Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

μπαταρια προβλημα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Makis77

Makis77

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 11:12

Μίλησα με infoquest μου είπαν να πάω από εκεί, εφόσον το κινητό μου είναι μέσα στην εγγύηση, να τρέξουν το διαγνωστικό, να το αφήσω εκεί, να κάνουν τη παραγγελία της μπαταρίας και αν όλα πάνε καλώς να μου την αντικαταστήσουν. Το θέμα μου είναι ότι το κινητό είναι παραεισαγωγής, έχω απόδειξη από κατάστημα Γερμανίας, δλδ εντός Ε.Ε αλλά από ότι ξέρω, το εν λόγω κατάστημα έχει κλείσει, πιστεύετε θα έχω πρόβλημα με την infoquest?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 11:36

Μίλησα με infoquest μου είπαν να πάω από εκεί, εφόσον το κινητό μου είναι μέσα στην εγγύηση, να τρέξουν το διαγνωστικό, να το αφήσω εκεί, να κάνουν τη παραγγελία της μπαταρίας και αν όλα πάνε καλώς να μου την αντικαταστήσουν. Το θέμα μου είναι ότι το κινητό είναι παραεισαγωγής, έχω απόδειξη από κατάστημα Γερμανίας, δλδ εντός Ε.Ε αλλά από ότι ξέρω, το εν λόγω κατάστημα έχει κλείσει, πιστεύετε θα έχω πρόβλημα με την infoquest?

με ποιον μιλησες και σου το ειπε αυτο;μπορουν να κανουν διαγνωση και απο το τηλ και αν εχει προβλημα απλα κανουν την παραγγελεια της μπαταριας και οταν ερθει με το καλο σε παιρνουν τηλ και πας την συσκευη για να κανουν αλλαγη μπαταριας χωρις να χρειαστει να μεινεις χωρις τηλ.

#18   Makis77

Makis77

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 12:02

Με τμήμα Service της Infoquest μίλησα σήμερα το πρωί.Τους ανέφερα ότι αν όντως γίνει αντικατάσταση να κάνουν τη παραγγελία και να κλείσουμε ραντεβού για την αλλαγή μπαταρίας και μου είπαν ότι δε γίνεται αυτό...κάποιος που πήγε με ραντεβού και δεν έμεινε χωρίς συσκευή;



#19   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2016 - 12:21

με ποιον μιλησες και σου το ειπε αυτο;μπορουν να κανουν διαγνωση και απο το τηλ και αν εχει προβλημα απλα κανουν την παραγγελεια της μπαταριας και οταν ερθει με το καλο σε παιρνουν τηλ και πας την συσκευη για να κανουν αλλαγη μπαταριας χωρις να χρειαστει να μεινεις χωρις τηλ.

παιδια κ εμενα τα ιδια μου παν για 6+κ ηταν κ κ αποτομη η κοπελια ,τησ ειπα για τα διαγνωστικα απο το τηλ κ μου πε οχι πρεπει να το πας κ νατο αφησω εκει!τι υσχυει?



#20   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2016 - 12:53

Μίλησα με infoquest μου είπαν να πάω από εκεί, εφόσον το κινητό μου είναι μέσα στην εγγύηση, να τρέξουν το διαγνωστικό, να το αφήσω εκεί, να κάνουν τη παραγγελία της μπαταρίας και αν όλα πάνε καλώς να μου την αντικαταστήσουν. Το θέμα μου είναι ότι το κινητό είναι παραεισαγωγής, έχω απόδειξη από κατάστημα Γερμανίας, δλδ εντός Ε.Ε αλλά από ότι ξέρω, το εν λόγω κατάστημα έχει κλείσει, πιστεύετε θα έχω πρόβλημα με την infoquest?

Δε θα έχεις θέμα με τη παραεισαγωγή. Δε περιορίζει κάπου ο νόμος σε αυτό.

 

Στο λέω γιατί συνηθίζουν τελευταία να πετάνε και αυτή τη δικαιολογία.

 

Το μόνο που ίσως θα πρέπει να σε απασχολεί είναι τα δαγνωστικά της μπαταρίας που δε δείχνουν πάντα το πρόβλημα.

 

 

παιδια κ εμενα τα ιδια μου παν για 6+κ ηταν κ κ αποτομη η κοπελια ,τησ ειπα για τα διαγνωστικα απο το τηλ κ μου πε οχι πρεπει να το πας κ νατο αφησω εκει!τι υσχυει?

Τι πρόβλημα έχεις με το τηλ? Προφανώς και θα πρέπει να πας απο εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#21   Makis77

Makis77

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 12:59

Δε θα έχεις θέμα με τη παραεισαγωγή. Δε περιορίζει κάπου ο νόμος σε αυτό.

 

Στο λέω γιατί συνηθίζουν τελευταία να πετάνε και αυτή τη δικαιολογία.

 

Το μόνο που ίσως θα πρέπει να σε απασχολεί είναι τα δαγνωστικά της μπαταρίας που δε δείχνουν πάντα το πρόβλημα.

Μα η μπαταρία μου έχει όλα εκείνα τα προβλήματα που αναφέρονται στο 6s και γι' αυτό γίνεται η ανάκληση τους.

 

Κλείσιμο στο 25-30%, απότομο κατέβασμα του ποσοστού της μπαταρίας, όταν το συνδέω για φόρτιση ενώ ήταν κλειστό μου ανοίγει και μου φορτίζει στο π.χ. 11%



#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2016 - 13:09

Μα η μπαταρία μου έχει όλα εκείνα τα προβλήματα που αναφέρονται στο 6s και γι' αυτό γίνεται η ανάκληση τους.

 

Κλείσιμο στο 25-30%, απότομο κατέβασμα του ποσοστού της μπαταρίας, όταν το συνδέω για φόρτιση ενώ ήταν κλειστό μου ανοίγει και μου φορτίζει στο π.χ. 11%

Δεν έχει να κάνει. Αυτά τα προβλήματα με κλείσιμο σε άσχετες στιγμές υπήρχαν ανέκαθεν.

 

Απλά για να προχωρήσουν στην αντικατάσταση θα πρέπει το διαγνωστικό που θα τρέξουν να δείξει το πρόβλημα.

 

Και εκεί είναι η λεπτή γραμμή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   Makis77

Makis77

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/12/2016 - 13:13

Νίκο επειδή αναφερόμαστε σε εταιρείες που έχουν σκοπό το κέρδος, μπορούν να μου πουν ότι το διαγνωστικό δεν δείχνει κάποιο πρόβλημα κι ότι δεν χρειάζεται αλλαγή η μπαταρία, έτσι δεν είναι;



#24   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2016 - 13:40

Θα στο πουν σε περίπτωση που όντως δε δείξει κάτι.

 

Θα έλεγα να μην αγχώνεσαι τόσο γι 'αυτό. Θεωρώ δε θα έχεις πρόβλημα τελικά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#25   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2016 - 14:13

Δε θα έχεις θέμα με τη παραεισαγωγή. Δε περιορίζει κάπου ο νόμος σε αυτό.

 

Στο λέω γιατί συνηθίζουν τελευταία να πετάνε και αυτή τη δικαιολογία.

 

Το μόνο που ίσως θα πρέπει να σε απασχολεί είναι τα δαγνωστικά της μπαταρίας που δε δείχνουν πάντα το πρόβλημα.

 

 

Τι πρόβλημα έχεις με το τηλ? Προφανώς και θα πρέπει να πας απο εκεί.

μονο μια φορα εκλεισε!απο κει κ περα ομωσ η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα  κ το ποσοστο βαταριασ αναωεκατεβαινει μονο του πχ τωρα εχω 12 .30 ωρεσ  αναμονη κ 4μιση χρηση.δεν γινονται τελικα διαγνωστικα απο τηλ??


Τελευταία επεξεργασία από: bellinaki, 05/12/2016 - 14:13


#26   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2016 - 14:41

Καταρχάς η 10.1.1 έχει πρόβλημα κατανάλωσης. Θα σου έλεγα λοιπόν να περιμένεις τη 10.2 να δεις αν θα αλλάξει κάτι.

 

Παρόλα αυτά δες στις υπ. συστήματος αν είναι όλα εν/ποιημένα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#27   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2016 - 14:48

λεσ ε???μπα δεν νομιζω γτ ειχε κλεισει πριν κανω αναβαθμιση που παω ριθμισεισ??



#28   GEORGEASL

GEORGEASL

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/12/2016 - 14:58

Καλησπέρα και απο εμένα!
Έχω και έχω τα γνωστά προβληματα με την μπαταρία σε iPhone 6, πέφτει γρήγορα το ποσοστό και πάνω απ´ολα κλείνει σε ποσοστό 30%, 20% και λιγες μέρες πριν στο 51%.
Όταν είχα ξαναγράψει εδώ για το ίδιο πρόβλημα μου είχατε απαντήσει οι περισσότεροι ότι είναι θέμα λογισμικού και όχι μπαταρίας. Απ´οτι βλέπω η επίσημη apple αναγνωρίζει το πρόβλημα μόνο σε κάποια 6s... Γνωρίζει κανεις αν θα διορθωθεί το bug αυτό με την μπαταρία σε επόμενο update?
Γιατί αν συνεχιστεί το πρόβλημα βλέπω να το πουλάω.... αγόρασα iphone για να μην έχω τέτοιου είδους προβληματα που θα ήταν πιθανότερο να αντιμετωπίσω σε συσκευές των 250€.....

#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2016 - 15:28

λεσ ε :huh:μπα δεν νομιζω γτ ειχε κλεισει πριν κανω αναβαθμιση που παω ριθμισεισ??

Δεν έχει δοθεί ακόμα η 10.2.

 

Καλησπέρα και απο εμένα!
Έχω και έχω τα γνωστά προβληματα με την μπαταρία σε iPhone 6, πέφτει γρήγορα το ποσοστό και πάνω απ´ολα κλείνει σε ποσοστό 30%, 20% και λιγες μέρες πριν στο 51%.
Όταν είχα ξαναγράψει εδώ για το ίδιο πρόβλημα μου είχατε απαντήσει οι περισσότεροι ότι είναι θέμα λογισμικού και όχι μπαταρίας. Απ´οτι βλέπω η επίσημη apple αναγνωρίζει το πρόβλημα μόνο σε κάποια 6s... Γνωρίζει κανεις αν θα διορθωθεί το bug αυτό με την μπαταρία σε επόμενο update?
Γιατί αν συνεχιστεί το πρόβλημα βλέπω να το πουλάω.... αγόρασα iphone για να μην έχω τέτοιου είδους προβληματα που θα ήταν πιθανότερο να αντιμετωπίσω σε συσκευές των 250€.....

Αυτό είναι πρόβλημα της μπαταρίας και όχι του ίδιου του iOS.

 

Αν είσαι εντός 2ετίας απο την αγορά, πήγαινε InfoQuest μαζί με την απόδειξη αγοράς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   GEORGEASL

GEORGEASL

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/12/2016 - 15:38

Δεν έχει δοθεί ακόμα η 10.2.
 

Αυτό είναι πρόβλημα της μπαταρίας και όχι του ίδιου του iOS.
 
Αν είσαι εντός 2ετίας απο την αγορά, πήγαινε InfoQuest μαζί με την απόδειξη αγοράς.



Δυστυχώς αρχές Νοέμβρη έκλεισα διετία... Όταν είχα ξαναγράψει για το ίδιο πρόβλημα nikosgnr ήσουν πιο καθησυχαστικός,μου είχες πει ότι είναι μάλλον θέμα ios αν είμαι σε 10Χ και σου είχα πει ότι είμαι 10.1.1 όποτε περίμενα νέο update......
Τι σε κάνει τώρα να πιστεύεις ότι είναι θέμα μπαταρίας? Βλέπω ότι πολλοί γράφουν τα ίδια ακριβώς συμπτώματα....δεν γίνεται να έχει χαλάσει η μπαταρια ταυτόχρονα σε τόσους χρήστες...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες