Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Περιαγωγή what's up


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 02/12/2016 - 10:40

Καλημέρα παιδιά! Θα πάω στο Λονδίνο και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι ισχύει από άποψη χρεώσεων με τις κλήσεις, τα μηνύματα, αλλά κυρίως με τα δεδομένα... πρέπει να κάνω κάποια κλήση στην cosmote για περιαγωγή ή κάποια ρύθμιση στο iPhone μου; Έχω το φοιτητικό πακέτο του what's up. Ευχαριστώ !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/12/2016 - 13:07

Παρε τηλεφωνο να ρωτήσεις. Θυμαμαι παντως πως ειχα βαλει 150mb με 15€. Καλυτερα παρε μια sim απο εκει και βάλε δεδομένα. Για κλήσεις ειναι πιο ανθρώπινα τα πράγματα, αλλα για δεδομένα δεν συμφέρει με τιποτα (αν θες να εχεις χάρτες, fb, messenger κλπ). 150mb ειναι για 2 μερες περίπου

#3   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 02/12/2016 - 21:34

Παρε τηλεφωνο να ρωτήσεις. Θυμαμαι παντως πως ειχα βαλει 150mb με 15€. Καλυτερα παρε μια sim απο εκει και βάλε δεδομένα. Για κλήσεις ειναι πιο ανθρώπινα τα πράγματα, αλλα για δεδομένα δεν συμφέρει με τιποτα (αν θες να εχεις χάρτες, fb, messenger κλπ). 150mb ειναι για 2 μερες περίπου


Σ ευχαριστώ πολύ Εφη! Μόνο χάρτες και Viber θέλω. Θα πάρω τηλ στην cosmote να δω τι τιμή έχει η περιαγωγή. Και αν είναι η τιμή που λες, τότε όντως θα συμφέρει κάρτα από εκεί!

#4   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/12/2016 - 21:48

Ας μας πει και καποιος αν θελει ταυτότητα για sim (πριν 5 χρονια που πήγα εγώ δεν ηθελε!), αλλα γενικα συμφέρει να παίρνεις κάρτα απο την χώρα που θα εισαι. Πρόσφατα πήγα Άμστερνταμ και πηρα 500mb με 5€, sim δωρεάν

#5   gpdrama

gpdrama

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2016 - 22:07

Μία πρακτική λύση είναι να κατεβάσεις την εφαρμογή here we go με χάρτες της ΝΟΚΙΑ.
Πολυδοκιμασμένη λύση προσωπικά, τέλειοι οι χάρτες, offline λειτουργία και η πλοήγηση λειτουργεί ακόμα και σε λειτουργία πτήσης.

#6   oberon

oberon

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2016 - 09:26

Οι σιμ της voda και της orange είναι διαθέσιμες παντού και δωρεάν. Ενεργοποιούνται τηλεφωνικά χωρίς ταυτότητα. Και πολύ πιό οικονομικές από ότι ισχύει εδώ!
Έχω κρατήσει και χρησιμοποιώ orange και στην Αθήνα. Κλήσεις με 4p./min , sms με 3p. Και data με 3p./mb


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 03/12/2016 - 10:04

Ok παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Αν κάποιος μένει Αγγλία και ξέρει ακριβώς ποια sim συμφέρει (και φυσικά χωρίς να δώσω ταυτότητα κλπ) ας το γράψει! Ειδάλλως θα πάρω την orange που πρότεινε ο φίλος Oberon !

#8   oberon

oberon

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2016 - 10:54

Επειδή ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες, μπορείς να δεις τι είναι καλύτερο γιά σένα, στα σάιτ των εταιριών.
Υπάρχουν vodafone, orange, EE, 3, Lebara, O2....


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες