Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δε μεταφέρονται οι σημειώσεις στο καινούριο iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kavouras5

kavouras5

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2016 - 12:58

Καλησπέρα παιδιά,

 

Άλλαξα το 5s με ενα 6s, αλλα ενω όλα μεταφέρθηκαν όπως πρέπει στο καινούριο τηλέφωνο, οι σημειώσεις υπάρχουν μόνο στο παλιό τηλέφωνο. Στο καινούριο υπάρχουν σημειώσεις στη μορφή που είχαν κάποιους μήνες πρίν.

Έχω βάλει στο icloud να συγχρονίζει και σημειώσεις, αλλα με τίποτα δεν περνιούνται στο καινούριο κινητό...

Έχεις κανείς κάποια ιδέα τι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ πολύ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2016 - 13:13

Δοκίμασε να κάνεις αποσύνδεση από το λογαριασμό σου στο iCloud και να ξανασυνδεθείς.Είχα παλιότερα το ίδιο θέμα και έστρωσε έτσι.Επίσης και το Airplay κάποιες φορές για να λειτουργήσει θέλει να κάνεις την ίδια διαδικασία.



#3   kavouras5

kavouras5

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:22

Θα με τρελάνει τελείως!

 

Έκανα αποσύνδεση απο το 6s , οπότε χάθηκαν όλες οι σημειώσεις του.

Μετά έκανα αποσύνδεση και επανασύνδεση στο 5s και έχει τις σωστές σημειώσεις.

Μπαίνω στο icloud.com και βλέπω οτι έχει κρατήσει τις παλιές σημειώσεις και όχι αυτές που έχει το 5s! Οπότε αν προσθέσω πχ μια καινούρια σημείωση στο 5s δεν μπαίνει αυτόματα στο icloud.com!

Τι μπορώ να δοκιμάσω?


Τελευταία επεξεργασία από: kavouras5, 08/12/2016 - 16:28


#4   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:35

Θα με τρελάνει τελείως!

 

Έκανα αποσύνδεση απο το 6s , οπότε χάθηκαν όλες οι σημειώσεις του.

Μετά έκανα αποσύνδεση και επανασύνδεση στο 5s και έχει τις σωστές σημειώσεις.

Μπαίνω στο icloud.com και βλέπω οτι έχει κρατήσει τις παλιές σημειώσεις και όχι αυτές που έχει το 5s! Οπότε αν προσθέσω πχ μια καινούρια σημείωση στο 5s δεν μπαίνει αυτόματα στο icloud.com!

Τι μπορώ να δοκιμάσω?

Δοκίμασε σε πρώτη φάση να μπεις στο iCloud.com και να τσεκάρεις πόσες συσκευές είναι εγγεγραμένες στο λογαριασμό σου.Αυτό που σε ενδιαφέρει περισσότερο είναι εκτός από το 5s να εμφανίζει και το καινούργιο σου τηλέφωνο (6s). Αν δεν το εμφανίζει πέρασέ το κάνε αποσύνδεση και επανασύνδεση από το iCloud σε όλες σου τις συσκευές.



#5   kavouras5

kavouras5

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:41

Ακούστε τι περίεργο συμβαίνει. Ενω το icloud.com εμφανίζει τις παλιές σημειώσεις, μπήκα στο mac mini στις σημειώσεις και εκει εμφανίζει τις καινούριες σημειώσεις! Κάτι περίεργο συμβαίνει...

 

Edit: Και τώρα εμφανίστηκαν κανονικά στο icloud.com....Τι να πω...Θα δοκιμάσω να ξαναβάλω το icloud στο 6s


Τελευταία επεξεργασία από: kavouras5, 08/12/2016 - 16:42


#6   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:46

Ακούστε τι περίεργο συμβαίνει. Ενω το icloud.com εμφανίζει τις παλιές σημειώσεις, μπήκα στο mac mini στις σημειώσεις και εκει εμφανίζει τις καινούριες σημειώσεις! Κάτι περίεργο συμβαίνει...

 

Edit: Και τώρα εμφανίστηκαν κανονικά στο icloud.com....Τι να πω...Θα δοκιμάσω να ξαναβάλω το icloud στο 

Βεβαιώσου ότι βάζεις σωστό όνομα χρήστη και κωδικό σε κάθε συσκευή που συνδέεις στο iCloud.



#7   kavouras5

kavouras5

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:48

Βεβαιώσου ότι βάζεις σωστό όνομα χρήστη και κωδικό σε κάθε συσκευή που συνδέεις στο iCloud.

Εντάξει φίλε μου όλα οκ....Κάποιο περίεργο κόλλημα ήταν....

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!



#8   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:55

Εντάξει φίλε μου όλα οκ....Κάποιο περίεργο κόλλημα ήταν....

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!

Τέλος καλό όλα καλά.Να χαρείς το καινούργιο σου τηλέφωνο και καλορίζικο.



#9   kavouras5

kavouras5

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2016 - 17:18

Και μια ερώτηση ακόμα. Μου συγχρόνισε όλα τα ξυπνητήρια στο 6s, αλλα τα έχει όλα χωρίς ήχο. Ήχο έχω ενα τραγούδι αγορασμένο. Το έχω κατεβάσει και στο 6s αλλα δεν το πέρασε αυτόματα ως ήχο για τα ξυπνητήρια. Επειδή είναι πολλά ξυπνητήρια (πολλές ώρες), μπορώ να βάλω σε όλες το ίδιο τραγούδι και όχι να το βάζω σε μια-μια?



#10   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:26

Και μια ερώτηση ακόμα. Μου συγχρόνισε όλα τα ξυπνητήρια στο 6s, αλλα τα έχει όλα χωρίς ήχο. Ήχο έχω ενα τραγούδι αγορασμένο. Το έχω κατεβάσει και στο 6s αλλα δεν το πέρασε αυτόματα ως ήχο για τα ξυπνητήρια. Επειδή είναι πολλά ξυπνητήρια (πολλές ώρες), μπορώ να βάλω σε όλες το ίδιο τραγούδι και όχι να το βάζω σε μια-μια?

Δε νομίζω να γίνεται αυτό που λες, μπορείς όμως να τα διαγράψεις όλα να φτιάξεις μια με το τραγούδι που θέλεις και μετά κάθε μία που θα προσθέτεις θα έχει το ίδιο τραγούδι (χωρίς να χρειάζεται να το επιλέγεις κάθε φορά). 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες