Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iBooks Author


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/12/2016 - 16:43

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες.Η ερώτηση μου είναι η εξής.Έχω κατεβάσει στο MacBook το πρόγραμμα iBooks Author για τη συγγραφή βιβλίου.Επειδή ως γνωστόν η έμπνευση δεν γνωρίζει ωράρια θέλω να μπορώ ανα πάσα στιγμή να προσθέτω η να αφαιρώ τμήματα στο έργο μου.Προσπάθησα λοιπόν να πάρω το αρχείο(ας το ονομάσουμε Βιβλίο 1) και το μετέφερα στο iCoud Drive ώστε να έχω πρόσβαση και από το κινητό μου(iPhone 6s Plus).Δυστυχώς, για κακή μου τύχη κάποια στιγμή που ήθελα να γράψω κάτι αλλά βρισκόμουν μακριά από το λαπτοπ μου,προσπάθησα να ανοίξω το αρχείο αλλά μάταια.Βρισκόταν κανονικά μέσα στην εφαρμογή iCloud του τηλεφώνου μου αλλά δεν το άνοιγε.Το έβλεπε μόνο σαν αρχείο μορφής iBooks Author και με το μέγεθος του(ας πούμε 2ΜΒ) αλλά μέχρι εκεί.Δεν μου έδινε τη δυνατότητα να το ανοίξω και να το επεξεργαστώ.Ρωτώ λοιπόν αν υπάρχει κάποια λύση ώστε να μπορώ μελλοντικά να έχω ανα πάσα στιγμή τη δυνατότητα να έχω μαζί μου το αρχείο στο τηλέφωνο και να το επεξεργάζομαι όπως θέλω.Ευχαριστώ για το χρόνο σας.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2016 - 13:14

Φαίνεται ότι μόνο εγώ κάνω χρήση του συγκεκριμένου προγράμματος γιαυτό και δεν μπορεί να δώσει κάποιος μια απάντηση.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες