκέψου ότι το καθένα εξυπηρετεί διαφορετικό σκοπό και κατά ποσό θα το χρησιμοποιήσεις ανάλογα με τις δυνατότητες που έχει ή όχι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 26/11/2016 - 20:34

Αυτό ναι.

 

Ειδικά στο θέμα τον ειδοποιήσεων μου έχει λύσει τα χέρια.

 

Μην περιμένεις να διαβάζεις ειδήσεις και blogs βέβαια :P

 

Σαν γκάτζετ και σαν αξεσουάρ είναι ωραίο αν και λίγο ιδιαίτερο.

 

Προσωπικά με έχει βολέψει και το βγάζω μόνο για να το φορτίσω.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#7   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 26/11/2016 - 21:12

μερικες μερες τωρα ειμαι χωρις, θα ελεγα μου εχει λειψει και ειδικα στο γυμναστηριο, κατ εμε ναι παρτο


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#8   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2016 - 22:24

σίγουρα κάποιοι έχουν αγοράσει το original milanese λουράκι . Αξίζει; από γρατσουνιές φαίνονται/γίνονται στο μαύρο(που με ενδιαφέρει )



#9   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 27/11/2016 - 00:14

αυτο που με προβληματιζει μονο ειναι το πως θα γινει με την παροδο του χρονου καθως μιλαμε για τεχνολογικο gadget επισης το aw το 1ο ειναι πολυ αργο? αξιζει να δωσω παραπανω για το aw series 1? (το 2 δεν με πολυ ενδιαφερει δν κολυμπαω)



#10   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/11/2016 - 04:03

Ο μονος λογος που ενω μου αρεσει πολυ δεν προχωρισα στην αγορα ηταν οτι το θεωρω οχι τοσο απαραιτητο οπως το κινητο ωστε να δωσω 480Ε για κατι που δεν θα μου παει πανω απο 3-4 χρονια και θα πρεπει να το ανανεωνω οποτε προτιμω αυτα τα χρηματα να τα βαζω για καινουργιο iphone

#11   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/12/2016 - 22:13

Εμένα δε με έψησε καθόλου με το που βγήκε το ρολοι και μάλιστα στις φωτογραφιες που το έβλεπα μου φαινόταν και αδιάφορο. Μέχρι που το είδα φορεμένο πριν δέκα ημέρες. Το ερωτεύτηκα. Το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα, μεταχειρισμένο γιατί´δεν ήθελα να δώσω πολλά´λεφτα αν δεν ήμουν σίγουρος ότι θα μου αρέσει. Τελικα μου άρεσε :) Τόσο που σκέφτομαι μήπως να παω στο 2 περισσότερο για το λόγο που είναι αδιάβροχο.
Είναι όμορφο στο χέρι, σίγουρα δε χρησιμοποιώ´τα πάντα και ούτε πρόκειται αλλα νομίζω ότι αξίζει τα λεφτα του, ιδιαίτερα το 1.
Οπωσδήποτε όμως σε 42χιλ, το οποιο νομίζω ότι είναι οριακά´μικρό´για ανδρικο καρπό

#12   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/12/2016 - 20:11

Καταρχάς θα συμφωνήσω με τον @linuxfighter 100%.
Είναι ένα κόσμημα και μπορείς να το ταιριάξεις με οτιδήποτε φοράς οποιαδήποτε ώρα απλά αλλάζοντας το λουράκι του.Δεν νομίζω να βρίσκεις εύκολα ρολόι στα 350€-450€ το οποίο το φοράς όλη μέρα και με φόρμες και με τζιν και σε πιο επίσημες στιγμές.
Στα βασικά τώρα:Κι εγώ το σκεφτόμουν πολύ να το αγοράσω γιατί δεν μπορούσα να φανταστώ αν θα μου είναι τελείως χρήσιμο.Πλεον όταν δεν το φοράω νιώθω ότι κάτι μου λείπει.Δεν χρειάζεται κάθε 5 λεπτά να κοιτάω το κινητό παρά μόνο όταν το ρολόι με ειδοποιεί.Σημαντικα Mail,SMS και κλήσεις δεν χάνω ποτέ πλέον ενώ παλιότερα τύχαινε φορές να μην τα ακούω.Οταν οδηγάω απαντάω από το ρολόι χωρίς να μου αποσπάται η προσοχή από το δρόμο.Οι εφαρμογές υγείας είναι εξαιρετικές και η ακρίβεια μέτρησης των παλμών απόλυτη.
Όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω το αν αξίζει είναι θέμα υποκειμενικό αλλά δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβεις, αν τελικά αξίζει για εσένα ,μέχρι το βάλεις στο χέρι σου.
Χρήστης του πρώτου Apple Watch και θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να κάνω μετάβαση στο 2 γιατί είμαι καλυμμένος απόλυτα σε αυτά που ζητάω από το Watch.

#13   giannopgeo

giannopgeo

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 15/12/2016 - 20:34

Μετά από 3 περίπου μήνες που το έχω θα σου πω ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να φύγω από το σπίτι ξεχνώντας το, σε αντίθεση με το τηλέφωνο. Επίσης θετικό είναι ότι αν έχεις κάποιο plus μοντέλο, με νορμάλ χρήση σίγουρα βγάζεις διήμερο με μία φόρτιση. 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες